Jump to content

Малоумието на "Facebook"


40 replies to this topic

#21 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 03 юни 2010 - 11:14

View PostSatyr, on Jun 3 2010, 08:16, said:

".... 33 727 потребители ..... демонстративно изтриха профилите си...."
нали не можело да се изтриват?...


View PostSvil, on Jun 3 2010, 10:40, said:

Най-новото от тази сутрин.
Фейсбук ти предлага да си потърсиш приятелите, като си дадеш паролата за Скайп акаунта и той ти импортне контактите. Тия малоумни ли са, че сам ще си предоставя паролата, ей така?

със сигурност доста народ ще се хване... те пак добре, че просто не си я взимат паролата от някое registry...
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#22 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 03 юни 2010 - 11:43

View PostVelvet Thorns, on Jun 3 2010, 12:14, said:

със сигурност доста народ ще се хване... те пак добре, че просто не си я взимат паролата от някое registry...

Според това, което са ми написали, доста от моите контакти са се хванали вече и ми предлага и на мен да ги последвам. Е аз не съм чак толкоз тъп. Иначе от регитрите наистина може да се вземе, ама тогава вече имаш основание да ги съдиш, а така ти сам и доброволно си я дал паролата си :harhar:

View PostVelvet Thorns, on Jun 3 2010, 12:14, said:

".... 33 727 потребители ..... демонстративно изтриха профилите си...."
нали не можело да се изтриват?...
Бъди сигурна, че не са изтрити, просто са скрити :bomb:

#23 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 04 юни 2010 - 17:36

View PostSvil, on Jun 3 2010, 12:43, said:

Според това, което са ми написали, доста от моите контакти са се хванали вече и ми предлага и на мен да ги последвам.
На мен ми изпращаха тези "тийзъри", за да си предоставя паролата на пощенската кутия, но силно се съмнявам, че ТОЧНО ТЕЗИ хора, които уж били предоставили своята, биха го направили някога. Паролите не си давам - нъц. :angry2:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#24 Unreal

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Posted 04 юни 2010 - 18:06

мен ме тормози друга мисъл колкото и упорито да давам в настройките си за поверителност да ми се скрие профила в търсачките и всичките ми данни да са видими само за приятели .... седмица две след като го направя oтново има някаква промяна и чacт от данните ми са видими за всички потребители или за приятели на преятели ... вече почнах да се изнервям....

п.с. поправено :angry2:

Edited by Unreal, 04 юни 2010 - 19:52 .


#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 юни 2010 - 19:10

Извадка от правилата на форума :angry2:

Quote

Забранява се на потребителите да ползват непрекъснато текст с определен цвят или вид шрифт, в т. ч. болд, италик и т. н.

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 04 юни 2010 - 21:41

Винаги съм смятал, че twitter е по-добрият вариант за социална мрежа и респективно винаги ми е било странно масовото "залитане" по Facebook.

Различията между двете са ясни. Моята регистрация в twitter е заради официалните акаунти на някои чуждестранни медии, тимове от моторните спортове, футболни клубове, музиканти и т.н., заради новините. Друго не ме интересува в социалните мрежи, следователно не ме занимават с глупости, както от известно време - разбирам - е във Facebook.

А за приятелствата ... ако човек има желание, винаги се намира начин да поддържа връзка с някого, който му е по-близък. Особено в България. Има e-mail, skype, телефони и т.н.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#27 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 05 юни 2010 - 18:31

View PostSailing Ships, on Jun 4 2010, 22:41, said:

Има e-mail, skype, телефони и т.н.
Проблемът е в съответните приятели, които както ти се изрази са залитнали по Facebook. Не им се поддържа друг контакт и това е. Кумецът е в щатите и години наред бях загубил връзка с него, въпреки че му имам мейл и дори телефон. Е на нито един мейл не е отговорил, телефона му сменил номера и т.н. Ама ела да видиш, ако му пиша във фацебука, колко бързо отговаря ;)

#28 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 05 юни 2010 - 19:03

Знам чудесно за какво говориш. Познато ми е.

В края на краищата, това не е бизнес - да си поставяме условия и да ги спазваме. Желанието ражда начина. Но като всяка мода, Facebook рано или късно ще поотмине. ;)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#29 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 06 юни 2010 - 14:00

Всъщност от всичко изписано ми се налага един извод. А именно: не е малоумен фейсбука, малоумни са потребителите му. Собствениците сигурно скоро ще са милиардери, ако още не са станали. Опциите му са направени, за да са удобни за тях и админите. А който от нас се излъже да си даде личните данни, то си е за негова сметка.
Дай боже, да се окаже наистина само мода и малко по малко да затихне.

#30 Guest_Real&Tender_*

  • Гости

Posted 14 декември 2010 - 22:36

Не затихва а за съжаление се разраства,като напоследък се отчита,че най -активни са българите;но пък ако ви е скучно,там можете да поиграете на играта "харесвам -не харесвам",също като обича ме-не ме обича,хаха,общо взето Facebook има детинско излъчване :unsure:

#31 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 15 декември 2010 - 18:37

View PostSvil, on Jun 6 2010, 14:00, said:

Собствениците сигурно скоро ще са милиардери, ако още не са станали.

На двадесет и три години Марк Цукерберг става най-младият милиардер в света, в момента е на 26 и има някъде към 6,9 милиарда...

#32 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 декември 2010 - 21:48

View Posteddie, on Dec 15 2010, 18:37, said:

На двадесет и три години Марк Цукерберг става най-младият милиардер в света, в момента е на 26 и има някъде към 6,9 милиарда...
Жив и здрав да е, ама да го обявят за мъж на годината ми се струва нелепо.

#33 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 16 декември 2010 - 07:50

View Posteddie, on Dec 15 2010, 18:37, said:

На двадесет и три години Марк Цукерберг става най-младият милиардер в света, в момента е на 26 и има някъде към 6,9 милиарда...

И отказа да го продаде на Майкрософт за още 15 :angry2:

#34 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 16 декември 2010 - 13:35

Еми нека има, като има достатъчно овчици да му ги трупат...

#35 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 16 декември 2010 - 14:15

View PostDepositus Cordis, on Dec 16 2010, 13:35, said:

Еми нека има, като има достатъчно овчици да му ги трупат...
Неговата ферма е най-голяма :angry2: :angry2:

#36 Vivi

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Female

Posted 17 януари 2011 - 11:09

А за малоумието на форумите какво ще кажете?

Малоумно е, ако се вманиачиш и го вземаш прекалено насериозно.

#37 scienza

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 9 posts
  • Gender:Female

Posted 24 февруари 2011 - 12:07

Ето още една тема, вълнуваща почти всеки, който ползва интернет.
Честно казано нямам причина, за да не си изтрия фейсбука. Но нямам и психическата нагласа да го направя. Абсолютно като краста ми е. Плъзнали са слухове, че щял да се плаща и който не си плаща ще му бъде изтрит акаунта- а дано, защото аз опредлено няма да го направя доброволно. Не знам как да си го обяснявам, освен зависимост няма какво друго да кажа. Преди постоянно четях книги, гледах телевизия най-малкото, сега просто се улавям как сядам на компютъра за нещо и вместо да натисна иконката на гугъл и да търся каквото ми трябва, аз щракам върху тази на фейсбук и за пореден път преглеждам "Най-новото" и гледам как "приятелите ми" са си изтеглили късметче, написали са си, че пият кафе на терасата и са качили снимка на сладкиши и са ме тагнали... Единственото, от което още не ме е разделил фейсбук е природата и разходките.

#38 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 24 февруари 2011 - 15:01

Ако смяташ че нещо не ти е необходимо не виждам какво те спира - режеш и толкоз. Аз не виждам причина която би ме накарала да си направя, ако някой иска да контактува с мен може да си намери начин и без да си ставаме "социални дружки".

#39 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 24 февруари 2011 - 15:31

View PostDepositus Cordis, on Feb 24 2011, 15:01, said:

ако някой иска да контактува с мен може да си намери начин и без да си ставаме "социални дружки".
Точно по тази причина затрих моя профил в началото на есента и отново точно по тая причина си направих нов в края на януари, доста по-редуциран, защото се оказа, че има поне 5 души, които са в чужбина и с които нямам никакъв друг контакт, освен ФБ.

Edited by Blacky, 24 февруари 2011 - 15:32 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#40 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 24 февруари 2011 - 15:51

^ Там Skype нямат ли си? :blink:

FaceBook и посветените нему кино-шедьоври отказвам да коментирам. Същите игри, макар и поорязани, си играя и в MySpace, но там има и музика. :blush: :metal:
Don't mistake lack of talent for genius.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users