Jump to content

Roger Waters в София30.08.2013 г., стадион Васил Левски


1508 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 октомври 2012 - 21:16

View PostScardust, on 29 октомври 2012 - 20:59 , said:

Не мисля че ще е стадион Васил Левски. А е много странно как знаеш за концерта от няколко месеца при положение че The Wall 2013 е "обявено" преди месец-два :)

Не мисля да влизам в "обяснителен режим" и все пак в името на коректността съм длъжен да го сторя в известна степен. Инфото ти за множественото число в концертите и мястото на провеждане достигна и до мен и то директно от "домакините" на събитието на нарочна среща в края на миналата седмица. Зарадвах се, зарадвах се много... Затова и няколко дни говоря във форума за евентуални поредни два концерта в новата зала. За жалост няма да стане, връщаме се към първоначалната версия с един концерт на националния стадион. Това е потвърдено от организатор, мисля да му повярвам. Турнето все още не е обявено, но за него се знае от няколко месеца. Оттогава е и моето инфо директно от източника. Съжалявам за нетърпението ти, не трябваше да избързваш с тази тема, но както и да е... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 29 октомври 2012 - 21:36

Хмм, аз никъде не съм употребил множествено число за концертите. А за 'слуха' знаех още някъде към 21-ви Септември покрай Фиш/Анатема... предвид човека който ми го каза днес, не мисля че съм избързал. Ако бях нетърпелив, щях да пусна бомбата още преди месец и нещо. Никога не съм го правил, не го направих и този път. Пак казвам, човека не ме е подвеждал няколко десетки пъти с такава предварителна информация.
Не е нужно да влизаме в каквито и да е било режими, обсъждаме нещо за което трепнем в очакване. Под 'обявено' (в кавичките) имах предвид точно това... пуснато на промоутърския пазар :)
И дори да няма два концерта в БГ, то според слуховете по-ненаситните от нас пак ще могат да видят шоуто поне два пъти :)
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#23 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 29 октомври 2012 - 22:20

View Postviolator, on 29 октомври 2012 - 16:59 , said:

Във връзка с предстоящите концерти на Roger Waters и The Rolling Stones в София, SME са помислили за верните фенове на рока от социалната група на пенсионерите. В тяхна услуга ще бъде предложен ексклузивен пакет "Трета рок възраст" с преференциални условия. Той ще включва:

- Организирано посещение на двете шоута. Отиване и връщане до/от националния стадион "Васил Левски" с метро. Туристическа обиколка на метростанция Сердика II докато се чака мотрисата.
- Билети и за двете събития в тихата и уединена зона "Pigeon house".
- Силиконови тапи за уши.

Желаещите да се възползват от офертата могат да го направят само срещу:

- Писмено съгласие за директен превод на пенсията по разплащателната сметката на SME в продължение на половин година,
- Подписване от наследниците на Запис на заповед, включващ условие за дневна наказателна лихва в размер на 5% при предявяване,
- Ипотека на притежаваното недвижимо имущество.

При предсрочно погасяване на задължението се предвижда бонус --> 5 килограма кучешка храна или ваучер за безплатна аутопсия.

Или за ползвателите на пакета - прехвърляне на недвижимото имущество в полза на концертния организатор срещу доживотен ежегоден вход за концерти за тази таргет група
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 октомври 2012 - 22:42

View PostJurisprudent, on 29 октомври 2012 - 22:20 , said:

Или за ползвателите на пакета - прехвърляне на недвижимото имущество в полза на концертния организатор срещу доживотен ежегоден вход за концерти за тази таргет група

Доживотен ежегоден вход за концерти на SME само срещу ипотека на недвижимо имущество в тяхна полза!!??
Ти си толкова безобразен оптимист, колкото са тези, които мислят, че Роджър Уотърс ще преполови националния стадион при средна цена на билета 120 лв. и при положение, че на Балканите ще има още поне четири дати (тоест - не можем да разчитаме на чуждестранна публика).
Ипотека + Бъбрек + 3 литра кръв годишно + Особен залог на доходите + 11 месеца в годината неплатена ангария в SME + здрав черен дроб за Фънки....и си стискаме ръцете!?
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 29 октомври 2012 - 23:53

^
Не съм написал нищо за ипотека.

Целта е поне така концертният организатор да може да се трансформира и в агенция за недвижими имоти.

Иначе, и аз не мога да разбера оптимизма, че Р. Уотърс би постигнал кой знае каква посещаемост. Освен ако по всички реклами не пише Pink Floyd вместо неговото собствено име.
Предполагам концерта на Депеш да е далеч по-добре посетен от този на Уотърс. Бон Джоуви - тройно повече
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#26 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 30 октомври 2012 - 00:33

View PostJoey, on 29 октомври 2012 - 18:08 , said:

Ако са верни слуховете за Стоунс и Роджърс, Бон Джоуви няма да ни огрее. Пък и е казал, че билетите за турнето ще са по 12.50 лири, кой от нашите добри, дебелички промоутъри ще се навие.......?

За съжаление и аз съм на това мнение.

Ако досега говорехме за пренасищане и финансово изнемогване на българския фен, то какво ни очаква догодина?

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 октомври 2012 - 07:57

View PostJurisprudent, on 29 октомври 2012 - 23:53 , said:


Иначе, и аз не мога да разбера оптимизма, че Р. Уотърс би постигнал кой знае каква посещаемост. Освен ако по всички реклами не пише Pink Floyd вместо неговото собствено име.
Предполагам концерта на Депеш да е далеч по-добре посетен от този на Уотърс. Бон Джоуви - тройно повече

Това сериозно ли го мислиш? Имам предвид, дали сериозно го мисли потребител с подобен аватар, който много добре знае какво всъщност представлява този концерт? Отново да попитам. Това наистина ли го мислиш сериозно?

Този концерт ще бъде далеч по-посетен от концерта на DM, нямам абсолютно никакви съмнения относно посещаемостта. Не едно, не две, а цели три поколения асоциират част от живота си със "Стената" и ще бъдат на стадиона по една или друга причина. Това ще бъде основната маса от хора. Поне 10 000 ще дойдат, за да чуят една определена песен. Поне още 5000 ще дойдат, за да видят каква е аджеба тази огромна стена дето някой си щял да строи насред София и накрая има намерение да разруши публично. Дори и при налични дати около нас, стадионът ще бъде пълен с българи. Ако това беше всеки друг тур на RW щях да се съглася, но това е "The Wall" - тук нещата са от различно измерение...

И едно предположение в аванс... Цените на билетите няма да бъдат по-високи от тези на DM...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 08:48

Всичко много хубаво звучи. Но ако Ози е прав, че можем да очакваме всяка от по-мащабните групи, които ще са в Европа догодина наистина ще е трудно да посетим всичко. А да избирам между Роджър и Стоунс ще е криво много... Дано тези концерти, ако наистина ще се случват да бъдат обявени на време, за да има време за реакция и спестяване на някой лев :) Иначе и аз не мисля, че Роджър може да напълни Васил Левски, както и Депеш също едва ли ще го направят. За Бон Джоуви и Ролинг Стоунс съм сигурен, че стадионът ще е претъпкан :) При всички положения очевидно лятото ще е супер забавно :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#29 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 09:00

View PostJurisprudent, on 29 октомври 2012 - 23:53 , said:

Иначе, и аз не мога да разбера оптимизма, че Р. Уотърс би постигнал кой знае каква посещаемост.
Аз пък не виждам, къде ти видя този оптимизъм? Да, хората тук се радват, че Roger Waters (евентуално) ще изнесе концерт у нас, но това е съвсем естествено - все пак сме рок форум. Нормално е хората да се радват и да са въодушевени, но същевременно не ги виждам да коментират, как Waters ще напълни стадиона.
Да попитам: ако има такъв концерт и стадиона е наполовина пълен, за теб това ще има ли някакво значение? Ще ти кажа как аз ги чувствам нещата: на мен усещането от концерта ще ми е абсолютно еднакво, независимо дали стадиона се пръска по шевовете или аз съм ЕДИНСТВЕНИЯТ зрител. Да, полупълен/полупразен стадион не е приятна гледка, но когато Roger Waters е пред мен това ще е последното нещо, което ще ме интересува.

View Postdani1948, on 30 октомври 2012 - 08:48 , said:

Но ако Ози е прав, че можем да очакваме всяка от по-мащабните групи, които ще са в Европа догодина
Такова нещо не съм казвал. Просто изброих по-мащабните групи, които ще имат турнета догодина в Европа. Едни от тях вероятно ще ни посетят. Други - вероятно не.
I don't know how I managed it...

#30 Dobri

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 30 октомври 2012 - 10:02

Аз също не виждам как ще стане Росжър Уотърс на стадион Васил Левски с повече от 10-15-20 хил човека. Всеки с които съм говорил, че отивам на подобен концерти преди 2 години, ме попита "кой е тоя?". Колкото и легендарен статус да има The Wall-шоуто то реалностите на днешно време са различни още повече при очертаващата се програма за другата година. Сравнение с Депеш е АБСОЛЮТНО неуместно.

#31 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 октомври 2012 - 10:26

View PostOzzy, on 30 октомври 2012 - 09:00 , said:

Аз пък не виждам, къде ти видя този оптимизъм?

View Postglimpse, on 29 октомври 2012 - 21:02 , said:

Няма къде да е освен Васил Левски... Арена Армеец е малка за Роджър... :)
Дано да е вярно

Например тук. Да подчертая, не желая да засегна никого, просто изказвам виждане.

View PostOzzy, on 30 октомври 2012 - 09:00 , said:


Да попитам: ако има такъв концерт и стадиона е наполовина пълен, за теб това ще има ли някакво значение?
Разбира се, че не, Ози. Моето мнение е като твоето. Не се въодушевявам от бройката посетители на концертите.
Дори ако сме само аз и Роджър ще е най-добре :yes:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 10:31

^
Само да отбележа, че човекът, който си цитирал, само казва, че Roger Waters ще събере доста повече от 12 000 човека в България. А не, че "Васил Левски" ще е пълен. Подкрепям това мнение.
I don't know how I managed it...

#33 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 октомври 2012 - 10:37

Добре.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#34 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 октомври 2012 - 10:51

View Postmarillion, on 30 октомври 2012 - 07:57 , said:

Това сериозно ли го мислиш? Имам предвид, дали сериозно го мисли потребител с подобен аватар, който много добре знае какво всъщност представлява този концерт? Отново да попитам. Това наистина ли го мислиш сериозно?

Естествено, че е сериозно. И аз го мисля. В приравняването на солов концерт на Roger Waters с албума от аватара на Jurisprudent няма особена логика. Това е все едно някой да е с аватар на албума "Songs Of Faith And Devotion" и това трябва задължително да го кара да мисли, че ако дойде Martin Gore на соло изява, ще събере 30 000 човека. Може, но в нечии розови сънища!

Roger Waters e сравнително непознато име в малка ориенталска България. С него са запознати предимно меломаните. Случайните хора не го знаят. Ни по име, ни по визия. А стадион не се пълни с фенове. Те са максимум 20% от цялото. Стадион се пълни със случайни хора. В добрия смисъл на думата "случайни".
Да, Роджър се рекламира чрез името Pink Floyd и чрез марката "The Wall", които са способни да привлекат доста неангажирани хора, но не забравяй, че сме 2012 година. Колкото и да не ми се иска, ситуацията с фенските пластове и маси е коренно различна от тази, която ти и аз предпочитаме да бъде.
Ако видя 55 хиляди сънародници на националния стадион на концерт на Roger Waters....и то в тази невиждана рецесия, в която се намира България в момента, ще ни призная за Прог нация №1 в света. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#35 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 11:26

Тъй като информацията за Стадиона е малко по-противоречива от намеците които получих вчера, искам да изкажа моите притеснения относно самото шоу. Ако предположим, че датата е наистина Август месец...то поради естеството на цялото шоу, не мислите ли че концерта трябва да почне най-рано в 22:30 ... което пък от своя страна, ще противоречи с наскоро един тихомълком промъкнал се закон за обществения ред?
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#36 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 11:39

View PostTHE DEADMAN, on 29 октомври 2012 - 16:58 , said:

Bon Jovi? Тях ги спрягат от има - няма 6 години, така че докато не стане официално не вярвам.

Хайде и аз да се намеся в темата, но не за чичко Уотърс, а за Бон Джови:

Предполагам скоро ще го съобщят, но и аз да кажа - концерт на Бон Джови 14,05.2013г. София, стадион Васил Левски, потвърждение - по-късно :shout: Билети - скоро :)

#37 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 октомври 2012 - 11:45

@violator

Ще кажа едно нещо и ще онагледя друго нещо:

Това, което предстои да се случи, е най-мащабното музикално представление виждано по наши земи. Нямам идея дали си запознат с мащабите на този проект, говоря за стадионния проект. Посетилите първата част от тура в зали, включително и моя милост, можем само да разчитаме на бегла представа за предстоящото шоу. Шоу е думата, която ще продаде този концерт. Нямам съмнение, че рекламната кампания ще бъде на много високо ниво. Другата дума е символична за две поколения българи, а именно тази в средата от надписа:

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#38 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2012 - 11:49

Щом вече и дата има за Bon Jovi, екстра :) Дано нещо не се промени в последния момент.

Шоуто на Waters си е точно за зала и аз бих бил по-доволен ако го направят в Армеец. Тази зала просто чака подобен концерт. Дори да има повече фенове отколкото се събират в залата, то те ще са далеч от оптималното за стадион и ще изглежда празно.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#39 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 30 октомври 2012 - 11:51

View PostMinstrel in the Gallery, on 30 октомври 2012 - 11:39 , said:

Хайде и аз да се намеся в темата, но не за чичко Уотърс, а за Бон Джови:

Предполагам скоро ще го съобщят, но и аз да кажа - концерт на Бон Джови 14,05.2013г. София, стадион Васил Левски, потвърждение - по-късно :shout: Билети - скоро :)

Да бе да, те това се говори от 5 години, поредния фишек на БЕК!!! Дрън-дрън!

А за Роджър Уолтърс всяка цифра на посещаемост над 12-15 000 е абсолютна химера. Идеален концерт за зала "Армеец", но за стадион, няма как!

http://www.dnes.bg/r...a-naroda.171710 това е линк за изказването на Jovi за цените на билетите за предстоящото му турне. При тези цени тук, питам отново, има ли дебеличък промоутър, който да се наеме с работата.......?

Edited by Joey, 30 октомври 2012 - 11:54 .


Insane in my brain

#40 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 30 октомври 2012 - 11:56

View PostJoey, on 30 октомври 2012 - 11:51 , said:

Да бе да, те това се говори от 5 години, поредния фишек на БЕК!!! Дрън-дрън!

А за Роджър Уолтърс всяка цифра на посещаемост над 12-15 000 е абсолютна химера. Идеален концерт за зала "Армеец", но за стадион, няма как!

http://www.dnes.bg/r...a-naroda.171710 това е линк за изказването на Jovi за цените на билетите за предстоящото му турне. При тези цени тук, питам отново, има ли дебеличък промоутър, който да се наеме с работата.......?


Insane in my brain





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users