Jump to content

Да не пропуснете


134 replies to this topic

#101 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 07 August 2008 - 22:30 PM

в нетърпеливо очакване за това спортно събитие - ХХIХ те летни олимпийски игри в Пекин, откриването да припомня е утре - петък, 8 август '08 от 15:00 ч. в пряко предаване по Канал 1. :metal:



Звездно и продължително откриване на Олимпиадата : -))

"Церемонията по откриването на Олимпийските игри в Пекин на стадион "Птиче гнездо" ще продължи невероятните три часа и половина.
Самото откриване на Олимпиадата в Пекин ще започне в 20:00 местно време, а преди него ще има фолклорен концерт. Самата церемония по откриването ще бъде разделена на две части, като първата ще бъде около един час и ще се основава на темите "Китай - древна цивилизация" и "Блестящата епоха на съвременен Китай". След края на първата част ще бъде изпълнен официалния химн на Игрите, като на сцената ще се появят Сара Брайтман и китайския поп-певец Лю Хуан.

Втората част пък ще се състои от официални речи и парада на спортистите от всички страни, участнички в Игрите. Между тях ще бъде и България, а знаменосец на нашата делегация ще бъде Петър Стойчев."

успехи в българското представяне! :)

#102 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 August 2008 - 14:21 PM

току що петте преплетени олимпийски кръга, съставени от сребрист звезден прах бавно се издигнаха в небето над стадиона..... каква красота.... боже :rolleyes:
мислех си, че ще е доста зрелищно, но въобще не очаквах да е така.... браво на китайците! :metal:

#103 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 September 2008 - 16:23 PM

Трите "Властелина..." в три поредни недели от 20.00ч. по Нова ТВ.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#104 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 11:40 AM

View PostHard rock fan, on Sep 13 2008, 17:23, said:

Трите "Властелина..." в три поредни недели от 20.00ч. по Нова ТВ.
Много съм разочарован. Филмът се предава във формат 3:4, нормалната кино версия. Кое по-точно ще ме накара да го изгледам по НТВ, вместо да си дръпна режисьорските версии и да си ги изгледам широкоекранно? :angry3:
... Through dreams I influence mankind...

#105 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 11:48 AM

View PostЗмей Горянин, on Sep 15 2008, 12:40, said:

Много съм разочарован. Филмът се предава във формат 3:4, нормалната кино версия. Кое по-точно ще ме накара да го изгледам по НТВ, вместо да си дръпна режисьорските версии и да си ги изгледам широкоекранно? :angry3:


Аз се питам същото за 90% от филмите, които дават по ТВ.

#106 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 14:20 PM

View Postduende, on Sep 15 2008, 12:48, said:

Аз се питам същото за 90% от филмите, които дават по ТВ.
Ами така де, широкоекранните телевизори вече са доста популярни. Гледам десетина предавания се излъчват в такъв формат, даже и цели телевизии български се канеха да го правят. По ли е добре да отрежеш краищата на филма и да прецакаш всички зрители, отколкото да дадеш филма на широк екран и който има ТВ да се кефи, който няма - да го гледа като стар италиански филм (помня, че уестърните и филмите с Финес ги даваха широкоекранно, не знам защо...), но поне неорязан.
Все пак успех е, че ще дават и трите серии, а не както им беше станало навик с Междузвездни войни - първите 2 серии и толкова...
... Through dreams I influence mankind...

#107 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 September 2008 - 14:47 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 15 2008, 15:20, said:

Гледам десетина предавания се излъчват в такъв формат, даже и цели телевизии български се канеха да го правят.
Някои вече го правят. "Re:Tv" примерно, а мисля "TV7" имат две излъчвания - едното в 4:3 формат, другото 16:19.
Но не мисля, че, когато по телевизията дават някой филм 4:3, му орязват краищата. Доста от заглавията си имат и двата варианта.
А навремето филмите, които даваха "широкоекранно", бяха по някакъв начин конвертирани от киноленти, при което образът трябва наистина или да е с черни линии отгоре и отдолу, или орязан.

А на "Властилина" аз пък се сдобих с ето тези лимитед едишън версии, където на един диск има киноверсията и режисьорската :) Но все не ми остава време да спретна Властелин-уикенд :angry3:

Posted Image
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#108 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 14:53 PM

За целта, обаче, трябва каналът да се излъчва специално във формат в 16:9. В смисъл, филмът трябва да бъде излъчен 16:9 от студиото, през телепорта, през сателита, до нашия телевизор.
Оборудването за такова излъчване е съвсем различно и много по-скъпо от това на БТВ. В момента в България само TV7 излъчва 16:9, затова често картината й излиза сплескана на стари 4:3 телевизори.

Идиотската RE:TV също има амбиции да предава 16:9 сигнал, но тях по-добре да не ги коментирам.
Затова филм по БТВ в панскан 16:9 при сегашното им техническо оборудване няма да видиш. :) :angry3:

#109 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 15:16 PM

View Postduende, on Sep 15 2008, 15:53, said:

За целта, обаче, трябва каналът да се излъчва специално във формат в 16:9. В смисъл, филмът трябва да бъде излъчен 16:9 от студиото, през телепорта, през сателита, до нашия телевизор.
Оборудването за такова излъчване е съвсем различно и много по-скъпо от това на БТВ. В момента в България само TV7 излъчва 16:9, затова често картината й излиза сплескана на стари 4:3 телевизори.

Идиотската RE:TV също има амбиции да предава 16:9 сигнал, но тях по-добре да не ги коментирам.
Затова филм по БТВ в панскан 16:9 при сегашното им техническо оборудване няма да видиш. :D :)
Така, разбрах къде е проблемът, за което благодаря. Можем да дадем пари за да купим филмите, но не можем да дадем пари, за да ги покажем качествено ;) Някой филми по ТВ7 (тези, на които пише 16х9) и при мен излизат сплескано, но като си бъзикна режима на картината и се разтеглят и става много яко. Всъщност не мисля, че всичко, излъчвано по ТВ7 е във 16:9 формат. Как става хем така, хем така?

Сатире аз преди всяка следваща серия на Властелинът изглеждах предишните епизоди за подготовка. Уикенд с Властелинът наистина е добра идея и аз съм го правил. А по отношение на отрязването - както и да го сучеш, филм в 3:4 е отрязан спрямо този в 9:16, пък няма значение дали е отрязан "фабрично" или у дома, все се губи половината картина. :yes:

Моето главно недоволство се зароди още покрай Европейското по футбол, където беше сигурно, че Германия, в която ако не се лъжа 16:9 вече е масовия стандарт, ще предава в този формат мачовете и ще с екефя на големия телевизор - ама не. Вятър и мъгла, и съм почти убеден, че е имало 2 версии на излъчване и нашите са избрали 4:3, а светът е гледал 16:9 :angry3: Ако някой е по-запознат как ни изработиха - нека сподели, въпреки че темата е изначално за друго.

Edited by Змей Горянин, 15 September 2008 - 15:20 PM.

... Through dreams I influence mankind...

#110 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 15:19 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 15 2008, 16:16, said:

Всъщност не мисля, че всичко, излъчвано по ТВ7 е във 16:9 формат. Как става хем така, хем така?


Ами просто капацитетът им е 16:9, което е даденост, но някои предавания, които купуват или някоя външна продукция не са 16:9. Така през ореха минава лешник. :angry3:

#111 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 15:21 PM

View Postduende, on Sep 15 2008, 16:19, said:

Ами просто капацитетът им е 16:9, което е даденост, но някои предавания, които купуват или някоя външна продукция не са 16:9. Така през ореха минава лешник. :)
Да разбирам, че телевизия, която има техника за 16:9 може да излъчва и 3:4, но обратното не може? :angry3:
... Through dreams I influence mankind...

#112 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 15:29 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 15 2008, 16:21, said:

Да разбирам, че телевизия, която има техника за 16:9 може да излъчва и 3:4, но обратното не може? :angry3:


Да, както и на комп с капацитет за игра на Crysis може да се играе Super MArio, но не и обратното :)

#113 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 September 2008 - 16:31 PM

View Postduende, on Sep 15 2008, 15:53, said:

За целта, обаче, трябва каналът да се излъчва специално във формат в 16:9. В смисъл, филмът трябва да бъде излъчен 16:9 от студиото, през телепорта, през сателита, до нашия телевизор.
Оборудването за такова излъчване е съвсем различно и много по-скъпо от това на БТВ. В момента в България само TV7 излъчва 16:9, затова често картината й излиза сплескана на стари 4:3 телевизори.

Напълно вярно. :) Само ще добавя, че и кабелните оператори изиграват негативна роля в цялата картинка. Освен липсата на сигнал 16:9, пак заради тях нямаме и реална цифрова HDTV телевизия, а сме принудени да гледаме ужасната пикселизация породена от ниското качество на сигнала достигаш до цифровия приемник, който в крайна сметка преобразува получения цифров сигнал и го вкарва в ТВ-то като.....аналогов. :angry3:

View Postduende, on Sep 15 2008, 15:53, said:

Идиотската RE:TV също има амбиции да предава 16:9 сигнал, но тях по-добре да не ги коментирам.

Трябва да ти кажа, че именно "идиотската RE:TV" е единствената телевизия у нас която предава с реален сигнал 16:9 през цялото време... Друг е въпросът кой я гледа тази телевизия... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#114 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 September 2008 - 16:46 PM

View Postmarillion, on Sep 15 2008, 17:31, said:


Трябва да ти кажа, че именно "идиотската RE:TV" е единствената телевизия у нас която предава с реален сигнал 16:9 през цялото време... Друг е въпросът кой я гледа тази телевизия... :angry3:

Не е нужно да се гледа, а да генерира рекламен трафик към "Онзи, чието име не трябва да се споменава в БГ"



Quote

Напълно вярно. yes.gif Само ще добавя, че и кабелните оператори изиграват негативна роля в цялата картинка. Освен липсата на сигнал 16:9, пак заради тях нямаме и реална цифрова HDTV телевизия, а сме принудени да гледаме ужасната пикселизация породена от ниското качество на сигнала достигаш до цифровия приемник, който в крайна сметка преобразува получения цифров сигнал и го вкарва в ТВ-то като.....аналогов. angry3.gif

Тук не разбрах какво имаш предвид?

Що се отнася до HDTV пренос, в момента Евроком и Булсатком предлагат HDTV услугата. Ти си абонат на HDTV офертата на един от двата оператора и не си доволен от услугата, така ли?
HDTV bandwidth изисква изключителен капацитет на оптичните трасета и дори аз не съм сигурен, че нашата услуга е адекватна.

А ако говориш за стандартните цифрови пакети, то дигиталните приемници, в които кабела влиза, преработват аналоговия сигнал посредством вградените цифвори тунери и го вкарват в тиви-то дигитален - тоест без шум и смущения.
Но при нас и това не е доизкусурено, защото трасетата са с малък капацитет за качествен сигнал до всички потребители. Картината, особено на големите LCD телевизори често е нетърпима.

#115 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 September 2008 - 17:04 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 15 2008, 16:16, said:

А по отношение на отрязването - както и да го сучеш, филм в 3:4 е отрязан спрямо този в 9:16, пък няма значение дали е отрязан "фабрично" или у дома, все се губи половината картина. :)
Не мисля, че е така. Ако си вземеш оригинално DVD, където има едно и също нещо и в уайдскрийн, и в 4:3 формат, то те трябва да са абсолютно идентични като "обхват" на образа, т. е. да няма орязване. Вероятно си правят при заснемането няколко "мастъра" или каквото там и после могат да тиражират необходимото. Орязване ще се получи единствено в случай, при който изкуствено се прави от 16:9 формат 4:3, без при това да остават черни хоризонтални линии отгоре и отдолу и без да са губят оригиналните пропорции на картината....
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#116 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 16 September 2008 - 13:56 PM

Не ме разбра май. Имам предвид, че 3:4 филма не представя цялата картина, която представя 16:9. Няма как. То, ако имаше, нямаше да се измисля 16:9 форматът. Със сигурност при 4:3 се губят елементи, които са в края на 16:9 картината и остава това, което е "на фокус". Друг е въпросът, че при фабрично снимане и в двата формата това може да бъде замаскирано и не толкова дразнещо, колкото ако впоследствие е "отрязан". Специално ми направи впечатление една сцена, при която имаше 3 лица в кадър, от които средното беше цяло, а другите две - на половина. Убеден съм, че при 16:9 всички лица щяха да са цели :D Ноо.. ти имаш и двете версии, ще провериш къде е хватката :D
... Through dreams I influence mankind...

#117 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 September 2008 - 14:08 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 16 2008, 14:56, said:

Специално ми направи впечатление една сцена, при която имаше 3 лица в кадър, от които средното беше цяло, а другите две - на половина. Убеден съм, че при 16:9 всички лица щяха да са цели :D Ноо.. ти имаш и двете версии, ще провериш къде е хватката :D
И ти си прав. Ся, ако кажеш от коя част на коя минуте е тази сцена, ще ме улесниш :drinks:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#118 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 19 September 2008 - 18:30 PM

"Апокалипсис сега" от 21.00ч по TV1000. И веднага след него от 23.30ч. "Ловецът на елени" (който може и да пропусна, че свършва през нощите.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#119 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 04 October 2008 - 17:24 PM

Днес, 22.00ч. Диема - Кръстникът I, утре по същото време - Кръстникът II
:)

Edited by Hard rock fan, 04 October 2008 - 17:25 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#120 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 05 October 2008 - 10:07 AM

View PostHard rock fan, on Oct 4 2008, 17:24, said:

Днес, 22.00ч. Диема - Кръстникът I, утре по същото време - Кръстникът II
;)

Заблудила съм се, съответно и вас.
Дават само Кръстникът I, но са го разделили на две части. :)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users