Jump to content

Случаят "Катуница"......или какво правим с циганите


188 replies to this topic

#61 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 September 2011 - 22:49 PM

View PostJurisprudent, on Sep 26 2011, 23:30, said:

Да не извършваш геноцид не е политическа коректност.

Да гледаш безмълвно геноцида над собствения ти народ предполагам е?

Edited by satanicart, 26 September 2011 - 22:49 PM.


#62 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 September 2011 - 22:50 PM

View Postsatanicart, on Sep 26 2011, 20:49, said:

Да гледаш безмълвно геноцида над собствения ти народ предполагам е?
Къде го тоз геноцид?
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#63 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 26 September 2011 - 23:08 PM

@ Jurisprudent:

Сарказмът в думите ти и опитите да изопачиш това, което съм написал, ще срещнат само неуспех- нищо повече. Нападай аргументите, не опонентите.

Като имаш желание- моля, циганите са твой. Образовай си ги, интегрирай си и т.н. по процедурките на хомосексуалистите и незадоволените жени в ЕС, ООН и разните там комитети и организации.

Не, не съм репресиран, защото няма от кого. Просто казвам истината, без да се оплаквам. Мисли си каквото искаш.

Патосът и патетиката са хубави литературни похвати, но тук изобщо не съм се старал да ги получа, просто аз така се изразявам. Ако не ти харесва- моля, свържи се с учителката ми по литература от гимназията и й се оплачи, че не ме е научила както трябва.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#64 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 September 2011 - 23:25 PM

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 21:08, said:

Като имаш желание- моля, циганите са твой. Образовай си ги, интегрирай си и т.н. по процедурките на хомосексуалистите и незадоволените жени в ЕС, ООН и разните там комитети и организации.
Тука сбърка адреса. Хич нямам намерение да ги образовам, интегрирам и т.н.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#65 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 26 September 2011 - 23:28 PM

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 23:32, said:

Аз просто искам, когато изляза по улицата да не виждам нагли черни лица, не искам, когато си пускам телевизора, да гледам лъжливи новини от "световни репортери" като Миролюба Бенатова, не искам двамата цигани наркомани зад блока ми да си оставят спринцовките там, където си играят децата от квартала, нито пък желая да слушам из Родопите че съм "гяур", не искам мултикултурен модел и джамии, за да покажем колко сме толерантни. Искам свободен свят, а не да се задушавам във вонята, в която живеем днес. Аз ли съм виновен за това или обществото, на което се натрапват грешни политики? Отново са виновни европейците за противообщественото поведение на малцинствата от Африка и Близкия изток, така ли? Съжалявам, но мен ми омръзна да слушам, че съм виновен за вековните несгоди на циганите. И на все повече хора им писва да понасят чуждите грешки. Аз не дължа на циганите никакво образование, нито им дължа помощи, нито пък трябва да плащам за престъпните деяния, нито пък желая моите сънародници да робуват на самозван ромски цар.

Ако някой чете изобщо това, което пиша, ще разбере, че аз по никакъв начин не подкрепям мерки, близки до геноцид, но разбирам проявеното насилие и знам, че само така може да се пробуди обществото. Разбира се, някои прояви не са правилни, някои хора използват ситуацията-това е ясно. За мен решението е циганите просто да си знаят мястото, както е било при соц. системата(която искрено презирам). Тогава просто те са си живеели в техните махали, работили са предимно в селското стопанство, имали са какво да ядат- достатъчно. И са знаели, че ги има заради българите. Разбира се, една такава програма трябва да бъде много добре обмислена и широко разработена.

По същия начин стои въпроса за държавността в Африка. На кого пречеха колониите? Храна за всички, спокойствие, ред. Сега, като имат държави, се избиват. Не ме разбирайте погрешно- всички те са хора и имат своите права, но това не означава, че хората са равни- това просто е абсурд и противоречи на природните закони.

Аз, както и други членове на форума, имаме възгледи на които не се гледа с добро око от доста години насам. С това съм свикнал, че съм глас в пустиня- също, че много хора смятат тези идеи за "несериозни неща"- това ми е ясно също. Но никога няма да свикна с това, че здрав трябва да носи болен, и че целият разумен свят трябва да лежи в краката на глупостта, наглостта и неспособността в лицето на някои групи.

Не мога да си представя, че докато си разтягаме още 20 години популистки приказки и си служим с модерни термини от ЕС и ООН, някои хора ще продължат да страдат и да бъдат подлагани на терор. Защото аз не мога да забравя виковете на един баща:"Спри! Спри! Газиш ми момчето!" Това не се толерира по всички правила на етиката, морала и здравия разум.
сори че се намесвам, но искам да попитам няколко неща
1. цветът на кожата ли определя едно лице като нагло
2. какво искаш да гледаш като си пуснеш телевизора
3. щеше ли да е по-различно ако двамата наркомани зад блока ти бяха българчета и си оставяха спринцовките където си играят циганетата
4. колко пъти си отишъл в родопите и са ти казали очи в очи че си гяур
5. какво ти пречат джамиите и вярата на другите, след като искаш свободен свят
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#66 Wicked Child

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 27 September 2011 - 08:46 AM

Във всеки нормален форум мненията на група незадоволени нацита щяха да бъдат изтрити отдавна. Тук съвсем свободно си говорят за нов Холокост.

#67 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 27 September 2011 - 08:51 AM

View PostJurisprudent, on Sep 26 2011, 23:50, said:

Къде го тоз геноцид?

:russian: :lol: :lol: :lol: :lol:

#68 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 September 2011 - 08:56 AM

View Postsatanicart, on Sep 27 2011, 06:51, said:

:russian: :lol: :lol: :lol: :lol:
Знаеш ли какво е геноцид?
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#69 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 27 September 2011 - 09:21 AM

Знам определението много добре.

И като сме почнали с въпросите - ти в България ли живееш? :russian:

Edited by satanicart, 27 September 2011 - 09:21 AM.


#70 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2011 - 09:33 AM

View PostWicked Child, on Sep 27 2011, 09:46, said:

незадоволени нацита
Без такива определения, моля. И за да няма нови подобни, ще ви помоля всякакви изказвания от типа на "мангали", "чифути", "резняци", "незадоволени нацита" и т.н. да се избягват.

И преди да ме попиташ защо не съм изтрил някои мнения, ето и отговора: Още със започването на тази тема исках тук да стане една сериозна дискусия по проблема с циганите у нас. И смятам, че донякъде се получи. В крайна сметка всеки изказва мнението си по въпроса. ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ. Аз казвам, че проблеми с циганите няма да има, ако направим така, че всеки от тях да завърши средно образование, каквото и колкото да ни струва това (примерно), друг казва, че проблем няма да има, ако когато някой системно ти нарушава правата, ти отидеш и запалиш четири от къщите му (примерно). Това си е мнението на даден човек - и да ти харесва, и да не ти харесва, то си е такова.
I don't know how I managed it...

#71 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 September 2011 - 09:50 AM

View Postsatanicart, on Sep 27 2011, 08:21, said:

И като сме почнали с въпросите - ти в България ли живееш? :russian:
Напълно да. И не виждам това какво има общо с темата. Между другото, понеже ме коментираш къде живея, имаше едно време отдавна, когато живеех в арабско гето, много далеч от България де. Та арабското гето не е по-добро от цигански квартал, уверявам те напълно. Пее ти мюезин на главата по цял ден, ходят жени забрадени със чадори, престъпността е сериозно висока; достатъчна, за да имаш реални притеснения за себе си след 3 часа следобед, когато се стъмва; и това далеч не е в арабска държава, а в чисто, класическо бяло-христианска. Та съм имал много възможности да стана нетолерантен, а може би и съм бил. И изобщо не смятам, че образования, интеграции и т.н. работят, защото от собствен опит съм видял, че това не дава очакваните резултати, макар да съм го наблюдавал в аналогична ситуация, без цигани. Между другото, в такава съм и пострадвал. Така че няма да сядам да обяснявам хуманистки тези. Но мнението, че дай да ги унищожим, изтребим и т.н., дай да палим имоти с цел възмездие и т.н., това не го споделям, а е и върховна глупост.

Но за геноцида, за да няма съмнения, да кажа няколко думи. Светът е приел преди 60-тина години какво е геноцид:

"под "геноцид" се разбира всяко едно от следните действия, извършени с цел да се унищожи, отчасти или изцяло, една национална, етническа, расова или религиозна група като такава: а) убиване на членове на групата; б) причиняване на сериозни телесни или душевни повреди на членовете на групата; в) умишлено налагане на групата условия за живот, целящи физическото й унищожаване изцяло или отчасти; г) мерки за предотвратяване ражданията на групата; д) насилствено предаване на деца от групата на друга група."

И малко анализ и пояснение, защото от текстът не личи напълно. Геноцид има само в органзиирана форма. Генцод не е да нахлуеш някъде и да убиеш 5 души от друг етнос. Геноцидът е масово, организирано, кооридинирано и целенасочено деяние, което е насочено преднамерено към един резултат: заличаването на дадена група. Да викаш "гяури, ше ви избийм" не е геноцид, дори и да ги убиеш гяурите. Това ще са обикновени престъпления, независимо от подбудите на извършителите, били те религиозни, етнически и т.н. На практика геноцидът се извършва от мнозинство над малцинство; от хора, които имат контрол и власт над контролираните; от военни части, навлезли в дадена територия. Ако воюват две племена, едното нахлува в земите на другото и целенасочено и умишлено ги почва с ятаганите; сърбите събират х на брой мюсюлмани, затварят ги някъде и ги изтребват; и т.н. Много често геноцидът е подкрепен с възможностите на държавния апарат. От тази гледна точка с изказвания "пълно унищожение на циганите" може да се мотивира геноцид, защото българите могат, дори само от числена гледна точка, да извършат такива действия. Но не и циганите. Те могат да извършат много престъпление, но кражби и убийства няма как да заличат българския етнос от лицето на земята. В едно предимно циганско село може да се избият 10-имата българи налице, но това няма как да унищожи българите по света. Това, че плакатни, площадни и телевизионни герои използват думичката "геноцид" не значи, че я употребяват правилно. Може само да манипулират с нея.

М/у другото, нямах намерение да навлизам по същество в спора на темата, но едно-две мнения ме наведоха към мисълта да се изкажа. Така че специално по обсъжданото в момента по темата аз си казах мнението и се оттеглям, защото има две позиции, от които така или иначе няма да се мръдне, каквото и да обсъждаме.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#72 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 September 2011 - 10:18 AM

View PostOzzy, on Sep 27 2011, 10:33, said:

Аз казвам, че проблеми с циганите няма да има, ако направим така, че всеки от тях да завърши средно образование, каквото и колкото да ни струва това (примерно)

Стана ми интересно, защо считаш, че диплом за средно образование в джоба на всеки циганин, може да оправи нещата?

Като продължение по темата. Снощи гледах футболен мач. Основната работа на агитката на домакините беше да скандира "Циганите на сапун!", като междувременно по протежение на целия сектор "В", имаше разпънат огромен транспарант със следното съдържание: "Не желаем да бъдем чужденци в родината си!" Нали помните, говорим за футболен мач... През това време в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен, "спонтанно" организирани групи (съставени предимно от младежи с качулки), откровено провокираха към физически контакт с наблюдаващите полицейски сили. Питам се, къде живеем? В страна пълноправен член на ЕС, в зората на ХХІ век, или в страна от "третия свят"?

Волен Сидеров и подобните му съмишленици, са национални престъпници, които заслужават да бъдат замеряни с камъни от Ванкувър до Владивосток...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#73 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 27 September 2011 - 10:23 AM

View PostOzzy, on Sep 27 2011, 10:33, said:

И преди да ме попиташ защо не съм изтрил някои мнения, ето и отговора: Още със започването на тази тема исках тук да стане една сериозна дискусия по проблема с циганите у нас. И смятам, че донякъде се получи. В крайна сметка всеки изказва мнението си по въпроса. ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ. Аз казвам, че проблеми с циганите няма да има, ако направим така, че всеки от тях да завърши средно образование, каквото и колкото да ни струва това (примерно), друг казва, че проблем няма да има, ако когато някой системно ти нарушава правата, ти отидеш и запалиш четири от къщите му (примерно). Това си е мнението на даден човек - и да ти харесва, и да не ти харесва, то си е такова.

:russian:

Получава се малко парадоксално. Човек, който очевидно не си пада по възгледите на "незадоволени нацита", по всякаква логика би следвало да е с демократични разбирания. По последни слухове според демократичните разбирания правата на човека са най-важното нещо изобщо, а едно от основните човешки права е правото на глас. Това обаче по никакъв начин не пречи на човека с демократични разбирания да призовава към триене на мнения, т.е. към отнемане правото на глас на други хора :lol: Ходи разбери...

View PostJurisprudent, on Sep 27 2011, 10:50, said:

Напълно да. И не виждам това какво има общо с темата. Между другото, понеже ме коментираш къде живея

Общото с темата е това, че живеещите в България би трябвало да са напълно наясно с действията на огромен процент от въпросния етнос. Без значение къде точно живее човек в България, те и деянията им са пред очите на всички. Живеещ извън България би могъл да не е наясно с размера на извършваните от тях неща, както и с процента извършващи ги от този етнос. Не те коментирам изобщо къде живееш - питам защото ми се стори странно...

View PostJurisprudent, on Sep 27 2011, 10:50, said:

Но мнението, че дай да ги унищожим, изтребим и т.н., дай да палим имоти с цел възмездие и т.н., това не го споделям, а е и върховна глупост.

Само за протокола - не съм казал нито дума за палене на имоти.

Колкото до лекцията за геноцида - благодаря, беше доста образователна. За съжаление на мен не ми върши работа - както казах, определението ми е известно. Същността също ми е известна. Дано е била полезна на друг - така поне няма да си се хабил да пишеш напразно.

Не съм твърдял, че циганите сами могат да осъществят геноцид над българите (въпреки че предвид пътя по който сме тръгнали очаквам сравнително скоро това да бъде напълно възможно). Българските правителства обаче правят такива опити от 20 години насам и в общи линии целокупното циганско население активно им съдейства. Разбира се, ти си свободен да не се съгласиш с това - както казах, всеки с вижданията си. Лично аз бих нарекъл това "затваряне на очите".

#74 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 September 2011 - 10:28 AM

View Postsatanicart, on Sep 27 2011, 08:23, said:

Общото с темата е това, че живеещите в България би трябвало да са напълно наясно с действията на огромен процент от въпросния етнос. Без значение къде точно живее човек в България, те и деянията им са пред очите на всички. Живеещ извън България би могъл да не е наясно с размера на извършваните от тях неща, както и с процента извършващи ги от този етнос. Не те коментирам изобщо къде живееш - питам защото ми се стори странно...
Напълно съм наясно с все що се случва в България. Не се съмнявам, че дори и пряко да не съм засяган до момента от действия на въпросния етнос, все някога, вероятно в близко бъдеще, ще бъда засегнат, да не кажа увреден.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#75 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2011 - 10:34 AM

View Postmarillion, on Sep 27 2011, 11:18, said:

Стана ми интересно, защо считаш, че диплом за средно образование в джоба на всеки циганин, може да оправи нещата?
Защото смятам, че циганите са такива, каквито са и вършат онова, което вършат, защото 99% от тях нямат завършен дори и първи клас и следователно нямат изградена каквато и да е било ценностна система. Не разбират елементарните правила, по които се живее в Европа, да речем.
Не мога да си представя как същото нещо може да се случи МАСОВО с хора, които са учили 11 години. Ама, като казвам учили, значи учили. Това имам предвид под "средно образование". А не твоето определение - да им сложим по една диплома в джобовете, само и само да се каже, че имат "средно образование". Говоря за 11 години учене - така както е било с теб и с мен.

Quote

Като продължение по темата. Снощи гледах футболен мач. Основната работа на агитката на домакините беше да скандира "Циганите на сапун!", като междувременно по протежение на целия сектор "В", имаше разпънат огромен транспарант със следното съдържание: "Не желаем да бъдем чужденци в родината си!"
Не си криви душата и кажи на кой отбор е била тази "агитка на домакините" :russian:
I don't know how I managed it...

#76 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 September 2011 - 11:02 AM

Е, то е ясно за агитката, знаем се. :lol: Досрамя ме малко, но няма как. Какво очакваш от недоразвитите зачатъци на мозъчни гънки в главата на Дучето? :russian:

Иначе за училището. Аз до 8-ми клас съм учил в смесен клас с цигани. Да ти призная честно, имаше цигани, които имаха желание да научат нещо и цигани, които нямаха абсолютно никакво желание, а и възможности да научат нещо. По този показател няма разлика между българи и цигани. Истината е, че поне по онова време, учителите гледаха на циганите в класа по особен начин. Още тогава се отвратих от подобен двоен стандарт и явно ми остана за цял живот. Аз разглеждам хората като равни и не деля българските граждани по никакъв признак. По същия начин и не деля извършителите на престъпни деяния, както и наказанието, което заслужават за престъпните си деяния...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#77 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2011 - 11:29 AM

View Postmarillion, on Sep 27 2011, 11:18, said:

През това време в София, Пловдив, Варна, Бургас и Плевен, "спонтанно" организирани групи (съставени предимно от младежи с качулки), откровено провокираха към физически контакт с наблюдаващите полицейски сили.

Само да попитам, това по новините ли го видя? Защото аз бях от тия "спонтанно" организираните и ще ти кажа, че медиите снимаха точно последните 5 мин. пред парламента, когато "младежи с качулки" решиха да се изтеглят в близост до полицейския кордон. Аз лично видях 2 професионални камери, като едната беше на полицията и снимаше измежду кордона, другата камера беше на незнайна медия, или поне си бяха махнали лепенките. Бяха хвърлени точно 3 бутилки, от които 1 пластмасова. Нали разбираш, че сред 2000+ човека винаги ще се намери някой да направи простотия. Признавам имаше страшни обиди към полицаите, но заслужени или не, трябваше да видите колко гняв и ярост струеше от всички, които бяха отишли, в това число майки с колички, възрастни хора и други, които не спят по стадионите във футболните агитки.

View Postmarillion, on Sep 27 2011, 11:18, said:

Волен Сидеров и подобните му съмишленици, са национални престъпници, които заслужават да бъдат замеряни с камъни от Ванкувър до Владивосток...

На 500м преди парламента имаше паркирани автобуси, бусове и коли с привърженици на Волен Сидеров, които можеха да се разпознаят по тениските с неговия лик. При опита си да се смесят с тълпата бяха буквално изхвърлени, вкл. едно дете с негова тениска, което беше на не повече от 10 години.

Едит: Така се ентусиазирах, че забравих защо те репликирах :russian: Мисълта ми беше, че има огромна разлика между това, което се случва в действителност и това, което показват медиите. Новини спрях да гледам преди много време, но снощи от чисто любопитсвто пуснах ТВ7, за да се убедя за пореден път, че всичко се върти около 100-200 футболни фена, които реално са 10% от общия брой присъствали на протеста в София.

Edited by BeerMe, 27 September 2011 - 11:38 AM.


#78 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2011 - 12:33 PM

http://news.plovdiv24.bg/290478.html
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#79 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2011 - 13:08 PM

^
Преди да тръгнат пак излишни раздумки след тази новина, помислете кой е верният отговор на въпроса:

Бял човек блъска нарочно циганин с кола. Циганинът умира. Хващат белия човек и го съдят за предумишлено убийство. Какво казва той на съда?

а) "Нарочно убих гадния мангал! Минах през него с мръсна газ!!!"
б) "Помислих, че съм сгазил куче"
I don't know how I managed it...

#80 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2011 - 13:23 PM

View PostOzzy, on Sep 27 2011, 14:08, said:

^
Преди да тръгнат пак излишни раздумки след тази новина, помислете кой е отговора на въпроса:

Бял човек блъска нарочно циганин с кола. Циганина умира. Хващат белия човек и го съдят за предумишлено убийство. Какво казва той на съда?

а) "Нарочно убих гадния мангал! Минах през него с мръсна газ!!!"
б) "Помислих, че съм сгазил куче"
В случая става дума за показно убийство, извършено пред куп свидетели, като в процеса са били блъснати и трима полицаи.

Отговор, подобен на този за кучето, е просто нелеп. Не съм адвокат и не знам какво може да каже виновният на съда, но със сигурност и бавно развиващ се би бил наясно каква реакция ще предизвика, като сравни жертвата на убийството с куче.
Ето какво е станало:
http://frognews.bg/news_38933/Voina_v_Katu...ziat_TSar_Kiro/

Quote

С пълна газ и съвсем умишлено, според очевидци, удря 19-годишния Ангел Петров, който бил извел кучето си на разходка. Возилото влачило близо 15 метра тялото на момчето, което останало да лежи окървавено на асфалта. Ужасът станал пред очите на роднини и приятели на Ангел, които в отговор тръгнали да щурмуват именията на Рашкови. За няколко минути се събрало цялото село. В този момент дошла и полицията, която успяла да възпре за известно време настръхналите хора.

В един момент отново се появил кървавият бус, а хората се опитали да го спрат с жива верига. Шофьорът обаче дори не намалил и минал през тълпата с мръсна газ. Прегазил двама от приятелите на починалия на път за болницата Ангел - Атанас и Петър. Под гумите попаднали и трима служители на реда.

Това - в случая - не е етнически проблем, а проблем с откачен мафиотски бос, който явно знае, че ако зависи от властта, подобно убийство ще му се размине безнаказано. Честно казано, предпочитам двете неща да не се смесват, макар че връзката е очевидна.

Edited by Тигър, 27 September 2011 - 13:28 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users