Jump to content

Режисьорите, които Ви хващат за гърлото са...и това е така защото...


66 replies to this topic

#41 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 09 август 2008 - 13:58

Благодаря за добрия тон,все пак. :D
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#42 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 09 август 2008 - 16:07

По твърдението по-горе ще цитирам едно мнение от един друг форум, не че съм напълно съгласен с него, но все пак.. :D

Quote

пак казвам - старите филми му обявиха бойкот и вече не можеш да прочетеш directed by martin scorsese на таксиджията и бикът :yes:


Иначе Departed също не е лош, доста добре изигран и с един край, който разстрелва и най-малката очаквана мелодраматичност.

#43 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 09 август 2008 - 19:13

Jack Nicholson за пореден път доказа,че няма роля,която да не може да изиграе. :D
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#44 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 10 август 2008 - 10:22

View PostINXS, on Aug 9 2008, 00:43, said:

Ами,и той,като тях,през цялата си кариера прави едно и също.Важното е,че никой друг не може да го прави като него. :wacko:

Туй твърдение приляга на хора, които са гледали само "Добри Момчета" и производни, и си мислят, че Скорсезе се изчерпва само с жабарския мафиотски жанр. Това не е тъй.


Филми като "Последното изкушение" не само не са типични за стила му, но са и реолюционни за жанровото кино изобщо. "Невинни години", "After hours", "King of comedy", особено "Bringing out the dead" - доста пъстра палитра от стилове, епохи, жанрове, за да набедим Мартин в еднообразие. :D

#45 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 10 август 2008 - 14:09

Гледал съм много пъти и имам всички филми на Скорсезе и никой не може да ме убеди,че 70% от тях не са еднотипни.Хванете един Линч,един Кубрик....Както и да е.Скорсезе е велик и не виждам защо всички ми налитате като мухи на прясно изсрана фъшкия? :wacko:
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#46 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 август 2008 - 14:30

Предполагам, че "всички ти налитат като мухи на прясно изсрана фъшкия" заради изразните средства използвани от теб. Имам чувството, че ти неправилно квалифицираш собствения почерк на Скорсезе - негова запазена марка, обвинявайки го, че "през цялата си кариера прави едно и също". А май иде реч за едно и също казано по различен начин, или както вече казах - въпрос на изразни средства... :wacko:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#47 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 10 август 2008 - 14:45

Quote

А май иде реч за едно и също казано по различен начин


Доста добре казано. :wacko:
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#48 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 10 август 2008 - 15:28

Франк Дарабонт
Който е гледал Зеленият път и Шоушемк знае защо...

#49 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 10 август 2008 - 20:20

:wacko: The Shawshenk Redemption е най-великият филм на всички времена,по мое мнение!
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 август 2008 - 20:42

View Postkaya, on Aug 10 2008, 16:28, said:

Франк Дарабонт
Който е гледал Зеленият път и Шоушемк знае защо...

А на мен ми се струва, че и двата филма са добри не заради режисьорите, а най-вече поради качествените сценарии основаващи се на благодатни за филмиране литературни творби... :wacko:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 10 август 2008 - 21:03

Ти си се филмирал! :)

Иначе съм съгласен с теб.Ни има и изключения.Не мисля,че благодатният за филиране One Flew Over A Cockoos Nest,щеше да е такъв шедьовър без Никълсън.Вярно,че в темата говорим за режисура,но пак е човешки фактор. :)
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#52 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 10 август 2008 - 21:45

View PostINXS, on Aug 10 2008, 22:03, said:

Не мисля,че благодатният за филиране One Flew Over A Cockoos Nest,щеше да е такъв шедьовър без Никълсън.Вярно,че в темата говорим за режисура,но пак е човешки фактор. :)

Аз пък не мисля, че "Полет над кукувиче гнездо" е шедьовър дори И с Никълсън. Виж, книгата е една от великите писани някога. :)
И защо смяташ, че романът е на Киси е толкова благадатен за филмиране? Според мен вътрешният свят на индианецът е невъзможно да бъде възпроизведен, което неминуемо оказва голямо (и негативно) влияние върху всеки опит за пресъздаване на историята.

Edited by Нещото което вие в нощта, 10 август 2008 - 21:50 .

Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 август 2008 - 21:56

View PostНещото което вие в нощта, on Aug 10 2008, 22:45, said:

Аз пък не мисля, че "Полет над кукувиче гнездо" е шедьовър дори И с Никълсън. Виж, книгата е една от великите писани някога. :)

Един от редките случаи в които според мен филмът е по-въздействащ от книгата. Същото се отнася и за "Пилето". И в единия и в другия случай, едноименните филми правят литературните произведения достъпни за широката публика без успоредно с това да олекотяват сюжета... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 10 август 2008 - 22:05

View Postmarillion, on Aug 10 2008, 22:56, said:

Един от редките случаи в които според мен филмът е по-въздействащ от книгата. Същото се отнася и за "Пилето". И в единия и в другия случай, едноименните филми правят литературните произведения достъпни за широката публика без успоредно с това да олекотяват сюжета... :)

За мен в тези редки случаи се вписва например "Изкуплението Шоушенк", но за "Полетът" не може да става и дума. Наистина съм страшно учуден, че не само ги сравняваш, но и поставяш филмът по-високо. Интересно би ми било и някой друг да сподели мнението си, но моето виждане е, че екранизацията би могла да впечатли единствено някой, който не е запознат с романа.

Edited by Нещото което вие в нощта, 10 август 2008 - 22:06 .

Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 август 2008 - 22:16

Не случайно по-горе написах, че "едноименните филми правят литературните произведения достъпни за широката публика без успоредно с това да олекотяват сюжета".

Когато говорим за такива колосални романи като тези създадени от Киси и Уортън и се опитваме да определим дали тяхното съдържание и цялостно внушение е пресъздадено добре или зле на тридесет и пет милиметровата лента, е добре да не бъдем буквалисти, а да погледнем на резултата от малко по-разчупен ракурс. И в този смисъл, аз казвам, че според мен двата филма не само, че не отстъпват по внушение на литуратурните творби, но и ги превъзхождат с качеството достъпност, а това качество е много важно когато говорим за изкуството като цяло...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 10 август 2008 - 22:25

View Postmarillion, on Aug 10 2008, 23:16, said:

И в този смисъл, аз казвам, че според мен двата филма не само, че не отстъпват по внушение на литуратурните творби, но и ги превъзхождат с качеството достъпност, а това качество е много важно когато говорим за изкуството като цяло...

Ще си позволя да те цитирам:

View Postmarillion, on Aug 10 2008, 22:56, said:

Един от редките случаи в които според мен филмът е по-въздействащ от книгата.

Но нека да се абстрахираме от това, за да не бъдем обвинени отново в "буквализъм". :) Откога обаче "достъпност" е качество? Без каквито и да е било претенции за "елитарност", но не мога да се съглася с твърдението ти. :)
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#57 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 10 август 2008 - 22:46

View Postmarillion, on Aug 10 2008, 21:42, said:

А на мен ми се струва, че и двата филма са добри не заради режисьорите, а най-вече поради качествените сценарии основаващи се на благодатни за филмиране литературни творби... :)
Далеч съм от мисълта да споря с капацитет като теб, даже се чувствам леко недостойно, но...
Сценариите, мисля, пак са негови /дали е работил в колектив или сам... не зная/:)) И двата филма са направени по произведения на Кинг, и в двата филма участват брилянтни актьори като Ханкс и Фриймън, и да - съгласие - правенето на един филм е като верига - една загнила брънка може да съсипе и най-здравата плетка:metal: Демек, добри за разчепкване сюжети могат да бъдат окепазени от калпави режисьори или актьори, или монтажи и т.н. И обратното...

#58 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 10 август 2008 - 23:10

Аз съм чел Полетът 19 пъти и филмът ми въздейства не по-малко.А вътрешният свея на Вожда е толкова дълбок,че и в романа стои някак недоразкрик.... :)
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 август 2008 - 08:40

View Postkaya, on Aug 10 2008, 23:46, said:

Далеч съм от мисълта да споря с капацитет като теб, даже се чувствам леко недостойно, но...

Това пък защо? :)

Аз мисля, че тук обменяме мисли от равни позиции. Ако се мислех за капацитет или там каквото и да е щях да се занимавам професионално с филмова критика и нямаше да си губя времето по форуми в добронамерени спорове и закачки... :lol2:

Ако нещо не съм разбрал, моля поправи ме ако обичаш... :)

View Postkaya, on Aug 10 2008, 23:46, said:

Сценариите, мисля, пак са негови /дали е работил в колектив или сам... не зная/:metal:) И двата филма са направени по произведения на Кинг, и в двата филма участват брилянтни актьори като Ханкс и Фриймън, и да - съгласие - правенето на един филм е като верига - една загнила брънка може да съсипе и най-здравата плетка:metal: Демек, добри за разчепкване сюжети могат да бъдат окепазени от калпави режисьори или актьори, или монтажи и т.н. И обратното...

Мисля, че в общи линии и ти поддържаш тезата изразена от мен по-горе. Точно това имах предвид под "качествени сценарии основаващи се на благодатни за филмиране литературни творби".
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 11 август 2008 - 09:10

View Postmarillion, on Aug 10 2008, 22:56, said:

Един от редките случаи в които според мен филмът е по-въздействащ от книгата.


Моят фаворит в тази категория е.. Космическата одисея на Кубрик. Филмът е над книгата определено.



Иначе за Дарабонт+Кинг няма как да не споделя впечатлението си за миналогодишното недоразумение The Mist и особено края му. Една Marcia Gay Harden така и не можа да го спаси.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users