Jump to content

ФСБ в София27.03.2013 г. - Зала 1, НДК


23 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 март 2013 - 17:08

И аз точно това и отговорих, но няма значение...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 28 март 2013 - 18:28

Аз искам да споделя впечатления. По някакви невероятни причини, досега се разминавах с концерти на ФСБ и това ми беше първият, т.е. не мога да сравнявам с предишни. Концертът за мен беше чудесен, възхищавах се през цялото време на вокалните им възможности, предполагам, че ще ви се стори наивно, но не очаквах такова пеене, Румен Бояджиев е изключителен и брилянтен! Не съм запознат детайлно със студийните неща на групата, няма пред вас да правя анализи на сетлиста. За звука, обаче, мога да кажа нещо - бях на един от ръкавите на първи балкон и от втора песен нататък се радвах на чудесен баланс на инструменти и глас. Китарата не беше нито доминираща, нито глуха, клавирите се чуваха добре, гласовете прекрасно. Малко преди края се разходих и долу, където логично имаше малко повече бас, а отпред в оркестрината беше обичайното мазало. Като цяло останах страшно доволен от хубав и стегнат концерт с ясен звук, добри музиканти и впечатляващи вокали. ;)

Дублиране на песен на бис помня само на Робин Гиб, но тук беше малко по-естествено. "Химн на всички българи" беше лесна за подминаване его-изцепка.

Edited by Seaborn, 28 март 2013 - 20:16 .

Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#23 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 28 март 2013 - 23:03

Бих искал да споделя и аз впечатленията си от концерта.
От 4-те концерта, които посетих: 13.12.2010 (София), 01.09.2011 (Пловдив); 20.04.2012 (София); и 27.03.2013 (София), последният е най-слаб.
Няма да се спирам на "гафовете", които бяха посочени по-горе.
Ще направя една корекция! Новият "химн" на всички българи беше изпълнен не в два, а в три последователни концерта на бис!
При концертите със симфоничен оркестър - в Пловдив (01.09.2011) и в София (20.04.2012), "химнът" беше изпълнен дори трети път.
Тогава и гайди имаше, ансамбъл "Тракия" и т.н...

Моите уважения към Даниела Кузманова (да е жива и здрава), но с "буквалистиката", към която се придържа за случая, се държи като новоизлюпен данъчен инспектор!
На който се опитваш да му разясниш що е това "предимство на съдържанието пред формата" и има ли почва у нас, но приема обясненията, както публиката, която беше дошла да гледа Status Quo, Wherever I may roam на Metallica! :shok:

Как беше понататък: "What.. You tell me the truth!"
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#24 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 29 март 2013 - 09:53



- Смятат Ви за един от най-добрите китаристи в света...
- О, не...
- Добре, поне един от най-добрите в това студио...
- Какво ще кажете за един от най-добрите, които седят на този стол?


Жалко, че ФСБ стават все по-популярни с изхвърлянията, а не с музиката си.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users