Jump to content

Fish + Оркестър в Пловдив21.09.2012г. - "Античен театър"


59 replies to this topic

#21 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 April 2012 - 18:18 PM

На бас, че на третото издание на SoA ще участват Kultur Shock и/или Mark Fogo's Skasters ! :russian:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#22 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2012 - 22:47 PM

стана ясно за схемата на фестивала.
моля да се запознаете с държавната поръчка за провеждане на концерт директно от сайта на общината. Ще се забавлявата безкрайно.
От нея не става ясно кой е организатор а, че се търси организатор на концерта на фиш и анатема с филхармония за стойност 70 бона.
Обществената поръчка е пусната миналата седмица на 21 юни
документиоте са подписани един ден по рано - на 19 юни и архивирани (рарнати) на 20ти
Срок за реакция точно 1 (една) работна седмица - конкурса приключва в 16ч на 29ти
Просто няма начин да се съберат всички изисквани документи в рамките на времето предоставено в обществената поръчка.


Информацията е поднесена под следната форма: някакви коментари?
Ще ми се някой да напише статия за тази корупционна схема, за да се коментира.

Edited by alarmapunk, 26 June 2012 - 23:11 PM.


#23 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 June 2012 - 23:47 PM

Подай информацията на местната и/или централна преса. Те се избиват за такива истории, а и там отзвукът ще е по-голям.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#24 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 06:38 AM

...и да им напиша и статия с разработка - есе по темата, сигурно? И после да им го пусна по мелинг листа...Е, няма как да стане.
Пускам го евентуално тук някой от вашите драскачи дето ги хвалите толкова много да вземе да напише публикация. НИщто че не публикувате неща за ТМР, Това ще е добър повод да го вметнете и в каре в Метал Библията. Все пак това е класическа схема за източване на средства от държатава и после, гражданина меломан плаща.
Схемата е ясна - трябвало е да се узакони усвояването ан тези 70 бона някак си. И както по рано се спомена за другата схема, да се узакони, че е проект на общинската филхармония, за да може да се дръпнат по 50 кинта на билет от наредбата за делигираните бюджети на министерство на културата.
Официално в медиите излезе прес инфо от пощата на ТМР, че те са организатори още през месец май, като се е състояла и дори прес конференция.
Ето и снимчица на играчите:
Posted Image

Edited by alarmapunk, 27 June 2012 - 06:38 AM.


#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 June 2012 - 07:05 AM

Не, разбира се - не казвам да пишеш ти материала. На медиите се подават сигнали, пък те си пишат статиите :umnik:

При нас може да се счита, че сигналът е подаден :pioneer:

Ще се консултираме с юрист и ще помислим как да постъпим. Имам предвид - дали да кандидатстваме по обществената поръчка. От раз можем да дадем много по-ниска цена от тези 70 хил. лева, така че шансът ни за успех е голям :neo:

Представяте ли си - "Metal Katehizis" организира Фиш и Анатема с оркестър в Пловдив :tommy:

И в последния момент - ги сменя със Слейър и Сепултура. С оркестър :spiteful:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 08:04 AM

View Postalarmapunk, on 27 June 2012 - 06:38 AM, said:

Пускам го евентуално тук някой от вашите драскачи дето ги хвалите толкова

Това нали е случайно изпусната реплика, която по никакъв начин не цели да обиди някой?
I don't know how I managed it...

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 June 2012 - 08:49 AM

View Postalarmapunk, on 26 June 2012 - 22:47 PM, said:

стана ясно за схемата на фестивала.някакви коментари?

............................

Ще ми се някой да напише статия за тази корупционна схема, за да се коментира.

Аз когато не разбирам от нещо, гледам да не се изказвам неподготвен...

Нямам идея за каква "корупционна схема" говориш, но си прав, че "стана ясна схемата на фестивала". Съгласно Закон за обществени поръчки, Община Пловдив е длъжна да открие процедура за избор на промоутър /организатор/ на двата концерта. Видно от документацията, този изпълнител на обществена поръчка трябва да докаже, че има сключени договори с конкретните изпълнители за конкретните дни, място и час на провеждане на събитията. Освен всичко друго, този изпълнител трябва да обезпечи финансово двете мероприятия, като тук не става дума само за хонорари на артистите, а и за всички съпътстващи разходи, като започнеш от наем на античния и стигнеш до охрана на концертите. На този фон, въпросните 66 000 лева на поне ми изглеждат доста приемливи...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 09:03 AM

"Драскач" е жаргон за човек, който пише по задължение и особено обича да копи-пейства готови материали, без да следи за грешки; и естествено да не си използва рационално в контекст.
Споменал съм го с цел, за да мога да провокирам(и стимулирам) списващите тук евентуално, да се засегнат(както ти в момента) и няправят едно есе по темата.
Фиш и Мерилиън са ми любимни и подобни схеми ме дразнят. Предлагам информация, с която явно се вижда как вандали, злоупотребяват с името на артиста и феновете, за да капитализират. Нямал съм за цел да обидиждам никой. Ти защо не вземеш да напишеш нещо конкретно?

btw:
ако няма кво да правиш довечера, в кино влайкова има концерт на една банда, която ти като меломан трябва задължително да видиш, за да загрееш за FNM утре
http://mysound.bg/?a...rticle&id=14827

#29 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2012 - 09:10 AM

^Аз не познавам нормален човек, който би ти свършил работа като го обиждаш, освен...ако не му платиш подобаващо. (Да му се не види, пак се заформя корупционна схема.) :harhar:
Hedniska Blod

#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 09:14 AM

View Postalarmapunk, on 27 June 2012 - 09:03 AM, said:

Ти защо не вземеш да напишеш нещо конкретно?
Защото не съм разследващ журналист. Аз отразявам концерти, взимам интервюта и пиша материали, свързани с творчеството на дадена група/артист, а не разследвам корупционни схеми. Обърни се към Миролюба Бенатова.

Quote

ако няма кво да правиш довечера, в кино влайкова има концерт на една банда, която ти като меломан трябва задължително да видиш, за да загрееш за FNM утре
http://mysound.bg/?a...rticle&id=14827
Тц... Довечера си правя багажа и постя. Че утре ме чака еднокилограмова плескавица :yes:
I don't know how I managed it...

#31 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 09:16 AM

View Postmarillion, on 27 June 2012 - 08:49 AM, said:

Аз когато не разбирам от нещо, гледам да не се изказвам неподготвен...

Подготвен съм. Мисля, че си разбрал до някъде нещата, но основни неща не ти стават ясни.
Не е редно да се пуска обществена поръчка и да каниш участници, след като участника е ясен от поне 4 месеца. Мислиш ли че това е редно, нормнално?

Няма да коментирам повече темата.

#32 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 June 2012 - 09:31 AM

View Postalarmapunk, on 27 June 2012 - 09:03 AM, said:

Споменал съм го с цел, за да мога да провокирам

Така е, напълно съм съгласен - от известно време се опитваш да правиш точно това. Само не ми е ясно защо (а и не ме интересува особено). Ако имаш някакви "сметки" за уреждане с Тангра и/или Община Пловдив - уреди си ги сам. Недей да се мъчиш да провокираш и да караш някой друг да ти свърши работата (btw, не си ли и ти самият журналист, при това в национална медия?).

И още нещо. Би ли бил така любезен да ни разясниш кои са тези "вашите драскачи дето ги хвалите толкова много", при положение, че "драскач е жаргон за човек, който пише по задължение и особено обича да копи-пейства готови материали, без да следи за грешки"? Просто ми стана любопитно кой подобен индивид е бил похвален "толкова много" тук (било то във форума или на сайта), 'щото не се сещам.
Мерси предварително за отговора. :)

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 June 2012 - 09:48 AM

View Postalarmapunk, on 27 June 2012 - 09:16 AM, said:

Подготвен съм. Мисля, че си разбрал до някъде нещата, но основни неща не ти стават ясни.
Не е редно да се пуска обществена поръчка и да каниш участници, след като участника е ясен от поне 4 месеца. Мислиш ли че това е редно, нормнално?

Няма да коментирам повече темата.

Нямам идея какво точно не съм разбрал от "корупционната схема", но ти явно си наясно с материята...

Това че имената на участниците се знаят от четири месеца, съвсем не означава, че отпада задължението на "възложителя" на обществена поръчка да открие процедура за избор на неин изпълнител. Истината е, че има явни несъответствия в закона, които водят до абсурдни ситуации. Ще кажа само, че в конкретния случай Община Пловдив е имала две възможности. Първата, ако иска да организира сама двете прояви е трябвало да открие процедура за избор на изпълнител на концерт. Можеш ли да си го представиш това? Наред с покана до Фиш и Анатема, трябва да бъдат изпратени покани и до други артисти, например Слейър и Сепултура, както предложи по-горе Сатир. Втората възможност за Община Пловдив е била да открие процедура за избор на организатор /промоутър/ на двата концерта. За да не влизат в смехотворното положение описано в първи вариант, Община Пловдив са избрали вариант номер две. Браво на тях, бих казал аз...

Пак ти казвам, не търси под вола теле, защото в конкретния случай нещата поне по документи са чисти. Далеч повече може да се каже по темата защо Община Пловдив е първата, която спазва ЗОП и обявява конкурс, но да не задълбаваме излишно в спецификата на тази материя...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 10:04 AM

Каквото и да ти отгояоря, ще бъде извън темата. Нямам сметки за оправяне, нито с Върбанов, нито с Тотев. И в двете меди ми се е случвало да чета материали тип' копи/пейст' с грешки. Не съм журналист.

#35 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 10:14 AM

Е, то корупционната схема е ясна - община Пловдив дава "едни пари" на наш'те хора, за да организират концерта. Прави го официално по документи, но смешно от гледна точка на морала. Но както всички добре знаем - майната му на морала, важното е да сме формално, подчертавам формално изрядни от чисто правна гледна точка ... Само е интересно да бъде попитана община Пловдив защо точно концерти на Фиш и Анатема е решила да организира, а не концерт на Хуути енд Дъ Блоуфиш и Кенибъл Корпс примерно и как точно е взела решение да спонсорира провеждането на този концерт - има ли решение на ОС, защо избора е паднал точно на тези участници, какво би станало ако "наш'те хора" не си подготвят всички документи или нещо пропуснат да представят и т.н. и т.н. :rtfm:

#36 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 10:26 AM

View Postmarillion, on 27 June 2012 - 09:48 AM, said:

Втората възможност за Община Пловдив е била да открие процедура за избор на организатор /промоутър/ на двата концерта. За да не влизат в смехотворното положение описано в първи вариант, Община Пловдив са избрали вариант номер две. Браво на тях, бих казал аз...

Пак ти казвам, не търси под вола теле, защото в конкретния случай нещата поне по документи са чисти. Далеч повече може да се каже по темата защо Община Пловдив е първата, която спазва ЗОП и обявява конкурс, но да не задълбаваме излишно в спецификата на тази материя...

Конкретната обява е за търсене на изпълнител - организатор на концерт, но организатора е ясен от много време, той не може да пусне билети за продажба преди да има договор с артиста. Организатора заедно с кмета са правили прес конф, обяви ли са line-up и тн.
Аз желая да се кандидатирам например за организатор на свободен принцип и да усвоя тези 70 бона, но фиш има договор вече с друг орханизатор. Филхармонията има също договор с друг организатор, както и античния е ангажиран за мероиприятие на общината за тези дати.
Нямам идея защо се опитваш насила да ги оправдаваш, като черно набяло имаме факти, които трябва само да вържем и да се разбере, че това което става в бг е безумие.

#37 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 June 2012 - 12:59 PM

Коментираш отзад напред, там се къса нишката и затова не се разбираме. На практика е точно така, както го казваш. Промоутър осъществява контакт с изпълнител и подписва договор с него. В този момент пред него възниква възможност да намери "възложител" на поръчката, който да покрие всички разходи. Очевидно в конкретния случай това се е случило предварително и нещата вече са били договорени между страните. За да се документира официално цялата тази операция е необходим конкурс по ЗОП. Само така Община Пловдив може да извади пари за въпросната културна проява. Вече ти казах какво следва, ако общината беше решила сама да организира концертите. Явно не искаш да вникнеш в написаното от мен и търсиш друг подтекст на събитията...

Живко, принципно си прав, но дай друга схема за осъществяване на идеята. Да ти помогна, няма работеща схема без "нашите хора", каквото и да значи това. Давам нагледен пример в два варианта:

Вариант I:
Аз съм кмет на София и щото съм фен на Мерилиън искам да организирам техен концерт. Мястото не е проблем, площади в София бол. Организацията също не е проблем, все ще намеря общинска фирма за целта. Стигаме до заплащане на хонорар на групата. Тук вече възниква проблем. За да спазя закона и да изплатя легално този хонорар, преди това ще ми се наложи да открия процедура за избор на изпълнител по ЗОП. За да не изпадам в смешна ситуация ще избера вариант договаряне с покана, вместо открита процедура. Освен до Мерилиън ще трябва обаче да изпратя поканата и до други изпълнители. Дай предложение, кои други групи да поканя за участие в този конкурс и какви да бъдат критериите за оценка на последващите оферти от самите групи и изпълнители... Мисля да спра с безумието на този вариант дотук, надявам се и ти си съгласен с мен, нали?

Вариант II:
За да не стигаме до горното, но в същото време, за да си начеша крастата, възлагам организацията на концерта на Мерилиън на външен промоутър. Очевидно така е по-лесно за мен от всяка една гледна точка. Да, вярно, плащам допълнително за услугата, но цялата отговорност пада върху външната организация, а за мен остава славата и името на плаката. Тук стигаме отново до нормативните актове. Как според теб е възможно да обявя процедура по ЗОП, без предварително да съм обсъдил този вариант с промоутър и той да е договорил всички условия с Мерилиън, включително да е сключил договор с Луси? Какъв предмет да има тази процедура, каква прогнозна стойност, какви условия за изпълнение и т.н.? Ти ако си промоутър и решиш да участваш в конкурса и вземеш, че спечелиш процедурата, това по какъв начин ще ти гарантира, че впоследствие ще сключиш договор с Луси при тези параметри на сделката и всичко ще бъде ОК? В този смисъл съм съгласен с теб, че става дума за предварителен избор на "нашата група" и предварителен избор на "нашия промоутър", но поне аз не виждам друг работещ модел в конкретната ситуация...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#38 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2012 - 13:14 PM

View Postmarillion, on 27 June 2012 - 12:59 PM, said:

Аз съм кмет на София и щото съм фен на Мерилиън искам да организирам техен концерт.

Абе, що говориш глупости? Ти, ако си кмет на София, Мерилиън ще имат по един концерт всяка седмица в Зала 1 на НДК през целия ти мандат :lol2:
I don't know how I managed it...

#39 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 27 June 2012 - 13:31 PM

View PostOzzy, on 27 June 2012 - 13:14 PM, said:

Мерилиън ще имат по един концерт всяка седмица в Зала 1 на НДК през целия ти мандат :lol2:

В такава ситуация дядо ви Боре след месец-два би имал спешна нужда от екзорсист. :crazy:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 June 2012 - 13:36 PM

А, я само за миг си представи, че наш Ози е кмет на София - тогава съвсем ще го ударим на "Клуб трета възраст", а Шарън ще има отделна стая в неговия апартамент... :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users