Jump to content

Tisho's Content

There have been 21 items by Tisho (Search limited from 29-март 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#107740 James Cameron - Avatar

Posted by Tisho on 18 октомври 2013 - 08:56 in Кино

Една новина за феновете ная Аватар. От днес филмът се връща на голям екран. Разбира се, не в IMAX и не на лента, както беше преди 4 години. Ще го има само в 4DX. Аз още не съм ходил в това кино, и едва ли през двете седмици ще успея да отида. Ако някой го гледа да сподели впечатления, дали си струва! Дали удоволствието се притъпява от добавените физически ефекти върху зрителите или ефекта е положителен. :)



#107689 METALLICA THROUGH THE NEVER 3D IMAX

Posted by Tisho on 09 октомври 2013 - 17:14 in Кино

Звука в IMAX е убийствен! Препоръчвам го на тези, които са го изпуснали - от 11-ти ще има още прожекции! :)



#107570 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 21 септември 2013 - 22:14 in Концерти и фестивали в България

Както обешах, отделих четирите сцени с мъчението на Митко Бомбата в отделно клипче:



#107500 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 12 септември 2013 - 07:56 in Концерти и фестивали в България

@antubis
Евала, който не ти завижда в този момент не е човек... ;) ;) ;)


По офтопика...

View PostGeddy, on 11 септември 2013 - 15:55 , said:

Между другото (офтопик), това да не е от Войната на Световете на Джеф Уейн? Зяпал съм концерти и ДВД-та от тази класика. И там става дума за доста сериозна продукция (е, не е Стената ;) ) защото освен всичко друго, също има управление на декор, осветление и видео, както и аудиозаписи - звукови ефекти и гласът на Ричард Бъртън (който естествено няма как да е наживо)
Това е, точно така. В личната ми класация веднага след Флойд и сие (с малки изключения на някои от последните им албуми). Имах честа да отида на един концерт от предишното им турне - последното преди да заменят Бъртън с Лиъм Нийсън - и да се срещна с Джеф Уейн, но това е друга тема. :)

View PostGeddy, on 11 септември 2013 - 15:55 , said:

така е май...макар че звуците са твърде нечленоразделни и не ми приличат много на студийната версия, макар че не пречи да е и някакъв демо или концерт, до който колегите звукари са се докопали :D
Дръпнах си филма и ако остане време ще монтирам тези сцени последователно, та да видим какво ще излезе, пък и да го има самостоятелно.


П.П. Някой няма ли да отдели тези ни отклонения в друга тема, че тази концертната да остане по-чиста за новини като на antubis? ;)



#107494 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 11 септември 2013 - 14:59 in Концерти и фестивали в България

View PostGeddy, on 11 септември 2013 - 14:17 , said:

Не виждам добре, но по принцип доста музиканти (дори някои познати) си спестяват листите, заменяйки ги със специален (а може и да не е специален) таблет, който се закача някъде да го виждаш добре, зареждаш конкретната партитура и готово. Вместо обръщане на листи - цъкаш нещо там по екрана и си готов :)
Вижда се, че пред всеки музикант има монитор вертикално ориентиран. При оркестъра е същото, но понеже се виждат задните части, не се различават добре. Абе принципа е ясен, но в конкретния случай съм гледал бонус диска към концерта и там обясняваха как всичко било синхронизирано - музикантите, прожекцията, пиротехниките и осветлението, движенията на съоръженията, както и допълнителните звуци. Не е от мащабите на Стената, но все пак... ;)

View PostGeddy, on 11 септември 2013 - 14:17 , said:

Тъй, тъй...интересно как обаче Брадвата на Генчо е минала през цедката на комсомолската цензура...а може би нарочно е била допусната за да асоциира драгия зрител упадъчната капиталистическа музика с народните врагове :D и да покаже зловещото и въздействие на тази музика върху Човека :)
Може би тонрежисьорите са успявали да се домогнат до такива благинки по професионална линия и очевидно са успявали да ги използват "на светло".
Може ли сега, да се заслушате в предишните части на сцените с мъчението на Митко Бомбата, защото имам чувството, че дочувам моменти от A Saucerful of Secrets? ;)



#107489 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 10 септември 2013 - 17:32 in Концерти и фестивали в България

Аз! Първи го намерих! Спорът е решен:

http://youtu.be/2XAdj-jTGe0?t=30m55s

;) ;) ;)



#107484 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 10 септември 2013 - 16:17 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 10 септември 2013 - 08:17 , said:

^
Вероятно не знаеш, но наш Violator, откри в една от сериите на "На всеки километър" музика на Pink Floyd. От "Umma Gumma". С нея измъчват Митко Бомбата B)

Това ми е интересно да го чуя. Поне знае ли се от коя серия е? Нашите са действали доста бързо, като се има в предвид, че и албума и филма са долу-горе по едно и също време.

@Geddy
Много точно си го описал - съвременната техника позволява пълен контрол над всички части на представлението. Остава само тухли да се носят. ;) ;) :)
Ей за това ти говорех, но на оркестъра не се виждат добре партитурите http://www.performin...ges/WOTW_08.jpg



#107478 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 10 септември 2013 - 08:07 in Концерти и фестивали в България

View PostGeddy, on 08 септември 2013 - 18:23 , said:

Тук има едно интересно видео на което попаднах. Някои са гледали концерти от това турне, а е възможно някои от вас да са гледали и това видео вече, но ще ми е интересно да коментираме, защото засяга техническата страна на шоуто.
Кое е интересното? Знаем че в Стената (а и други творения на Флойд, изпълнявани наживо), освен живите музиканти, има и много звукови ефекти или инструментални партии, които се пускат на запис заедно с живата музика. Естествено музикантите трябва да свирят в синхрон със записа, защото иначе ще стане голяма каша, а положението става още по-сериозно защото дадени звуци или инструментални партии в дадена песен се появяват по средата на песента. Чувал съм че проблема се решава с информативен трак и метроном, които звучат в слушалките на музикантите, заедно с техните инструменти/гласове. В това видео можем да чуем добре водещия трак - вероятно когато тази аржентинска телевизия е записвала, по погрешка е взела сигнал не от правилните изходи на миксера, а от тези които подават сигнал в слушалките на музикантите :)

...

Предполагам, че има различни начини за синхронизация. Виждал съм електронни партитури - LCD екран пред всеки, на който освен нотите тече и, не знам точно как да го нарека, нещо като тайм код. Свиреха група от 10 човека, плюс струнен оркестър от 35 човека. Имаше и диригент. :) Все пак певците отпред си остават само със слушалки. Тук излиза, че тоноператора (или както там му викат), си е част от цялата композиция и той се ръководи от ритъма за да пуска допълнителните неща. Освен това коригира и ритъма ако се наложи Абе трябва си голям майсторлък... ;) Все си мисля, че в крайна сметка за да свириш пред десетки хиляди души трябва да си достатъчно добър.

Извън този въпрос. Снощи зяпам някакво предаване по БНТ, където бистреха историята около 9-ти септември. На няколко места бяха сложили за фон на "партизанските" кадри инструментали от THE WALL. :) :) :)



#107405 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 05 септември 2013 - 15:04 in Концерти и фестивали в България

Ето я въпросната снимка с Уотърс. Има и още 3 но те не са много хубави.

Attached Image: RogerWaters.JPG

А ето и моето "художествено" виждане по въпроса ;)
Attached Image: _RogerWatersCover.jpg



#107378 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 04 септември 2013 - 11:43 in Концерти и фестивали в България

View Postmarillion, on 04 септември 2013 - 11:02 , said:

Е, все пак си докоснал Господ, а това не е никак малко. Имай предвид, че условията на подобни срещи се определят от мениджмънта на артиста. Това което са ти написали от СМЕ е самата истина. Защо медиите са преекспонирали събитието и са му придали друг характер е отделен въпрос. Аз също се опитах да се "вредя", но логично не ме огря, защото не познавам лично хората от мениджмънта на Родж... ;)

Че как ще е малко. Колко хора са били толкова близко и са се снимали, пък било то и на групова снимка. Затова ви пожелавам и на вас да ви се случи подобен късмет, защото сте си го заслужили с толкова много посещения на концерти. ;)


View PostMcVicar, on 04 септември 2013 - 11:17 , said:

Колко се смях, като видях тази снимка... Толкова ли не намериха някой ,който да направи макар и пластмасови чукчета по подобие на тези от клипа (веднага ми изплува "куче касичка..." :-))) Някой вносител на китайски чуЦи явно се е облажил...:-))) А книгата ще я взема и аз, чакам малко финансови постъпления...

Наистина е по-добре да се купи от издателството, след като я дават с търговската отстъпка. За разликата от цената що чукове ще си купиш! :) Аз не знаех за тази възможност и избързах и си я взех в деня преди концерта, за да я влача за автографи! ;) ;) ;)



#107373 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 04 септември 2013 - 10:33 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 04 септември 2013 - 08:14 , said:

Не разбрах само каква е причината да не присъстваш на срещата, която си спечелил и ти се полага по право?

Среща имаше, но не беше такава каквато си я представях след като я обявяваха като лична. Всичко се разви в антракта за 1 минута. Бяхме осем човека. Казаха ни предварително - никакви снимки и никакви автографи. Доведоха Уотърс и фотографка на организаторите ни направи обща снимка. Това е. При което, както писах вече, се наложи да излизам от тълпата. Бях се намърдал в средата и пред мен имаше само 5 човека, а втората част я гледах от десетки метри назад. А по телефона ми обясняват, че "ако се наложело, съм щял да изпусна някоя песен". Че аз за какво съм си купил осем месеца предварително билет ако ще пропускам песни... ;) Може това да ми е първия концерт от такава величина - как ще пропускам песни. Разбира се, че с нищо не може да се сравни подобна среща, но не се правят така нещата.

Все пак имам групова снимка с Уотърс - с което малко хора могат да се похвалят. :) След като я минах през фотошопа стана по-лична, та това е... ;) ;) ;)

А, историята с автографа е страхотна и ако плочите са били на повече хора - точно ти си късметлията. ;)

edit.
От кореспонденцията със СМЕ, току що:
"...мога да Ви уверя, че много голяма част от тези срещи протичат точно по този начин. Подробностите се уговарят в последния момент от мениджмънта на артиста с оглед евентуална смяна в личната програма също в последния момент. Депеш Мод също не са разписвали плочи, снимки и т.н. Имайте предвид, че тогава срещата се проведе буквално половин час преди концерта. Така че моля за разбиране от Ваша страна - не очаквайте от артист на световно ниво да се среща по отделно с всеки спечелил среща и да отделя по половин час на всеки по отделно. Така че може би в случая грешката е в обявяването на наградата от медиите като "лична среща". Сами се досещате, че това няма как да се случи в един половинчасов антракт."

Кой съм аз, че да имам претенции към артист от световно ниво? Аз нищо не очаквам, само това, което са ми обещали... Не си спомням, друг път да съм се вълнувал толкова. Като ми се обадиха за наградата, аз веднага звъня на жената. Та колкото бях развълуван, тя толкова се и притесни. Говорех несвързано по телефона, а тя си помислила да вика бърза помощ, че не разбира какво ми е. ;) ;) ;)



#107350 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 04 септември 2013 - 07:55 in Концерти и фестивали в България

View Postmarooned, on 03 септември 2013 - 21:31 , said:

Най-атрактивния автограф, даден от Роджър по време на престоя му в София, е върху плоча от солов албум на Рик Райт (мир на праха му).

Повече подробности може да даде най-добрия шофьор на БТР във форума - Ozzy!

Ozzy, евала! Сдобил си се със супер сувенир. А и като чета постиженията ти си си го заслужил отвсякъде. :)

А аз нямах този късмет, въпреки че бях спечелил "лична среща". Целия концерт се "наложи" да мъкна на гръб оная тухла, книгата де, и в антракта да си загубя хубавата централна позиция. А СМЕ си кършат ръце, че не били те виновни за ситуацията... Както и да е разминах се с автографите, но поне се снимах с Роджър (заедно с още стадо овце). ;)



#107320 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 03 септември 2013 - 08:23 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 03 септември 2013 - 08:13 , said:

^
Със свинското само как ще кандисат не ми е много ясно...

Абе, някой от тези, които са си купили вече книгата, ще ни светне ли какви точно са тия чукове, дето се продават с нея? Бутафорни ли са, истински ли са? Мога ли вкъщи да си забия пирон в стената с тоя чук и да си закача картина, или да тичам до железарията за истински инструмент? :lol2:

Аз си взех книгата с чук, но доколкото разбрах от издателите били ограничено количество 200-300 броя. Чука е нищо особено - обикновено чукче 100 грама. И аз се чудя какви пирончета могат да се забиват. Може би кабари... ;) ;) ;)



#107315 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 03 септември 2013 - 07:48 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 02 септември 2013 - 15:10 , said:

:lol2: ДжимитУ беше писал за четене и гледане, за слушане не беше. Сигурно щото много-много не трябва да се слуша какво се приказва/обещава от компартия (и от всяка друга партия). ;)
Ама те нека си говорят... ние ще си слушаме божествената музика. ;) ;) ;)

View PostOzzy, on 02 септември 2013 - 15:06 , said:

... Дали на 73/74 пак ще тръгне на гигантска световна обиколка, както сега? Не, че няма подобни примери, ама според мен вероятността да го направи не е толкова голяма, колкото ни се иска на нас.

Това до някъде е тъжно, но като си спомня, че до преди няколко години изобщо не съм си представял, че и този концерт ще се случи. А сега вече е факт и дано пак да се случи! :)



#107297 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 02 септември 2013 - 12:57 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 02 септември 2013 - 11:17 , said:

Тук има ли някой, който не е чел/гледал поне едно от тези неща?
Ти направо цяла компартия ще направиш. :lol2:


Ха, в меломански форум се говори за чел и гледал и се пропуска глагола СЛУШАЛ? "Jeff Wayne's Musical Version of The War of The Worlds"? ;)

Колкото до СТЕНАТА - неописуамо. Бях в средата, зад 4-5 човека, и това, че не виждах всичко в страни беше без аначение, защото гледах Родж в очите.



#107173 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 30 август 2013 - 10:35 in Концерти и фестивали в България

View Postivjordan, on 30 август 2013 - 09:32 , said:

А с т.нар. "турбо-сапунери" дали ще пускат, че обикновена нямам...
Доколкото разбрах от разигралите се драми във Фейсбук - по-вероятно е да не те пуснат. Но по-тъпото е, че и няма как да ти го вземат за съхранение. Което значи - да се рръщаш някъде да го оставяш.

Аз затова се отказах. Ще нося една сапунерка и няколко снимки преди концерта ще са ми достатъчни.



#107171 За и против 3D киното

Posted by Tisho on 30 август 2013 - 09:14 in Кино

View PostWarlord, on 29 август 2013 - 16:09 , said:

Не е сигурно, че всяка нова технология рано или късно постепенно ще се наложи. През 80-те и нач. на 90-те например масово по филмите, романите и въобще прогнозите за близкото бъдеще показваха, че на хората (в повечето случаи спец агенти) телефоните ще са им на ръчния часовник, на който има и видеовръзка. Е не стана така :) Не че е неосъществимо, но просто това не се оказа най-удачният начин по който да се направят нещата. Може и с 3Д киното така да се окаже.

В момента се продават часовници с вграден GSM и изобщо не са скъпи. Миниатюризацията позволява телефона да се направи в каквото си пожелаеш - ако щеш в химикална. За 10 лв може да си купиш запалка или ключодържател със скрита камера и прочее. Но понеже не познавам спец агенти, не мога и да си представя, те с каква специализирана техника боравят... ;) ;) ;)

Но не за това иде реч. Факт е, че 3D (стереоскопичното изображение) е имало своите пикове около 1920, 1950, 1980 и сега от 2010 насам. Но сега имаме феномена "Аватар" (не коментираме кой го харесва и кой не), който удари за десет години напред бокс офиса и връщане назад няма. Както се вижда след него много филми се преработиха и салоните се преоборудваха. Освен това и по-големите цени не стряскат хората. Това е... ;)



#107169 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 30 август 2013 - 08:07 in Концерти и фестивали в България

Аз също ще взема само една сапунерка, че с другия фотоапарат има вероятност да не ме пуснат. Отначало си мислех да не нося, но наистина няколко снимки с приятелите пред СТЕНАТА ще са паметни. ;) ;) ;)

Доколкото разбрах, светкавиците освен че ще са забранени (за което ще бъде изрично напомнено преди концерта), щели и да конфискуват техниката ако те видят. :) То проблема е, че повечето сапунерки трябва изрично да им изключиш светкавиците иначе по презумция си святкат, та ще има изненади... ;) Като гледам в Тубата по концертите такова мигане става, че не трябва изобщо да се внася каквото и да било. :)



#107143 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 29 август 2013 - 11:12 in Концерти и фестивали в България

17:30 ч. :shout:

А ще пускат ли с чуковете, които ги продават с книгата? ;) ;) ;)

Ето още някой бисер от дира:

"остаи, и мен много ме дразнят такиа. идват тук и с цялата си наглост искат пара да печелят и то на мой гръб! чай малко уе, кой е тоя лотърс? знае ли тоя лотърс как се печелят пари, че да му ги давам аз, ей тъй? аз гюла из цяла европа го разнасям да изкарам някои лев. виж митето на неговите концерти пуска народна цена щото е народен човек, убавец..."


"Вчера по новините не видях велик музикант, а шашната бабичка, която бързо се мушна в БМВ-то. Досущ като ДеНиро. Ще го видим на стадиона..."

"остай, остай, аз ви казвам, че не е велик изобщо. преди време бях на един концерт на теодора в една дискотека и докато пееше поредната си актуална хитова песен дойде на масата, разменихме няколко думи и продължи на следващата. смятай, пееше, а в същото време си говорехме на ушенце. ей това е велик музикант... жигляка жигляка жигляка"



#107126 За и против 3D киното

Posted by Tisho on 28 август 2013 - 13:10 in Кино

Здравейте,
Нов съм във форума, но понеже смея да твърдя, че рабирам малко повече от кино отколкото от музика, мисля да драсна няколко реда и тук, като се надявам да внеса малко яснота по някои въпроси.

Първо, относно технологията 3D. Самото й наименование е много грешно, защото на практика имаме стереоизображение - по една картина за всяко око и всички в залата (или пред телевизора) виждат една и съща гледна точка. Докато при холограмите не е така - снимания предмет може да се разглежда от различни гледни точки.

Второ, относно стандартите. Има разлики при прожектирането, но като цяло имаме две изображения, които по различни методи достигат до едното или другото око. Един филм произведен в 3D формат лесно може да се прехвърля между различните цифрови и лентови (дигитални и аналогови ;) ) формати. Тук единствено изключение прави IMAX затото е необходима допълнителна обработка, защото екрана екрана е с по-различна геометрия. Но доколкото ми е известно и там може дори и без конвертиране да се прожектира нормален филм и ние повечето зрители няма да разберем.

И така стигаме до въпроса, кому е нужно и дали е следващ етап на развитие.
Как се е развивало киното? В началото - черно-бяло и нямо. След това идва звука и веднага след него цвета. По късно звука се развива в стерео, както и екрана става широкоекранен. По късно се появява и многоканалния звук.
Всички тези технологии навлизат постепенно, защото първо всяка следваща изисква по-големи инвестиции за заснемането на филма, а после и за оборудване на киносалоните. Известно е, че не винаги всяка следваща технология е навлизала безпроблемно, защото много от творците са се противили на нововъведенията като излишни, както сега в тази тема много отхвърлят 3D-то. Всеизвестно е, че Чаплин не е искал да използва звуковото кино освен за добавяне на музика и някои звуци, които да са синхронизирани с картината. За говор и дума не е могло да става в началото. Той даже се присмива на говорящото кино, като го иронизира в "Светлините на града". После се "пречупва" но продължава да снима в черно бяло. И последен пример - Уди Алън до преди няколко години не използваше стерео звук във филмите си... ;)

Но на практика излиза, че 3D-то не е нова технология. Открита е още през ерата на нямото кино, но не се е наложила масово. Долу горе през 30 години има някакъв временен подем и след това следва спад. Сега обаче нещата са молко по-различни - след "Аватар" индустрията се промени и ние трябва да свикваме с това.

Така че според мен, 3D-то постепенно ще навлезе навсякъде - в 99% от продукциите. Това не значи, че няма да можем да гледаме окастрен някой филм - например, рип на "Аватар" на ч/б телевизор пак ще върви, но няма да е същото. Докато за други филми и това би им било много... ;) ;) :)



#107125 Roger Waters в София

Posted by Tisho on 28 август 2013 - 11:59 in Концерти и фестивали в България

Здравейте,

Току що се регистрирах във форума, но следя тази тема още от първата й страница.

Има ли яснота, в колко часа ще пускат на стадиона? Имам билет за терена front of stage. Също ме интересува и за трибуните - дали по същото време ще пускат или по-късно?

Колкото за тениските, едната ми дъщеря ми "сигнализира", че били заляли магазинчета с нови тениски - преобладаващи с мотиви от Стената и турнето. Обикновено по 15 лв или две за 25 лв. Може да се оборудва човек преди концерта. ;)

Камионите разтоварват от няколко дни "тухли". Освен това и сцената била вече в строеж. А вчера Амебата обясняваше, че днес ще започне инсталацията на озвучителната система.