Jump to content

Вашите любими игриAll time


85 replies to this topic

#41 AngelOfDarkness89

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 19 септември 2007 - 21:55

Имам си едни такива любими игри, които и до ден днешен, като му седна, не мога да не им се изкефя, въпреки, че ги зная вече наизуст:

1. !!!STAR CRAFT!!! :metal:
2. Half-Life 1, Opposing Force, Blue-Shift, Half-Life 2, Episode 1
3. Prince Of Persia - Sands Of Time, Warrior Within, The Two Thrones
4. Max Payne 1, 2
5. Hitman - 1, 2, Contracts, Blood Money
6. Grand Theft Auto 2 & 3
7. Splinter Cell - 1, Pandora Tomorrow, Chaos Theory, Double Agent
8. Diablo - 1, Hellfire, 2, Lord Of Destruction
9. Mafia
10. WarCraft II - Tides Of Darkness
11. Crash Bandicoot series (PlayStation)
12. Chrono Trigger (SNES)
13. Mortal Combat series (SEGA)

Това е!

#42 Culfalathiel

    джуджанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 20 септември 2007 - 12:11

View PostAngelOfDarkness89, on Sep 19 2007, 22:55, said:

11. Crash Bandicoot series (PlayStation)

Това е!
Това е, индийд! :worship:

Ей ги и моите, хронологично:
Punisher :worship:
Crash Bandicoot
Tomb Raider
Age of Empires
Heroes III
Warcraft
Disciples
Diablo
Icewind Dale
От пуцалките харесвам само Doom


BAUGHURST (n.)
That kind of large fierce ugly woman who owns a small fierce ugly dog.

Powered by The Meaning of Liff by D. Adams

#43 AngelOfDarkness89

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 20 септември 2007 - 17:23

View PostCulfalathiel, on Sep 20 2007, 13:11, said:

Това е, индийд! :huh:

Crash Bandicoot
Tomb Raider
Heroes III
От пуцалките харесвам само Doom
Наистина, това Е!!! Виж, Хироуса го бях позабравил, ама сега ми припомни и ще зема да го поцъкам малко.... (малко ли?)

#44 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 20 септември 2007 - 19:12

мда, още две-три са ми много любими, които пропуснах преди :worship: Heroes of Might And Magic 1,2,3,5; Disciples 1,2,exp.set/ Neverwinter Nights, Medieval: Total War

#45 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 21 септември 2007 - 11:14

Малко играя:
The Punisher
PES (всеки нов е по-добър)
GTA 3
Joan Of Arc
\m/

#46 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 21 септември 2007 - 17:59

Обичам спортните игри и по-специално тези с коли F1, Colin Mcrae, Need For Speed и т.н., както и малко футбол за цвят FIFA :)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#47 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 22 септември 2007 - 06:30

LEGACY OF KAIN! ПРОСТО НАЙ-ЯКАТА! (и петте де) :)

#48 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 23 септември 2007 - 11:20

:> Хе хе много ясно че АЗ съм я играл :>
на любимите ми силмарилс - който имаха няколко добри игри почти всичките клонинги една на друга
и аз стигнах до там с загадката и на мене не ми стана ясно какво се прави та умирах много :> испанската гимназия също не ми помогна да разбера за какво иде реч :>

#49 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 23 септември 2007 - 14:50

SILENT HILL 2

Posted Image

SILENT HILL 3

Posted Image

Тази игра е без аналог! Атмосферата в нея е уникална и веднъж изиграна, никога не се забравя!

Return To Castle Wolfenstein
Medal Of Honor
Call Of Duty
Black MIrror
Painkiller
Star Trek: Elite Force 2
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#50 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 23 септември 2007 - 16:31

Забравих да спомена други две мои любими игри-всичките Hitman-и и всичките Prince of Persia. :metal: ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за всеки геймър!

#51 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 септември 2007 - 19:13

Така. Да представя следващата игра, по която бях вманиачен сравнително за кратко, а и се оказа, че пуснеш ли я на по-мощен компютър от 486-ца, върви толкова бързо, че направо не може да се играе :lol: Знаех, че навремето след първия бум на процесорите е имало "забавящи програми", които ти позволяват да си пускаш нормално старите игри, но по-нови такива не успях да намеря :D

Scorched Earth (Wikipedia)

Якото беше, че може да се играе от двама души в мрежа и точно тогава беше интересното. На произволен терен се разполагат две оръдия, ти си едното и си избираш различни типове и бобми, с които целиш противника. Имаше подскачащи, напалмови, пробиващи, разлагащи и какви ли още не, че и една с която унищожаваш всичко на екрана, включително и себе си :blush:

Сравнение със секса - N/A в полза на секса :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#52 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2007 - 12:05

View PostSatyr, on Sep 24 2007, 20:13, said:

Така. Да представя следващата игра, по която бях вманиачен сравнително за кратко, а и се оказа, че пуснеш ли я на по-мощен компютър от 486-ца, върви толкова бързо, че направо не може да се играе :no: Знаех, че навремето след първия бум на процесорите е имало "забавящи програми", които ти позволяват да си пускаш нормално старите игри, но по-нови такива не успях да намеря :metal:

Scorched Earth (Wikipedia)

Якото беше, че може да се играе от двама души в мрежа и точно тогава беше интересното. На произволен терен се разполагат две оръдия, ти си едното и си избираш различни типове и бобми, с които целиш противника. Имаше подскачащи, напалмови, пробиващи, разлагащи и какви ли още не, че и една с която унищожаваш всичко на екрана, включително и себе си :rolleyes:

Сравнение със секса - N/A в полза на секса :angry3:
Тази игра имаше предшественик, мисля, че се казваше Artilery, две танкчета, на които им настройваш ъгъла на стрелба и силата и трябва да уцелиш противника. Имаше пресечен терен и вятър с различна големина и посока. А за забавянето на игрите - мисля, че говориш за емулатори, с които можеш да играеш старите конзолни игри на комп. Един известен беше mame, ама отдавна не съм преглеждал какво става там. :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#53 Nwarth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Southernmost

Posted 25 септември 2007 - 13:43

Knights of the Old Republic

Posted Image
Получила 123 награди, 48 от които са "best game of 2003".
След тази игра всичко друго ми беше скучно, изиграх само продълженията на Max Payne и Hitman (което ме разочарова и така и не изиграх следващата част). Разработена от Bioware, които са се доказали вече в жанра на RPGтата (честно аз нищо друго не съм им играл). За всеки фен на Star Wars или на добрите RPGта с наистина добра история ; D.

Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

Posted Image
Bioware се отказват от разработването на 2ра част и Obsidian поемат задачата. И щяха да се справят невероятно, играта щеше да е много по-добра от първата, ако от LucasArts не са ги погнали да я завършват по-бързо и те са изрязали половината от историята, защото са нямали време да свържат всички сцени и места както трябва. Неприсъстващи в играта диалози, сцени, местности все още могат да се намерят из файловете на играта, защото от Obsidian дори са нямали време да ги изтрият. Все пак играта ми е по-любима от първата, а една от основните герои - Kreia, е просто невероятно изградена като характер и печели всички награди за най-добро NPC. Откакто изиграх втората част съм инсталирал няколко игри, но всичките ми бяха безинтересни, може би само продължение на WarCraft (или идващото продължение на SC) ще инсталирам и изиграя.
И KOTOR II си има достатъчно мрачна и готическа атмосфера, много ще се радвам да се направи някакъв мод, който да замени оригиналния й саундтрак с блек, дет и готик банди взависимост от планетите, ситуациите и т.н. ; D. Само Татуински дет метъл! Anchorhead!

#54 KoTe

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 32 posts

Posted 05 ноември 2007 - 22:36

Не очаквайте да спомена някаква наскоро излезнала игра, с моят изтормозен комп мога само да си мечтая за такива :lol: Пък и така или иначе отраснах с класиката. Като най-любими се открояват Tie fighter, Might & Magic, Civilization, Colonization, Dune, Fall out, Icewind Dale, Quake 2, Heroes 1-3 (4 :yes: ), Warcraft 2. Ако се усетя, че съм изпуснала нещо, ще допълвам :D

#55 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 05 ноември 2007 - 23:53

Posted Image
GTA:San Andreas

Posted Image
Clive Barker's Undying

Posted Image
Hitman2:Silent Assassin

GTA:Vice City
NFSU
NFSU2
GTA 3
Hitman 3
...
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#56 geoff

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 43 posts

Posted 20 ноември 2007 - 15:24

Disciples (all) ,Heroes of Might and Magic (1,2,3 + all exp.),Guilty Gear XX :crying:

#57 Foul

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 20 ноември 2007 - 16:50

Никой досега не е споменал Baldur's Gate... странно, защото според мен това е най-якото RPG.

#58 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 ноември 2007 - 17:28

Глдема, че съм забравил да спомена и SpellForce: The Order Of Dawn . Великолепна игричка. Двете и продължения обаче така и не съм ги играл още :crying: :lol:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#59 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 29 ноември 2007 - 08:45

Към тази секция на форума се отбивам за пръв път та и аз да си напиша любимите игри.
Винаги съм бил запален геймър и съм цъкал доста. Дори и сега, макар че ми остава малко свободно време, винаги държа по една сериозна игра на харда и като я захапя няма пускане докато не я мина цялата. Преди време (1999-2000 - при нас новите технологии дойдоха по-късно :metal: ) в Шабла имаше една единствена компютърна зала и за да се вредиш трябваше да запазваш компютри от три-четири дена по-рано. Но пък какво цъкане падаше..... :D Купувахме списания, четяхме за новите игри, набавяхме ги от къде ли не, в залата ни инсталираха някой игри по специално желание на 3-4 човека защото само те играеха на тях.
Сега като ни остане време и ни се игреа се събираме у нечии апартамет и си компютрите и за няколко дена просто зарязваме света отвън. Жалко, че все по-рядко имаме тази възможност.
Та за любимите игри... Всички изброени по-долу са ми МЕГА любими и съм прекарвал мноооооого часове пред всяка. Ще ги карам по жанрове за да не изтърва нещо:

СТРАТЕГИИ
Sacrifice - УНИКАЛНА игра, която за съжаление си остана встрани от повечето гаймъри по времето когато излезе (2000) и по този начин се размина с признанието, което заслужаваше. А това е наистина рядко качествена игра представляваща интересен жанров хибирд между стратегия и 3rd person с вкарани RPG елементи. Горещо препоръчвам на всички фенове на нестандартните стратегии.
Warcraft III - заедно с всички add-on-и и expansion-и - безапелационно първо място ще се отнася до класически RTS.
Heroes of Might and Magic 3 - стратегията, пред която сме изкарвали много безсънни нощи. Най-добрата от поредицата.


Shooter-и
Тука вече задачата става сложна и все пак:
Lagacy of Kain (макар, че не точно shooter) - Титанична история (може би една от най-добрите що се отнася до 3rd person) разгърната в 5 игри позволяващи ти да се срещнеш с два от най-уникалните и РАЗЛИЧНИ герои появявали се на компютърен екран, а във финалната част имаш възможност да играеш и с двамата. КУЛТ! По тази поредица спокойно може да се напише книга. Всъщност авторката на сценария е авторка и на романи (ако не ме лъже паметта).
Undying - да си призная останах откровенно изненадан не от това колко хора тук я посочват като любима, а от това, че всъщност доста хора знаят тази игра и са я играли. Сред повечето мои познати, които геймят дори не познават тази игра, което аз считам за колосале пропуск при условие, че в създаването е намесен Clive Barker, а атмосферата е една от най-плътните, които съм срещал в такъв род игра
Serious Sam - Ей на това му се вика shooter. Във времето когато всички производители на игри се чудеха кой от кой да бъде по-оригинален се пръкна игра, в която ултимативмната цел е да избиеш де що има гадове. И така сядаш ядосан след поредния натоварен ден на работа, избиваш 500-600 изрода в рамките на 10 минути и ставаш доволен и спокоен.
Quake 2 и 3 - Тука няма какво да говоря - двете игри оставили ми най-ярки спомени от multiplayer-ни битки
... и накрая две класики:
Doom II - ултимативната класика!!!
Hexen: Beyond Heretic - пъвият ми сблъсък с тази игра беше незабравим - една от малкото игри чиято horror атмосфера ме грабна и не ме пусна до края

RPG
Никога не съм им бил голям фен - прекалено времеотнемащи са ми и затова посочвам само едно:
Diablo 2 - мишетрошач - не знам колко мишки съм почупил на него, но когато излезе беше такава истерия, че просто човек нямаше как да не го изиграе и да не бъде запленен от простотата и гениалността на тази игра

Racer-и
Тука само ще спомена Need For Speed-овете - повечето съм ги играл и са ми много любими

Quest-ове
Broken Sword 3 - предполагам, че повечето от вас са играли предните части, но именно тази беше играта, която ме запали по поредицата

И за финал:
Fahrenheit - това ще си остане за мен играта, която успя да ме изненада и очарова с удивителното си комбиниране на жанрови елементи, с невероятна история и с възможностите за преиграване и то във време когато мислех, че няма вече нещо в игра, което може да ме изненада.
ПИСУК!

#60 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 22 юли 2008 - 12:27

StarCraft
Diablo
Fallout
Legacy Of Kain / Soul Reaver
Sin
Heroes of M&M
Aliens vs. Predator
:worship:

с (почти) всичките им продължения и експеншъни! Специално Diablo 2 ми причини доста неприятности със заверките в Техническия... :rolleyes: Иначе от години не съм в час със случващото се в бранша... :pardon:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users