Jump to content

Волейбол


79 replies to this topic

#21 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2009 - 16:26

Да видим как ще се представим тази година. :harhar:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#22 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 13 юни 2009 - 15:45

Познайте от три пъти кой ненормалник стана в три и половина миналата нощ, за да гледа как нашите падат от Куба. B)
Мдам. И пак ще стана тази нощ, защото имам предчувствие, че този път ще бием.

Edited by Файона, 13 юни 2009 - 15:46 .

Omnia mea mecum porto

#23 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юни 2009 - 15:24

Иии пак паднахме! Мамка му.
Omnia mea mecum porto

#24 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 16 юни 2009 - 12:54

:metal: :metal: :metal: Ставай до последно! Все някога ще бием :metal:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#25 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 27 юни 2009 - 23:12

Вече не се налага да ставам, мачовете са в прилично време. :)
След като миналата седмица се поиздънихме и завършихме с една победа и една загуба от Япония, днес нашите играха страхотно и победиха Русия с 3 на 1 гейма. Утре в десет сутринта е вторият ни мач с Русия. Все още не сме изгубили шансовете си за класиране.
Omnia mea mecum porto

#26 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2009 - 18:26

Виж ти каква темичка имало в този форум! :)

Шансове за класиране за финалната шестица в Сърбия все още наистина имаме, но ще ни е адски трудно, защото натрупахме доста загуби. При това загубите ни според новият начин на точкуване ни оставят без точки. Това ново точкуване обаче, както в момента е в наш ущърб, така може да се превърне и в много силно наше оръжие. До края на мачовете в групата трябва да побеждаваме във всички мачове и то в не повече от четиригеймове мачове.
Иначе от днешния втори мач с Русия съм страшно разочарован. Проблемът не е, че днес нашите загубиха, а е в това, че съдиите ни резнаха доста брутално (не беше се случвало от доста време). Да, руският отбор днес игра по различен от вчера начин, игра в типичния си силов стил, дори в големи периоди се налагаше над нас. Вярно е, че и нашите показаха за пореден път непостоянство и разсеяност в играта. Но за мен съдийските грешки бяха повече от допустимото, бяха прекалено очевидни и най-вече в ключовите моменти на първия и третия гейм. Не е ясно дали ако тези грешки бяха по-малко или липсваха щяхме да спечелим и този мач, но със сигурност мачът щеше да е по-коректен, щеше просто да протече в руслото на красивата бърза и атрактивна игра на двата отбора.

#27 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2009 - 23:00

Напълно съм съгласен, че бяхме ощетени от съдиите. Имам чувството, че всички спорни отсъждания бяха в наша вреда, а имаше и поне 3 очевидни грешки, които в ключови моменти наклониха везните в полза на руснаците.
Като цяло съм доволен от играта на нашите и във втория мач. Ако играем по този начин и занапред, със сигурност ще отнесем Япония с две победи от по 3:0 или 3:1 и всичко ще остане да се решава във Варна. Важното е, че момчетата показват отборен дух и все повече самочувствие, а се видя и че имаме много равностойни смени практически на всички постове.
Извън чисто волейболните моменти, много силно и приятно впечатление ми направи това, че цялата зала изслуша химна ни изправена на крака. Едва ли са много страните в които можем да се радваме на толкова добро отношение от страна на публиката.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#28 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 28 юни 2009 - 23:37

Че имаше съдийска тесла - имаше. Ама нашите проиграха някои възможности и без съдийска помощ. Като например през третия гейм, когато водеха по едно време с цели 6 точки. Иначе точно в този гейм съдията удари едно много решаващо рамо, без което изходът от гейма вероятно щеше да е друг. И нашите се сринаха психически. Гадно беше.
Мен ужасно ме зарадва включването на Цветан Соколов. Признавам, отначало се разбучах, че Пранди явно го е докарал, щото детската градина е затворила за ремонт през лятото, обаче още докато мрънках, хлапето направи страхотно посрещане и после още по-страхотно забиване. И ми запуши устата.
А след силното начало и на Мирослав Градинаров във Варна изглежда, че противно на мрачните прогнози, ще има волейбол и след Пушката и Пламен Константинов.
Шансове наистина все още имаме, но Пранди в самото начало каза, че лигата не му е приоритет. Беше нещо в смисъл, че ще я използва, за да обиграе отбора за европейското.
Omnia mea mecum porto

#29 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2009 - 10:41

:) Ако на европейското не ни свирят топки с по педя-две над блокадата като блокаут може и да стискаме палци за финал или полуфинал. :)

#30 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 01 юли 2009 - 20:57

Наще да изпускат златни възможности това си е нормално не знам как го правят и все пак го правят. Но че си имаше и съдийска намеса няма спор. Не може топката хем е докоснала блока хем е на метър в полето и да ми я свирят аут. Ма нали са Русия...
Мачът от събота беше много добър за нашите (не успях да гледам предишните 4 с Япония и Куба), но този играеха както си играят. Новите момчета се включиха много добре доволно. Вторият мач също не беше слаб, аз не мога да се оплача от играта на нашите - доволно.
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#31 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 05 юли 2009 - 09:26

Паднахме от Япония :yes: :)
Слаби сме!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#32 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 05 юли 2009 - 10:37

Ситните япончета, дето който ги хване ги бие, ни разкатаха. :yes:
Нашите изглеждаха изтощени. Само през втория гейм им вървеше играта.

Edited by Файона, 05 юли 2009 - 10:38 .

Omnia mea mecum porto

#33 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 06 юли 2009 - 00:52

Както и при предишната ни загуба от Япония и вчера, макар и в по-малка степен, си заслужихме загубата. Но-о, аз съм доволен от начинът, по който се развива отборът ни. Да, знам, че на повечето от вас последното ми изречение звучи странно, но аз наистина считам, че отборът се развива и очаквам стойностни резултати в следващите срещи от лигата и най-вече на европейското първенство. Стискам палци!
А, да, считам и че Андрей Жеков заслужава да не играе като титуляр в оставащите четири двубоя от световната лига.

#34 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 06 юли 2009 - 10:03

Quote

Както и при предишната ни загуба от Япония и вчера, макар и в по-малка степен, си заслужихме загубата. Но-о, аз съм доволен от начинът, по който се развива отборът ни. Да, знам, че на повечето от вас последното ми изречение звучи странно,
Въобще не звучи странно. :harhar:
Във втория гейм, който завърши 25:13 за нашите, единствено Теди Салпаров беше от "старите кучета".
Младите показват страхотни качества. Това, което им липсва е психическа устойчивост.
Omnia mea mecum porto

#35 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 06 юли 2009 - 10:37

Да, Файона, именно психиката е основно качество за всеки един отбор и често е непостоянно и проблемно при нашия отбор. Но понеже сега начело на волейболните ни национали имаме треньор като Силвано Пранди считам, че е въпрос на време психологическите ни сривове да бъдат сложени под контрол.

#36 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 06 юли 2009 - 21:23

Макар и да паднаха нашите, не мога да си кривя душата и да кажа, че са били пълни дупки. Единствеянита, от когото може да се недоволсва, а Андрей - някак си последните няколко мача не е на ниво и дава много лоши топки; в първия мач Владо се измъчи. Но съм доволна от играта намладите: Гошо Братоев се включи много добре, видя се че са сработени с Гайдарски и Ананиев; Соколов също прави добро впечатление и радва окото с играта си; най-много ми хареса Пенев - игра превъзходно; Зарко Иванов също си отстоява даденото му доверие; Теди Салпаров няма смисъл да се коментира - всеки мач на 100%, както и Матьо (може би най-стабилният в отбора ни). Но си се виждат и грешките, трябва си работа, но Пранди си знае работата.
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#37 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 07 юли 2009 - 15:20

Oчаквах повечето от нашите тази година в Световната лига, ама какво да се прави. Пранди е доказан специалист и смятам, че в бъдеще ще изчисти грешките. :)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#38 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2009 - 15:07

В Русия става доста напечено за руския национален отбор. Във втората среща между Русия и Япония, която се играе в момента, японците току-що поведоха с два на нула гейма.....

#39 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2009 - 16:12

:worship: Даам, японците поднесоха трета изненада в тазгодишното издание на лигата - Русия - Япония 1:3. Резултат, който може да изпозлват и нашите национали в своя полза.
Сега ни трябват две победи срещу Куба, по възможност триточкови.

#40 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2009 - 16:33

Няколко минути остават до започването на втория мач с Куба. Стискам палци за победа и си позволявам дори да прогнозирам, че ако днес победата е отново за нас тя ще дойде доста по-лесно. :wub:

Днес обаче българският волейбол има вече за какво да празнува. Женският ни национален отбор спечели бронзовите медали в първото издание на Европейската лига след като победи с 3:0 Франциа мача за 3-4 място. Поздравления!!!

И накрая едно предложение към модераторите и/или администратора на форума. В раздела за спорт има цели три теми, посветени на волейбола. Струва ми се, че ще е по-добре да остане само една такава тема, носеща просто името "Волейбол".





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users