Jump to content

Легендарният Ronnie James Dio загуби борбата с рака


171 replies to this topic

#41 Maldoror

    епископ

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 334 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 11:15

Изгубихме THE SACRED HEART... THE RAINBOW IN THE DARK... THE KING OF ROCK AN ROLL...

Сещам се как през 93-а беше изпял: "Give me a choice between pleasure and pain... I choose pain"...

СБОГОМ!!!

This is your life
This is your time
What if the flame won't last forever
This is your here
This is your now
Let it be magical

#42 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 11:55

Rest in Peace :crying:

Личности като него живеят вечно в сърцата на хората!

#43 Spectator

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts

Posted 17 май 2010 - 12:05

Тъжно! :crying:
Явно и на него не му бе писано да си отиде спокойно в леглото си от старост. Както и на много други ГОЛЕМИ в музиката. Съдба.
Тъжно е, защото можеше да даде още на музиката и го правеше, както други не могат и на 1/3 на неговата възраст.
Поклон пред Човека и Музиканта Рони Джеймс Дио!
Не вярвах, че могат да ми се насълзят очите, докато си шофирам на път за работа, от новина за кончината на човек, когото не познавам лично, пък бил той и един най-големите в музиката. Лъгал съм се...
Имах щастието да го гледам и трите пъти в Каварна. И още 3 пъти да беше дошъл пак щях да съм там. Но няма да се случи... Затова тези спомени ще са ми още по-скъпи. Особено онзи, първият концерт, в началото на юли 2005-а, на стадиона, под лекият летен дъжд. Имаше невероятна енергия между него и нас. Просто ме заплени със себераздаването си. Това беше за мен истинското начало на рок-историята Каварна.
Поклон още веднъж пред паметта му!

#44 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:05

От часове не мога да напиша какво чувствам и не заради някаква лична суета, а защото ми е шибано и тегаво... ПОКЛОН!

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:06

View Postviolator, on May 17 2010, 12:06, said:

Иска ми се да вярвам, че последното нещо, което е направил, отивайки си от този глупав свят, е било да покаже рогцата с ръка.
Вероятно точно това е направил.
I don't know how I managed it...

#46 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:34

Покрусата е ужасна. Въпреки че новината не ме сварва съвсем неподготвен - още щом разбрах че Рони се бори със задушаващата, гниеща прегръдка на рака, непреодолимо предчувствие за лошия край се загнезди в мен.
Никога не съм бил дай-хард фен на соловото творчество на Дио, нито на албумите му с Black Sabbath (в ученическите ми години ненормалното ми фенство по Ози ме караше дори да стигам до крайности и да отричам предвождания от Дио поход на Сабат). Но великите албуми на Rainbow, украсени с мощния му глас са нещо много специално за мен.
Както за повечето от вас, музикалните фенове от моето поколение (поколението на касетките). Нямам никакво съмнение, че за всеки от нас първите албуми на Rainbow, песни като Stargazer, The temple of the king, Long live... и Starstruck са ако не основната причина за силната и всеотдайна любов към музиката и рока, то поне една от сериозните и значими тръпки на младежкото сърце при докосването с китарната религия.
Ние сме слушали тези албуми рано в музикалното си "запознаване" с хард-рока и те са ни белязали с мощта и историческото си значение, поставили са висока летва за критериите ни как трябва да звучи един истински хард-рок албум - критерии, по които сме измервали всичко чуто след това. Как трябва да звучи? Именно така - на ръба, жесток, гладен, мистичен, разкъсващ, виртуозен изстрел адреналин в сърцето, който изпод мрачните си поетични теми като война, магия, жестокост и молитва за любов крие един необясним оптимизъм и зарежда тялото и мечтите с ураганна енергия, особено когато душата е млада и ти се струва, че можеш да превземеш света още утре.

Сигурен съм, че баладата Rainbow Eyes ни е любима с нежната си интерлюдия на флейта и деликатният рецитал на Дио, така различен от легендарния метален вик, цепещ секвои и спиращ товарни влакове, напомпани до червено.
Сигурен съм, че онова толкова красиво извисяване на "Rainbow Eyes" след последното "She had..." е накарало сърцето ни да пропусне едно тупкане и в този момент сме били смаяни от възможностите на този певец. Вярно, той никога не повтори "Rainbow eyes" по концертите си, никога не изпя друга песен по този толкова фин начин, може би и не трябваше. Така Очите на Дъгата останаха перла в короната, корона изплетена от огънат метал в героични стоманени скулптури, които Рони извая с всесилното си гърло.

По-горе прочетох предложение от съфорумец всеки от нас да сподели случка, свързана с концертите на Дио в България, която винаги ще помни сега, когато великият майстор си отиде и други преживявания няма да има.
Аз никога не отидох на пресконференция на Дио, нито успях да се запозная с него и да му стисна ръката, но признавам, че истински го обикнах и започнах безкрайно да го уважавам като личност (освен като вокален титан) след като гледах интервютата му по телевизията и ги четох по списанията. Този великан, положил основите на рока, основите на Замъка на Краля, се оказа безкрайно скромен, проникновен, харизматичен човек. Посланията му бяха дълбоки, очите и думите му бяха честни. Един красив оратор, комуто вярваш. Един човек, намерил спокойствие и вяра, излъчващ ги около себе си. Истински пастор на рока.
Не знам защо проклятието на рака застигна тази прекрасна, талантлива личност, лишавайки ни от възможността да се насладим още много пъти на концертите му. Не знам защо Рони бе надживян, примерно, от Charles Manson. Животът е жесток и обяснение няма никакво.

Бях на концерта на Дио в Каварна през 2005 година. Сигурно помните, когато се изля Heaven and Hell и червените прожектори осветиха изотдолу фронтмена, вдигнал легендарните рогчета, заваля силен летен дъжд, капките ставаха видими под светлината на червените прожектори и сякаш разпръскваха мистичната алена светлина над нас като цветна мъгла. Може би дълбоко в сърцето на всяка капка тогава е изгряла и малка дъга (Rainbow rising).

Това за мен бе един от най-мистичните моменти, които съм преживявал на концерт и перфектната намеса на природата, режисирана сякаш от невидим концерт-майстор, сякаш разтопи нагорещената публика.
Беше рано, все още не се бяхме наситили на концерти, всичко се изживяваше максимално! Каварна ликуваше.

Почивай в мир, майсторе!

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:38

View Postman on a mission, on May 17 2010, 00:17, said:

най-красивата песен изпята от него:
Rainbow Eyes е една от най-хубавите песни писани някога. Имах огромната чест и привилегия да мога да си поговоря с Dio за тази песен. Случи се на пресконференцията, която той даде в деня на новогодишния си концерт в Каварна. На пресконференцията освен двама-трима журналисти, присъствахме и 5-6 фена. Престраших се и първи започнах да го питам разни работи. Човекът ми отдели поне десет минути. Никога няма да забравя, как когато започнах да говоря и казах "Аз не съм журналист. Обикновен фен съм и за мен е чест да стоя тук пред вас и да мога да разговарям с вас" той ми отговори: "Не. За мен е чест да си говоря с теб". За огромно съжаление нямам запис на това, което ми разказа за Rainbow Eyes, за Ritchie Blackmore или дори за Bono. То ще си остане завинаги само един спомен (до колкото е възможно да се запази). Слава Богу поне имам един частичен запис от тази пресконференция, който е три минути и половина - първите ми два въпроса. Извинете за недоброто качество - с по-добро го нямам, а и ютюба допълнително го скапва. Обърнете внимание как Dio говори с един най-обикновен фен, който вижда за пръв път в живота си и колко време отделя за да му отговори на въпросите:

Attached Files


I don't know how I managed it...

#48 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 17 май 2010 - 12:43

http://www.doogiewhi...e-james-dio.htm
Поредният...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#49 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:53

Отиде си един от най-най-големите ... Думите са безсилни, мъката е огромна ... Но Дио ще остане да живее в нашите сърца с музиката и текстовете, които остави след себе си! Нека всеки един от нас си пусне любимата си песен, изпята от този невероятен глас, от този невероятен човек, без значение дали е от периода му с Elf, Rainbow, Black Sabbath, Dio или Heaven & Hell! Наследството на Рони Джеймс Дио е велико!

#50 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 12:56

За мое най-голямо съжаление нямам нито един спомен от концерт на DIO. По една или друга причина нямах възможност да посетя концертите му до сега, а сега въпреки голямо ми желание - няма и да мога. Не мога да се похваля и че съм бил от феновете му, но не един и два пъти съм крещял от радост на химните We Rock, Holy Diver и още повече на Rainbow-ските класики.

Бях силно изненадан още преди няколко месеца като обявиха концерите на Heaven and Hell. За мен Дио тогава се превърна в символ за борбата с тази коварна и смъртоносна болета - рака. Надявах се, че неговия позитивизъм ще смачка всяка долна клетка, която го изяжда ... уви, той не успя да се пребори.

Не ме е срам да си призная - щом прочетох снощи новината си пуснах Heaven and Hell и се разплаках.

Почивай в мир!
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#51 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 17 май 2010 - 13:09

http://www.brianmay.com/whatsnew.html

#52 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 13:21

Трябва да измислим нещо, в знак на почит към него за фестивала на който трябваше да бъде с Heaven and Hell...
Ето една рисунка на която добавих малко фон, ако има някой по-добър художник да я дорисува.

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 14:05

"Yesterday 16th May my dear, dear friend Ronnie James Dio passed away at 7.45am LA time. I’ve been in total shock I just can’t believe he’s gone. Ronnie was one of the nicest people you could ever meet, we had some fantastic times together. Ronnie loved what he did, making music and performing on stage. He loved his fans so much. He was a kind man and would put himself out to help others. I can honestly say it’s truly been an honor to play at his side for all these years, his music will live on forever. Our thoughts are with Wendy Dio who stood by Ronnie until the end, he loved her very much. The man with the magic voice is a star amongst stars, a true professional. I’ll miss you so much my dear friend. RIP."
Tony Iommi
I don't know how I managed it...

#54 metal-core

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 59 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 14:08

Жалко за човека.И на мен ми стана тъжно като разбрах,макар че не съм фен точно на този стил.Но наистина имаше страхотни песни и страхотен глас.Жалко,че не можа да се пребори с тази коварна болест.RIP...

Edited by metal-core, 17 май 2010 - 14:08 .


#55 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 17 май 2010 - 14:10

Той беше един от първите ми сериозни сблъсъци с тежката музика и до сега си остава част от моето начало.
Съжалявам, че нямах възможността да видя на живо Малкия човек с големия глас.

Почивай в мир.

#56 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 14:15

:crying: Защо.............? Почивай в мир.

Edited by Fak_yu!, 17 май 2010 - 14:16 .

Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#57 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 15:24

Quote

На пресконференцията освен двама-трима журналисти, присъствахме и 5-6 фена. Престраших се и първи започнах да го питам разни работи. Човекът ми отдели поне десет минути. Никога няма да забравя, как когато започнах да говоря и казах "Аз не съм журналист. Обикновен фен съм и за мен е чест да стоя тук пред вас и да мога да разговарям с вас" той ми отговори: "Не. За мен е чест да си говоря с теб"
Това ме разплака.
Новината за смъртта му ми дойде като гръм от ясно небе. Една легенда напусна този свят. До днес не осъзнавах колко много уважавам този човек, дал толкова много на музиката и на всички нас.
Почивай в мир Рони.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#58 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 17 май 2010 - 15:43

Рони остава завинаги в нас. Неизбежно е! Почивай в мир Магьоснико!
:crying:

#59 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 17 май 2010 - 16:08

Спомням си, в последните години на Татовия режим Студио Балкантон издаде на винил 1 или 2 албума на ДИО. Трябва да е било 1987 или 1988. Вече беше издаден The Greatest Hits на Queen. Дълго време съм се чудел с кой мозък тогавашния монополист на музикалния пазар в България си е позволил да издаде ДИО. И до ден днешен нямам отговор.

Едно си спомням и никога няма да забравя от срещите си с Рони в Каварна. Той намираше време да погледне всеки един в очите, без значение колко хора са пред него.

Велика личност!
Огромна загуба!
Rest in Rock, Mr. DIO !!!

#60 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 17 май 2010 - 16:08

Не го написах в коментарите под новината и не съм сигурен, че трябва да го пиша и тук, но се вбесих от нещо. Става дума за поста на юзъра Владо, обясняващ как Дио е можел да се излекува с антималингоцит. Мисля, че е ясно защо това ме ядоса, но може би ще е добре да поясня. Намирам рекламата на фалшиво лекарство с недоказан ефект в подобен случай за престъпление. Това е опетняване на паметта на Дио. Затова смирено моля онзи коментар да бъде изтрит. Едно е да съжалиш, че болестта го е победила, и съвсем друго - това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users