Jump to content

Queen + Adam Lambert в София23.06.2016 г. - стадион "Георги Аспарухов"


108 replies to this topic

#81 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 декември 2015 - 11:32

^
Силно се съмнявам, че има грандиозна разлика в продажбите в зависимост от това, с кой от двамата вокалисти са. И да има, вероятно тя не е голяма.
Мога да говоря за концерта в Белград, на който бяха с Пол Роджърс - общо взето пълна "Белградска Арена":

Posted Image
I don't know how I managed it...

#82 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 декември 2015 - 13:47

^

View PostHeathenHeart, on 01 декември 2015 - 21:39 , said:

хората ще са там заради самите песни, за да ги чуят на живо.
На много от тях им е все едно кой пее, след като така и така няма как е да Фреди.
Hedniska Blod

#83 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 декември 2015 - 14:06

Quote

На много от тях им е все едно кой пее, след като така и така няма как е да Фреди.

Ако това беше вярно, тази тема нямаше да натрупа пет страници мнения. Да не говорим, че ако бяхме 2005 г. - 2008 г., щеше да има петдесет и повече страници досега.

Аз например сто пъти предпочитам Ламбърт да пее с Queen, въпреки че безкрайно харесвам Пол Роджърс. Просто Роджърс не пасва на тези песни, на тази музика. Ламбърт пасва, дори на моменти надгражда над усещането за оригинала.
Интересно е, че той пее и песен, която Фреди никога не е изпълнявал на живо.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#84 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 декември 2015 - 14:11

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 14:06 , said:

тази тема нямаше да натрупа пет страници мнения

Темата натрупа пет страници само и единствено защото ти раздели хората на два типа:

Тип 1: Хора, които не харесват Адам Ламбърт - хора с предразсъдъци;
Тип 2: Хора, които смятат, че "Ламбърт пасва, дори на моменти надгражда над усещането за оригинала" - хора без предразсъдъци.

Ако не го беше направил, все още щяхме да сме преко сили на страница номер 2. Максимум. :yes:
I don't know how I managed it...

#85 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 декември 2015 - 14:44

^

О, съвсем не аз съм разделил хората на такива с предразсъдъци и такива без. Те са си разделени по природа и открай време.

Всъщност, съвсем не чак толкова отдавна. Ако трябва да бъдем точни, първите микро общества без предразсъдъци се появяват през втората половина на 19 век.

Инак, напълно нормално и естествено е да има хора, които не харесват Адам Ламбърт.
Че то има хора, които не харесват Майкъл Джордан.
И аргументацията им е желязна - фенове са на Лейкърс. :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#86 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 декември 2015 - 15:29

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 14:06 , said:

Ако това беше вярно, тази тема нямаше да натрупа пет страници мнения.
В темата сме писали 5-6 човека, едва ли сме представителна извадка за "много хора", които ще отидат на стадиона. Освен това от писалите някои казват, че няма да отидат.
Аз имах предвид, че от хилядите хора, които ще отидат на стадиона, на много малко част ще им пука кой пее.
Hedniska Blod

#87 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 декември 2015 - 16:03

Quote

В темата сме писали 5-6 човека, едва ли сме представителна извадка за "много хора", които ще отидат на стадиона. Освен това от писалите някои казват, че няма да отидат.

Че то в тоя форум останаха горе-доле толкова редовни. Десетина човека. Значи на практика почти всеки е взел отношение. За рамките на форума си е представителна извадката.

Quote

Аз имах предвид, че от хилядите хора, които ще отидат на стадиона, на много малко част ще им пука кой пее.

КОЙ ще пее, действително няма да им пука. Но КАК ще пее, ще е от голямо значение. Феновете на Queen са особено чувствителни, когато става въпрос за пеене. Това се дължи както на чудесните качества на Фреди Меркюри, така и на един синдром, който аз наричам постлетална слепота.

Така че действителният въпрос тук е чисто и просто следния: КАК пее Адам Ламбърт?

И аз категорично твърдя, че който отговаря на този въпрос в негативен аспект, значи или е глух, или има предразсъдъци. :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#88 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 декември 2015 - 19:57

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 16:03 , said:

Че то в тоя форум останаха горе-доле толкова редовни. Десетина човека. Значи на практика почти всеки е взел отношение. За рамките на форума си е представителна извадката.
В рамките на форума е така, но аз по-горе имах предвид всички хора, които ще отидат на концерта, а не само от форума. :)

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 16:03 , said:

КОЙ ще пее, действително няма да им пука. Но КАК ще пее, ще е от голямо значение. Феновете на Queen са особено чувствителни, когато става въпрос за пеене.
На този концерт няма да отидат само баш фенове на Queen, а ще отидат много хора, чули само няколко най-големи хита на групата, или както се казва, чули 2-3 песни. Ще има и сума ти случайно попаднали, защото някой ги е завел. Даже бих казала, че концертът е адресиран именно към вторите две категории люде, защото част от големите фенове и познавачи на групата просто няма да отидат.

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 16:03 , said:

Така че действителният въпрос тук е чисто и просто следния: КАК пее Адам Ламбърт?
Голяма част от присъстващите на концерта няма изобщо да си зададат този въпрос. Те ще отидат заради самите песни, настроението, спомените и т.н. И стега певецът да не окепази съвсем песните, т.е. ако ги изкара на ниво "прилично", по-голяма част от публиката ще бъде доволна. Адам Ламбърт не е особено популярен у нас и повечето хора на стадиона няма да им пука Адам ли е, Ева ли е, т.е. личността на певеца няма да ги интересува или слабо ще ги интересува, щом що-годе пее песните.

Някаква малка част от хората все пак са по-чувствителни относно певеца, но и повечето от тях не се интересуват как пее Ламбър, а как и доколко "влиза в обувките" на Фреди Мъркюри.

И вече една съвсем малка част ще се запитат как пее Ламбърт и ще се заинтересуват от него като певец. И някаква част от тая малка част ще кажат, че са на концерта именно, защото Ламбър пее тези песни.

Както и да го наричаш - предразсъдъци, слепота пост-мортем и какво ли не, повечето хора ще търсят някаква поне прилична имитация на Фреди, а не нечия собствена интерпретация на песните. В същото време е възможно те да кажат, че Ламбърт си пее добре, но... не е Фреди.

Накрая ще кажа, че никой не може да бъде убеден да хареса нещо, защото харесването не се поддава на логика, а е продукт на емоциите. Освен това да убеждаваш някой, като му казваш, че ако не харесва нещо е глух, пълен с предразсъдъци, сляп, тъп и т.н., не става. :)

Edited by HeathenHeart, 03 декември 2015 - 20:33 .

Hedniska Blod

#89 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 декември 2015 - 20:48

View PostHeathenHeart, on 03 декември 2015 - 19:57 , said:

Накрая ще кажа, че никой не може да бъде убеден да хареса нещо,

Това изобщо не е вярно.
Купища хора са фенове на ЦСКА (или Левски, или Ботев), само и единствено защото бащите и дядовците им са били фенове на ЦСКА (или Левски, или Ботев). Без никаква друга съществена и реална причина да са харесват съответните спортни формации. При това в чести случаи се влага огромна енергия в това алогично фенство.
Купища подрастващи са фенове на стари плесенясали рок групи само и единствено защото бащите им им ги набиват в ушите денонощно (виж по-горе социалния експеримент с дъщерята на Георги). Неподкован индивид от нерокаджийско семейство няма как да хареса запасан до пъпа прегракнал мустаклия пред излъскания и вокално акселерирал Адам Ламбърт. То е просто неестествено.
И прочие, и прочие, и прочие...мога да давам подобни примери до утре.
Срещал съм малко дете, което ми е заявявало, че любимият му певец е Удо. WTF??? :shok:
Абсолютно неестествено нещо. Той тоя Удо е някаква карикатура, няма как някой нормален (особено пък съвременен) човек да го харесва по естествен път. И ако не е бил възбуденият родител, да му го набие в канчето, това дете никога е нямало да се докосне, камоли да го хареса.

Милиарди хора по света не просто харесват, а боготворят и се прекланят пред Исус, Аллах, Яхве, Буда, Вишну и прочие. Те също ли не са убедени да харесват съответните? Свише ли им е дошло? Или чисто и просто по обществено-социално-географски признак?

Предразсъдъци, предразсъдъци, предразсъдъци.
Изключително лесни за насаждане, невероятно добре виреят в човешката психика. Тя си е направо тор за предразсъдъци и суеверия. Психиката се чувства комфортно, когато е рамкирана. Защото извън капаците има неизвестност, превъзходство, неразбираемост, непознаваемост, страх и безсмислие.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#90 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 декември 2015 - 22:06

^Изобщо не съм съгласна с това, което казваш. Ти отричаш възможността човек нещо сам да открие и хареса.

"обществено-социално-географски признак" е от голямо значение за формиране на съзнанието и именно заради него много хора вярват или възприемат нещо, без някой специално да ги убеждава.
Hedniska Blod

#91 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 декември 2015 - 22:54

View PostHeathenHeart, on 03 декември 2015 - 22:06 , said:

Ти отричаш възможността човек нещо сам да открие и хареса.

Разбира се, че човек може сам да открие нещо. И това вече ще е естествен процес. Но за съжаление, това е сравнително рядко явление. Защото трябва да се съчетаят доста обстоятелства, част от които са свързани с физически дадености (слух, талант, музикалност, надареност).
Затова и е изключение. А не правило.

Quote

"обществено-социално-географски признак" е от голямо значение за формиране на съзнанието и именно заради него много хора вярват или възприемат нещо, без някой специално да ги убеждава.

O, напротив. В такива случаи всичко и всеки убеждават.
Раждаш се в мюсюлманско общество. Около теб само джамии. Цялото ти семейство заляга през час на килимчето и се кланя на изток. Съответното учение е заложено в учебната програма. Гледате ограничена и ценцурирана телевизия, слушате само и единствено етническа музика. Баща ти вечер преди лягане ти издухва Сатаната от носа. Не си помирисвал свинско никога през живота си. Отрязали са ти върха на пишката като бебе и цял живот те карат да се гордееш с това, а различното е "мръсно". Научен си, че жената е втора ръка човек и от малък си свикнал да ти слугуват майка ти и сестрите ти. Под седем години си и всичко това ти се лепи по мозъка като муха на мед...и прочие, и прочие, и прочие.

Никой специално не те убеждава??? Хахахаха...

Практически същото важи и за християнското общество. И за юдаистичното, и за индуиското, и за будисткото, и за всяко. Дори за атеистичните. Защото те на практика се оказаха квази-религиозни.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#92 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 декември 2015 - 23:39

Като гледам стигаме до това какво разбираш под "убеждавам". За мен този глагол включва целенасочено, преднамерено действие.
http://rechnik.chita...м

Примерите за различните общества - там някои неща са плод на навици и бит, на принципа "всички живеят така и аз така", а не на целенасочено убеждаване.

Относно откриването на нещата, поне по отношение на рока, хората от мойто поколение повечето го откриваха сами. Родителите им много рядко слушаха такива неща. Така че, никой не ни е убеждавал, чули сме някъде, някой донесъл плоча, касета и ни е харесало. Аз изобщо не се учудвам на малко лапе да му е харесал Удо. На мен ми харесват и съвсем нови групи. Какво странно има? Вкусове разни.
Hedniska Blod

#93 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 декември 2015 - 23:44

View Postviolator, on 03 декември 2015 - 20:48 , said:

Купища подрастващи са фенове на стари плесенясали рок групи само и единствено защото бащите им им ги набиват в ушите денонощно (виж по-горе социалния експеримент с дъщерята на Георги).

Социалният експеримент си го пожела ти. Ако резултатът от него беше този, който ти очакваше, сега щеше да пееш друга песен.

Дъщеря ми е на 13 години. В последните поне 5-6 тотално съм се отказал от това да я образовам музикално. Реших, че просто няма смисъл. Няма как да се преборя с модерните простотии. Да, чат-пат я водя по някой друг концерт, но нищо повече. Нито и пускам музика вкъщи, нито я карам да гледа нещо, което аз искам тя да гледа. Пълна свобода. Слуша си там някакви идиотщини (за мен) и аз не и се меся. Напоследък гледам, че иска да слуша рок/метъл. Пита ме я за Бон Джови, я за Металика, я за нещо друго. Ясна е работата - или някоя съученичка е хлътнала по такива работи, или някое по-интересно момче (това е по-вероятното) слуша такава музика. Важното обаче е, че НЕ Е под мое давление.

Връщам се отново по-горе - социалния експеримент си го избра ти. Резултатите от него са:

Защото е едно бледнеещо петно в сравнение с него.
И когато го гледаш след Фреди, оставаш с впечатлението, че това е един човек, който се опитва да бъде велик като него, но не му се получава.

Изобщо не ме интересува, че това не ти харесва. Интересува ме, това да не бъде обяснявано като: "Ясно, така я е научил." Защото не съм.

Ако резултатите от този социален експеримент, който ти сам пожела, не ти харесват, направи си някакъв друг, чиито резултати да те удовлетворяват. Не намеквай и не хвърляй, уж така между другото, неща, които не са верни.

И не, дъщеря ми НЕ Е фен на купища плесенясали рок групи. За мое съжаление е точно обратното. И не, нищо не и набивам в ушите денонощно. Напротив - слуша единствено и само това, което тя пожелае. Понякога е съвременна поп боза. Понякога е нещо рок/метъл.

Така че, първо, не подценявай дъщеря ми и второ, резултатите от ТВОЯ социален експеримент може и да не ти харесват, но са такива, каквито са. Да се омаловажават, принизяват и подценяват, само за да изпъкне твоята теза с изречения като "Купища подрастващи са фенове на стари плесенясали рок групи само и единствено защото бащите им им ги набиват в ушите денонощно (виж по-горе социалния експеримент с дъщерята на Георги)" е.... Не е честно ;)
I don't know how I managed it...

#94 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2015 - 01:02

Само на мен ли ми се струва, че разговорът прилича на нещо подобно:
- Бананът е крив. Точка.
- Не, жълт е, а много хора предпочитаме червени плодове.
---

Мисълта ми е, че двете страни водят спор в тотално различни плоскости, което означава, че никога няма да стигнат до разбирателство. Аз се опитах да бъда малко по-балансиран, ама май не ми се получи.

За протокола, миналата година на концерта на Удо около мен имаше доста хлапета, покачени на раменете на родителите си, които крещяха и се забавляваха неистово. Казвам това като човек, който успя да захаресва Accept истински едва със сегашния певец, а единствените албуми на U.D.O., които ми допадат, са последните два. Обаче мога да разбера защо господин Диркшнайдер би станал любим певец на едно дете сега, колкото и архаичен да е. Човекът е атрактивен и харизматичен на сцената, обградил се е с убийствени музиканти - Андрей Смирнов и Каспери Хайкинен при всички положения са сред най-добрите метъл китаристи, родени след 1980, които съм виждал, бтв. - които успяват да извлекат максимума, че и отгоре от гласовите му възможности, и прави агресивна, първична музика, която лесно може да разтрепти душиците на децата.

Иначе, да, ясно е, че всички деца попиват от родителите си, но не чак толкова, в крайна сметка. Най-големият фен на Manowar, когото познавам, е израснал в семейство на хора, където такава музика принципно не се слуша изобщо. Примерно.

От обществото обаче всички попиват много. Понякога дотолкова, че да отхвърлят възприетото, обаче... И по-рано го казах, всеки в държавата знае, че Фреди е най-великият. На всеки това му се набива в главата от ехееей... Всеки е чувал правилото, че не трябва да се пеят песни на Фреди, защото са ужасно трудни, а той е най-великият. (От което, впрочем, в "Мюзик Айдъл 3" се възползваха доста грубо и май всеки от участниците изпя поне една песен на Queen, за да бъде автоматично, дори при не дотам добро изпълнение, възхваляван от публика и жури...) За да може да се проведе експериментът на violator адекватно, трябва това да го няма. Трябва да бъде проведен на място, където Фреди Меркюри не е толкова сериозен фактор в цялата популярна музика, че всеки да знае за величието му от самото си раждане. Трябва, с други думи, да бъде проведен на място, където Адам Ламбърт и Фреди Меркюри са поставени при равни условия. Такова място не съществува. А и да съществуваше, резултатът пак не е сигурен - понеже в една концертна изява далеч не е важно само музикантското изпълнение. В елементарна песен като "We Will Rock You" на първо място е, за мен поне, дивашката енергия, и при Адам Ламбърт тя определено ми липсва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#95 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 04 декември 2015 - 09:46

Оффтопик:
Ако все пак трябва да бъда обвинявана в някакво убеждаване или влияние, има случаи, в които се гордея с него. Например, синът ми не само не слуша, ами се отвращава от неща подобни на това:
http://www.werock.bg...pa-gut?id=33783
Hedniska Blod

#96 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2015 - 09:56

^
:D
I don't know how I managed it...

#97 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 04 декември 2015 - 10:48

^За свинските глави и плъховете на Watain ли се сети? :lol2:
Hedniska Blod

#98 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2015 - 16:42

Не бих искал да се бутам не на място в интересната дискусия, но се чудя за нещо съвсем семпло покрай организирането на концерта. Защо билетите за седящите сектори са без редове и места?! :)

#99 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2015 - 16:48

^
Не е първи случай у нас, в който продават седящи места на стадион без ред и номер. Просто системата е "кой превари - той завари". Демек, като отидеш по-раничко в сектора, за който ти е билетът, ще си избереш най-хубавото място във въпросния сектор, а като закъснееш - най-куцото ;)
I don't know how I managed it...

#100 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2015 - 19:34

^
Да не забравяме и друго обстоятелство, касаещо стадиона!

Двамата дебелокожи тапири обявиха концерт на стадион, който все още е процес на реконструкция!

Явно се надяват, че Иво Тонев и компания ще режат ленти преди 23.06.2016!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users