Jump to content

Представите ни за true metalтвоята, моята


132 replies to this topic

#21 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 July 2007 - 21:53 PM

Излязохме съвсем от темата...

Аз просто си казвам личното мнение и не мисля на никого да го налагам. Но вие се опитвате да наложите своето мнение и да ме изкарате глупав. Е, няма да стане. Съвсем нормално е мнението ми да не е много вярно, защото определено вярно мнение надали има. Абсолютно наясно съм, че мнението ми е субективно. Но сбора от много субективни мнения прави истинското мнение.


бтв Това че казвам, че Пантера са тъпи не значи, че слушащите Пантера са тъпи.



А по темата ще добавя, че е тъпа цялата тая история с трутата. Музиката се дели на хубава и лоша. Най-тру групата може да е толкова тру, че направо да не става за слушаве, а група като LInkin Park да е далеч по-добра от нея. Изобщо не одобрявам метълското облекло. Според мен половината, които го носят са си чисти пози и не го носят, защото им харесва, а защото останалите в групата им правят така.

#22 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 29 July 2007 - 21:55 PM

View Postmarillion, on Jul 29 2007, 10:27 PM, said:

Може би, казвам може би, ако започнеш в края на всеки пост да напомняш, че изразяваш лично мнение без да ангажираш някого с него нещата ще са по-различни. Тогава просто другите няма да са съгласни с теб, но това не би им дало право да те нападат. Или бъркам... :)

Амче то не е ли ясно, че човек винаги си изразява личното мнение, чие друго би могло да бъде?

Пък и аз не виждам някой тук да се ангажира с въпросните мнения :metal:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#23 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 29 July 2007 - 21:59 PM

Според мен True са групите,които са част от теб.Кому е нужно да харесваме всичко?И защо изобщо трябва да си налагаме мнението на околните?Да не забравяме,че то е като задника...

#24 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 29 July 2007 - 22:23 PM

Спорът е безсмислен, който се вихри в последните коментари. Защо ли? Ами, защото всеки е True сам за себе си - дали носи черните метълски дрехи с кубинките, или е рокаджия и метълист, както казвам аз "под прикритие", това е без значение. Важна е музиката - чувството, посланието. За мен поне от значение е това, че има какво да събира толкова хора в страната на чалгата - любовта към жицата. Ясно е, че един ще харесва повече Helloween и Dream Theater, а друг Pantera и Slayer, но това е без значение - всеки е сам за себе си, със своя собствен вкус и предпочитания - като стил на музиката, като начин на обличане и т.н. :metal:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#25 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 29 July 2007 - 22:31 PM

View PostMekong Delta, on Jul 29 2007, 10:12 PM, said:

Записах си ги!!... :metal:
... :) ....!!!!!!
Леле човече,книга ще напиша от бисерите дето ги пускаш в тоя форум....

Пиши, пиши, пък после ше ги меткаме в околността на летня тятар.:angel:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#26 iilnd

    поручик Гешанов

  • Енориаши
  • PipPip
  • 111 posts

Posted 30 July 2007 - 08:53 AM

ама моля ви се, колеги, проявете малко чист, нерафиниран, автентичен, двайсети и четири каратов ОБЕКТИВИЗЪМ!
"но май църквата трябва да не търси врагове само в официално регистрираните сатанински секти"

#27 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 30 July 2007 - 09:24 AM

Моята лична представа за метъл, тру!!! е човечец дето си се кефи на метъла и рока и никога не изневерява на тази музика, т.е. не харесва друго повече от метъла, облича се в блузки на любими групи, носи чееееернооооо, чернооооо и пак чернооооооо под всякакъв вид на носене :metal:
Аз уви, не съм тру метъл :angry3: Но пък и не бих тръгнала за концерт с розова блузка :haha:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 July 2007 - 09:31 AM

View PostKristin, on Jul 30 2007, 10:24 AM, said:

... носи чееееернооооо, чернооооо и пак чернооооооо под всякакъв вид на носене :lol:

fuckin` hell! :angry3: Освен ТРАШЪР :haha: , съм бил и ТРЮ! :shok: Колко неща може да научи човек за себе си...и то само за една сутрин! :metal:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 30 July 2007 - 09:33 AM

Хмммм срещал съм много странни индивиди категоризиращи кой е по-тру по това дали има повече оригинални дискове на групи, по това дали знае наизуст биографиите, дискографиите и клюките около дадени групи. Също така е много ТРУ според някои хора да се правиш на прасе с наливна мастика (по 2 лева литъра) Също така сигурно някои хора смятат, че носенето на шипове, черен лак и тениска на Linkin Park е тру :shok: Предизвиквал съм смях у ТРУ фенове с това, че не съм знаел за албума, записан от Metallica вместо St.Anger, а никога не излязъл, щото бил много корав и нямало да се продава :metal: :haha: Абе въобще ако се стигне до определяне на това кой е по-тру работата зазлява. Но с удоволствие чета и слушам подобни определения, че да разбера аз дали съм ТРУ - от много време се опитвам да разреша тази дилема :angry3:

#30 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 30 July 2007 - 09:35 AM

View PostKristin, on Jul 30 2007, 10:24 AM, said:


Аз уви, не съм тру метъл :angry3: Но пък и не бих тръгнала за концерт с розова блузка :shok:

Аз бях с розов сутиен на един от концертите на Дистракшън.....
УВИ,не съм тру :haha: .....пак,че се намери един човек,да ми го покаже :metal:
...But grey is still black...

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 July 2007 - 09:46 AM

View Postviolator, on Jul 30 2007, 10:31 AM, said:

fuckin` hell! :angry3: Освен ТРАШЪР :haha: , съм бил и ТРЮ! :shok: Колко неща може да научи човек за себе си...и то само за една сутрин! :metal:
Виж ся - и аз харесвам две мулатки, но не съм негрофил :P :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 July 2007 - 09:49 AM

View PostSatyr, on Jul 30 2007, 10:46 AM, said:

Виж ся - и аз харесвам две мулатки, но не съм негрофил :haha: :angry3:


Интересна теза... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 July 2007 - 09:53 AM

Защо? Туй е перефраза на онуй за правилото и изключенията :angry3:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 July 2007 - 10:16 AM

View PostSatyr, on Jul 30 2007, 10:46 AM, said:

Виж ся - и аз харесвам две мулатки, но не съм негрофил :lol: :shok:

То с една-две се започва. :P И докато се усетиш - добре дошъл в племето! :angry3: :haha:

Ако трябва да отговоря сериозно, "трю" е човек, който има подчертано сериозно отношение към музиката, в която е задълбал. Независимо колко дълбоко и независимо какъв жанр, стил или подстил е тя. Човек, който искрено обича музиката и чиито очи блестят и чиято душа пее, когато я слуша, говори за нея или я споделя.
И естествено, по отношение на горенаписаното, няма никакво значение дали си черноризец /храбър/, колко ти е дълга косата, дали пиеш бира от кубинка, колко вериги си накачил и колко нашивки имаш по якето. :metal:

И в този ред на мисли, повечето от тук пребиваващите сме "трю", защото си правим труда и ни доставя удоволствие да обсъждаме музиката, да пишем за нея, да я анализираме и прочие.

Edited by violator, 30 July 2007 - 11:05 AM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#35 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 30 July 2007 - 10:42 AM

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 09:23 PM, said:

Тру метъл групите са Pantera, Slayer, MEgadeth, Judas Priest, Iron Maiden, Destruction, Amon Amarth, Rotting Christ и много други....

Това, че са тру метъл изобщо не значи, че са хубави какъвто е случаят с групи като Pantera или Slayer.

А тру метълите (обикновени хора) се познават по това, че слушат тру метъл групи, но не са облечени в черно, с дълга коса и т.н., защото това е поза. Човек, ако е тру и си го знае няма да се накичва като клаун, а ще си ходи нормално, тъй като ще знае, че е тру. :haha:
Извини ме за въпроса, но ти къде си държиш жълтата книжка? Такива простотии не бях чела от гоооооооооооддддииииииииииииииниииииииииииии :metal: :angry3:

#36 Johny Wishbone

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts

Posted 30 July 2007 - 10:54 AM

метъла си е метъл ся вече кой как го приема дали ше е трю или не той си знае най-добре! :angry3:

#37 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 30 July 2007 - 11:11 AM

View Postviolator, on Jul 30 2007, 11:16 AM, said:

Ако трябва да отговоря сериозно, "трю" е човек, който има подчертано сериозно отношение към музиката, в която е задълбал. Независимо колко дълбоко и независимо какъв жанр, стил или подстил е тя. Човек, който искрено обича музиката и чиито очи блестят и чиято душа пее, когато я слуша, говори за нея или я споделя.
И естествено, по отношение на горенаписаното, няма никакво значение дали си черноризец /храбър/, колко ти е дълга косата, колко вериги си накачил и колко нашивки имаш по якето. :angry3:

:metal:

Подписвам се.

Просто тъпаците не могат да осъзнаят, че трю-то далеч не е това да се накичиш с веригите от тоалетното казанче на баба, да гледаш стръвнишки и старателно да си редиш нашивка след нашивка на елекЪ. Трю-то е наистина да се отъждествяваш и да живееш с Твоята Музика, а не да бъдеш мега злия типаж, а пък вечер да се качваш на масата и да си въртиш гъзягата в ориенталски ритъм. Или пък да тръгнеш за концерт в пълно бойно снаряжение, а пък да завършиш вечерта пред залата, давейки се у собственото си повръщано, шот по-рано си бил "трю" и си изцоцал цел казан дъхава пърцуца.
Трю-то е Твоята Музика да е вътре в теб - като идеология, като естетика, независимо по какъв стил(стилове) си падаш, а пък вече няма лошо и външно да дадеш израз/да се причислиш към дадена група/култура/субкултура и тн.
Първото без второто може, второто без първото не управлява!


пп: То това е малко настрана от това, което искаше Методиус да се обсъди в темата...
затова се извинявам за офф-а.

Edited by Morrigan, 30 July 2007 - 11:14 AM.

Slow down. God can hear you

#38 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 30 July 2007 - 11:24 AM

Четейки мненията забелязвам,че всички се разделиха на два лагера и то не относно музиката,а за или против позата в облеклото и себедоказването като уникален,стопроцентово доказан Метълист.
Някой по нагоре каза,че важното е вътреусещането на музиката,как тя те прави по-добър,по-агресивен,по-любвеобилен.Фенката точно затова е сложила песни на определени групи,а не цели дискографии.Защото Painkiller-а на Жудас ме кара да се побърквам от емоции,докато Rocka Rolla не бих я и погледнал.
Та в този ред на мисли това с Тру-то е мисия невъзможна,който иска да слага такива етикети на групите ,нека си го прави,аз не бих.Какви са показателите ,по които се оценява тру-щината,ако някой се наеме да ги дефинира може да направим една класацийка :angry3: :metal:
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#39 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 July 2007 - 11:32 AM

View PostMethodius, on Jul 29 2007, 05:28 PM, said:

Названието "true" ние, метълистите
Ето наръчник за всеки който иска да е "трю" прудаставен любезно от тук :
666 правила на блекметълиста
1. Не бъди обратен.

2. Бъди "як".

3. Всички не-металисти, kоито не са "яки", са обратни.

4. Бъди мрачен.

5. Бъди зловещ.

6. Ако можеш, бъди едновременно мрачен и зловещ.

7. Чупи разни неща, докато си мрачен и зловещ.

8. Когато си на концерт, не се забавлявай. Стой мрачно със скръстени ръце.

9. Прави всичко, описано по-горе, като същевременно отричаш организираната религия във всичките й форми.

10. Никога не казвай, че ти харесва само "якия период" на Корозия, ако те питат дали харесваш Корозия. Вокалистът на Корозия се казва Ганьо Куршумов.

11. Не си играй с плюшени неща, освен ако под "играя" не се разбира "изгарям на клада".

12. Никога, никога, при никакви обстоятелства не произнасяй изречението "Ъшър е върха, човече!"

13. Не бъди Димо от П.И.Ф.

14. Когато майка ти те накара да изхвърлиш боклука, отвърни с мрачно достойнство, че истинските метълисти никога не изхвърлят боклука.
15. Ако това не подейства, бягай.

16. Разврати някоя девственица.

17. Развращавай всичко, което не е от мъжки пол.

18. Когато не си сигурен какво да кажеш, казвай "як норвежки блекметъл!"

19. Обръщай всички кръстове, които докопаш.

.............................

666. И знаеш ли какво? Защо ти е да седиш и четеш тези дивотии, когато можеше да си гримиран в бяло и да бродиш из горите, нахлузил широка черна роба? Засрами се!

67. Ставай в 16:00 и си лягай в 04:00. Междувременно запълвай времето си в гледане на филми на ужасите, правене на записи на аудио касети и шиене на дрехи за следащото Дарк ревю на Тату феста.

#40 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 30 July 2007 - 14:30 PM

violator и Morrigan са го казали много точно. Не знам тру ли съм, какво съм, но музиката е най-важното нещо в живота ми, а как ходя няма значение-с дълга коса съм (понякога вързана), но си ходя и с черни метълски фанелки и с нормални ризки, мога да пия много бира, ама мога да пия и минерална вода-това няма никакво значение. Важното е какво ми харесва. Но че слушам преди всичко хевиметъл и прогресив рок-това е валидно винаги.

оф: На един концерт в Каварна се бъзикахме с компанията че не сме никакви тру-та щом си търсим квартира и искаме баня, че и даже си носим четки за зъби... :heart:

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users