Jump to content

Bon Jovi около БългарияЗагреб, Истанбул, Букурещ, Атина


86 replies to this topic

#41 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 12 July 2011 - 05:02 AM

Аз не бях на този концерт, уви , но пък успях да ги гледам през март месец и имам един въпрос към всички, които са се насладили на шоуто в Букурещ - как ви се стори звука като цяло и имаше ли го този толкова характерен Бон Джоуви рок саунд от 80-те и началото на 90-те. На концертът,на който присъствах бяха извели клавира и баса на преден план за сметка на китарата и барабаните и не бях особено очарован от този факт - все едно слушах кънтри или поп група, а не рок такава. Китарата на Самбора някак си се губеше през цялото време. Иначе като сетлист мисля,че Букурещ е много по-добре, най-малкото повече песни са направили. Ето за сравнение какво видях и чух аз :

1.Blood on Blood Play
2.You Give Love a Bad Name
3.Born to Be My Baby
4.We Weren't Born to Follow
5.Lost Highway
6.Whole Lot Of Leavin'
7.It's My Life
8.Runaway
9.The More Things Change
10.We Got It Goin' On
11.Bad Medicine / Pretty Woman
12.Lay Your Hands on Me
13.Hallelujah
(Leonard Cohen cover)
14.What Do You Got?
15.I'll Be There For You
16.Who Says You Can't Go Home
17.I'll Sleep When I'm Dead
18.Blaze of Glory
19.Have a Nice Day
20.Keep the Faith
Encore:
21.Wanted Dead or Alive
22.I Love This Town
23.Livin' on a Prayer

#42 Dobri

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 12 July 2011 - 10:48 AM

Публиката си беше съвсем нормална. Все пак това не е Слеър!? Вие какво очаквате от публиката на концерт Бон Джоуви?
Може би на концерт в България щеше да е още малко по емоционална, но в никакъв случай не може да се нарече "умряла".

Edited by Dobri, 12 July 2011 - 10:50 AM.


#43 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 12 July 2011 - 13:33 PM

От официалния сайт на BON JOVI: КЛИК! :worship:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#44 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2011 - 13:42 PM

View PostYanni, on Jul 12 2011, 14:33, said:

От официалния сайт на BON JOVI: КЛИК! :worship:

Респект!
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#45 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2011 - 13:58 PM

View Postfyrgi, on Jul 11 2011, 17:37, said:

ПС. в някоя медиа се появи коментар от присъствал, че Jon два пъти споменал България наедно с Румъния. Това аз не го чух и според мен не е вярно. Нека някой от присъствалите потвърди.

Не чух Джон да споменава въобще България. На няколко пъти поздравяваше Букурещ /с леко неправилен начин на изказ, може оттам да е станало объркването .../, но за България нищо не каза ...

View Postglimpse, on Jul 11 2011, 17:08, said:

Първо пропускателния режим беше пълна скръб и мъка....Пуснаха ни чак на It's my life!!!!!

Извини ме за вметката, но на концерт, обявен, че ще бъде от 15:00 часа, вие сте се опитали да влезнете в 20:30 часа и се ядосваш, че си изпуснал/а първите песни? Не го разбирам аз това ... Все едно на София Рокс да дойдеш в 23:55 и да се ядосваш, че си пропуснал Майк и Механиците, които бяха обявени, че ще излезнат към 19:30 часа ... :worship:

View Postking_of_dreams, on Jul 12 2011, 06:02, said:

...как ви се стори звука като цяло и имаше ли го този толкова характерен Бон Джоуви рок саунд от 80-те и началото на 90-те. На концертът,на който присъствах бяха извели клавира и баса на преден план за сметка на китарата и барабаните и не бях особено очарован от този факт - все едно слушах кънтри или поп група, а не рок такава. Китарата на Самбора някак си се губеше през цялото време.

Като цяло китарата на Ричи се чуваше добре, ясно и рокаджийски, не бяха изведени клавира и баса на преден план, даже на моменти не се и чуваха кой знае колко добре и ясно, но си беше рокаджийски саунда, а не поп /поне такова е моето мнение .../. А и аз се кефя на Ричи много, но той изглеждаше много уморен /на 2 пъти "прехвърли отговорността" солата да ги прави другия китарист Боби .../, а и не изпя "Lay your hands on me" както е било в Лондон, в зала О2 миналата година, на първите 2 концерта от настоящето турне ...

Edited by Minstrel in the Gallery, 12 July 2011 - 14:02 PM.


#46 glimpse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2011 - 14:14 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 12 2011, 14:58, said:

Извини ме за вметката, но на концерт, обявен, че ще бъде от 15:00 часа, вие сте се опитали да влезнете в 20:30 часа и се ядосваш, че си изпуснал/а първите песни? Не го разбирам аз това ... Все едно на София Рокс да дойдеш в 23:55 и да се ядосваш, че си пропуснал Майк и Механиците, които бяха обявени, че ще излезнат към 19:30 часа ... :worship:

Концерта не е бил обявен за 3, а просто вратите отваряха в 3, освен това бяхме там в 7 и този един час до 8 се блъскахме като животни стотици хора...
Не мисля, че е нормално всички да са там от 3 и на 35 градуса да се изпекат като факли...120 припаднали е имало!
А и рок концерт да започне по светло и на такава жега, не би ми минало през ума. Даже мислех, че като сме там в 7, до 7:20 ще сме вътре и ще чакаме поне до 9, но.....уви
When I was a child, I caught a fleeting glimpse, out of the corner of my eye...

#47 karasko

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts

Posted 12 July 2011 - 14:16 PM

Моите впечатления:

- СТРАХОТЕН КОНЦЕРТ - 3 часа наистина най-големите хитове на групата. Единствено Blaze of Glory я нямаше, но ще го преживеем;
- не знам кой какви проблеми е имал с влизането, но аз влязох на практика не спирайки моят ход на вървене от южния вход към 18.30 - бързо и акуратно - тъкмо свршваха първите подгряващи;
- множество тенти за пиене и ядене (едни пици се разнасяха нон-стоп) - около 4 пъти повече от Sofia Rocks и никакви опашки за жетони и напитки;
- хубав декор от Centrul Civic и площадът е подходящ като място за провеждане;
- учудих се, че се появиха толкова рано - към 20,05ч.
- първите 7-8 песни публиката и въобще емоцията не бяха на ниво - само на тотал хитовете It's my life и Runaway се раздвижихме;
- много българи - още в събота Русе посрещна мощна вълна, запътила се за Румъния, а в Букурещ по обяд в неделя и в следобедните часове бяхме окупирали улиците, езерото и полянките в Gradina Elisabeta, фонтаните и МОЛ-а на Piata Unirii; личеше си и по множеството знамена по време на концерта (едно от които беше моето) - много приятна гледка. Българско знаме имаше на сцената хвърлено пред Jon още след 3-4 песен и тъкмо се чудехме дали знае цветовете на румънското и затова не взима нашето, и той си качи тяхното на Bed of Roses;
- публиката - може би малко по-неактивна от нашата, но все пак си беше на ниво. Определено където имаше български групички се усещаше. Не знам официалните данни за посещаемост, но едно 40-45хиляди си имаше;
- голяма жега - натрупана от разходките през деня и седенето на асфалта на площада дори и на 8-стр. вестник предизвикваше чак болка в задните части

#48 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2011 - 14:18 PM

View Postglimpse, on Jul 12 2011, 15:14, said:

Концерта не е бил обявен за 3, а просто вратите отваряха в 3, освен това бяхме там в 7 и този един час до 8 се блъскахме като животни стотици хора...
Не мисля, че е нормално всички да са там от 3 и на 35 градуса да се изпекат като факли...120 припаднали е имало!
А и рок концерт да започне по светло и на такава жега, не би ми минало през ума. Даже мислех, че като сме там в 7, до 7:20 ще сме вътре и ще чакаме поне до 9, но.....уви
Блъскали сте се, защото на такива масови мероприятия не се ходи в последния момент :worship:
. . . And Justice For All

#49 glimpse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Female

Posted 12 July 2011 - 14:30 PM

View Postdeluxworld, on Jul 12 2011, 15:18, said:

Блъскали сте се, защото на такива масови мероприятия не се ходи в последния момент :worship:
Ми от това което чувам и чета другия възможен вход е бил абсолютно празен и се е минавало абсолютно безпроблемно, но ние табели и информация за друг вход не видяхме. Както и да е :worship:
When I was a child, I caught a fleeting glimpse, out of the corner of my eye...

#50 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 12 July 2011 - 15:13 PM

Не искам да се заяждам с никой, но защо трябва все да изпъкваме с тия знамена? Що за позьорщина? На няколко концерта съм бил в чужбина (на тоя уви не) и все се появява трибагреника. Защо? На мен ми е приятно да го видя на стотици км от България, но другите гледат тъпо и неразбиращо. За мен просто няма смисъл. Някой ако иска да ми обясни.

#51 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 12 July 2011 - 15:57 PM

Хах, много добър въпрос :worship:
I will win but never fight
That's the Art of War

#52 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 12 July 2011 - 19:29 PM

View PostOBender, on Jul 12 2011, 16:13, said:

Не искам да се заяждам с никой, но защо трябва все да изпъкваме с тия знамена? Що за позьорщина? На няколко концерта съм бил в чужбина (на тоя уви не) и все се появява трибагреника. Защо? На мен ми е приятно да го видя на стотици км от България, но другите гледат тъпо и неразбиращо. За мен просто няма смисъл. Някой ако иска да ми обясни.
Няма никаква причина , освен лесното намиране на банда пияни българи из тълпата:worship:Губим се често и за това се нуждаем от средство за рекогносцировка.Пробвали сме да веем както мазна покривка , полята обилно с хрян и горчица от наденичките в Чехия, размахвали сме акани боксери на клон от джанка, джапанка на рейка от палатка и кирлива моряшка фланелка на прясно подкастрена дряновица :)Ефектът е същия :worship: Все се откриваме .За ранообразие напоследък носим едни парчета плат, съшити от три цвята-бял, зелен и червен....Някак си по естетически издържано изглежда отстрани , забобено върху 6 метрова карбонка.А и хората ни възприемат по-добре , отколкото размахвайки потни кюлоти:)

Edited by Journeyman, 12 July 2011 - 19:31 PM.

www.etarfans.org

#53 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 13 July 2011 - 08:51 AM

Забавна версия, но ни е сериозна :worship:

#54 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 13 July 2011 - 10:34 AM

View PostOBender, on Jul 12 2011, 16:13, said:

Не искам да се заяждам с никой, но защо трябва все да изпъкваме с тия знамена? Що за позьорщина? На няколко концерта съм бил в чужбина (на тоя уви не) и все се появява трибагреника. Защо? На мен ми е приятно да го видя на стотици км от България, но другите гледат тъпо и неразбиращо. За мен просто няма смисъл. Някой ако иска да ми обясни.
За да знаят групите, че имат фенове и в България и следващият път да наминат и насам. Достатъчно сериозно ли звучи :)
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#55 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 13 July 2011 - 12:22 PM

Да, това е най-елементарното и логично обяснение но едва ли някой трезвомислещ вярва че ще разчувства някой музикант по този начин.
Мисля си че е по-скоро някакъв сбъркан патриотизъм, неосноваващ се на нищо.

#56 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 13 July 2011 - 12:35 PM

View PostOBender, on Jul 13 2011, 09:51, said:

Забавна версия, но ни е сериозна :angry3:
Повярвай ми , брато :angry3:Никога до сега не съм бил по-сериозен ...Ако пак не ти се струва реалистично-попитай наживо първият срещнат българин с трибагреник на концерт в чужбина ....Струва ми се ,че там своят отговор ще намериш ,мдаааааа.И нека силата бъде с теб :)
www.etarfans.org

#57 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 13 July 2011 - 12:42 PM

Няколко пъти съм тръгвал да го правя но все си представям че вместо да разменим няколко думи с братски усмивки разговора ще прерасне в лют спор и се отказвам. Може при следващ случай и подходящ събеседник (примерно жена или очевидно по-слаб физически тип) да се пробвам :)

#58 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 13 July 2011 - 13:06 PM

View PostOBender, on Jul 13 2011, 13:22, said:

Да, това е най-елементарното и логично обяснение но едва ли някой трезвомислещ вярва че ще разчувства някой музикант по този начин.
Мисля си че е по-скоро някакъв сбъркан патриотизъм, неосноваващ се на нищо.
Факт е, че доста музиканти реагират на българското знаме - погледни например клипа, на който Брус Дикинсън се обръща към българските фенове на гръцкия Sonisphere (има линк в темата за фестивала в съседния форум). И не си мисли, че само българите развяват флага си на концерти в чужбина :) На всеки по-голям фестивал се виждат знамена на различни държави и аз лично не виждам нищо сбъркано в това.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#59 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 13 July 2011 - 13:49 PM

Конкретно за Брус и Сонисфиъра причината за обръщането му към нашите фенове НЕ Е заради знамената им, а заради разпадането на фестивала у нас, ако нямаше разпадане и дума нямаше да каже.

Интересно наистина и защо реагират както казваш, дали защото и на тях им е странно и изненадващо да вееш флага на страната си, или наистина от респект към феновете.

Пък и за тия големи фестивали които споменаваш е нормално от толкова хора чисто процентно да има и сбъркани типове :)

#60 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 13 July 2011 - 14:06 PM

На клипа се вижда разветият български флаг и затова го посочих. Не вярвам да не го е видял. Казал ли е нещо подобно на Sonisphere в Турция? Няма такива данни. Логично е да се обърне към българските фенове там, където ги е видял, а как е разбрал, че са българи - по знамето, предполага се.
Май само на теб ти е странно, а всички останали са сбъркани :)
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users