Jump to content

Последният филм, който гледах...


626 replies to this topic

#61 Desify

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 02 юли 2009 - 00:02

Вчера гледах Frida(2002) - филм, който се опитва да натъпче историята за живота на Фрида Кало в два часа. И напълно в крак с очакванията, издишаше на доста места :) Надявах се на повече и дори въпреки това ми хареса. Със Салма Хайек в главната роля, за която четох някъде, че в опита си да докара автентичност на образа, си бръснела мустачките, хаха.. после, разбира се, съжалила:)
These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall
This is the wonder of devotion - I see the torch we all must hold.
This is the mystery of the quotient - Upon us all a little rain must fall.

#62 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 04 юли 2009 - 19:57

Let the right one in - много добър шведски филм; най-добрият, който съм гледала тази година. Затрогваща история, толкова много емоции, и въпреки това на места е леко брутално.
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#63 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 05 юли 2009 - 16:16

Снощи по БНТ даваха "Всемогъщият Брус". Божичко, колко е... ...тъп. Направо не можах да повярвам, честна дума. Идеята е относително сносна и от това можеше да излезе приличен филм. Само дето Джим Кери преиграваше толкова брутално, че беше направо болезнен за гледане. Сериозно, досега не бях гледал филм, в който откровено да го мразя. Харесах го в "Ейс Вентура", "Маската", дори в "Лъжльото" и "Батман завинаги", но тук просто ме отврати. Имам чувството, че режисьорът е спал през цялото време и изобщо не се е сетил да му каже "Абе, СПРИ СЕ БЕ!". Няма как човек да съчувства на жалкия му животец, когато вижда, че той се държи по този начин. Как да изпиташ някакво състрадание, когато виждаш, че човекът предизвиква всичко с кретенското си поведение и нежеланието си да покаже поне малко самоконтрол? Ама не, дай да крещим и да се кривим, пък зрителят ще се кефи, `щото сме Джим Кери... `ми не, не се кефим, премного съжалявам.
Изписах толкова думи за Кери, защото освен Брус, други персонажи на практика нямаше. Морган Фриймън в ролята на Бог беше доста безличен, то не че имаше много качествени реплики да каже. Горкичкият Евън(Стив Карел), за когото на няколко пъти ни беше казано, че е гадняр, не направи абсолютно нищо, за да докаже това твърдение, освен дето беше по-добър репортер от главния герой, а Дженифър Анистън... Никаква, просто никаква. Произволно момиче от улицата да бяха хванали, щеше да направи същата роля. Може би и по-добра...
3/10, като две са за идеята.

Иначе, гледах и "Кървав диамант". Страхотен филм. По принцип Леонардо ди Каприо изобщо не мога да го търпя, някакси ми е органично противен. Затова и не мога да си обясня как точно се насочих към филм с него в главната роля, особено при положение, че единственият филм на Едуард Цуик, който си спомнях преди това, беше "Последният самурай", а той ме остави с леко смесени чувства. Оказа се, че не съм сбъркал ни най-малко. Филмът е наистина страхотен на всяко възможно ниво, с чудесна история, приятен екшън, че и драма и послание... Какво повече да иска човек? Готиното е, че от една, всъщност, доста тежка тематика са съумели да направят лесен за гледане и приятен филм, без да унищожат идеята или посланието. Бтв, Ди Каприо е направо феноменален. Не знам как точно са решили да изберат него за тази роля, но не са сбъркали изобщо. Номинацията за "Оскар" си е наистина заслужена. Джимон Хонсу, също с номинация за тази роля, прави страхотно впечатление. Малко Дженифър Конъли, въпреки че играе сравнително добре, прави лошо впечатление - някакси не ми е приятно да гледам как някой, несвикнал с уличния език, се опитва да го използва - стои неестествено, не за друго. Но като цяло филмът си заслуава всяка минута. 9/10.

Гледах и "MirrorMask". За този филм обаче пространни коментари няма да правя. Заслужава си много. Само дето е... Абе, болен е. Наистина. Цялото нещо изглежда като наркотичнитте сънища на някой особено опасен луд. 7/10 - махам три заради странностите на филма. Наистина идват в повече по едно време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#64 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 05 юли 2009 - 18:40

Джим Кери ми харесва доста "Блясъка на чистия ум" и "Шоуто на Труман". Пак си има преиграване, но така образът му изглежда някак по-земен и приятелски. :yes:

#65 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 07 юли 2009 - 16:09

View Postrodd1ck, on Jul 5 2009, 19:40, said:

Джим Кери ми харесва доста "Блясъка на чистия ум" и "Шоуто на Труман".
И мен не ме дразни на тези места. Иначе просто не мога да го търпя. Изобщо.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#66 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 07 юли 2009 - 17:30

View Postrodd1ck, on Jul 5 2009, 19:40, said:

Джим Кери ми харесва доста "Блясъка на чистия ум" и "Шоуто на Труман". Пак си има преиграване, но така образът му изглежда някак по-земен и приятелски. :)

Бих добавил и "23"... Имаше интересна "комикс" визия и типичният Кери почерк липсваше като цяло там.

Като цяло филмите са му за забавление. Дори и да преекспонира героите си многократно, не бих тръгнал да го хуля :)

#67 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 07 юли 2009 - 18:59

23 не съм гледал, но пък бих добавил "Човек на луната". Все пак твърде отдавна го гледах, тогава ми хареса доста.

#68 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 07 юли 2009 - 19:34

Оооо Да, "Man on the moon" - все пак режисьор е Милуш Форман , който не би позволил псоредственост. Пък и Джим Кери пекрасно се справя с ролята не ексцентрика Анди Кауфман... Така и не разбрах, преди 2 години yahoo писаха, че Кауфман е възкръснал от мнимата си смърт... истина ли бе или не?

По темата:
Продължавам с последните серии на пети сезон на "Отчаяни съпруги" :)

#69 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 07 юли 2009 - 19:48

Той вярно в "Шоуто на Труман" беше много готин, а и не само там. Във "Всемогъщият Брус", обаче, наистина не се търпи. Сигурно причината се крие и във факта, че други герои освен неговия просто няма - поне не и такива, които да са получили достатъчно развитие - и в грандиозното разминаване между това, което се опитаха да ни кажат и това, което ни показаха.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#70 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 08 юли 2009 - 12:44

Къщата на восъка (1953)

Posted Image

Подготвил съм си десетина филма с Vincent Price, очарованието на киното от онази епоха е ненадминато. :D
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#71 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 08 юли 2009 - 14:20

Опресних си Индиана Джоунс трилогията, помня, че съм ги гледал доста пъти, ама не съм сигурен дали много ми харесваха. :metal:
Като изключим "Походът" и химията между Форд и Конъри и по-сериозното представяне въобще не мога да разбера какво толкова не се хареса на четвъртата част, че почти всички така я насраха миналата година. То е ясно, че не може да е нещо кой знае какво, имаше и доста безумия, ама нивото на инфантилност не е много по-голямо. Пък и е нужно като се има предвид, че и публиката е вече по-различна. :D

#72 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 13 юли 2009 - 22:39

"Време разделно"

Не мисля,че трябва да резюмирам или представям на някого съдържанието на филма.Такава именита и значима творба не се нуждае.Просто ми направи впечатление много добрата екранизация по книга,което по принцип си е предизвикателство.Главните моменти,ключовите реплики са запазени,като и са изпълнени описанията на главните персонажи.Въпреки това,филма не е просто копие,което като го гледаш,всичко да ти е предизвестено.Режисьора е показал своя почерк,както и за мен,целия екип.Изкуството по създаване на филма вероятно е поне толкова голямо,колкото това за написване на книгата.Усеща се сантимента,пак казвам,на целия екип.Филмовата музика отново е на висока ниво,движението на камерата и цялата композиция като цяло.Има няколко момента,където ефектите рязко куцат,но за времето си мисля,че е допустимо.Друга недопусната грешка,мисля,че е факта,че не се задълбава в симпатии към даден образ,а към общото цяло.
Пак се разписах,въпреки,че не беше нужно.Просто мсиля,че филма си струва.

#73 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 17 юли 2009 - 08:17

Posted Image
Превъзходна продукция.Невероятна човешка история,която свършва по възможно най-реалния начин.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#74 ВЕНКО

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 юли 2009 - 11:05

Posted Image

Тhe Omen (Поличбата), филма е от 1976г. и за тогаващните разбирания за страшeн филм предполагам е бил доста силен, мен лично не ми направи кой знае какво впечатление, ще изгледам и останалите части и най вече варианта от 2006г. и ще имам цялостно мнение.
666 The number of the beast :metal:

#75 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юли 2009 - 22:52

И аз го гледах оная вечер, но бях гледал римейка преди години, който е почти идентичен като сюжет и се позагуби въздействието, ама пак Екзорсистът си е по-стабилен.

#76 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 20 юли 2009 - 12:22

Posted Image

Уникални кадри, същото се отнася и за саундтрака. Но не това е важното. Гледайте го, моля ви.
walk into the jaws of hell.

#77 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 20 юли 2009 - 14:20

View PostPinky, on Jul 20 2009, 13:22, said:

Posted Image

Не лош филм и не чак толкова уникален. Твърде много наподобява Baraka и Koyaanisqatsi, в което няма нищо лошо разбира се. Всичко щеше да е прекрасно, ако мацката не говореше толкова много, а ни бе оставила да се любуваме на прекрасните въздушни кадри и музиката. По едно време дори си помислих, че гледам поредното предаване на National Geographic. :D

#78 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 юли 2009 - 17:40

View PostPinky, on Jul 20 2009, 13:22, said:

Гледайте го, моля ви.
При такава препоръка със сигурност ще му хвърля едно око.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#79 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 20 юли 2009 - 19:55

View PostPinky, on Jul 20 2009, 13:22, said:

Posted Image

Уникални кадри, същото се отнася и за саундтрака. Но не това е важното. Гледайте го, моля ви.
Аз пък бих ти препоръчал да изгледаш това:

Ashes and Snow
Posted Image

по две причини:
1. Явно си на подходяща вълна
2. Специално на теб мисля, че страшно много ще ти хареса

Някъде бях чел, че "Ashes and Snow" се изучавал в разни училища по фотография. И нищо чудно да е така предвид фината красота на филма. Гледа се със затаен дъх защото те е страх да не би някое повейче произведено от теб да развали прелестта лееща се по екрана. Уникално!
ПИСУК!

#80 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 20 юли 2009 - 20:23

Като сме захванали пейзажните филми, бих ви препоръчал The Fall. Това е една импресионистична приказка за непорастнали дечица. :worship:

Posted Image





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users