Jump to content

Глупостта по пътищата


48 replies to this topic

#41 CORPUS VILI

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts
  • Location:...in the middle of nowhere

Posted 20 август 2007 - 14:24

...вчера пак се отрепали млади хора - от свободия :yes: :metal: :metal:
Bikkja bit, og ormen sting,
og stuten stend og stangar -
de slepp ingjen ivi Gjallarbrui
som feller domane vrange.
For manen skin'e,
og vegjine falle so vie.


#42 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 21 август 2007 - 23:44

Днес на връщане от Каварна за малко да получа инфаркт,въпреки че съм още млад.През 5 мин. се намираше някой идиот,който се разминаваше на косъм от сблъсък с някой от насрещното движение на месна,където изпреварването не е разрешено.Направи ми впечатление,че една кола с чужда регистрация,мисля че беше немска, се тътреше търпеливо зад един Москвич,докато не достигна зона с разрешено изпреварване.Явно не е непосилно да се спазват правилата,само трябва да се възпита този навик у хората.
Шоу да става!

#43 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2007 - 13:24

View PostFester Addams, on Aug 22 2007, 00:44, said:

Направи ми впечатление,че една кола с чужда регистрация,мисля че беше немска, се тътреше търпеливо зад един Москвич,докато не достигна зона с разрешено изпреварване.Явно не е непосилно да се спазват правилата,само трябва да се възпита този навик у хората.
Ей това го заснех преди години в центъра на Виена. Мерцедесът и Аудито се влачиха културно поне 2-3 минути след файтона (щом имах възможност да си изкарам фотоапарата и да снимам) и чак когато се озоваха на място, където могат да го изпреварят без нарушение, го задминаха, а действието се развиваше в неделя и улиците бяха общо взето пусти. Нашите мили родни шофьори с мръсна газ щяха да го прескочат още преди да са го доближили, независимо дали насреща им има движение.

Явно не е непосилно наистина да се спазват правилата :angel:

#44 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 ноември 2007 - 14:19

View PostSarra, on Aug 7 2007, 17:13, said:

По ирония на съдбата Максим е и лице на Famous Grouse

Това определенно не го знаех :blink:
егати ужаса верно!А за глупостта по пътищата...ако намалее корупцията в КАТ,предполагам,че и катастрофите ще намалеят!!!
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#45 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 17 ноември 2007 - 16:10

В началото на месеца ми се наложи за една седмица да бъда в Швеция и то с кола през цялото време. Минал съм около 1500 км по шведските магистрали, междуградски и междуселски пътища.
Еми...разликата е огромна! Как пък и в най-затънтеното село не видях кратери каквито ги има и в идеалния център на София например. :worship:
Ограничението на магистралата е 110 и честно, само няколко пъти видях някой с порше, ауди или нещо подобно, който "профучава" със 140. Където не е магистрала между градовете обикновено е път, разделен с мантинела и винаги от едната страна са две ленти /за да може да се изпреварва/, от другата - една лента и през примерно 2-3 километра се сменят. По този начин постоянната скорост е гарантирана. Което всъщност е и тайната на бързото придвижване. Кел файда като имам магистрала 150 или 200 км, като после ще ме забият през село Горно Нанадорнище или ще трябва 100 км да изпреварвам трактори, каруци, всякакви идиоти и т.н. :suicide2:

#46 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 17 ноември 2007 - 17:41

Един познат от Букурещ ми е на гости и изрично го предупредих да внимава, когато пресича - ако ще да е на 3D пешеходна пътека или на "зелена забра". Защото в Румъния шофьорите "заковават", мернат ли пешеходец, винаги, всеки. Но пък ако пресича на непозволено място, голямо псуване му теглят :suicide2: Закони!!!

#47 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 17 ноември 2007 - 20:39

Не закони, а спазване на законите :crazy_pilot:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#48 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 23 ноември 2007 - 14:59

А какво да кажем за НЕГРАМОТЕН циганин-сводник,слизащ от нов Мерцедес?Как си е взел изпита?Кой малоумник е продал живота на детето си?Ненормална нация! :lol2:

#49 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 23 ноември 2007 - 17:46

Мислех че няма по-зле от нас на пътя, ама греша...Въпреки че в много неща са далече напред и са много по европейци от нас, в Турция са много по-големи джигити на пътя. Ако примерно пресечеш пред бързаща кола у нас, онзи ще намали и ако не се махнеш бързо ще закове спирачки и ще ти се развика...в Турция все едно не те забелязват-на няколко пъти щяха да ме блъснат, при това пресичах на определените за това места, но на кой му пука...веднъж трябваше направо да правя дълъг скок за да не ме цапне някакъв изрод, който рязко завиваше право отгоре ми и то на забранено за завиване място. И карат като изтървани...80-90 в града си е в реда на нещата на пътни условия като нашите. Иначе магистралите им са по-добри и позволяват да караш като хамав...макар че бях свидетел на катастрофи...единствената разлика е че продажбата и уптребата на алкохол са подложени на много строги закони. Никакъв алкохол, дори бира не можеш да си купиш в магазин или каквото и да е заведение. Можеш единствено от специализирани за това будки които работят по-късно и продаватр основно алкохол, бира, цигари, вафли...и като купиш нещо ти го слагат в черна торба, да си го носиш у вас. Веднъж си отворих на улицата една бира че бях прежаднял и веднага ме предупредиха хората които бяха с мен-ако те хванат-24 часа в затвора. Освен това твърдия алкохол е много скъп - за обикновен алкохол - от порядъка на 30-35 лева е една нормална бутилка 750грама. А в същото време с турците имаме много общо като вкусове (за ядене и пиене), така че ...а всички правила и закони се спазват...изводите си ги вадете сами. Само че там законите наистина се спазват, хората са дисциплинирани, не като у нас тарикати, а и мерките за доста по-сериозни. Както казах-за пиене на бира ще те арестуват там, а тук можеш да обереш или пребиеш някого и пак да ти се размине...

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users