Jump to content

Продажба на билети у нас - Ticketpro, Eventim, Ticketstream и др.Всякакви технически въпроси, случки, съвети...


62 replies to this topic

#21 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 05 ноември 2010 - 11:39

Да, прав си. Аз затова обикновено обяснявам и без да ме питат - кога, къде, че и колко струва...само и само да няма неразбирателства. :lol:
За поименните чаршафи на мен в Бургас в МТел за въпросния Боргир ми искаха и телефон :D Въпреки всичко един приятел влезе с "поименния" билет на приятелката ми. :worship:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#22 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 11:43

View Postdeluxworld, on Nov 5 2010, 11:15, said:

Плюс това, тези там продават телефони, апарати, камери, сим-карти
Огромното болшинство от тях разбират от тези работи точно толкова, колкото и от продажбата на билети :worship:
I don't know how I managed it...

#23 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 11:47

View PostOzzy, on Nov 5 2010, 12:43, said:

Огромното болшинство от тях разбират от тези работи точно толкова, колкото и от продажбата на билети :worship:
Тук съм абсолютно съгласен с теб, ама имайки в предвид че съм в час как протичат интервютата за тази работа ми е ясно:)Това са млади хора, подлъгани че ще взимат космически бонуси, ама към трудовата им характерстика като прибавят и още неща, стигаме до дискусията която водим в момента :lol:
Държа да отбележа, че изобщо не ги защитавам, просто в тази среда изобилства от такива хора :D
. . . And Justice For All

#24 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 05 ноември 2010 - 11:48

View Postdeluxworld, on Nov 5 2010, 11:31, said:

Правописът ок, ама като и кажеш Анаялейтър, какво правиме?Може да знае перфектно английски, ака се хващам на бас, че няма да може да го напише.
Ами щом има Интернет на компютъра си, не виждам проблем да пита чичко Google и сама да си го намери. Въпрос на досетливост и секунди, вместо да кара клиента да чака, докато налучка вярната комбинация от букви. Това би трябвало да го може и въпросната програма за билети - да търси по зададени критерии. Просто няма кой да се сети за тези функции - нали по-лесно е клиентът да ти свърши работата, за която ти плащат.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#25 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 11:50

View Postdeluxworld, on Nov 5 2010, 11:31, said:

Правописът ок, ама като и кажеш Анаялейтър, какво правиме?Може да знае перфектно английски, ака се хващам на бас, че няма да може да го напише.
Ти ако кажеш Анаялейтър на поне половината български МЕТЪЛИСТИ ще се замислят за какво иде реч :worship: :lol:

#26 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 12:01

View PostMetal Heart, on Nov 5 2010, 12:48, said:

Ами щом има Интернет на компютъра си, не виждам проблем да пита чичко Google и сама да си го намери. Въпрос на досетливост и секунди, вместо да кара клиента да чака, докато налучка вярната комбинация от букви. Това би трябвало да го може и въпросната програма за билети - да търси по зададени критерии. Просто няма кой да се сети за тези функции - нали по-лесно е клиентът да ти свърши работата, за която ти плащат.
Да съгласих се, ама нашето мислене е такова, че после ще обсъждаме колко са зле че роват в чичкото нали се сещаш :worship:


View PostJavor, on Nov 5 2010, 12:50, said:

Ти ако кажеш Анаялейтър на поне половината български МЕТЪЛИСТИ ще се замислят за какво иде реч :lol: :D
А другата половина, дрънкат как Металика са били до 1991 :)
. . . And Justice For All

#27 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 05 ноември 2010 - 12:13

View Postdeluxworld, on Nov 5 2010, 12:01, said:

Да съгласих се, ама нашето мислене е такова, че после ще обсъждаме колко са зле че роват в чичкото нали се сещаш :worship:
Ако е служител на място, няма да позволи клиентът да наднича в монитора му, а ще го направи възможно най-дискретно, като преди това отвлече вниманието му с нещо друго :lol: Истината е, че продажбата на билети е толкова назад в длъжностната им характеристика, че се занимават с това от немай къде, с прилична доза досада и непукизъм, а ние сме не по-малко клиенти от останалите и не заслужаваме такова пренебрежително отношение и работа през пръсти.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#28 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 12:16

Ми аз искам да ви разкажа какво се случи преди 2 месеца в Мтел на Графа и РЪковска когато си взимах билет за Корпиклаани.
Отивам там и гледам дълга опашка хора ще си плащат сметката. И казвам на един 'Супервайзър' (да, така беше написано на баджа му). "Ъъъ, може ли да не чакам опашката за плащане на сметка и да си взема билет от Ивентим за един концерт" ... "Ъммм, ми май може тука на тоя компютър, чакай малко, имаше една иконка и се отваряше нещо".
В тоя момент на ума ми беше (Добре, ще си поиграем малко, но в крайна сметка е по-добре от опашката за плащане). Почна се едно ровене из компа, като по едно време хвана телефона и звънна, някой му обясни нещо, а той на лист хартия очевидно написа юзъра и паролата.
След 10 минути ровене му предложих 'Искаш ли да погледна, виждал съм как изглежда програмата' и той 'Ооо, да , благодаря ти' и ми обърна лаптопа към мене и ми дадеш мишката.
На десктопа имаше иконката на Ивентим, не помня дори какво пишеше :)
Цъкам я и ми иска юзър и парола, той ми подава листчето на което ги беше написал. Не искам да ги разпространявам, нищо че ги помня, но това е нелепо. Видът им беше:
user: mtel1user
pass: mtel1user

Намерих си менюто за търсене, написах си Korpiklaani , видях си датата , избрах си фиктивното място и тръгнах да давам принтиране и ОП! нема вързан принтер.
И тоя вика "емиии, да, май ще трябва да изчакаш до касата, че тя е свързана с тоя принтер тука". А принтера беше почти до него 0.о
Видях че е мрежови принтер и му разправям, дай да го инсталираме тоя принтер бе, закво е мрежови ако не го ползвате. И тоя 'Ееее, тва ше е супер, можеш ли'.
Лесна работа, видях ИП-то, написах протокола, разбрах му администраторската парола (всъщност нямаше, просто беше скрит акаунта). и инсталирах принтера.
Той донесе едно тесте с бланки за ивентим. И му разправям 'Ми дай да пробваме' и той 'Ма дали ще стане'... Аз: Ми ако не пробваме няма да разберем, само кажи на другите да не принтират нищо.
Сложих една бланка в тоя момент му викам 'Дай там на тва бутонче дето съм сложил мишката'. Той го натисна и ХОП, принтера си издърпа листа и си ми напечата билета :worship: :lol: :D
Тоя подскачаше радостен все едно е спечелил от Тотото...

Не знам кой им отговаря за сигурността в Mtel и Eventim... само че нивото е под нулата.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#29 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 12:21

View PostMetal Heart, on Nov 5 2010, 12:13, said:

Ако е служител на място, няма да позволи клиентът да наднича в монитора му, а ще го направи възможно най-дискретно, като преди това отвлече вниманието му с нещо друго :lol: Истината е, че продажбата на билети е толкова назад в длъжностната им характеристика, че се занимават с това от немай къде, с прилична доза досада и непукизъм, а ние сме не по-малко клиенти от останалите и не заслужаваме такова пренебрежително отношение и работа през пръсти.
Да ама като е неопитен, по добре да го позволи това нещо за да си тръгнеш доволен, а той да си върже гащите :worship:Мисля също така, и че по принцип продажбата на електронни билети при нас е в самото си начало.

Edited by deluxworld, 05 ноември 2010 - 12:24 .

. . . And Justice For All

#30 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 05 ноември 2010 - 12:28

View Postdeluxworld, on Nov 5 2010, 12:21, said:

Да ама като е неопитен, по добре да го позволи това нещо за да си тръгнеш доволен, а той да си върже гащите :worship:
Не може пък всичките служители да са им неопитни, това говори много зле за тези фирми. В един момент на човек ще му писне и ще започне да си поръчва билети през нета и ще го загубят като клиент, а едва ли това е целта на занятието. Има нещо много сбъркано в тази система - идеята е добра, но за съжаление в побългарен вариант.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 12:31

View PostScardust, on Nov 5 2010, 12:16, said:

Не е истина! :worship: :lol: :D
I don't know how I managed it...

#32 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 05 ноември 2010 - 13:20

Споделям мнението на Ози на 100%. :worship: :lol: Изобщо не мога да си обясня как вземат на работа такива абсолютни малоумници, след като дори аз не мога да си намеря нормална длъжност вече повече от година, а владея английски на ниво C1 (C2 е нивото, което ти дава право да преподаваш в университет, ако щеш и означава, че владееш терминология в различни сфери), имам повече от задоволителна компютърна грамотност и ред други качества, каквито споменатите малоумници не са и сънували. Съжалявам за лирическото откровение, но мисля, че се явява някакъв отговор на това защо ви карат да си печатате сами билетите :)

И аз съм имала интересни срещи от третия вид, като особено са ми се врязали в паметта тези при закупуване на билетите ми за Мерилиън, Circle 2 Circle и Ерик Клептън. Първите две съм описала в съответните теми. За Ерик Клептън ме пуснаха на компютъра да си разпечатам сама билет. Тъй като клиентите след мен бяха дошли за същото, ме помолиха да разпечатам и на тях :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#33 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 05 ноември 2010 - 13:39

Аз затова си купувам билети от метъл магазините или най-много от някоя книжарница, където са по-грамотни при всички положения.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#34 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 13:54

View Postforeigner, on Nov 5 2010, 13:20, said:

***
+1 за почти всичко. Не си знам нивото на английския - в смисъл каква степен се водя, и не съм ходил на Ерик Клептън.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#35 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 14:24

На мен ми се е случвало(вече не помня концерта и къде съм търсил билети) гледам в интернет пуснали един сочен банер, че почва продажбата на билети за концерта и се засилвам в обедната почивка да ходя да си взимам. Отивам и един ентусиазиран младеж ми обяснява как билети за този концерт щели да се пускат най-рано от другата седмица(естествено без да си направи труда да погледне), след което се наложи да му показвам банера от сайта и през него да стигнем някак до билетите :lol:

Scardust къртиш, що не му иска 20лв накрая :worship:
Недопустимо е да има система що-годе направена като за идиоти и уж да са те обучавали да работиш с нея и да не може 1 билет да изкараш...

#36 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 05 ноември 2010 - 14:29

Всичко е възможно! След като на дипломиран програмист преди години ходих да му преинсталирам Windows-а, защото сам не може да се справи...

#37 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 05 ноември 2010 - 14:46

View PostSvil, on Nov 5 2010, 14:29, said:

Всичко е възможно! След като на дипломиран програмист преди години ходих да му преинсталирам Windows-а, защото сам не може да се справи...
Тихо сега, че като се знам какъв съм инженер ме е страх да ходя на доктор :worship:

#38 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 05 ноември 2010 - 14:51

View PostDepositus Cordis, on Nov 5 2010, 14:46, said:

Тихо сега, че като се знам какъв съм инженер ме е страх да ходя на доктор :worship:
:lol: :D :)

#39 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 05 ноември 2010 - 15:20

Хахах, това с програмистите е друга бира. И аз съм дипломиран такъв, но не съм го работил никога, беше ми ясно в самото начало(или край - на ученето), че от мен програмис' няма да излезе. Обаче наистина като да са малко встрани от реалния живот хорицата. Както и аз от темата в момента. :worship:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#40 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 05 ноември 2010 - 16:22

О, това е задължителна част от пейзажа. Още не са ме карали сам да си печатам (само сам съм си писал няколко пъти), но вече задължително заставам до човека пред монитора, за да му поправям грешките. Когато имам време и желание да се гавря, им казвам групата с идеално английско произношение и се гледаме няколко секунди, докато се престраши да опита. Иначе след втория грешен опит започвам да им диктувам буква по буква. Но понякога и това не помага и се получава като с Хипокриси:
-Ейч, уай, пи...
-Ъм..
-Хъ, игрек, пъ...
-Хуп...?

А обикновено разговорът започва с "Кой разпространява билетите?", "Пуснали ли са ги вече?" и "Кога е събитието?", минава през "Как се пише?" или "Ама няма такова" и свършва "На кой оператор сте?", където вече си позволявам гаври. :rolleyes:

И на мен ми липсват шарените билети. Още си пазя старите. Дори парцалчето, което остана след Содом преди шест години :Р

Сега ми хрумна следващия път да се представя за чужденец. Да им видим английския... :Р
Блажени са полегналите.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users