Jump to content

За КЛАС!...и класната музика!


52 replies to this topic

#21 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 21 октомври 2007 - 20:51

View PostpSy_ZeRo, on Oct 21 2007, 21:44, said:

Вече може да се намери всичко, което са издали. Сещате се къде.

Мерси. :D Започвам прослушването. Направи ми впечатление, че на въпросното място има сериозен интерес, което малко ме учудва и повече - радва.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#22 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 21 октомври 2007 - 21:09

View PostНещото което вие в нощта, on Oct 21 2007, 21:51, said:

на въпросното място има сериозен интерес, което малко ме учудва и повече - радва.

Цял ден съм само на това. Не че си ги нямам на касетки, но сега е съвсем друго.

Инретесът го създадохме ние - феновете на Клас, които следим нещата в интернет. Тази тема тук много помогна. Дори няма нужда от чак такава конспирация - въпросните записи просто ги няма в легално обръщение.

Голямо БРАВО :D на добрия човек, който си е играл да ги рипне и да качи торент на въпросното място. Три албума - три шедьовъра. Хенката най-накрая ще може да си слуша наволя "Тъгувам по теб" и "Лошо Момиче" ;)

"Слушай силно" не го бях слушал в цялост от години, направо се просълзих, чувайки първите акорди на "Небето е високо"! Дори си припомних табулатурите й, че като ученик я бях вадил на китарата да я пеем :)

На концерта на Мизар миналата неделя, имах възможност да разговарям с Момчил Колев надълго за новото парче "Сини слънца" и изобщо за Клас. За жалост - засега не предвиждат живи изяви и работа по албум, но дано поне има още една-две нови песни.

Edited by violator, 21 октомври 2007 - 21:18 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#23 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 21 октомври 2007 - 21:23

а-а-а-а-а-а-а-а-а-а-а :o

това не е истина :o :) :D

сигурно вече съм заспала и сънувам....



Quote

Хенката най-накрая ще може да си слуша наволя "Тъгувам по теб" и "Лошо Момиче"



;) ще ги накъсам от слушане, знайте ли кви спомени са това ве ей...

Edited by henna iv, 21 октомври 2007 - 21:26 .


#24 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 21 октомври 2007 - 21:25

View Postviolator, on Oct 21 2007, 22:09, said:

На концерта на Мизар миналата неделя, имах възможност да разговарям с Момчил Колев надълго за новото парче "Сини слънца" и изобщо за Клас. За жалост - засега не предвиждат живи изяви и работа по албум, но дано поне има още една-две нови песни.

Толкова време се мотах преди концерта, но не го видях. Момчил е един от българските музиканти към които винаги съм изпитвал много силна симпатия.
Това, което пишеш за живите изяви е много жалко. Явно, че идеята да споделят съдбата на "Ревю" и да свирят по клубаве не им е по вкуса. Дано наистина с още 1-2 песни да акумулират по-сериозен интерес, който да ги стимулира да направят нещо по-сериозно за в бъдеще.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#25 they_made_me_do_it

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 21 октомври 2007 - 21:54

View PostpSy_ZeRo, on Oct 21 2007, 21:44, said:

Вече може да се намери всичко, което са издали. Сещате се къде.


Леле ще слушам за първи път "Слушай силно" след няколко минутки! Нямам думи как да благодаря!!! Съкровище е това!
:D :)

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 21 октомври 2007 - 21:56

View PostНещото което вие в нощта, on Oct 21 2007, 22:25, said:

Толкова време се мотах преди концерта, но не го видях. Момчил е един от българските музиканти към които винаги съм изпитвал много силна симпатия.

Да ме беше открил по-рано! :o

Момчил спомена, как ако са предполагали с Бойко, че ще има чак такъв интерес към парчето, са щели да го изпипат далеч по-добре. Тоест - ако се стигне до официлано издаване на "Сини слънца", дай Боже, може би ще е допълнително пипнато.
Дори ми пусна на плеъра си едно демо с клавирни бекинг импресии, които подготвял за евентуално ново парче на Клас. И още каза, че нарочно е нагласил мотивите така, че да приличат на някакви подобни импресийки от соловите на Мартин Гор. ;) :D :)

Но беше категоричен, че нещата си зависят най-вече от Бойко.

Quote

Това, което пишеш за живите изяви е много жалко. Явно, че идеята да споделят съдбата на "Ревю" и да свирят по клубаве не им е по вкуса. Дано наистина с още 1-2 песни да акумулират по-сериозен интерес, който да ги стимулира да направят нещо по-сериозно за в бъдеще.

Абсолютно!
Нито ги искам да бъдат на всяка манджа мерудия, нито да се превръщат в беззъби карикатури като Ревю и обезглавената Нова Генерация, нито искам да правят съвместна песен с Хиподил като Васо Гюров, за бъдат поканени в "Шоуто на Слави"....още повече не искам безплатни нискостойностни изяви по площади и бирфестове.

По-добре да продължа да си сънувам стария меланхоличен неонов сън, наречен "Клас", отколкото нещо ново, но отрезвяващо, да ме събуди!

Edited by violator, 21 октомври 2007 - 22:04 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 21 октомври 2007 - 22:06

View Postviolator, on Oct 21 2007, 22:09, said:

Дори няма нужда от чак такава конспирация - въпросните записи просто ги няма в легално обръщение.

Малко извън темата, но ме подсети - случайно да знаеш къде бих могъл да намеря "Страх от високо" на "Мъртви поети"? За съжаление не мога да го открия дори и в нелегално обръщение.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 21 октомври 2007 - 22:33

View PostНещото което вие в нощта, on Oct 21 2007, 23:06, said:

Малко извън темата, но ме подсети - случайно да знаеш къде бих могъл да намеря "Страх от високо" на "Мъртви поети"? За съжаление не мога да го открия дори и в нелегално обръщение.

какво видя-я-я-я, високо горе,
над безброй прозорци,
хареса ли ти, хареса ли ти,
да си безтегловна....а-а-а!


Имам я. ;) Прати ми мейл на лична бележка и ще я получиш!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 22 октомври 2007 - 10:27

Я! Имало надежди за родния уейв!
Че нещо май съвсем позачезна през годините...
Even angels lose their wings, eventually..

#30 Apokaliptra

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 октомври 2007 - 14:08

View PostНещото което вие в нощта, on Oct 21 2007, 23:06, said:

Малко извън темата, но ме подсети - случайно да знаеш къде бих могъл да намеря "Страх от високо" на "Мъртви поети"? За съжаление не мога да го открия дори и в нелегално обръщение.
http://store2.data.b...Murtvi%20Poeti/
заповядай :no:
Много зле е на добре.

#31 Apokaliptra

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 октомври 2007 - 15:22

View Posthenna iv, on Sep 28 2007, 13:02, said:

"под черта" за "под черта" ще стане работата май :yes:
на теб ти пращам лична, на Ви...торА и тук - БЛАГОДАРНОСТИ :lol:
Аз пък се изпопритесних, че Момчил ако надуши че mp3-ки на Клас са тръгнали из нета, ще обвини мен, защото миналия понеделник му гостувах и ми подари сидитата с албумите, с позволението на Бойко и с напомнянето да не се качват никъде за дл. И като мернах че няколко дни след това някой от вас е пуснал всичко на "Клас", изтръпнах :wub: После видях че са пуснати по-рано, от когато аз се сдобих с копията от майката :-) И аз така сега съм малко на вълна "Клас", наистина, "Слушай Силно" ме връща в страхотно време!!! :D А иначе и аз преди това търсих безуспешно къде ли не, дори звънях на Ник от "На Тъмно", който преди години разпространяваше "Слушай Силно", тъй като беше шеф на фен-клуба на "Клас", някой помни ли това време... :D И след като и при него не можах да открия поне НЕЩО, стигнах до Момчи, който бе така добър да ми подари собствените си...Прекрасен човек Момчи! :D БайДъУей, има идея да се прави профил на Клас в майспейс, някой прегръща ли идеята?
Много зле е на добре.

#32 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 22 октомври 2007 - 16:16

View PostApokaliptra, on Oct 22 2007, 16:22, said:

... дори звънях на Ник от "На Тъмно", който преди години разпространяваше "Слушай Силно", тъй като беше шеф на фен-клуба на "Клас", някой помни ли това време... :D


аз помня :D

само не помня станах ли официален член на този клуб или не :wub: с Ник имахме някакво недоразумение неуточнено по въпроса :lol:



Момчил и Бойко като нещат да виждат качени мп3-та из нетЯ, що не вземат да преиздадат албумите :D

интерес няма да липсва :yes:

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 октомври 2007 - 16:19

View Posthenna iv, on Oct 22 2007, 17:16, said:



Момчил и Бойко като нещат да виждат качени мп3-та из нетЯ, що не вземат да преиздадат албумите :lol:

интерес няма да липсва :wub:

Мисля, че правата не са техни. Поне за единия албум съм почти сигурен, че е така. Така е с повечето български групи от зората на демокрацията. Тогава законите /писани и неписани/ за съжаление бяха други...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 Apokaliptra

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 октомври 2007 - 17:38

View Postmarillion, on Oct 22 2007, 17:19, said:

Мисля, че правата не са техни. Поне за единия албум съм почти сигурен, че е така. Така е с повечето български групи от зората на демокрацията. Тогава законите /писани и неписани/ за съжаление бяха други...
Точно преди час говорих с Момчил по телефона, за да уточним детайли около профила в майспейс и стана ясно, че продуценти са си Бойко и Иван :lol: и могат да преиздадат малко бройки тра-ла-ла:DБайДъУей, дадох на Момчил линк насам, да ви види какви сте фенове, да ви се порадва.Четох му малко днес, умря от кеф.Но понеже е скаран с интернет...наложи се да му диктувам адреса по букви и препинателни знаци много бавно и на почивки :D :wub: Ще очаквам материали от Бойко, по повод профила, май ще има и видеа...
Много зле е на добре.

#35 Apokaliptra

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 октомври 2007 - 17:43

А иначе издател им е Наско Янкулов, но след като не ги преиздава, Бойко и Иван си имат пълното право като продуценти да се преиздадат сами :metal: Крайно време е!
Много зле е на добре.

#36 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 22 октомври 2007 - 18:56

View PostApokaliptra, on Oct 22 2007, 18:38, said:

... понеже е скаран с интернет...наложи се да му диктувам адреса по букви и препинателни знаци много бавно и на почивки ...




Ъх, че мразя да се разочаровам от мъжете, в които (съм) се влюбвам (-ала)

:lol2: :D :metal:

котката ми още се казва Чили и е кръстена баш на г`усина Колев :harhar:



Мерилиънски, все ще ти казвам - в университета една доцентка, преди да ми пише милостиво тройка, ми каза: "колежке, като не знаете нещо, по-добре си замълчете, вместо да говорите глупости"...

мчи, права си е жената :ninja:

#37 Apokaliptra

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 октомври 2007 - 19:09

Ето нещо интересно за теб, с леко намигване, съвсем малко встрани от "Клас" :metal:

http://avtora.com/interviews/interwiuta/ni...shtabnostta_si2
Много зле е на добре.

#38 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 22 октомври 2007 - 19:18

View PostApokaliptra, on Oct 22 2007, 20:09, said:

Ето нещо интересно за теб, с леко намигване, съвсем малко встрани от "Клас" :D

http://avtora.com/interviews/interwiuta/ni...shtabnostta_si2




еееееей, благодаря за това :ninja:

много интересно ми беше, Ник (при всичките ми резерви към него) е изключителен пример за амбициозен и успяващ млад човек :metal:

щом той твърди, че това може да е факт и у нас, стискам си палците да станем нормална държава някой ден :lol2:



Сезария Евора как бих искала да видя на живо, ех, как... :harhar:

#39 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 22 октомври 2007 - 19:50

View PostApokaliptra, on Oct 22 2007, 15:08, said:


Настъпва краят на света, засвирва седмата тръба... :D

Мерси много. Violator беше така добър да ми изпрати "Страх от високо", но при теб има и други интересни неща. :harhar:
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#40 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 22 октомври 2007 - 20:23

Мъртви поети...тия не "еволюираха" ли по-късно в трапезно-битовото дуо Братя Ку(о)линови? :harhar:
имаха една яка песен "Боцмане". :metal:
кво да ги праиш, поредните ЖЕРТВИ НА ПРЕХОДА! :D

Edited by ШureЯ, 22 октомври 2007 - 20:26 .

darkness, darkness be my pillow...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users