Jump to content

Левски vs. ЦСКАВечното дерби...


655 replies to this topic

#601 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 юли 2013 - 21:56

View PostParabellum, on 11 юли 2013 - 21:48 , said:

А Левски и ЦСКА западат, защото нямат достатъчно пари в момента, това е простичката истина.

Правилно ли прочетох? След три спонсора от Кремъл? Е, какво още трябва да направи държавата за "отбора на всички власти", за да бъде той финансово обезпечен за поредното си пътуване до Антарктида?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#602 Parabellum

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2013 - 22:20

Ама ти наистина ли вярваш, че Левски се къпят в пари? :russian_roulette:
Виж им само селекцията тази година. Всичко с подръчни материали.
Разбира се, толкова закъсали като вас - да нямате пари да си платите пътя и да се откажете, не сме. :lol:
Всеки съди от собствената си камбанария явно - на банкрутиралия и задлъжнял до гуша и едни пари за път му се виждат цяло богатство. :lol2:

Edited by Parabellum, 11 юли 2013 - 22:24 .


#603 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 11 юли 2013 - 22:21

View PostOzzy, on 11 юли 2013 - 21:41 , said:

А! Разбрах. Но не съм съгласен с теб, че "разшавване" е да биеш някакъв казакстански отбор. Ама както и да е.

Иначе си прав. "Ботев" се разшаваха благодарение на един човек. И не, той не е този, който визираш ти, а един друг, дето отговаря на определението "олигарх".

Съгласи се - в който и да е отбор, когато налееш толкова много пари, ама разумно да ги налееш, а не просто ей така да ги хвърляш за щяло и нещяло, няма как рано или късно да не се появят НЯКАКВИ резултати.

Разшавване е разбира се, как да не е. Но нищо повече от това, засега. Ботев показа лице и игра, такава, каквато ще ме накара да ги гледам и друг път. Не е малко.
Дай да видим сега от къде идват парите в Милан, да речем, или в Реал Мадрид, или в Челси или в най-новия евро гранд, Монако, айде като сме на тема Франция да кажем и ПСЖ. В тия отборчета, дето ги гледа цял свят понятието "олигарх" е абсолютно непознато. Парите, да речем, идват от космоса.
И още, играят роля, доколкото са правилно похарчени, всичко друго /видяхме го днес от около четири часа следобед до около шест без нещо/ е пълна идиотия, според мен.
И резултатите /ама истински устойчивите резултати, не тая година шампиони, догодина в "Б" група/ никога, ама никога не идват на мига. Трябва си, как да го кажа, технологично време за тая работа. Примери колкото щеш.
Инак, принципно, нямаме големи разминавания.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#604 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2013 - 22:31

^
Нали това казвам... Днес, за да се случи нещо във футбола (у нас или в чужбина - без значение), са нужни главно две неща:
- пари
- парите да се изразходват правилно. Разбирай, с акъл. Селекция. Детско-юношеска школа. Стадион. Треньори. И т.н.

Примерите са налице. В "Левски" и ЦСКА, в последните пет-шест години бяха хвърлени десетки милиони. И? Резултатът, в общи линии, е нула.
I don't know how I managed it...

#605 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 12 юли 2013 - 07:53

М даааа. Това, което се случва в родните грандове, последните години, е пълна трагедия.
Можем и до утре да си говорим и пак да не изчерпим нещата, дето се случват не както трябва.
Като почнем от постоянните смени на треньори и футболисти през има-няма шест месеца, минем през огромните грешни пари дето се похарчиха за няма нищо и стигнем чак до пълната разруха по стадионите и базите. Тъжно. Няма буквално едно нещо, дето е направено както трябва, че на всичкото отгоре да имаме претенции за нещо си. Тъжно.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#606 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2013 - 08:33

Ако някой от така наречените ни грандове беше разходвал десетките милиони, които се похарчиха в последните 10-20 години за куци коне от чужбина, неоправдано високи заплати на футболни инвалиди и какво ли още не, за изграждането на качествана детско-юношеска школа на европейско ниво, днес този отбор щеше:
- да е абсолютно непобедим на територията на България
- да се представя сравнително добре в европейските клубни турнири (почти) всяка година
- отново (почти) всяка година щеше да продава поне по един футболист в Западна Европа за доста сериозни суми.

А какво имаме днес, пак да повторя - след хвърлени на вятъра ДЕСЕТКИ МИЛИОНИ? Имаме разруха. И единствените случаи, в които феновете на тези "грандове" могат да изпитат някаква радост, са или когато противниковият отбор загуби от мега слабак в евротурнирите, или когато единият "гранд" победи другият "гранд" във вътрешното ни първенство. А това вече е супер жалка история.
I don't know how I managed it...

#607 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 12 юли 2013 - 10:37

Абсолютно съм съгласен.
И какво толкова страшно има да не си шампион и да не участваш в турнирите за няколко години? Като си първи в България с уредени мачове и съдии и разни други схеми, просто се заблуждаваш, това е, друго няма. То всяка година се повтаря едно и също. Щото хвърчим във въздуха и съвсем сме загубили представа за реалността.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#608 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 юли 2013 - 10:53

+1

Аз предпочитам пет години да не играем в Европа, но да изградим състав от нулата. Лошото е, че при двата "гранда" нещата стоят по малко по-различен начин и никой не иска да чака. Публиката натиска собствениците за титли и трофеи + задължително участие в турнирите. Собствениците купуват измислени бразилчета, за да угодят на публиката и в крайна сметка де се докопат до постъпленията от УЕФА, свързани с участия в турнирите. Схемата е изначално тотално сбъркана, но ако направиш анкета сред феновете на ЦСКА и Левски, колко от тях биха се съгласили да не гледат евроизлагации в близките пет години с идеята да се изгради състав от собствени кадри, който дори и да не пробие в групите на един от двата турнира, поне няма да отпадне още в първи предварителен кръг в Азия, на границата с Молдова, от отбор, който досега е елиминирал само един противник в турнирите?

Лошото е, че дори моделите Литекс и Лудогорец очевидно не работят. Дават известни положителни резултати в първите години и после всичко се обръща. Докато не променим изначално системата, нищо добро не ни чака...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#609 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2013 - 12:01

Аз съм доста любопитен какви ще са последствията от тази новина. Четири години и половина са това - взети са стотици решения, подписани са стотици договори, които май излиза, че тези хора са нямали право да ги подписват. И кво правим сега? :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#610 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 12 юли 2013 - 12:03

View Postmarillion, on 12 юли 2013 - 10:53 , said:

+1

Аз предпочитам пет години да не играем в Европа, но да изградим състав от нулата. Лошото е, че при двата "гранда" нещата стоят по малко по-различен начин и никой не иска да чака. Публиката натиска собствениците за титли и трофеи + задължително участие в турнирите. Собствениците купуват измислени бразилчета, за да угодят на публиката и в крайна сметка де се докопат до постъпленията от УЕФА, свързани с участия в турнирите. Схемата е изначално тотално сбъркана, но ако направиш анкета сред феновете на ЦСКА и Левски, колко от тях биха се съгласили да не гледат евроизлагации в близките пет години с идеята да се изгради състав от собствени кадри, който дори и да не пробие в групите на един от двата турнира, поне няма да отпадне още в първи предварителен кръг в Азия, на границата с Молдова, от отбор, който досега е елиминирал само един противник в турнирите?

Лошото е, че дори моделите Литекс и Лудогорец очевидно не работят. Дават известни положителни резулта
ти в първите години и после всичко се обръща. Докато не променим изначално системата, нищо добро не ни чака...

Ми трябва да прогледнем най-накрая и собственици и фенове и футболисти. Да стъпим здраво на земята.
Неможели сме да чакаме, а резултатите от това нещо са от плачевни, по-плачевни. Абсолютен факт. Ще ни си наложи да се научим да чакаме. И що пък да не почнем от абсолютната нула. Какво толкова страшно има, ще питам пак?
Литекс, Лудогорец, Ботев, казвам и Славия /щото и там има проблясъци/ са поналучкали пътя.
Пример за относително правилно отношение към нещата са Ловеч, не дотам Лудогорец /малко бързат и се поизхвърлят според мен/
За Ботев ще се пише много този сезон и нямам още кой знае какви сериозни впечатления.
Славия ме кефят, щото влагат пари в база и млади играчи /нищо, че ни ги ползват кой знае колко/, но има наченки.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#611 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2013 - 12:06

View Postmarillion, on 11 юли 2013 - 21:47 , said:

Исторически погледнато най-срамните страници в историята на българския клубен футбол в Европа са написани от футболисти в сини екипи....
Only in Bulgaria...

Това е спорт. В естеството на спорта е да се мерят постиженията и победите, а не провалите. Че "Левски" има много провали - има. Има и някои успехи. ЦСКА има някои провали и известни успехи в ставащото все по-далечно минало, а след 1989 г. сериозни успехи няма. И какво й остава - да се радва и да прави списък на провалите на "Левски".

Та така. ЦСКА е единственият отбор, който не се хвали с успехите си, а с провалите на друг отбор. Хвала на него! :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#612 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 юли 2013 - 12:13

View PostOzzy, on 12 юли 2013 - 12:01 , said:

Аз съм доста любопитен какви ще са последствията от тази новина. Четири години и половина са това - взети са стотици решения, подписани са стотици договори, които май излиза, че тези хора са нямали право да ги подписват. И кво правим сега? :rolleyes:

Решението няма обратна сила. Сега трябва да правим конгрес. Не ние двата с теб, а онзи с присадената коса. Но, познай дали ще се случи това? Не, ще се позоват на практиката на УЕФА да не признава решения, които представляват пряка държавна намеса в работата на местната футболна централа. Само че този път няма да мине номера, защото става дума за съдебно решение, а не за административен държавен акт. Със сигурност ще бъде забавно. Най-малкото от днес всяко едно решение взето от органите на БФС може да бъде прогласено за нищожно...

Тъкмо прочетох два много добри материала за двата ни родни "гранда". Писани са от журналисти, които минават за шамани в двата сектора. Заслужава си да бъдат прочетени...

За ЦСКА пише Ники Александров:
http://www.temasport...1%82/news:23344

За Левски пише Желю Станков:
http://www.temasport...%B8!/news:23341
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#613 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 юли 2013 - 12:19

View PostEmperor, on 12 юли 2013 - 12:03 , said:

За Ботев ще се пише много този сезон и нямам още кой знае какви сериозни впечатления.
Славия ме кефят, щото влагат пари в база и млади играчи /нищо, че ни ги ползват кой знае колко/, но има наченки.

За Ботев бих се радвал ако се окажеш прав. Винаги съм симпатизирал на този клуб със славно минало и великолепна публика. Дано успеят, но все пак имам едно наум...

За Славия си в тотална грешка. Там от години се повтаря една и съща песен. Преди всеки сезон Венци обявява непостижими цели. Когато по средата на сезона стане ясно, че целите са непостижими се сменя треньор, обвиняват се съдии и се гонят играчи. Това е номер на който все още му се връзват повечето хора. Аз съм му голям фен на Венци Дебелио, няма друг като него в родния футбол. А истината е, че той просто не желае Славия да има успехи. За него това положение е идеално, а "перачницата" си върви без напрежение...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#614 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 юли 2013 - 11:01

Знаех си аз, че пропускам някои географски открития:

http://www.donbalon.eu/news195047.html
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#615 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юли 2013 - 13:43

Потвърждаваш това, което казах. Поради липса на такива, вместо да се хвали със собствени успехи, ЦСКА "се хвали" с неуспехите на "Левски".

А не е ли срамно, вече точно 20 години, не "евробоецът" ЦСКА, а "Левски" да е единственият български отбор, играл в Шампионска лига?
Това са 20 години вече.
И изобщо какви са най-големите успехи на ЦСКА в Европа от 1989 г. насам?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#616 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 юли 2013 - 14:28

Плоска провокация, на която отделих двадесет страници в темата преди години, но нямам абсолютно никакво намерение да добавям нови двадесет сега. Още чакам списък с неуспехите на ЦСКА, защото и тогава (преди около двадесет страници) обсъждахме неуспехите на Левски, а не успехите на един от двата отбора в Европа. Годините минават (вече четири от въпросните ни диалози в началото), а темата остава все една и съща. Защо се получава така, според теб?

Очевидно ти не желаеш да признаеш фактите, а фактите според повечето медии и футболни хора (сърчни, който и да е спортен сайт днес - отвори, който и да е спортен вестник и/или списание днес) определят Левски като посмешище на България в турнирите на УЕФА. Отново, за поредна година. Което навежда същите тези хора до закономерен извод, че става дума за тенденция и с относителна сигурност би могло да се твърди, че това, което се случва в трета поредна година ще продължи и в следващите. А за всичко си има причини и те са съвсем простички, но ние сме сложили "червените" очила, подиграваме се с неуспехите на "вечния" враг и не разбираме от футбол...

За съпоставяне на успехи между двата отбора не говорим днес. За това можем да говорим допълнително, но когато има повод, а не просто така, за да си чешем езиците. Тук става дума за неуспехите и великите географски открития - засега само в Европа и Азия, а скоро и по други континенти, планети и галактики... ;)

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#617 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 юли 2013 - 14:30

И нещо много важно, основната част от "осмиващите" материали за великите географски открития са написани от журналисти, които симпатизират на Левски, а това говори достатъчно за трагикомичната ситуация, в която е изпаднал този отбор...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#618 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юли 2013 - 15:08

View Postmarillion, on 13 юли 2013 - 14:28 , said:

Плоска провокация.......
"Плоска" в смисъл? По-важното в спорта са нечии неуспехи, а не собствените ти успехи? В смисъл, че например когато се говори за Световното е по-важно, че шест първенства България е нямала и една победа, а след това достига четвърто място? Че след големи шампионати основен акцент и на фокус са победителят и подгласниците му, а ако вземем за пример последното ни участие на Европейско първенство - без да вземем и една точка, това се споменава мимоходом.
Добре, ще знам вече че в спорта чуждите неуспехи са по-важни от собствените ти успехи.
Може дори да сменим името на "шопспорт", където "шоп" не е "магазин", а етническа група в България, за която е по-важно Вуте да е зле, отколкото аз да съм добре.

Че и не само "плоска", но и "провокация".

Например:
Протестира си мирно другарят marillion, аз заставам зад него и започвам да хвърлям павета по полицията.
в случая:
Прави си списък на неуспехите на "Левски" другарят marillion, а аз най-подло и размирно го питам "А какви са успехите на ЦСКА след 1989 г.?".

Бре, колко съм бил лош :D

View Postmarillion, on 13 юли 2013 - 14:28 , said:

Очевидно ти не желаеш да признаеш фактите
Ъ?!? Фактите в една спортна игра, била тя и шопспортна, са резултатите. Не желая да призная резултатите? "Левски" губи, а аз твръдя, че печели?

Иначе, да, разбира се, че не искаш да говорим за съпоставяне на успехите. Защото при съпоставяне на успехите на международно ниво след 1989 г., въпреки многото абсурдни загуби на "Левски", той има по-големи успехи от ЦСКА :)

Извинявай, за което.

А, като цяло, за почти 25 години "демокрация" в България се смениха десетки управления, както в политиката, така и в спорта, а още повече по пара-мафиотските структури. За толкова време един силен отбор, колкото и слаби моменти да е имал, все трябваше да има и своите силни моменти. "Левски" ги има. А на ЦСКА къде са? Нямат, защото са жертва на масоните, Световна конспирация и марсианците.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#619 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 юли 2013 - 15:20

^

View Postmarillion, on 13 юли 2013 - 14:28 , said:

За съпоставяне на успехи между двата отбора не говорим днес. За това можем да говорим допълнително, но когато има повод, а не просто така, за да си чешем езиците. Тук става дума за неуспехите и великите географски открития - засега само в Европа и Азия, а скоро и по други континенти, планети и галактики... ;)

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#620 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юли 2013 - 15:33

Добре. Научих и друго - в един форум, в един ден не се говори за определен аспект на дадена тема, ако една от страните не иска. Сигурно затова е провокация моя коментар. Защото аз питам какви са успехите на ЦСКА след 1989 г. в Европа, но ти днес имаш почивен ден на тази тема :D
Вместо, колкото пламенно изреждаш неуспехите на "Левски", още по-пламенно да изредиш успехите на любимия ти отбор.

И какво значи да имаш повод, а не просто да си чешеш езика, когато аз искам съвсем набързо, ей така - в няколко изречения, да ми посочиш успехите на един спортен отбор за определен период от време?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users