Jump to content

Jeff Scott Soto и Tempestt в София18.03.2008 - клуб "Black Box"


58 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 January 2008 - 10:03 AM

Обявена е нова дата, след проваления декемврийски концерт. Този път нещата изглеждат малко по-сигурно, защото са обявени дати за цялостно европейско турне, а нашата дата е след датата за Будапеща:
http://jeffscottsoto...age8/page8.html
http://www.tempestt....agenda_eng.html

Posted Image
I don't know how I managed it...

#2 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 25 January 2008 - 17:19 PM

най-после и в София! :)
сега няма само Свилката да се фука с фото :wacko:

#3 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 28 January 2008 - 01:07 AM

Имах кратък контакт с Джеф Скот Сото (не знам дали с него или с човек от екипа му, но ми писа от първо лице) по интернет и той каза че е приказвал с промоутър и е твърде вероятно Август месец пак да има концерти по морето, като един от градовете е Бургас :D
\m/

#4 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 02 February 2008 - 09:33 AM

View Postwiktory, on Jan 25 2008, 17:19, said:

най-после и в София! :nono:
сега няма само Свилката да се фука с фото :nono:
Искаш ли да те запозная с него, ние нали сме си аверчета ;)

#5 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 02 February 2008 - 10:35 AM

View PostSvil, on Feb 2 2008, 09:33, said:

Искаш ли да те запозная с него, ние нали сме си аверчета :nono:

иска ли питане? :nono:

#6 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 February 2008 - 11:24 AM

Билетите ще се разпространяват от Ивентим. Предварителна продажба - 25 лв. В деня на концерта - 30 лв.
I don't know how I managed it...

#7 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 19 February 2008 - 11:15 AM

Тая година се е видяло че ще се работи само за билети :wub:
JSS е много пашънт вокал...трябва да се чуе :worship:
Comfortably Numb

#8 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2008 - 11:25 AM

View PostUndertow, on Feb 19 2008, 11:15, said:

Тая година се е видяло че ще се работи само за билети :worship:
Не бързай... В Ивентим все още не са и чували за такъв концерт и никой не им се е обаждал да договаря с тях продажбата на билетите :wub:
I don't know how I managed it...

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2008 - 15:46 PM

"Легендарния Jeff Scott Soto и бразилската рок група Tempestt в София за първи път. Black box, 18.03. 20.00ч.
Ню Йоркската рок легенда Jeff Scott Soto гостува за първи път в София като част от неговото Европейско турне.
С внушителна биография и дискография, Сото прави рок история като вокалист на Yngwie Malmsteen и групи като Axel Rudi Pell, Talisman, The Boogie Knights, Dokken, SAS band, Soulsirkus. Jeff също е и пред-последият вокалист на легендарните Journey. По непотвърдена информация е възмойно да бъде поканен и за вокалист на Queen.
Рок музикантите от Tempestt ще свирят както авторска музика така и като група на Jeff. Датата е 18 Март в клуб Black box, Пиротска 5, от 20.00ч.
Билети 25лв предварителна продажба и 30лв на място."

Билети от днес - тук.
I don't know how I managed it...

#10 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 28 February 2008 - 00:52 AM

View PostOzzy, on Feb 19 2008, 15:46, said:

Билети от днес - тук.
А от днес билети и тук:

http://www.katehizis...ct.php?nid=6607 :drinks:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#11 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 28 February 2008 - 10:13 AM

View PostSatyr, on Feb 28 2008, 01:52, said:

А от днес билети и тук:

http://www.katehizis...ct.php?nid=6607 :P
Уф, че си, Сатире, от жена да искаш ЕГН :) :drinks: :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#12 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 February 2008 - 10:19 AM

Всички съфорумци, които имат желание да ходят на този концерт - пробвайте се да спечелите някоя от 6-те покани, като отговорите на въпроса на сайта ни :drinks:
I don't know how I managed it...

#13 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 28 February 2008 - 10:27 AM

View PostMetal Heart, on Feb 28 2008, 10:13, said:

Уф, че си, Сатире, от жена да искаш ЕГН :P :) :D
Спокойно, бе, аз не знам първите или последните две цифри са годината на раждане :drinks:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#14 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 28 February 2008 - 11:50 AM

View PostMetal Heart, on Feb 28 2008, 10:13, said:

Уф, че си, Сатире, от жена да искаш ЕГН :) :drinks: :D

е, нали не е номера по виктория сикретс, бре :P
аз не ща покана. ще си дам 25 лв. за Сотя като пич. стара любов си ми е. така е то :P

#15 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 March 2008 - 17:19 PM

приятно документално филмче за Jeff Scott Soto с интересно интервю





#16 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 14 March 2008 - 11:52 AM

http://www.katehizis...ct.php?nid=6834

Да го кажа и тук, защото при добра пазарна стратегия, това са си 5 бири:

Всеки, който е участвал в играта и е попълнил коректно своите данни, независимо дали е дал правилен или грешен отговор, ще получи отстъпка от 5 лв. от цената на билета на място в "Black Box"!
:yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#17 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 17 March 2008 - 18:01 PM

http://www.katehizis...ct.php?nid=6874
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#18 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 19 March 2008 - 01:43 AM

Какво са три часа?
Времето, приблизително необходимо на мен и Ози да пуснем репортаж и галерия с 30 снимки от концерта :harhar:

Воала - http://www.katehizis...ct.php?nid=6891

Да ни прощавате, че още не сме пуснали интервюто :angry3:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#19 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 19 March 2008 - 01:49 AM

Преди 5 минути се завърнах от концерта и веднага сядам пред компа да спретна малко ревю :lol:
"концерт" е неточно определение в случая, това беше по-скоро като соаре на близки приятели, поне с такова чувство останах. не съм сигурна за точния брой на публиката, защото бях отпред, но ми се струва, че нямаше повече от 250 души. като сметнем половината от тях с покани, то не знам дали организаторът е успял да си избие парите. дано, защото ми се иска да се провеждат повече такива клубни прояви.

Tempestt излязоха на сцената точно в 21:00 и забиха няколко от парчетата си с много хъс пред все още летаргичната публика. Останах много приятно изненадана от музиката им, защото дебютите на повечето млади банди лъхат предимно на еднообразие, нещо, което не се усети при бразилците. Лирични моменти сменяха по-бързите, перфектен инструментализъм и много настроение. В началото бандата беше леко притеснена от студения прием, но това се промени на Burn, когато загряхме. :blush: По средата на парчето излезе и самият Jeff Scott Soto(или Jeff Scotto, както го прекръстиха някои от незапознатите с английски) и пое микрофона от BJ(вокалът на бразилците) като направи всички Ковърдейлски и Глен Хюз-овски трикове по време на припева. Последваха песни на Talisman и едно от втората му солова тава. Първото "талисманско" беше гарнирано с препратка към RHCP и Give It Away, после чухме и Panama на Van Halen и You Give Love a Bad Name, където BJ се справи брилянтно с вокалите на Bon Jovi. По едно време на Джеф явно му пресъхна гърлото и попита как се казва "онази българска напитка", на което услужлив фен подвикна "РАКИЯ!!!" "О, да, имаме ли малко? Че какъв клуб е това, ако няма???" беше отговорът, след което нашият човек скочи от сцената и се метна към бара, където му беше подадена преполовена бутилка. При окуражителни подвиквания бутилката беше доизпразнена, като басистът се отчете особено добре и след концерта обясняваше на всички, които искаха да слушат, колко е пиян(явно се беше подплатил добре и преди това :no: )
Един от свежите моменти беше, когато "Ското" забеляза един фен, който държеше отворен телефон. От другата страна на линията явно беше някой отсъстващ от мероприятието, слушащ шоуто. Е, Джеф грабна телефона, изпя в слушалката няколко строфи и го върна.
Последва нова закачка, този път с Music Idol и всенародния хит "Ken Lee". Джеф замени "дуби-ду-би-дауч-ююю" с "яба-даба-дуу" в припева като обяви, че така се кандидатира за шоуто и привика Наско от БТР(да, същия!) на сцената. От разговора им се разбра, че предната вечер са се запознали(и съответно станали голееееееееми приятели) и може Джеф наистина да се появи в "Пей с мен" догодина. След като си осигури обещанието на Наско за помощ при вокалите и се скри за малка почивка, героят на вечерта подхвана "I'll be waiting" на Talisman, може би най-чаканото от маниаците парче. Началото беше акапелно, а в "силната" част едно момче до мен беше изтеглено на сцената да помага. Нашенецът (на име Венелин) се справи много добре със задачата и остави Джеф доволен. Следващият помощник беше Наско, последва реприз на You Give Love a Bad Name и песента беше завършена от Джеф, BJ и очарованите(и доста гръмогласни) фенове.
Вторият бис беше Separate Ways на "групата, в която пеех до миналата година", Journey. Песента беше изсвирена с много чувство, а аз бях много щастлива, че мога по някакъв начин да се докосна концертно до Journey. Това беше и финалът на прекрасната вечер, след което се наредихме пред мърча и се награбихме с фанелки(утре ще постна снимки в темата за суичъри и гардероби :D ) Естествено, удоволствието нямаше да е пълно без снимки и автографи, където групата се раздаде тотално. :angry3: Музикантите се оказаха големи симпатяги, даже останаха да се поразговорят с останалите в клуба фенове. Вокалът сподели, че е голям фен на футбола(не сме се и съмнявали!), но музиката е неговото призвание и обясни за любовта си към Journey(която си пролича по двете му татуировки-крилат скарабей и надписа Don't Stop Believing). Барабанистът беше представен като "Том Круз на групата", а басистът не спря да предлага на всяка срещната мацка да се омъжи за него. :ninja: След половин час моткане и приказки с феновете, групата си замина, а ние останахме с желанието за поне още една дата до края на годината...Цонко??? :harhar:

PS: Утре ще постна и снимки, засега: само тази:
Attached File  12da0149.bmp   336.71K   38 downloads

Edited by foreigner, 19 March 2008 - 02:13 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#20 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 19 March 2008 - 09:46 AM

View PostSatyr, on Mar 19 2008, 01:43, said:

Какво са три часа?
Времето, приблизително необходимо на мен и Ози да пуснем репортаж и галерия с 30 снимки от концерта :blush:

Воала - http://www.katehizis...ct.php?nid=6891

Да ни прощавате, че още не сме пуснали интервюто :lol:

чакам интервюто с нетърпение :angry3: както винаги - страхотен репортаж, поздравления :ninja:

тъкмо се изсипваме на входа в 21ч. и пред мен, точно зад момчетата от охраната - Soto. премалях.... докато сформирам изречение, с което да обясня на другите две шеметки с мен за какво се размазах и зад гърба ми някво насмитане с друга девойка, за която Jeff каза, че е жена му и уговоряше да я пуснат. мам.... му и късмет! :harhar: :no:
абе толкова земен, толкова неподправен, истински, готин.... не мога да си събера суперлативите за този човек.... Сото просто ни разби от кеф снощи. искам пак

:D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users