Jump to content

Judas Priest и Whitesnake в София08.07.2011г. - стадион "Българска армия"


789 replies to this topic

#61 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 23 March 2011 - 00:19 AM

Интересно се развива засега. Добро старо хеви (с леки уговорки :worship:). Само Manowar ми липсват :dwarf: И да сложат Ахат, обаче с по-дълъг сет-лист (не традиционния откриващ от 5 песни), съдържащ песни като Девиз и Нов Живот. Ееей размечтах се. :)
Ахат - Девиз -

Edited by Blackiel, 23 March 2011 - 00:19 AM.

\m/

#62 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2011 - 00:40 AM

View PostBlackiel, on Mar 23 2011, 00:19, said:

И да сложат Ахат,
Хайде мерси и на този концерт да стрижат овцата Доли.
За Manowar нямам възражения.
Hedniska Blod

#63 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2011 - 09:58 AM

Хайде нЕма нужда. Ще преживеем и без двете :dwarf: Но пък Axel Rudi Pell е вече друга тема, на 16 юли ще свирят преди Whitesnake в Холандия.

#64 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 March 2011 - 11:11 AM

В понеделник, в предаването "От другата страна" по радио "Варна", Петър Петров сподели в интервю, че се надява до края на седмицата да се обяви "Sofia Rocks". Освен това каза, че този концерт по план би трябвало отново да е на хиподрума в Банкя.

Любопитното е, че вероятно ще има има вариант за комбинирани билети за "Sonisphere" и за "Sofia Rocks", ако някой иска да посети и двете събития.
ПИСУК!

#65 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 March 2011 - 12:00 PM

View Postwhiplash159, on Mar 23 2011, 11:11, said:

Освен това каза, че този концерт по план би трябвало отново да е на хиподрума в Банкя.
Което започва да ме отказва от посещаването му :dwarf:

#66 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 March 2011 - 12:02 PM

View PostSvil, on Mar 23 2011, 12:00, said:

Което започва да ме отказва от посещаването му :dwarf:
Хех - изчакай поне официално да кажат, че ще е там :)
ПИСУК!

#67 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2011 - 12:10 PM

View PostBeerMe, on Mar 23 2011, 09:58, said:

Хайде нЕма нужда. Ще преживеем и без двете :dwarf: Но пък Axel Rudi Pell е вече друга тема, на 16 юли ще свирят преди Whitesnake в Холандия.
Аз пък без тези ще преживея. То пък кой ни пита.
Hedniska Blod

#68 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2011 - 12:19 PM

View Postwhiplash159, on Mar 23 2011, 12:02, said:

Хех - изчакай поне официално да кажат, че ще е там :dwarf:
Това е ясно още от деня на пресконференцията за Sonisphere... Тогава Петър Петров ясно каза: "От тук нататък всички по-големи събития организирани от Болкан ще бъдат на хиподрума в Банкя".
I don't know how I managed it...

#69 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 23 March 2011 - 19:22 PM

Интересно защо тогава не го прекръстят на Банкя Рокс :rolleyes:

Не виждам абсолютно никакъв проблем, ако концерта е там, стига както казват билета за концерта да ми дава право на директен транспорт (в двете посоки) от София до Банкя, пък и да не ми дава - голяма работа. Става въпрос за град на 17 км от центъра на София, който същевременно е и курортен град. Никога не съм бил там но не изглежда никак зле. Дори не е задължително човек да е на палатка, ако концертът е само 1 ден. Свършва шоуто, обикаляш кръчметата цяла вечер, запознаваш се с метални братя и на другия ден с първите влакове за София се прабираш.

Извинявам се че засягам темата Сони тук, но ми направи впечатление как почти всички се оплакват, че концертът ще е на хиподрума. Не виждам нищо лошо в това. Хората на запад се чудят как да се разкарат от стреса на големия град, а много хора не искат дори да се мръднат от София. Вакен не се провежда на подстригана тревица, да не говорим какво би станало ако завали. ;)
\m/

#70 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 March 2011 - 19:30 PM

View PostBlackiel, on Mar 23 2011, 19:22, said:

да не говорим какво би станало ако завали. ;)
Това се е случвало. И беше станала тридневна кална веселба...

Posted Image

Ако се случи тук, организаторът ще отнесе няколкомесечни псувни, че не е асфалтирал терена или спрял дъжда/осигурил козирка за цялата публика :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#71 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2011 - 19:42 PM

View PostBlackiel, on Mar 23 2011, 19:22, said:

Интересно защо тогава не го прекръстят на Банкя Рокс :yes:

Не виждам абсолютно никакъв проблем, ако концерта е там, стига както казват билета за концерта да ми дава право на директен транспорт (в двете посоки) от София до Банкя, пък и да не ми дава - голяма работа. Става въпрос за град на 17 км от центъра на София, който същевременно е и курортен град. Никога не съм бил там но не изглежда никак зле. Дори не е задължително човек да е на палатка, ако концертът е само 1 ден. Свършва шоуто, обикаляш кръчметата цяла вечер, запознаваш се с метални братя и на другия ден с първите влакове за София се прабираш.

Извинявам се че засягам темата Сони тук, но ми направи впечатление как почти всички се оплакват, че концертът ще е на хиподрума. Не виждам нищо лошо в това. Хората на запад се чудят как да се разкарат от стреса на големия град, а много хора не искат дори да се мръднат от София. Вакен не се провежда на подстригана тревица, да не говорим какво би станало ако завали. :rolleyes:
Банкя не може да Рокс, защото там се бичи само чалга. ;)
Вижда се, че никога не си бил там, защото едно хиподрумът е между София и Банкя в нивята, второ, ако се добереш да Банкя никакви метъл брадъри няма, само чалгарски кръчми с местни пияндета.
Hedniska Blod

#72 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 23 March 2011 - 20:04 PM

@Satyr
Аз имах голям късмет последната година, защото от много хора чух, че това била първата година без какъвто и да било дъжд. Иначе на хората не им пукаше че е мръсно и прашно. Аз след това имах направо черни секрети от носа от прахолякът който се вдигаше. Все пак що за метъли ще сме ако не се поизцапаме малко, така и така се говорят всевъзможни глупости за нас.

@HeathenHeart
Интересът клати феса. Да кажем че концертът събере 10 000 души. 500 от тях да тръгнат към Банкя след това, все е нещо. При възможност за сериозен оборот на конкретно заведение, ще видиш как не само ще ти забичат метъл, ами ще научат и дискографиите на групите, които ще свирят наизуст ;)
\m/

#73 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 March 2011 - 20:35 PM

"Ако се случи тук, организаторът ще отнесе няколкомесечни псувни, че не е асфалтирал терена или спрял дъжда/осигурил козирка за цялата публика "

Като си спомня, че за концерта на Scorpions, който се проведе все пак на стадион, който може и да е с лошо покритие, но е с пъти по-добро покритие от която и да е поляна се мрънка месеци. Все си мисля, че при дъжд ще се мрънка с години.

#74 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 24 March 2011 - 09:10 AM

3-ти юли-"Ромекспо"-Букурещ:rolleyes:Ей това мисля да направя аз!!!!Хиподрумът ще ме прощава-полянката тази година е предвидена отново за Визовице и "Masters of Rock" ;)
www.etarfans.org

#75 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 24 March 2011 - 10:45 AM

View PostJourneyman, on Mar 24 2011, 09:10, said:

3-ти юли-"Ромекспо"-Букурещ:rolleyes:Ей това мисля да направя аз!!!!Хиподрумът ще ме прощава-полянката тази година е предвидена отново за Визовице и "Masters of Rock" ;)

Сори за офф-а. Човек, как мислиш да пътувате натам? Че нашите искат на МеталКамп, а май няма да имам толкоз отпуска?
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#76 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2011 - 15:19 PM

View PostBlackiel, on Mar 23 2011, 20:04, said:

@HeathenHeart
Интересът клати феса. Да кажем че концертът събере 10 000 души. 500 от тях да тръгнат към Банкя след това, все е нещо. При възможност за сериозен оборот на конкретно заведение, ще видиш как не само ще ти забичат метъл, ами ще научат и дискографиите на групите, които ще свирят наизуст ;)
Като гледам как им беше разклатен феса на каварненци миналата година - само чакаха да се махнем и да не им разваляме рахата. Ние отиваме на стадиона, а в кръчмата на хотела пее някакъв чалгаджия.
Колко хора от Каварна видя да пишат по метъл-форумите и да викат ура, че си имат рок-фестивал? С Банкя е същата работа.

Edited by HeathenHeart, 24 March 2011 - 15:21 PM.

Hedniska Blod

#77 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 March 2011 - 17:55 PM

Многократно на фестивала и в Ловеч, и в Каварна съм ставал свидетел на тоталната тъпоглавщина на местните кръчмари. Работното им време било до 23 или 24 ч., или колкото там, и посмъртно отказват да продължат да работят след това. Градът им пълен с хора за няколко дни, колкото няма да видят през цялата останала година, но да се преработят с няколко часа - сакън...
Естествено, сигурно има и разумни хора, които са работили извънредно, но тъпоглавците изобщо не са малко....
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#78 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 24 March 2011 - 18:56 PM

View PostSatyr, on Mar 24 2011, 17:55, said:

Многократно на фестивала и в Ловеч, и в Каварна съм ставал свидетел на тоталната тъпоглавщина на местните кръчмари. Работното им време било до 23 или 24 ч., или колкото там, и посмъртно отказват да продължат да работят след това. Градът им пълен с хора за няколко дни, колкото няма да видят през цялата останала година, но да се преработят с няколко часа - сакън...

Напълно вярно. Имам една история след ДТ в Каварна 2009, седим 4 човека в едно "кръчме" и, естествено, консумираме. Точно около 12 ч. господинът собственик се появява и казва: момчета, време е да си ходите, ние затваряме. И цялата улица е така, отпращат клиентите и едно по едно заведенията ги затварят и спират светлините. Обаче нашият герой-ресторантьор има подготвено промишлено количество храна и алкохол, което остава, защото е последния фестивален ден. И въпреки това натиска да затваря, очевидно против всякакви свои интереси, защото за храната и алкохола вече е похарчил пари. След дълго увещаване той размисли (ако си мълчахме и си бяхме тръгнали веднага, той щеше така да си затвори) и се споразумяхме да стоим колкото искаме, ако му изконсумираме стоката. И ние това направимхе де :metal: Но бях леко изумен колко глупаво мислеше тоя човек, след като фестът трябва да е златна мина за него.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#79 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 24 March 2011 - 19:11 PM

View PostJurisprudent, on Mar 24 2011, 18:56, said:

Напълно вярно. Имам една история след ДТ в Каварна 2009, седим 4 човека в едно "кръчме" и, естествено, консумираме. Точно около 12 ч. господинът собственик се появява и казва: момчета, време е да си ходите, ние затваряме. И цялата улица е така, отпращат клиентите и едно по едно заведенията ги затварят и спират светлините. Обаче нашият герой-ресторантьор има подготвено промишлено количество храна и алкохол, което остава, защото е последния фестивален ден. И въпреки това натиска да затваря, очевидно против всякакви свои интереси, защото за храната и алкохола вече е похарчил пари. След дълго увещаване той размисли (ако си мълчахме и си бяхме тръгнали веднага, той щеше така да си затвори) и се споразумяхме да стоим колкото искаме, ако му изконсумираме стоката. И ние това направимхе де :metal: Но бях леко изумен колко глупаво мислеше тоя човек, след като фестът трябва да е златна мина за него.

...и по този начин човекът е рискувал да си загуби разрешителното и да му затворят заведението, защото има общински разпоредби, който той трябва да спазва, ако иска да продължи да работи...каквото е работното време до 23 или 24 часа...

Edited by Digger, 24 March 2011 - 19:12 PM.


#80 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 24 March 2011 - 19:28 PM

View PostDigger, on Mar 24 2011, 19:11, said:

...и по този начин човекът е рискувал да си загуби разрешителното и да му затворят заведението, защото има общински разпоредби, който той трябва да спазва, ако иска да продължи да работи...каквото е работното време до 23 или 24 часа...

Ми той човекът беше отворил за феста специално и затова бях още по-учуден...така че нямаше нужда да спазва нещо за в бъдеще. Освен това той си носи отговорност. Ако си отворил на този фест, и знаеш колко ще те глобят в нарушение, а печалбата е сериозно по-голяма, би бил доста мотивиран да продължи работа. А и не мога да кажа със сигурност, ама за такива поводи/обстоятелства може и да има възможност за удължено работно време. Само предполагам де; но така или иначе принципно не вярвам в Банкя да е по-различно от разказания случай в Каварна и подобни...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users