Jump to content

"Sofia Rocks - 2013"26.07.2013 - Национален стадион "Васил Левски"


355 replies to this topic

#41 maddrum

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 11 October 2012 - 15:57 PM

View PostSatyr, on 11 October 2012 - 15:37 PM, said:

Смъртта на Дио и заболяването на не помня кой от Мастодон 2010-а, ако е осиране, съм съгласен :yes:

Аз тогава се сещам за едно обещание за компенсация дето не стана.... Но айде да кажем там си беше 1/3 осиране. Добре, че тогава ставаше дума за такъв фестивал от ранга на сонисфиър та се размина само с това:)

#42 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 16:00 PM

Ето на - трябва да уточним разбиранията си за осиране.
А какво беше осирането 2011-а на феста с Джудас и Уайтснейк, че и там съм забравил?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#43 stef_lp

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 128 posts

Posted 11 October 2012 - 16:08 PM

View Postviolator, on 11 October 2012 - 14:32 PM, said:

За голямо нещастие има много хора, които нямат достатъчно акъл да различат шанс от шмекерство /измама/. И нямат никаква представа, че като потребители, заплатили за някаква услуга, имат куп права.

Говори конкретно.. за Slipknot и Iron Maiden върнаха парите доколкото разбрах..

А за това коя група би събрала 1000 човека.. еми точно за това говоря и аз. Наш проблем е, не на групите. Аз се размазах на 90% от Sofia Rocks въпреки че Godsmack не дойдоха - и на тях щях да се размажа.

Също: въобще не ми пука чий джоб съм напълнил.. дадох пари - накефих се максимално и ще го помня цял живот. Може аз да съм тъп по нечии критерии, но в крайна сметка не ми пука.

Edited by stef_lp, 11 October 2012 - 16:13 PM.


#44 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 11 October 2012 - 16:43 PM

View Poststef_lp, on 11 October 2012 - 16:08 PM, said:

Говори конкретно..

Я се върни назад и виж твоето изказване, което цитирах, колко е конкретно.

Конкретно по темата "шмекериите на BEC" сме изписaли сто страници в темата за Sofia Rocks 2012. Не виждам какво повече може да бъде казано. И все пак:
1. Отпада ти хедлайнер и не връщаш пари, защото реално си си вързал гащите като адски хитро и абсолютно целенасочено не си пуснал еднодневни билети. Да напомням ли, че с отпадането на хедлайнер, от разходите отпада много сериозен хонорар, който е калкулиран в цената на билета. Същото важи и за отпадането на Иги Поп. Хонорарът му също е част от цената на билета. А той не е получил хонорар за този концерт. Лу Грам също.
2. Отпада ти име като Лу Грам, а ти изобщо не си правиш труда да съобщиш. Разсеяно го включваш между редовете на пресрилийз, касаещ нещо друго..
3. След всяка от многото издънки пускаш пресрилийзи, които са обида за хората с някакъв интелект и достойнство.
4. В крайна сметка пускаш еднодневни билети. B) В последния момент и след като категорично си заявил преди това, че няма да има такива.

Колко по-конкретно!?

Виждам, че си фен на Trivium. Очевидно създалата се ситуация не те е смутила кой знае колко в личен план. Дори за теб нещата са се развили сравнително добре, защото си имал възможността да видиш любимата си група с хедлайнерски сет. Това е прекрасно. Мен лично промените в програмата също не ме засегнаха особено, въпреки че много исках да гледам Лу Грам. Но нали осъзнаваш, че не става въпрос замо за теб, мен, Пенчо или Генчо. Говорим за огромно количество хора. Всеки с различни предпочитания. В подобни случаи не бива да се разсъждава от субективна /частна/, а от обективна /обща/ гледна точка. А от такава няма никакво съмнение, че BEC осъществиха една разкошна, тучна, хитра, тлъста, пухкава, сочна, пърхава и недоказуема измама. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#45 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 17:01 PM

Гледаш едностранно на нещата. В цената на един билет са калкулирани много неща. Едно основно нещо от тях са хонорарите на изпълнителите, а друго - също толкова основно - очаквани продажби.
Нека вземем за пример идеалния от гледна точка на фена концерт. Обявяват се 10 групи, от които той харесва много 7-8. Цената е добра. Идват всички групи и му свирят по 2 часа сет. Обаче организаторът е предвидил минимум 20 000 продадени билета, а продава 10 000. Какво ще кажеш ти тук? Ще кажеш "Ами, да е мислил, да е преценявал по-добре" и т. н.
Ето това е едностранната ти гледна точка.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#46 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 October 2012 - 17:13 PM

View PostSatyr, on 11 October 2012 - 17:01 PM, said:

Гледаш едностранно на нещата. В цената на един билет са калкулирани много неща. Едно основно нещо от тях са хонорарите на изпълнителите, а друго - също толкова основно - очаквани продажби.
Нека вземем за пример идеалния от гледна точка на фена концерт. Обявяват се 10 групи, от които той харесва много 7-8. Цената е добра. Идват всички групи и му свирят по 2 часа сет. Обаче организаторът е предвидил минимум 20 000 продадени билета, а продава 10 000. Какво ще кажеш ти тук? Ще кажеш "Ами, да е мислил, да е преценявал по-добре" и т. н.
Ето това е едностранната ти гледна точка. A Violator e написал нещата максимал

Да, но отпадането на Godsmack беше обявено две седмици преди фестивала, едва ли е повлияло на продажбите на билети за фестивала. Все пак тяхната фенска маса, включае и мен самият, си е закупила билети доста време преди това. Все пак това им е първо гостуване и изведнъж се оказва, че основната група заради, която ще ходят на феста я няма. Това е силно разочароващо. Аз лично ще изчакам денят на феста следващата година за да си закупя билет, ако изобщо ще ходя разбира се. A Violator e написал нещата максимално точно.

И освен я деня на Guns на стадиона имаше не по-малко от 30000 души. Това не са лоши продажби, очаквания на организатора над тази цифра, са меко казано наивни!

Edited by Joey, 11 October 2012 - 17:15 PM.


Insane in my brain

#47 stef_lp

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 128 posts

Posted 11 October 2012 - 17:18 PM

View Postviolator, on 11 October 2012 - 16:43 PM, said:

Я се върни назад и виж твоето изказване, което цитирах... :yes:

Добре съгласен съм до някъде.. но в момента общата картина е такава - хората са 'измамени', че не са видели Slipknot, Iron Maiden и Godsmack... почти на никого не му пука за Lou Gramm и Iggy Pop (което отива пак към общото невежество на тукашните 'фенове' и не е въпрос на вкус, защото тези имена са големи в световен план, и ме съмнява тука да сме по-особено музикално интелигентни КАК ДА Е). А и на мястото на BEC и аз много щях да се колебая след помиите, които им сипаха, за което не бяха виновни, дали да изнасям такива съобщения.

А това че Тривиум ми е на аватара не значи че ми е любима група и съвсем не отидох само за тях.. нямаше да мрънкам по BEC ако вокала им се беше разболял.. мирогледа ми е доста по широк, но може би пак си донякъде прав.. гледам едностранно през широката моя страна.

#48 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 17:19 PM

View PostJoey, on 11 October 2012 - 17:13 PM, said:


Това е едната част от уравнението. Много хора бъзрат да го решат само въз основа на тази една част, но то има и друга част. Никой не знае какъв е бил бюджетът на фестивала, какви са били разчетите и т. н. Бюджетът е хикс, хонорарът на Годсмак е хикс, очакваните приходи са хикс, реалните приходи са игрек. Откъде си сигурен, че ако извадиш един от тези хиксове, и то със сигурност най-малкия, можеш да решиш уравнението? :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#49 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2012 - 17:26 PM

@stef_lp
Когато отпаднат една четвърт от групите, една от които хедлайнер, най-нормалното нещо, което промоутърът следва да направи, е да върне парите на тези, които си ги поискат. Не демонстративно да откаже да го направи, защото деветдесет процента от хората не се интересували от отпадналия хедлайнер или както там точно Петров си беше формулирал изказването.
Радвам се, че си изкарал добре, не ме разбирай погрешно.

А ако дойдат много по-малко от очакваните хора, промоутърът отменя изявата, връща парите на закупилите билети възможно най-бързо, урежда си сметките с групите, ако има такива, и не се опитва да хвърли вината за собствената си лоша преценка върху феновете, които не са си купили билети. Поне според мен това е нормалното поведение. А не да предлага някакви идиотски компенсации от рода на това феновете на Slipknot да заведат другарче на Whitesnake...

Edited by Тигър, 11 October 2012 - 17:28 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#50 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 17:34 PM

View PostТигър, on 11 October 2012 - 17:26 PM, said:

И ти разсъждаваш силно едностранчиво и наричаш компенсацията "идиотска". Съгласен съм, че би била идиотска, ако това беше единствената компенсация, т. е. не връщаха пари, а единственото нещо, което можеш да направиш с билета си, е да заведеш някого на Джудас и Уайтснейк. Но - в случая имаше избор - дали да си вземеш парите ИЛИ да заведеш другарче на другия фест. Е, какво му е идиотското на това??? Много лесно е да се раздават квалификации, а дали са обосновани - няма значение :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#51 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2012 - 17:46 PM

За мен, лично, е просто безумно да се дава възможност на хиляди хора да влязат на концерт или фестивал срещу трийсетина процента по-ниска цена от тези, които са си купили истински билети за събитието, независимо дали това е компенсация към тези хиляди хора или не. Вижда ми се некоректно спрямо хората с редовни билети, струва ми се, че създава и предпоставки за проблеми с местата на трибуните, примерно, а и ми прилича на отчаян опит да се задържат някакви пари. Доколкото помня, имаше и забавяне с връщането на парите тогава, но, честно казано, не искам да дълбая в това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#52 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 17:51 PM

Ахаа - т.е. идиотското е не, че имаш билет за "Сонисфиър 2011" и ти предлагат с него да заведеш другарче на Джудас и Уайтснейк, а идиотското е, че ти имаш билет за Джудас и Уайтснейк, а двама до теб са влезли с билет за Сонисифиър-а? Правилно ли разбирам?

За местата си много прав. Но точно тук организаторът вече може да направи съвсем реална преценка. Знае колко билета е продал за едното събитие, колко за другото, колко е капацитетът на стадиона, и си прави сметката. И както видяхме на място - нямаше 5000 души, които да се опитват да влязат в сектор, побиращ 2500 души, нали така?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#53 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2012 - 18:17 PM

Ако ми предлагат като компенсация да заведа другарче на фестивал, за който и аз, и другарчето вече имаме билети, или който изобщо не ме интересува, или който по някаква причина не мога или не искам да посетя, за мен тази компенсация би била идиотска, особено ако ми бавят връщането на парите. Такива хора имаше тук, във форума, доколкото помня, а и не само.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#54 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 October 2012 - 18:32 PM

View PostSatyr, on 11 October 2012 - 17:19 PM, said:

Това е едната част от уравнението. Много хора бъзрат да го решат само въз основа на тази една част, но то има и друга част. Никой не знае какъв е бил бюджетът на фестивала, какви са били разчетите и т. н. Бюджетът е хикс, хонорарът на Годсмак е хикс, очакваните приходи са хикс, реалните приходи са игрек. Откъде си сигурен, че ако извадиш един от тези хиксове, и то със сигурност най-малкия, можеш да решиш уравнението? :)

Така де, но ако разчетите са ти да имаш 50000 души посещаемост за да си на печелба, значи не познаваш добре математиката! :pardon:

Insane in my brain

#55 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 18:47 PM

View PostТигър, on 11 October 2012 - 18:17 PM, said:

Ако ми предлагат като компенсация да заведа другарче на фестивал, за който и аз, и другарчето вече имаме билети, или който изобщо не ме интересува, или който по някаква причина не мога или не искам да посетя, за мен тази компенсация би била идиотска, особено ако ми бавят връщането на парите. Такива хора имаше тук, във форума, доколкото помня, а и не само.
Ясно. За 90% от отменените концерти в България не се предлагат компенсации, просто се връщат пари. За около 50%, ако не и повече, връщането на пари се бави, примерно и за отменения концерт на Депеш Мод навремето, доколкото помня, връщането беше с голямо забавяне. И ако в едни 10% от тези отменени събития се предложи някаква компенсация, тя за теб е идиотска, при положение че ти предлагат вместо едно рок/метъл събитие, да посетиш друго рок/метъл събитие, плюс да си доведеш безплатно приятел. Не оспорвам правото ти да определиш тази компенсация като идиодска :D
Но, би ли ми казал, каква компенсация, според теб не би била идиотска? Но сравнително реална, не да ти върнат парите, плюс баничка и боза :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 18:51 PM

View PostJoey, on 11 October 2012 - 18:32 PM, said:

Така де, но ако разчетите са ти да имаш 50000 души посещаемост за да си на печелба, значи не познаваш добре математиката! :pardon:
Съгласен съм. Но ако ще спекулираме с цифри просто ей така, няма смисъл :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 October 2012 - 18:56 PM

Не виждам защо изобщо трябва да има някаква компенсация, различна от връщането на парите, честно казано. Най-много да ми се даде възможност да заменя билета за билет за друго събитие на същия организатор с доплащане на разликата от моя или тяхна страна в зависимост от това кой билет е по-скъп.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#58 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 11 October 2012 - 19:13 PM

View PostSatyr, on 11 October 2012 - 17:01 PM, said:

Гледаш едностранно на нещата. В цената на един билет са калкулирани много неща. Едно основно нещо от тях са хонорарите на изпълнителите, а друго - също толкова основно - очаквани продажби.

"Хонорарът му също е част от цената на билета"

Щях да гледам едностранно, ако бях ултрас на Godsmack. А аз съвсем не съм. Щах да гледам едностранно, ако негодувах, защото примерно са сменили мястото на концерта.
Наскоро преместиха Moonspell от "Blue Box" в "Парти център 4-ти километър".
Едностранно бих разсъждавал по следния начин:

- в Блу Бокса звука е разкошен, щеше да се получи незабравим концерт /като предния/, а в това недоразумение на 4-ти километър всичко дрънчеше и нямаше никаква акустика, беше тихо, беше мазало и изобщо - пълна пародия на звук.
- Блу Бокса ми е на един Янко място, мога да отида и да се прибера пеша, а 4-ти километър е на абсолютно глупаво място, баси тъпото.

=> Заслужавам да ми върнат парите, щото ми убиха кефа с тази смяна на клуба.

Ето това е едностранно гледане на нещата.


Хонорарът на групата, особено пък на хедлайнерите, не е просто основно, а е основното перо в ценообразуването на цената на билета. Изобщо не е за подценяване. Това е перфектната финансова ситуация - отпада ти едно-две-три от основните пера в разходите, без това да влияе на приходите. Разкош!
И в случая перото "очаквани продажби" изобщо не играе роля, защото целият гешефт се случва след като стоката е почти напълно произведена (основната реклама е протекла), че и продадена (основното количество билети е пласирано месеци преди деня, в който се размирисва).
-----------------------------------------
Слушай силно!

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 19:39 PM

View PostТигър, on 11 October 2012 - 18:56 PM, said:

Не виждам защо изобщо трябва да има някаква компенсация, различна от връщането на парите, честно казано.
И тъй като тази компенсация не е задължителна, а опционална, на което вече наблегнах, никой и не иска от теб да виждаш смисъл. Но явно нещо ти пречи въпросната компенсация.

View PostТигър, on 11 October 2012 - 18:56 PM, said:

Най-много да ми се даде възможност да заменя билета за билет за друго събитие на същия организатор с доплащане на разликата от моя или тяхна страна в зависимост от това кой билет е по-скъп.
Хм, не, не ти пречи, защото реално точно това се случва. Билетът за "Сонисфиър" се заменя за билет за "София Рокс" и тъй като първият е по-скъп, той вече важи за двама, т. е. ето го доплащането на разликата.

Ти, май, май, не знаеш какво искаш ;) Освен че наричаш компенсация за събитие с хедлайнър Iron Maiden за такова с хедлайнър Judas Priest "идиотска". Тук вече и аз не знам какво искаш :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 October 2012 - 19:46 PM

View Postviolator, on 11 October 2012 - 19:13 PM, said:

"Хонорарът му също е част от цената на билета"

Щях да гледам едностранно, ако бях ултрас на Godsmack. А аз съвсем не съм. Щах да гледам едностранно, ако негодувах, защото примерно са сменили мястото на концерта.
Наскоро преместиха Moonspell от "Blue Box" в "Парти център 4-ти километър".
Едностранно бих разсъждавал по следния начин:

- в Блу Бокса звука е разкошен, щеше да се получи незабравим концерт /като предния/, а в това недоразумение на 4-ти километър всичко дрънчеше и нямаше никаква акустика, беше тихо, беше мазало и изобщо - пълна пародия на звук.
- Блу Бокса ми е на един Янко място, мога да отида и да се прибера пеша, а 4-ти километър е на абсолютно глупаво място, баси тъпото.

=> Заслужавам да ми върнат парите, щото ми убиха кефа с тази смяна на клуба.

Ето това е едностранно гледане на нещата.
И това е едностранно, но и другого е едностранно. Смяната на мястото на провеждане на концерта на Moonspell беше форсмажорна (слагане на седалки в "Blue Box"), отдапането на Godsmack също беше форсмажор - забовялане на Съли Ерна и отмяна на цялото оставашо турне.

View Postviolator, on 11 October 2012 - 19:13 PM, said:

Хонорарът на групата, особено пък на хедлайнерите, не е просто основно, а е основното перо в ценообразуването на цената на билета. Изобщо не е за подценяване. Това е перфектната финансова ситуация - отпада ти едно-две-три от основните пера в разходите, без това да влияе на приходите. Разкош!
И в случая перото "очаквани продажби" изобщо не играе роля, защото целият гешефт се случва след като стоката е почти напълно произведена (основната реклама е протекла и съответно основното количество билети е разпродадено месеци преди деня, в който се размирисва).
Godsmak не са единствен хедлайнър, хедлайнерът, ако трябва да определим такъв, бяха Guns. Основното перо е хонорарът на 12-те групи. Продължаваш да разсъждаваш едностранно, защото не знаеш какви са приходите. Ако фестиватъл е на загуба? Ако е на загуба с тези продажби, все едно дали свирят и 12-те групи или 9-те, които свириха? Отпадането на трите намалява загубата, но не я превръща в печалба. Тц, тове не е разкош :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users