Jump to content

duende's Content

There have been 248 items by duende (Search limited from 17-May 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#85003 L'Adieu

Posted by duende on 02 July 2011 - 04:52 AM in Музика

Здравейте.

Това е последното ми мнение в този форум. Знам, че повечето от вас ще си кажат: "И какво от това!" и те в мигом са приканени да не четат до края на този пост. Хората, които имат отношение към това, което съм написал през годините на страниците на Katehizis.com и форума му (колкото и малко да е), са приканени да прочетат този пост до края, останалите да се пръждосват и хич не ми пука за тяхното мнение. Знам, че предимно словоизлиянията на последните се признават и толерират на страниците на този клуб, поне в основната му част, но тук, в това мнение, бих желал да съм извън техния коментар. Поне за миг, ако и вече да не съм модератор на тези страници.
Истината се, че аз не харесвам посоката, която този форум пое. И то от много време насам. Отдавна не го чувствам като мой духовен дом. Размишлявайки върху скорошни случки прецених, че докато форумни паразити като потребителя Scardust безчинстват безнаказано на страниците на Katehizis, и са мълчаливо толерирани от администратори и модератори, в името на по-висока форумна посещаемост, моето място не е тук. Ще си намеря друго общество, в което да разлафвам и понякога пописвам. Това нещо, в което katehizis.com се превърна, вече не е близко на моето сърце.


За мен беше удоволствие. Сбогом.

duende



#84763 Какво наоколо се рее

Posted by duende on 28 June 2011 - 01:19 AM in Музика

Posted Image

Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water
(Hall of Fame 25 Anniversary)

На по 70 години тези епохални музиканти и поети слагат в малкия си джоб всички, които са в пика си в сегашно време.
Имам чувството, че и на 80 пак ще го направят, ако тогава на хората още им пука за тази музика, имайки предвид регресивната деволюция, която е обзела човечеството.
А след това кой ще ги замести?



#84760 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 28 June 2011 - 00:02 AM in Общ музикален форум

Бих казал, че това е едно от най-добрите изпълнения на Streets... което съм гледал от години.
Направо тръпки ме побиха! :harhar:



#84702 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 27 June 2011 - 14:39 PM in Концерти и фестивали в България

View Postantubis, on Jun 27 2011, 15:02, said:

JK освен, че беше контузен имаше и ларингит, което според мен беше основия проблем да не продължи с участието си. Той хем пее, хем танцува, а така подреден не може да прави нито едното, нито другото.


Стинг с ларингит на Unplugged концерта си.

Песните на JK в никакъв случай не са изумително вокално предизвикателство, за да не може да ги измънка някак. Не
това дали е прегракнал е важно, а отношението му към публиката на Jamiro.



#84686 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 27 June 2011 - 12:50 PM in Концерти и фестивали в България

View PostScardust, on Jun 27 2011, 13:48, said:

Концепцията да обсъждаш нещо, на което не си присъствал(и най-вероятно не си и имал намерение) си е по всички параграфи - неадекватна.
"задклавиатурни критици" - да, това са всички които пишат за фестивала, вятъра и организацията, а дори не са си направили труда да отидат до там и да съберат повече от едно мнение по телефона :)
"не могат да пишат..." - ти , предполагам прочете написаното от Елена в днес.бг ?

Както и да ми ги разлагаш на множители, това са провокации.
Моят призив към теб - по-леко с провокациите.



#84683 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 27 June 2011 - 12:39 PM in Концерти и фестивали в България

View PostScardust, on Jun 27 2011, 13:33, said:

Постваш мнението си във форум и след това заповядваш никой да не го обсъжда негативно, за да не се притесняваш? Интересна логика...би казал Кънчев тук.

За твоето прозрение относно моите коментари можеш да прегледаш тази тема...

Обсъждането в негативен аспект на мнение е едно. Това, което ти правиш е съвсем друго.
Обсъждането в негативен аспект на мнение започва с "Не си прав, защото...", "Не съм съгласен, защото...", "Това е крайно, защото...".

А ти скачаш и щедро започваш да раздваш определения: "Неадекватно мнение", "задклавиатурни критици" "не могат да пишат..."
ТОВА са откровени провокации, уважаеми, известни в жаргона като TROLL.

Иначе грешно си ме разбрал, не ме притесняваш. А и няма как, след като хората те помолиха да разкажеш своята гледна точка, след като "посочената по-горе статия не отговаря и 20% на истината", но ти си твърде зает да се дърлиш с мен. :)



#84678 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 27 June 2011 - 12:12 PM in Концерти и фестивали в България

View PostScardust, on Jun 27 2011, 13:06, said:

Това също се нарежда до всички останали крайно неадекватни коментари. По-интересното е че повечето идват от задклавиатурни критици, които нито могат да свирят, нито са били на фестивала, нито могат да пишат. Извинявай, нищо лично, виждал съм доста хубави постове от теб, но това ти е в повече според мен...

Хич не ме интересува това "според теб" и се въздържай да даваш крайни определения като "неадекватен", ако обичаш.
Всеки има право на мнение и всеки има право да го изкаже на страниците на този форум без да се притеснява, че след това някой като теб ще го нарича "неадекватен".
Надявам се да си ме разбрал.

Доколкото съм забелязал, огромна част от твоите мнения са коментари на мненията на другите - кой бил неадекватен, кой нищо не бил разбрал, кой се бил изхвърлил, кой не можел да свири. Ай стига си давал оценки, които никой не иска!!!



#84671 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 27 June 2011 - 11:59 AM in Концерти и фестивали в България

View PostBeerMe, on Jun 27 2011, 10:51, said:

Ето и един малко по-забавен, който е писан от човек, който се занимава професионално с такъв тип музика и е доста известно име из тези среди :) Статията е писана преди провала на фестивала.


Така не съм се смял от десетилетия! Евала на този смърф Хейти, че го е ударил на майтап и през просото, за да разведри комично-сериозния катаклизъм.

По отношение на грандиозната смехория Елъвейшън имам няколко виждания:

- Като правиш фестивал в планината, се съобрязяваш, че от слънчево за секунди става ураган - това е планина. Чий го дириш у планината с тоз Елевейшън, питам аз?
- Джей Кей за мен е един лигльо. Навехнал си си глезена, навехнал си го. Обещал ли си на хората да свириш - обещал си. Бинтоваш, фиксираш, излизаш и свириш. Ако си професионалист, ако си пич, ще свириш от количка. Ако си талантлив, ще направиш шоу! Хората ще са извън себе си от възторг, че артистът се раздава за тях и колкото и пъти да се връща в България след това, те ще посетят от признание, че ги е уважил въпреки затруднението си на планинския излет.
Много мои познати се вдигнаха от София само заради JK и аз съм сигурен, че след плачливото си отказване от шоу този музикант вече не стои високо в очите им. Поне в моите той се срина.
- Провалите досега тази година доказаха едно - никой не трябва да тръгва с големи претенции или да си повярва прекалено много, защото логично се срива като хипопотам на кокили. Извинете ме много, но Айрън Мейдън и Дядо Алис Купър в Банкя? Джей Кей и Сайпръс Хил на Шлемов Дол в Разлог? Ми тези идеи са си абсурдни по подразбиране, какво друго да се очаква, освен фиаско.
Е, Елъвейшънското такова бе малко по-театрално. Слава Богу, че не се вдигнах!



#84642 Какво наоколо се рее

Posted by duende on 27 June 2011 - 02:56 AM in Музика

Слушай Дейв Матюс и стани човек



#84641 Какво наоколо се рее

Posted by duende on 27 June 2011 - 01:04 AM in Музика

Sting - Why should

Любимата ми версия на тази песен. DVD-то от Берлин не промени това твърдение.



#84540 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 25 June 2011 - 21:21 PM in Общ музикален форум

Posted Image

Да не забравяме периода на Journey с разкошния глас на Steve Augeri и EP-то RED 13, родило една от най-хубавите балади в рока изобщо:

Walking away from the edge

Освен силния си емоционален заряд и откровение парчето е много кинематографично. Винаги съм си представял как то ще звучи в сублимна сцена от Последния силен драматичен филм на човечеството, само дето не мисля че ще го заснемат скоро като гледам това море от клишета.



#84512 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 25 June 2011 - 15:17 PM in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on Jun 25 2011, 16:15, said:

Искам, баценце, да те видя на Сайпръс Хиля... Ще ми оправиш месеца B)

Да, аз съм там в момента, пиша по 3G-то. Тамън съм си вързал кърпата на главата и съм си сложил ръкавите с татуси. ;)



#84507 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by duende on 25 June 2011 - 15:10 PM in Концерти и фестивали в България

Вчера, доколкото разбрах, са се провели концерти. Как така е забранен?
Днес ще има ли Сайпрес Хил?



#84499 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 25 June 2011 - 14:52 PM in Общ музикален форум

Що да е офтопик? Пускаме ли клипове, които гледаме в момента - пускаме!
Всичко е по темата ;)



#84495 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 25 June 2011 - 14:31 PM in Общ музикален форум

Чуй последния албум със Стив Пери от '96 - Trial By Fire

Posted Image

След това Infinity

Posted Image

после Frontiers и Escape. Ако не се влюбиш в тази група, нещо ме ментиш :)



#84494 Какво наоколо се рее

Posted by duende on 25 June 2011 - 14:26 PM in Музика

View PostJurisprudent, on Jun 25 2011, 10:27, said:


В общи линии любимото ми от ELP.



#84462 Какво наоколо се рее

Posted by duende on 24 June 2011 - 23:49 PM in Музика

Steve Hackett + Chris Thompson
Разтапящо парче с привкус от Владимир Козма...

Oh, how I love you.



#84460 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 23:10 PM in Общ музикален форум

Тъй сте вий, гъзарите в Германия :)

Едната песен е: Stay Awhile (studio)
другата Good Morning Girl.

Виж дали някое видео ще заобиколи възбраната. ;))



#84458 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 22:55 PM in Общ музикален форум

View Poststormbringer, on Jun 24 2011, 23:03, said:

а що се отнася до Journey - не съм съвсем съгласен, че хората чакат една песен .. имат си хитовете .. странно ми е, че точно в този форум никой не спомена Separate Ways и Who's Crying Now


Мен ако питаш, от осемдесетарските албуми с доминиращи Cain/Perry композиции каквото и да хванеш, все е бисер.
Слаби песни почти няма. Ето сега бъркам със затворени очи във съкровищницата (папка с mp3 Old 80's bullshit на F://)
и вадя произволно парче. Воала:



И пак е гениално!

Айде отново:



Добър пример как се пее.
Този път от още по-стар албум.



#84437 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:54 PM in Общ музикален форум

Ох, искам си Стив Пери...

Дори да не се присъединява към Джърни, поне да издаде нещо солово!

Faithfully



#84435 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:48 PM in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Jun 24 2011, 18:46, said:

Ще ме извините, но този вокал може единствено да гледа Перя в очите, леко приклекнал около бубата му :harhar:

Ето това е изпълнение! :rolleyes:

АБСОЛЮТНО! Подписвам се под туй мнение.

Не случайно съм писал в ревюто на последния албум, че студийно Арнел докарва, но на живо смуче. Това си е и физиология, все пак той е мъничък филипинец, а Стив Пери високопланински орел.



#84429 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:43 PM in Общ музикален форум

Anyway you want it - е момента, влиза при издаването си директно в Билборд топ 25 и е култ навсякъде по света, освен в Заир и България.



#84427 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:41 PM in Общ музикален форум

Гласът на Арнел без съмнение е висок, но е тънък и не особено силен. На стадион той преграква бързо. Стив Пери може да спре УАЗ с лютеница с гласа си.

View PostJurisprudent, on Jun 24 2011, 18:41, said:

Не се обиждай, но това не съм го забелязал, а наблюдавам бая

Благодаря, че казахте. Таз песен в живота си на музикален фен не съм я чувал.

Щот си малък, затова.



#84425 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:39 PM in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Jun 24 2011, 18:37, said:

Могат, да. Ама за такива като теб. Ти си от единия процент. Аз говорех за останалите 99 процента от публиката.

А! Ето за това говорим! С това трябваше да започнат. И да свършат!!! :rolleyes:

Глупости. Това, че в България Джърни не са познати и популярни (за разлика от Смоуки и Ал Бано) съвсем не променя факта, че в Америка и Западна Европа имат над 20 мега-хита, които всеки може да ти изтананика.



#84423 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by duende on 24 June 2011 - 17:38 PM in Общ музикален форум

View PostJurisprudent, on Jun 24 2011, 18:37, said:

Разбирачите на Journey - мина ли споменатата от Ози песен? Питам да се информирам и науча нещо..

Ей ся е.