Jump to content

Kavarna Rock Fest 2016


60 replies to this topic

#1 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2015 - 10:30

А догодина дали ще има фестивал?
http://www.webcafe.b...ia/id_362337862
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#2 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 ноември 2015 - 11:16

Почти сигурно - не.
Отдавна разправям, че местните едва търпяха рокаджиите и не проявяваха интерес към фестивала. Бяха готови да се лишат от няколкото спечелени левчета от квартири, само да не си развалят рахата. Сега с кеф ще се отърват.
Ако преместят фестивала в Пловдив не е никак зле. Пловдив е къде-къде по-удобна локация.
Hedniska Blod

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 ноември 2015 - 11:57

View PostТигър, on 20 ноември 2015 - 10:30 , said:

А догодина дали ще има фестивал?
http://www.webcafe.b...ia/id_362337862
Що да няма? Това че някой си е измислил неоснованото на абсолютно никакви факти и неследващо от ничии изказвания "руският фестивал ще замести рок фестивала", нищо не променя на този етап.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 ноември 2015 - 11:59

View PostHeathenHeart, on 20 ноември 2015 - 11:16 , said:

Почти сигурно - не.
Отдавна разправям, че местните едва търпяха рокаджиите и не проявяваха интерес към фестивала. Бяха готови да се лишат от няколкото спечелени левчета от квартири, само да не си развалят рахата.
Местните не са само тези местни, които дават квартири. Местни са и хотелиерите, ресторантьорите и магазинерите. За тях по време на фестивала печалбата е много по-голяма от няколкото левчета от квартири. И те са представители на местния бизнес. Все си мисля, че пред един кмет и един общински съвет гласът на местния бизнес е много по-силен от гласа на пенсионери, даващи или недаващи квартири.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#5 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 ноември 2015 - 12:50

View PostSatyr, on 20 ноември 2015 - 11:59 , said:

Местните не са само тези местни, които дават квартири. Местни са и хотелиерите, ресторантьорите и магазинерите. За тях по време на фестивала печалбата е много по-голяма от няколкото левчета от квартири. И те са представители на местния бизнес. Все си мисля, че пред един кмет и един общински съвет гласът на местния бизнес е много по-силен от гласа на пенсионери, даващи или недаващи квартири.
Отношението, което виждах в Каварна към идващите на фестивала е като към навлеци, пък ако изкараме нещо от тях - ок.
За местния бизнес е нормално да надделяват практичните съображения.
Но на кой ще се чуе гласа и какво ще стане - ще видим. У нас много неща стават противно на всякаква прагматична логика.
Hedniska Blod

#6 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2015 - 13:00

Не знам, и двата пъти, когато ходих там, се зарадваха на парите, които им оставих. Обаче 2008 беше особено култово - тече саундчекът на Manowar, чува се, общо взето, навсякъде из града, аз и компанията бавно, но славно напредваме към стадиона и колкото повече се приближаваме до целта си, толкова по-силно от околните къщи се чува мазна чалга. Миналата година не го усетих така, ама...

Иначе, тя кметицата нали обеща да не пипа феста, ама знае ли човек...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#7 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 ноември 2015 - 13:13

View PostHeathenHeart, on 20 ноември 2015 - 12:50 , said:

Отношението, което виждах в Каварна към идващите на фестивала е като към навлеци, пък ако изкараме нещо от тях - ок.
Не оспорвам отношението, което ти си видяла, но къде си го видяла? Сред пенсионери, даващи квартири?
Защото пък аз многократно по хотели съм виждал тъкмо обратното отношение.

Сега имам чувството, че човек, който е ходил около 15 пъти в Каварна (аз), обсъжда отношението на местните към феновете с хора, ходили по 2 пъти в Каварна (вие двамата) :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#8 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2015 - 13:34

Не знам, ако трябва да съм честен, от отношението на местните там не мога да се оплача. Ама в града оставих само за ядене и спане пари, с които принципно бих могъл да живея три седмици без особени ограничения.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#9 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 ноември 2015 - 13:39

View PostSatyr, on 20 ноември 2015 - 13:13 , said:

Не оспорвам отношението, което ти си видяла, но къде си го видяла? Сред пенсионери, даващи квартири?
Защото пък аз многократно по хотели съм виждал тъкмо обратното отношение.
В магазините. Иначе в симпатичното мотелче или семейно хотелче, където бяхме отседнали, хората бяха любезни. Имаше само една трагикомична ситуация. Пристигаме, няма вода. Питаме там какво става, режим ли има. Отговорът: "Налягането не винаги стига, но има помпа, ама точно днес ли искате да се къпете?" "Всеки ден." "Тогава ще я пуснем." :D
Една от вечерите в ресторанта към хотелчето имаше чалга парти, а и музикита през другото време пак беше такава, макар и тиха. Чалгийка се чуваше и на други места.

View PostSatyr, on 20 ноември 2015 - 13:13 , said:

Сега имам чувството, че човек, който е ходил около 15 пъти в Каварна (аз), обсъжда отношението на местните към феновете с хора, ходили по 2 пъти в Каварна (вие двамата) :)
Още по-зле, аз съм ходила само веднъж. :)
Hedniska Blod

#10 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 ноември 2015 - 12:13

View PostSatyr, on 20 ноември 2015 - 13:13 , said:


Сега имам чувството, че човек, който е ходил около 15 пъти в Каварна (аз), обсъжда отношението на местните към феновете с хора, ходили по 2 пъти в Каварна (вие двамата) :)

Което отново ме подсети за нещо интересно. Като ученик в периода от 1986 г. до 1989 г., всяко лято с компанията прекарвахме на къмпинг/бунгала в Каварна. Тогава фестивал нямаше. Нямам никаква идея колко години Цонко прави фестивал в Каварна, но така и нито веднъж не отидох в Каварна. За всичките тези години нито една група и/или изпълнител не ме е интересувал с едно единствено изключение и то се нарича Робърт Плант. По стечение на обстоятелствата баш тогава не бях в страната и пропуснах изключителен концерт на една жива легенда пред 300 души по сведение на очевидци. Една година беше на път да се превърне в първата с мое посещение в Каварна, но организаторите се подиграха с Преподобния Морз, а лично мен изложиха пред Ник Барет от Пендрагън и съвсем ме загубиха за каузата. С което искам да кажа, че въобще няма да ми липсва нещо, което така или иначе не ме е интересувало някога... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#11 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 21 ноември 2015 - 18:51

View Postmarillion, on 21 ноември 2015 - 12:13 , said:

По стечение на обстоятелствата баш тогава не бях в страната и пропуснах изключителен концерт на една жива легенда пред 300 души по сведение на очевидци.
То оставаше и да са повече, при положение, че за концерта на легендата нямаше никаква реклама. Аз научих, че го е имало, когато прочетох репортажа тук, доколкото помня.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 ноември 2015 - 21:08

Имаше плакати по софийските улици. Помня, защото така разбрах, че и билетите са пуснати в продажба, тъй като нито Каварна, нито "Жокер медия" си бяха направили труда да пуснат прес-рилийз за това. Друга основна причина за слабата посещаемост бе, че първият тридневен тогава летен фестивал в Каварна с първото гостуване на Manowar приключи на 30 юни. А на 4 юли в София имаше концерт на Marilyn Manson и Type O Negative. Да, доста разнородни групи с малък процент общи фенове, но през 2007 г. все още имаше много хора, които ходеха на почти всички големи рок концерти. А и много народ съчетава фестивала с лятната си почивка и след края му се изнася накъдето ще си кара почивката. Та, или си се върнал в София и не ти се ходи в рамките на 5 дни за втори път в Каварна, или си някъде на море/планина и не се интересуваш от концерти.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 ноември 2015 - 10:45

Точно така, главната причина за ниската посещаемост на концерта на Robert Plant е тридневният фестивал точно седмица преди това, на същото място, а не слабата реклама. Първият концерт на Manowar, предишния ден Motorhead и да не забравяме голямото (за мен) име на фестивала Heaven and Hell. С други думи - Sabbath с Dio, които точно в онзи момент бяха най-актуалното име в рок/метъл музиката. И да, като прибавим към това Marilyn Manson и Type O Negative три дена по-късно в София, нещата стават ясни. Абсолютно точно си спомням какво си мислех тогава, защото нямаше как да видя всичко - отпуска, пари и т.н. Казах си: в крайна сметка си видял концерта на Page&Plant в София през 1998-а - един от най-добрите концерти изобщо провеждали се в България (включително и до днес - изключителен!). Няма да е болка за умиране, ако не видиш соло концерт на Plant.
Съдейки по посещаемостта - около 300 продадени билета, очевидно много хора са разсъждавали като мен и са предпочели да видят пет сериозни и големи групи/изпълнители, вместо само един. Пък бил той и Robert Plant.
I don't know how I managed it...

#14 KoftoZ

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts
  • Gender:Male
  • Location:Kaiserslautern,DE

Posted 22 ноември 2015 - 12:47

Включително и концерт на Rolling Stones в Белград, където също не малко българи отидоха.
And you think you're so clever and classless and free,
But you're still fucking peasents as far as I can see!

#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 ноември 2015 - 19:59

Е, значи са се натрупали събития и потърпевш от цялата ситуация е бил концертът на Robert Plant. Което обаче не променя факта, за който и друг път съм писал тук: като изключим някакви бутикови концерти, които са бутикови по ИЗРИЧНОТО желание на Plant, той едва ли е пял в цялата си кариера пред по-малко зрители от концерта в Каварна :D
I don't know how I managed it...

#16 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 ноември 2015 - 09:19

View Postmarillion, on 21 ноември 2015 - 12:13 , said:

...така и нито веднъж не отидох в Каварна...
Чудех се аз какво му е липсвало на феста в Каварна през всичките тези години, а пък то какъв бил отговорът :P
ПИСУК!

#17 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 23 ноември 2015 - 09:43

Не знам за "отношение" и "бизнес", но по някакво логика кръчмите в центъра на града рядко работеха след концерта ( може да не съм намирал подходящата). Имаше една в началото на пешеходната зона, но май затвори. Като направиха общ кетъринг, който затваря след концерта - съвсем утрепаха всичко. "Културен център" се оказаха денонощните магазинчета и един двор до къмпинга ( един вид частно парти).
За сравнение - Пловдив след концерта на Опет - все едно беше час пик - не кръчми, те закусвалните работеха, имаше и някакъв концерт на Ревю, въобще - град.

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 ноември 2015 - 09:55

View Postdrivanov2003, on 23 ноември 2015 - 09:43 , said:

Не знам за "отношение" и "бизнес", но по някакво логика кръчмите в центъра на града рядко работеха след концерта

Нали помниш, че имаше един период, в който се правеха концерти и в Ловеч? Там беше същата работа. Свърши концерта в 22:30, тръгнеш да си намериш кръчма за допиване - греда. Всичко затворило! А градът им пълен с гости, които искат да харчат пари. И няма къде да го направят :D

Quote

въобще - град
А! :)
I don't know how I managed it...

#19 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 23 ноември 2015 - 10:11

На местния т.нар. бизнес толкова му дремеше за фестивала и клиентелата, че в неделя магазините или не работеха, или не бяха заредени. Класика.
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#20 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 23 ноември 2015 - 18:23

^И това го има. Миналата година след Helloween направо си умрях от глад. Единственото място, откъдето можех да си купя нещо за ядене достатъчно бързо, се оказа количка за сладолед, която тъкмо приключваше работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users