Jump to content

SPIRIT of Burgas 201326-28 юли


80 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 март 2013 - 13:28

View Postwhiplash159, on 29 март 2013 - 14:24 , said:

Според мен този фестивал е по- като за marillion-а. Особено с присъствието на Enter Shikari трябва да му стане абсолютен приоритет.

View PostNovak Djokovic, on 29 март 2013 - 14:31 , said:

Не съм много съгласен с теб... Все ми се струва, че за него Spineshank, Enslaved и Haematom са къде-къде по-голям приоритет от Enter Shikari B)

Момчета, ще ме накарате да потърся нещо на тези групи, че абсолютно нищо не ми говорят... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 30 март 2013 - 16:15

Да, точно за белгийската бира от Трявна говоря, а не за фестивалната :)

Бургас ми се стори доста симпатичен град, а атмосферата ми се стори доста свежарска.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#23 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 30 март 2013 - 18:40

marillion, да ти кажа честно - Ози се бъзика с теб, тези групи няма да са по вкуса ти много, много /или поне така си мисля :)/. Виж тази, която Уиплаша е посочил, може да е нещо различно, но не съм я слушал, за да помогна с мнение ...Но Бургас си заслужава, а и аз вероятно тази година по работа ще пътувам поне 20 пъти дотам, така че току-виж съм уцелил и Спирита ... :neo:

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 март 2013 - 18:43

Ози и Уиплаша да се бъзикат с мен? Абсурд... :nono:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 31 март 2013 - 01:11

View Postmarillion, on 30 март 2013 - 18:43 , said:

Ози и Уиплаша да се бъзикат с мен? Абсурд... :nono:
Недей така... Ние никога не бихме...

View PostMinstrel in the Gallery, on 30 март 2013 - 18:40 , said:

тази, която Уиплаша е посочил

Уиплаша посочи ли нещо - то е!!!
I don't know how I managed it...

#26 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 31 март 2013 - 22:23

Според мен група с име Haematom със сигурност ще допадне много на marillion...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#27 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 01 април 2013 - 00:56

^ Особено ако свирят прогресив (или поне блек), изпълнят Смоука, по-добри са от Muse, поне веднъж в живота си са държали тенис-ракета и продават еднодневни билети.

Edited by HeathenHeart, 01 април 2013 - 00:57 .

Hedniska Blod

#28 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 29 април 2013 - 18:36

View Postnousha, on 29 март 2013 - 23:48 , said:

В Гролша я имаше лятото, сега не съм ходила и не знам, преди месец видях случайно, че я предлагат в бившия Адонис, сега забравих как са го прекръстили - нали се сещаш, на Антим I и Богориди.
Все още се казва "Адонис". Мястото е проверено преди около 3 часа, бирата също - жива и хубава. :drinks:
Hedniska Blod

#29 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 29 април 2013 - 21:29

Срам ме хваща като ви чета - знаете повече от мен за родния град :) Аз на "Адонис" ходих през 90-те, скоро не съм го уважавал с присъствието си,ама явно трябва да се провери емпирично тази бира, жива ли е ,умряла ли е...:) Само да видим кога ще мога да се върна отново на бургаския бряг...На мен спирит-а си ми харесва, има за всекиго по нещо и атмосферата е супер. Помагах при организацията на една от сцените 2009 година и си изкарах жестоко, отделно се запознах и с много музиканти. Жалко, че ще пропусна тазгодишното му издания по обективни причини. На всички,които ще ходят - да се забавлявате и за мен :)

#30 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 април 2013 - 22:44

Със сигурност познавам всяко храстче, дърво и тревичка по пътя през Морската от централния вход на Спирита до "Гролш"-а и после до мястото, при едни добри хора, където отсядам най-често, много по-добре от много бургазлии. И със сигурност над 90% от останалата част от града ми е Тъмна Индия :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#31 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 29 април 2013 - 23:29

King of dreams, споко, и на мен ми е роден град, затова го знам. А Satyr трябва да бъде запознат и с други проценти от града, за целта, чини ми се, трябва да се открие къде сервират въпросната бира и въпросът ще се уреди от само себе си ;)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#32 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 30 април 2013 - 06:45

Много носталгичен взе да ми става този разговор - почвам да се ядосвам, че все още не са измислили телепорта :) Да ви поканя целия форум на капани за един "спортен полуден" :) После вече може да посетим и живата бира, а за десерт да направим един хор "Бодра смяна" в Караоке :) Ехххх, бяха години....:)

#33 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 05 май 2013 - 09:58

Ето още един бирен доклад. :)
Вчера пробвах живата бира в "Гролш" в морската градина, защото има още един "Гролш" до х-л "България". Тази бира не ми хареса толкова, колкото в "Адонис". Беше по-тъмна, стори ми се по-рядка. По принцип тревненската жива бира я дават в 3 разновидности - светла, кехлибарена и тъмна. В "Адонис" има само светла. В "Гролш" в менюто пише само "жива бира", а келнерът нямаше представа каква е. Сякаш тук живата бира все още минава малко за екзотика, защото при разговори ми казаха и следното: "Казаха ни, че в София било много модерно да се пие."
Минах и за малко през Несебър, но там не успях да разбера къде се предлага жива бира. Тези, които питахме не знаеха, а нямахме време да се мотаем и проучим.
Времето е супер, днес за пръв път малко валя, но вече се оправя. На плажа има ентусиасти, но на мен ми е студено. За мен плажът е плуване в морето, а не лежане като гущер, а водата определено не става. Продължаваме на "умряла" бира. :drinks:
Hedniska Blod

#34 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 май 2013 - 12:40

В "Гролш"-а в Морската предлагат т. нар. "кехлибарено". То е и най-доброто, нищо че на теб ти харесва по-малко от светлото. Иначе, в Трявна вече предлагат четири вида жива бира - има и вишнева.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#35 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 05 май 2013 - 23:26

View PostHeathenHeart, on 05 май 2013 - 09:58 , said:

Сякаш тук живата бира все още минава малко за екзотика, защото при разговори ми казаха и следното: "Казаха ни, че в София било много модерно да се пие."

Тези хора явно не са много в час с бургаските заведения тогава. На "Понта", който беше чудесно заведение и в двата си варианта и всички го знаеха, си предлагаха целогодишно от доста време жива бира, тяхно производство или нещо такова, забравих как се казваше. Сигурна съм, че съм виждала въпросната марка и на други места в града.
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#36 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 06 май 2013 - 05:46

^Напълно е възможно. Така остава тръпката от откривателството за всеки, на който му се обикаля в търсене на жива бира. :) А знаещите предоставят инфото "по лъжичка", да поддържат интригата у търсещите. :harhar:

Edited by HeathenHeart, 06 май 2013 - 05:48 .

Hedniska Blod

#37 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 13 май 2013 - 16:51

View Postnousha, on 05 май 2013 - 23:26 , said:

Тези хора явно не са много в час с бургаските заведения тогава. На "Понта", който беше чудесно заведение и в двата си варианта и всички го знаеха, си предлагаха целогодишно от доста време жива бира, тяхно производство или нещо такова, забравих как се казваше. Сигурна съм, че съм виждала въпросната марка и на други места в града.
Е то "понта" отдавна го няма ... единия стана на свлачище, а другият на "църква" :pop:

Edited by stormbringer, 13 май 2013 - 16:53 .

Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#38 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 13 май 2013 - 23:33

Затова казах "беше" :) Почти съм сигурна, че жива бира има и в "Океан".
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#39 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2013 - 09:53

"Editors са голямата изненада на Spirit of Burgas 2013."

Не съм ги чувал.

http://www.dnevnik.b...of_burgas_2013/
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2013 - 10:25

View PostSeaborn, on 14 юни 2013 - 09:53 , said:

Не съм ги чувал.

Именно затова са "голямата изненада" ;)
I don't know how I managed it...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users