Jump to content

Into the wildВ дивото


67 replies to this topic

#61 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 30 октомври 2008 - 12:12

View Postlittle'circle, on Oct 30 2008, 11:10, said:

Усещането за истинност сякаш е основна част от чара на филма. Ако не беше по истински случай нямаше да звучи толкова убедително. Според мен.


аз мисля, че факта, че историята е с лош край и по истински случай, го спаси. както у саундтрака.
ако махнем това, ще заприлича до голяма степен на сладникава сапунка с на много места до болка познати клиширани диалози.
...и покапаха жълти капки...

#62 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2008 - 12:39

Много хубаво написано Я. : )
И аз мисля така.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#63 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 30 октомври 2008 - 13:14

Филмът е хубав.
Бих предложил странен паралел. С един филм отпреди 40 години.
"Волният ездач".
Така е то.

#64 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 30 октомври 2008 - 13:36

View Postforeigner, on Oct 30 2008, 03:51, said:

защо вместо това не вземе да благодари на майка си, че се е мъчила n на брой часа...
Защото насладата от свободата идва след постигане на абсолютния егоизъм.

Ако в диренето на свобода си напуснал угризенията, значи си постигнал абсолютния егоизъм.
Ако в диренето на свобода си напуснал и себе си, значи си постигнал нирвана :rolleyes:
Така е то.

#65 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 30 октомври 2008 - 13:42

View PostPinky, on Oct 30 2008, 06:11, said:

Ролята на родителя не е само да спомогне за "отварянето на процепката ти" и да се пръкнеш на тоя свят. Не защитавам героя, напротив. Но ако беше споделил на семейството си намеренията си, щеше ли изобщо да замине ? Не се ли стреми той да скъса всички вериги ? Защото връзките с хора са точно такова нещо. Той иска да е сам, да е сред природата, да прави това, което му се иска. Точка. Че егоизмът му в случая е голям, спор няма.
А светът сега по-хубав ли е ? O_o

Историята е истинска. И романтична. Не може фактите да се припокроват на 100 %, поне аз така мисля. Никой не претендира за историческа истинност до последния кадър във филма, или аз нещо съм пропуснала ? А това за певачката ... Нали знаеш, че когато нечии начини ти се струват абсурдни, го обявяваш за хахо. Пример мога да дам със себе си :wub: Преди няколко дни например един съученик дойде при мен, абсолютно сериозен и ме пита какво и много ли друсам :rolleyes: Дори за по-близките ми хора, не съм съвсем в ред, камоли за външни лица. И такива ми ти работи :wub:
Да, наистина егоизмът му е в повече, но не малко. И това, което си написала за родителите е много вярно, но в случая, доколкото видях и после четох, те са си били напълно нормално семейство (да, с проблеми, къде ги няма?)-разбирам да са го биели, изнасилвали, да са му горяли книгите и да са го заключвали с верига, за да си учи уроците (както стана наскоро в едно нашенско село), но те не са го правели. А същевременно са се интересували от него и са го обичали. За мен отношението му е просто непростимо. Къде ще стигнем, ако всеки започне да гони свободата си по този начин?

После, за ненормалността-едно е неразбирането към "различните" и шеговитите реплики от някой "Ти слушаш еди-какво-си или правиш еди-какво-си, значи си ненормален", съвсем друго е в случая-все пак и мацката е скитосвала, за да почувства разните му там свободни глупости. По-добре прочети интервютата с нея, навеждат на някои мисли.

Финално: не знам защо всички мислите, че се опитвам да оплювам филма? Два поредни пъти казах, че е хубав, ще потретя, но в случая мен ме занимава прототипа на героя и мисля, че темата е подходяща, за да го обсъдя, ако не-трийте ми мненията и да приключваме. Въобще не смятам, че това "кореспондира с отношението ми към филма и влияе на оценката ми". Не може ли, след като съм изгледала филма, да обсъдя героите? @Вайли, по твоите думи излиза, че Коса не ми е любимият филм, след като не одобрявам Хъд например. Не знаех.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#66 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 30 октомври 2008 - 14:02

View Postgeorid, on Oct 30 2008, 13:36, said:

Защото насладата от свободата идва след постигане на абсолютния егоизъм.

Ако в диренето на свобода си напуснал угризенията, значи си постигнал абсолютния егоизъм.
Ако в диренето на свобода си напуснал и себе си, значи си постигнал нирвана :rolleyes:

Ей по тази причина ненавиждам източните философии. Школи по егоизъм.
А свободата, според моите убеждения, не се търси, а ни е свише дарена.
Но без любов, нищо не сме и нищо нямаме, ако и да имаме свобода(казва Павел на коринтяни) и аз му вярвам.

Инак, (за протокола) филма не съм го гледала, и покрай тази дискусия, загубих желание да го гледам.

Edited by Hard rock fan, 30 октомври 2008 - 14:03 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#67 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 30 октомври 2008 - 14:18

Свободата е винаги за сметка на някого. Не можеш да постигнеш свобода без да лишиш някой друг от нещо. Дори и с оттегляне сред крушите и пчеличките. Така е устроена Западната цивилизация.
От Западната цивилизация бягство няма. Ето защо героят на Шон Пен е лузър.
Така е то.

#68 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 30 октомври 2008 - 14:32

View Postgeorid, on Oct 30 2008, 14:18, said:

Свободата е винаги за сметка на някого. Не можеш да постигнеш свобода без да лишиш някой друг от нещо. Дори и с оттегляне сред крушите и пчеличките. Така е устроена Западната цивилизация.
От Западната цивилизация бягство няма. Ето защо героят на Шон Пен е лузър.


Напълно съгласна. :rolleyes:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users