Jump to content

Ходите ли на Църква?


77 replies to this topic

#41 Mermaid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts

Posted 08 октомври 2007 - 13:26

View PostAggressive Perfector, on Oct 8 2007, 13:25, said:

Mermaid, поздрав с Deicide - Lunatic of God's Creation :rolleyes:

Благодаря за вниманието! ;)

#42 vancheto_flower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 08 октомври 2007 - 15:51

Mermaid, аз също ти благодаря! Бъди такава, каквато си и не обръщай внимание на хора, които освен своето мнение друго не зачитат! Мисля, че се досещаш какво имам предвид :rolleyes: Поздрави от мен!

Edited by vancheto_flower, 08 октомври 2007 - 15:55 .


#43 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 11 октомври 2007 - 14:05

Ходя в църквата на Бачковския манастир, когато ми дойдат на посещение колеги от странство - един вид гледаме забележителности. С пластмасова дограма, секвои, кондиционери и прочие ортодоксалности.
Проблемът ми с "християните" в родината е, че не са достатъчно такива, основно са прокламатори. Така де, не може християнството ти да се заключава в това, да ядеш прасе по Коледа и агнешко на Великден. :metal: . Един вид, суеверност, по-скоро, май?
^ Оттук (че другите не са съвсем, баш такива, а по-други, и че това поражда вълнение в мен) стигам до извода, че съм православен фундаменталист, което пак е нелепо, защото не искам никого да задължавам с виждането си по въпроса, или поне така си мисля. :metal:
Църквата е еталон в областта на маркетинга, но разпростира амбициите си много по-надалече, гони всеобщност, но претенциите на институционализираните заведения за абсолютност издишат, когато ги съотнесем към други епохи, региони, култури и т.н.
Even angels lose their wings, eventually..

#44 rockboy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 27 октомври 2007 - 20:51

YES,AZ SAM PRAVEDEN ROCADJIA.

#45 mort

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 19 март 2009 - 08:57

Не съм ходила в църква, за да се моля, никога. Винаги съм зачитала църквите единствено за забележителност, макар и да ме караха да паля свещи от съвсем крехка възраст. :o
Няма да казвам в какво вярвам, защото това ще предизвика само негативни отклици, но който иска да знае-да погледне подписа.
ПС: Що така се гаврите с момичето, всеки е свободен да вярва в каквото иска. Тя е избрала да е антихристка. :yes:

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 март 2009 - 09:35

View Postmort, on Mar 19 2009, 08:57, said:

който иска да знае-да погледне подписа
Погледнах го :yes: Интересен е, но прочитайки го у мен възникват разни въпроси... Да разбирам ли правилно, че ако се чувствам християнин, ти би искала да ме измъчваш? :o
I don't know how I managed it...

#47 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 19 март 2009 - 10:44

View PostOzzy, on Mar 19 2009, 09:35, said:

Да разбирам ли правилно, че ако се чувствам християнин, ти би искала да ме измъчваш? :metal:
Само душата ти :D Пускайки ти Dimmu Borgir ако съм доразбрал от подписа ;)

#48 mort

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 19 март 2009 - 21:37

Е това не значи, че ще избивам всеки християнин, който намеря. Сатанистите (опааааа) не сме чак толкова фанатизирани. За Димму не знам. За мен това би било радост, а не мъчение. :D Освен това, братята метъли трябва да се подкрепяме. :metal: :D ;)

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 март 2009 - 08:50

View Postmort, on Mar 19 2009, 21:37, said:

Освен това, братята метъли трябва да се подкрепяме.
Значи няма да ме имъчваш. А така се надявах... :metal:
Ако промениш решението си - пиши ми. Тук, на лична, на мейл... Отворен съм за всякакви игри :D
I don't know how I managed it...

#50 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 март 2009 - 11:44

View PostOzzy, on Mar 20 2009, 08:50, said:

Значи няма да ме имъчваш. А така се надявах... :harhar:
Ако промениш решението си - пиши ми. Тук, на лична, на мейл... Отворен съм за всякакви игри :D
:lol: Мръсник!!! :)

#51 EnergY

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 21 март 2009 - 15:48

На 5 църкви ходя...

#52 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 22 март 2009 - 18:16

View Postmort, on Mar 19 2009, 21:37, said:

Освен това, братята метъли трябва да се подкрепяме. :unsure: :) :D
Брадърз евриуеър, рейз йор хендс инто ди еър! Уи ар уориърс, уориърс ъф дъ уърлд!

Инаме по темата, на църква не ходя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#53 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 22 март 2009 - 19:17

Случва се понякога минавайки покрай църква или храм, ей така, спонтанно да ми дойде желание да вляза. И тогава влизам...паля свещичка за здравето на детето ми и близките ми.
Не обичам блъсканиците по празниците, това за мен е просто една показност и нищо повече.
Когато почувствам нужда да се моля, го правя. И не е задължително това да стане в храм или църква.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#54 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2009 - 17:28

Ходил съм доста често, като по-малък, в момента не изпитвам нужда да ходя и все повече си мисля, че това е пълната измислица(за всички религии става въпрос), но нещо в мене винаги си задава въпроса "Ами, ако бъркам."
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#55 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 26 април 2009 - 13:40

Не ходих тая година,иначе миналите години ходех щот там се сбирахме с други приятели и отивахме да пиеме :angel:

#56 Mortician

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 27 април 2009 - 14:23

Не,не ходя на църква!Защото като вляза в църква ми става едно студено и пусто в душата,направо спичам!Бог мож :( е и да е навсякъде,защо да влизам ,като се чувствам некомфортно.

#57 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 27 април 2009 - 17:01

View PostMortician, on Apr 27 2009, 14:23, said:

Не,не ходя на църква!Защото като вляза в църква ми става едно студено и пусто в душата,направо спичам!Бог мож :) е и да е навсякъде,защо да влизам ,като се чувствам некомфортно.
omfg :(

#58 Цонева

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 май 2009 - 16:39

Вчера бях на панахида. Иначе последното, което съм, е религиозна, но все още се срещат люде, които се молят, правят дарения за храма /касите и надписите, че имат нужда от пари, за навсякъде из сданието/ и дори се изповядват. Ходих по чужбинско малко почивните дни и се мотах из разни катедрали, та ми направи впечатление, че млади хора се редят на опашка, за да си изповядат греховете, млади девойки се замонашват.. :metal: Пълна католическа дивотия.

#59 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2009 - 20:29

Отгледан съм в хриситянско семейство и като малък често ме водеха на църква.Сега ходя доста рядко,но за големите празници съм там. :)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#60 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 01 юни 2009 - 15:43

а какво мислите за практиката, и по специално при младите хора, които се венчават в църква или кръщават децата си /още като бебета, когато нямат никаква представа или право на избор/ без въобще да са вярващи христяни, просто защото така се прави или под родителски натиск, примерно?
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users