Jump to content

Slash в София04.02.2013 г. - зала "Фестивална"


83 replies to this topic

#21 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 November 2012 - 06:09 AM

Ех, тези наши пусти зали. Ето една бърза справка за "Фестивална":

TANKARD - 1992
KREATOR - 1993
KILLERS - 1995
DIO - 1998
MACHINE HEAD - 2004
KRAFTWERK - 2005
MEGADETH - 2005
KORN - 2005
BLIND GUARDIAN - 2007
FOREIGNER - 2007
DEEP PURPLE - 2007
INXS - 2007
TARJA TURUNEN - 2008
LIMP BIZKIT, QUEENSRYCHE , SAGA - 2009
W.A.S.P. - 2010
JOE COCKER - 2011
CINDERELLA и MR. BIG - 2011
EUROPE - 2012

Интересно ми е колко от присъствалите на някои от тези концерти са доволни/недоволни от звука. Аз съм присъствал на 10 от изброените и никой от тях не е бил концертът с най-лошия звук, на който съм бил. Концертът с най-лошия звук, на който съм бил беше в Зала 1 на НДК - Fish. Един от концертите с най-добрия звук, на който съм бил, е пак в Зала 1 на НДК - Jethro Tull.

Следващия път, като обявят концерт в Зала 1 на НДК, сигурно трябва да се самоубия, щото да оплюя мястото за.... звука му и едновременно да го обявя за най-добре.... звучащото е непреодолим логически конфликт :lol2:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#22 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 29 November 2012 - 11:05 AM

Бил съм на:

BLIND GUARDIAN - 2007 - Отвратителен звук, първите песни бяха почти неразпознаваеми.
TARJA TURUNEN - 2008 - Приличен звук, отдавам го на това, че беше по-лек концерта.
W.A.S.P. - 2010 - тук малко смесени чувства, групата изнесе доста сух концерт и звука не беше проблема там... И все пак не беше добър.

За мен извода е - ако е по-лека бандата става, но ако е нещо по-твърдо е ужас. За мен е залата с най-лош звук, дори и Христо Ботев е по-добре.

#23 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 29 November 2012 - 12:32 PM

Аз съм бил на 2 концерта,първия на Корн,лош звук,но на фона на емоцията и размазването,не ми пукаше особено.Втория-Лимп Бизкит-перфектен звук.

#24 yosko

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Male

Posted 29 November 2012 - 13:13 PM

Бил съм само на един концерт във Фестивална, на Cinderella и Mr. Big и звука беше доста добър.

#25 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 29 November 2012 - 13:14 PM

View Postjasta, on 29 November 2012 - 12:32 PM, said:

Не си бил на Machine Head? Доколкото ми е познат музикалния ти вкус, това ме изненадва.
ПИСУК!

#26 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 29 November 2012 - 14:04 PM

Аз лично съм бил на 5 концерта в залата, включително и на

View PostDepositus Cordis, on 29 November 2012 - 11:05 AM, said:

BLIND GUARDIAN - 2007 - Отвратителен звук, първите песни бяха почти неразпознаваеми.

В никакъв случай не казвам, че звукът на този концерт беше особено добър, но поне където бях аз си беше напълно приемлив :) Не им знам песните чак толкова добре, но нямах проблеми с разпознаването на която и да било песен. Предполагам просто конкретното място на което е бил даден човек е оказало значително влияние.

Колкото до останалите, според мен всички бяха в същата графа - приемлив звук. Нищо наистина впечатляващо и качествено, но и нищо особено гадно.

#27 sheli

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 29 November 2012 - 16:46 PM

На Machine Head беше просто кошмарен. Развали ми цялото удоволствие. Иначе след това, което чух на Limp Bizkit, очевидно проблемът не е в залата...

Edited by sheli, 29 November 2012 - 16:46 PM.


#28 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 29 November 2012 - 23:21 PM

Очевадните акустични недостатъци на една зала трудно се компенсират.

#29 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 30 November 2012 - 00:57 AM

Бил съм на 12 концерта в тази зала, на Форинър звукът беше един от най добрите който са правени в BGто, а на WASP просто не ми се говори, мислех, че слушам друга група :)

#30 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 30 November 2012 - 06:29 AM

Съгласен с по-горното мнение.Звукът на Foreigner беше покъртителен, а и тази година на Еurope също.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#31 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 30 November 2012 - 16:41 PM

И аз съм съгласен с по горното мнение за Europe :)

#32 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 01 December 2012 - 00:56 AM

За мен единствено на Таря озвучаването ставаше, но пак имаше какво да се желае. Блайнд Гардиън и УАСП бяха трагични. На Дио ми хареса, но това беше в зората на концертния живот, та го отдавам на ентусиазъм.
Общо заключение: залата не става.
Но в случая залата е последния проблем на предстоящия концерт...
None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#33 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 01 December 2012 - 21:35 PM

Съгласен с по горното мнение, че залата не става и аз бях на Дио и на мен ми хареса, тъй като и аз го бях ударил на емоция :)

#34 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 01 December 2012 - 22:29 PM

Е добре де , в крайна сметка нали за това отиваме на концертите - заради емоцията на живо и близкия контакт с любимите банди и изпълнители :)) Аз този концерт на Дио съм сигурен,че никога няма да го забравя и да ви призная честно и грам не се замислям какъв е бил звука точно и т.н. технически спесификаци и измерения...Е,спомням си как кънтяха и резонираха прозорците на залата и как се изкривяваше звука по време на саундчек-а,но когато малкият-голям човек излезе пред мен на сцената, нищо друго нямаше значение :) Разбира се , добрият звук допринася до голяма степен към това преживяването да е положително и да си тръгнем доволни от даден концерт, но все пак не трябва да сме чак такива педанти :) Наскоро бях на Боб Дилън - перфектно озвучаване от всяка една гледна точка,ама самият Дилън трагедия, едвам го изтраях - на по-отвратителен концерт не съм бил и ако не беше китарата на Марк Нопфлър да си бях тръгнал още след втората песен - давам го като пример за обратното :)

#35 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2012 - 00:09 AM

Че той Дилън някога бил ли е добър певец?

Нямам нищо против него, де, обаче не мисля, че някога е впечатлявал с гласови данни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#36 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 02 December 2012 - 03:13 AM

Така е и според мен никога не е бил - той си е текстописец, поет с китара, но вече пък съвсем не става за нищо. Ушите чак започнаха да ме болят, наистина едвам се издържаше :)) По повод на Слаш, да сме малко и ин топик, не само оф, мисля че за феновете на Гънс ще представлява интерес,но иначе не е кой кой знае какво.Вокалистът си го бива, останалите музиканти се справят технически доста добре,но енергията на Слаш и емоцията май са поутихнали или може би на мен така ми се струва. Аз все пак го гледах като съпорт на Ози, а не самостоятелно, така че може и това да е оказало влияние върху цялостното му представяне. Сетлистът беше перфектен, без забележки там :)

#37 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 02 January 2013 - 21:51 PM

Вече има леко раздвижване по темата, чудех се кога ще пуснат плакатите, че то време не остана:) !!!

http://www.katehizis...s.php?id=23441

#38 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 03 January 2013 - 23:51 PM

Да, има и раздвижване по улиците на софия. Плаката стои много добре в ърбън пейзажа ан софия, особено в контраст с плаката на хелоуийн, jbj и рамщаин. Направо ми се прииска да си взема един да го лепна на хладилника.

#39 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 09 January 2013 - 12:09 PM

Като гледам за пред сцената са свършили билетите, може и добре да се развиват продажбите. Аз ще решавам като дойде февруари сигурно :)

#40 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 09 January 2013 - 15:11 PM

View Postwhiplash159, on 29 November 2012 - 13:14 PM, said:

Не си бил на Machine Head? Доколкото ми е познат музикалния ти вкус, това ме изненадва.
Пропуснах,да :( Иначе на Лимп Бизкит звукът беше перфектен в тази зала.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users