Jump to content

"Spirit of Burgas - 2012"03-05.08.2012г. - Централен плаж


51 replies to this topic

#41 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 08 August 2012 - 15:32 PM

View PostValtyr, on 07 August 2012 - 17:57 PM, said:

да се противопоставим на фашизма

Мен ей тук ме изгуби. Отдавна исках да направя предложение да се оформи специална тема, където да си обсъждате политиката, и аз да мога да си чета спокойно за изкуство. Моля.

За неадекватната публика ви предупредих отдавна, това е основната причина да спра да ходя до Бургас, както и да не гледам KoЯn в София. На метъл концерти не съм забелязвала толкова тежки случаи, със сигурност.

Според репортажите, е имало 20-30 000 души, браво! Това ме обнадеждава, че и догодина фестивалът ще съществува, обаче, сериозно се мъча да измисля, кои ли изпълнители остава да поканят?!
Don't mistake lack of talent for genius.

#42 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 08 August 2012 - 16:27 PM

View PostMor-Rioghain, on 08 August 2012 - 15:32 PM, said:

Мен ей тук ме изгуби. Отдавна исках да направя предложение да се оформи специална тема, където да си обсъждате политиката, и аз да мога да си чета спокойно за изкуство. Моля.

кои ли изпълнители остава да поканят?!

Политиката също може да бъде изкуство. Справка: Елада и Рим.

Как кой ще поканят? The Prodigy, естествено. :D
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#43 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 08 August 2012 - 16:43 PM

Точно публиката е един от факторите, поради които предпочитам Спирита пред София Рокс, примерно. :D
Доста по open minded ми се виждат хората там. Пък и там има отделни сцени и човек може свободно да се придвижва. Отиваш там, където те кефи и толкова, а не фенове на Stone Sour, които не признават нищо, започнало през 80-те да стоят десет часа рамо до рамо с фенове на Manowar, които не признават нищо, дето не е класически, тру хеви метъл и да се гледат накриво, щото първите през цялото време псуват Manowar, а вторите Stone Sour.

Бтв, свлеч не знам какво е, трева пуша сигурно веднъж годишно, но последният път беше баш по време на рок фестивал и не виждам нищо лошо. :Р

А за догодина аз се надявам на The Cure, Nick Cave and The Bad Seeds и Florence + The Machine. Ех, мечти.
There's a devil crawling along your floor

#44 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2012 - 16:47 PM

Имаше не повече от 10000 души общо на всички сцени, даже първат авечер едва ли бяха повече от 5000.
Според мен феста беше малко по-ок като организация от предните издания, някакси по лежерно беше всичко.
Слабичък лайнап за 5 сцени. Може би трябваше да го направят на 3 сцени и да оптимизират бандите. Атмосферата обче беше чудесна и всички се забавляваха, което го прави истиснки фестивал, независимо от евтината артистична селекция.

#45 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 08 August 2012 - 17:02 PM

@Valtyr: Рим през коя ера? :pogranichnik:

Quote

не виждам нищо лошо

Ако аз те бях видяла, щеше да видиш. :384800-nunu: За колко-милионен път трябва да повторя: който има непреодолимото желание да се трови, да го прави далеч от хората, които са на друго мнение. Понеже ми припомнихте за София Рокс, забранените цигари явно са десетократно по-"сладки", понеже, колкото и да се стараех да си осигуря въздух, така и не успях да дишам нормално през цялото време. И на закрито ще се продължава със същите оправдания, сигурна съм.

А, като казвате "атмосфера", ясно е с какво е изобилствала. Пред тези ... излишни сцени по колко хора имаше? За мен не е никакво предимство на големите западни фестивали, че бих пропуснала половината групи, които ме интересуват, заради глупавото им разпределение.

"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it." :worship:
Don't mistake lack of talent for genius.

#46 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 08 August 2012 - 18:15 PM

Quote

Пред тези ... излишни сцени по колко хора имаше?
Различните години е различно. Сега специално на Контрол имаше много хора, на Ogi 23 също бяха прилично количество, през останалото време бях на главната сцена и не знам на другите как е било.
Но през 2010 например, когато бях и на трите дни, по-голямата част от фестивала прекарах на малките сцени, които бяха доста силни.


PS И аз мразя някой да си навира цигарата в лицето ми, дори на открито, какво остава пък в зала, а какъвто ми е късметът винаги се намира някой такъв, а обикновено и по няколко.
Но към тревата явно съм по-толерантен. :D Пък и един пушач си пуши през цялото време, докато един джойнт са няколко дръпки на човек и толкова.
There's a devil crawling along your floor

#47 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2012 - 19:04 PM

На различните сцени и различните изпълнители имаше различно количество хора в зависимост от изпълнителите. На сцената На Тъмно варираха според какво се случваше на другите сцени. По Време на Контрол пред главната имаше някъде около 3-4 хил. - Форин Бегърс, който се счупваха от денс. На Контрол беше пълно и там около 2-3 хил. На другите 2 сцени имаше общо около 1 000 според мен.
Първия ден беше мега слаб от към посещение. Ъпсурт обаче успяха да привлекат около 2хил. Биг Ша и ко имаха около 1 хил.
Корн ок. 5. Брас сцената нямаше голям успех с посещаемостта, щото беше на много неудобно място и трябваше да се заобилаля, пък и се заглушаваше от Джак Сцената, Може би тя беше излишна. На Ласт Хоуп имаше около хиляда. Фжим Джоунс Ревю достигнаха маи над хиляда по едно време. Пред Пираня имаше около 500. Тва е горе долу.
Солар беше яка, но я бяха направили да се заобикаля и с отделни пасове, там почти всеки ден имаше около 3-400 максимум, поне аз докато се ослушвах там. По-късно може и да се е напълнило. Тия Ди Джеи са като сватбарски диск Джокеи - пускат само радио хитове в хаус варианти, не ме впечетлиха много. Като цяло формата на фестивала е такъв - по лежерни и неангажиращи изпълнители, за по не мрънкаща публика. Тази публика там е различна от метъл публиката. Пъбликата на Спирита ходи на компании големи и то и се забавлява в пиене и веселеене. Бяха си на фестивал , а не на концерт. Алъш-вериша си вървеше доволно.

#48 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 08 August 2012 - 20:41 PM

Някой отговорен фактор се изказа пред БНР, че за трите дни е имало около 20-22 000 души общо.

#49 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 09 August 2012 - 00:06 AM

View PostVaskes, on 08 August 2012 - 16:43 PM, said:

Бтв, свлеч не знам какво е, трева пуша сигурно веднъж годишно, но последният път беше баш по време на рок фестивал и не виждам нищо лошо. :Р

Нищо лошо? Ами, аз понеже виждам лошо и затова не си навирам никакви лайна в устата. Абсолютно никакви. Какво е свлеч? Разходи се някоя вечер до градинката пред Народния театър и ще видиш много такива екземпляри.

View PostMor-Rioghain, on 08 August 2012 - 17:02 PM, said:

@Valtyr: Рим през коя ера? :pogranichnik:


След като съм написал Елада, значи за коя епоха говорим?
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#50 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 09 August 2012 - 14:27 PM

View PostVaskes, on 08 August 2012 - 16:43 PM, said:


не виждам нищо лошо.
Много е лошо.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#51 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 09 August 2012 - 15:22 PM

Много поучителна стана темата - никакво тютюнопушене, за тревопушене да не говорим :D Не че съм фен на тревата, още повече, че по принцип е забранена, но за цигарите на плажа ми е странно... Както и да е :)

Корн ме размазаха, това е топ концертът ми тази година, въпреки че бях и на Металика в Белград например. Супер сцена, супер звук, Джонатан Дейвис беше в страхотна форма, останалите от групата се постараха много. Като цяло съм много доволен, че отидох за тях на това издание на фестивала. Иначе атмосферата беше много приятна, имаше различни хора, слушащи различна музика, но повечето се забавляваха. Освен това фактът, че е на плажа е много интересен и прави феста много по-различен от останалите. Концепцията ми хареса, организацията, поне в третия ден също ми хареса. Изкефих се на всички групи, които гледах на рок сцената. Изобщо - беше много забавно, ако догодина има интересна за мен група като Корн пак бих отишъл :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#52 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 10 August 2012 - 20:19 PM

The Cure на плажа звучи доста сюрреалистично.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users