Jump to content

Vaskes's Content

There have been 2 items by Vaskes (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#111511 Боря МЕГА липсата с...

Posted by Vaskes on 19 декември 2014 - 14:17 in Общ музикален форум

View PostRoy, on 15 декември 2014 - 16:37 , said:

Впрочем, наскоро чух за първи път "Lion" на Питър Мърфи и останах очарован от NIN-ските влияния. Явно съвместните му изпълнения с Трент Резнър от преди няколко години са дали (неочакван) резултат.

Тия дни това слушам. Доста добре, макар че първата ми асоциация беше Гари Нюмън, не Трент Резнър. Но те двамата взаимно са се вдъхноявявали през годините, та... :)

Btw, в личният ми фаворит за албум на годината (The Ocean at the End) също има песен, очевидно вдъхновена от Cars и Tubeway Army:




#112889 Queen + Adam Lambert в София

Posted by Vaskes on 15 декември 2015 - 17:33 in Концерти и фестивали в България

View Postviolator, on 26 ноември 2015 - 18:42 , said:

Адам Ламбърт е нива над Фреди Меркюри в практически всяко отношение, повярвайте ми.
Аз като лаик не разбирам какво толкова му е специалното. Стига до си или си бемол на втора (малко под хиляда херца), а диапазонът му е три октави и шест полутона. Нищо нечувано, има десетки певци с по-добри гласове. Вярно, впечатляваща е лекотата, с която пее. Много от въпросните певци не звучат толкова добре по време на концерт. И все пак ми се струва доста пресилено да се каже, че само още няколко души в целия свят са на нивото на Ламбърт.

Също така, да ти влияят други фактори освен чисто певческите данни не е предразсъдък, защото естетическо възприятие на музиката не се ограничава единствено до голата техника. Факторите са много повече, особено пък по време на концерт.