Jump to content

Mark Knopfler в София11.06.2008, НДК - Зала1, фестивал "Арена Музика"


141 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 September 2007 - 16:04 PM

View PostRebel, on Sep 13 2007, 17:00, said:

да има поле за спекулации с билетите, когато наближи концерта.... :drinks:
Има го и този момент. И това са правили нееднократно.
I don't know how I managed it...

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 September 2007 - 16:12 PM

Според мен всичко идва от страна на мениджмънта на Марк. Не защитавам СМЕ, но не мисля, че в случая те стоят зад решението за толкова ранен старт на продажбите...

Сега трябва внимателно всеки да си подреди програмата, а наистина е непосилно от септември да мислиш за юни на следващата година. :drinks: Аз например съм се зарекал следващата година за нищо на света да не пропускам Night Of The Prog III в Loreley /ако има желаещи да се обаждат/ особено ако отново участват обичайните заподозрени от последните две издания. Надявам се и този път фестивала да е през юли, иначе Марк ще се размине с моето присъствие...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 slaviad

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 51 posts
  • Interests:Dire Straits, Mark Knopfler, Chris White, Dogs - great danes

Posted 13 September 2007 - 16:21 PM

Още нещо....на 25 септември имам рожден ден...така че хахахахахахаххаа....погледнато от тази гледна точка.... :metal:

Това просто е подарък за рождения ми ден!!!! :drinks:

#44 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 September 2007 - 16:29 PM

View Postslaviad, on Sep 13 2007, 17:21, said:

Още нещо....на 25 септември имам рожден ден...така че хахахахахахаххаа....погледнато от тази гледна точка.... :fans:

Това просто е подарък за рождения ми ден!!!! :metal:

Предполагам имаш предвид, че твоят рожден ден е на следващия ден след пускане на билетите в продажба?

А аз, какво да кажа тогава, като в деня на пускане на билетите в продажба /24.09/ имам годишнина от сватбата - тринадесета при това? :D Абе, то от друга страна това ме подсеща, че моята пък годишнина има връзка и с новия албум на Heorot или по-скоро с името му 13st Star... :drinks:


Леле в каква главоблъсканица ме вкара с тези дати... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#45 slaviad

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 51 posts
  • Interests:Dire Straits, Mark Knopfler, Chris White, Dogs - great danes

Posted 13 September 2007 - 17:07 PM

Ето...виждаш ли?!! Нищо на този свят не е случайно... :harhar:
Да...на рождения си ден ще имам билет...най-страхотния подарък, който бих могла да си пожелая.. :metal:

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2007 - 16:25 PM

Съставът в който ще бъде групата на Mark Knopfler за турнето е:

Mark Knopfler: Guitars/vocal
Richard Bennett: Guitars
Danny Cummings: Drums
Guy Fletcher: Keyboards /ex Dire Straits/
Matt Rollings: Keyboards
Glenn Worf: Bass
John McCusker: Fiddle & cittern
I don't know how I managed it...

#47 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 19 September 2007 - 17:03 PM

View PostOzzy, on Sep 19 2007, 17:25, said:

Съставът в който ще бъде групата на Mark Knopfler за турнето е.....

Ай, виждам не един, а ДВА клавира...., което ме кара да потрия доволно ръце. Зала 1 ще пращи от музика. И на всичкото отгоре, единият е Гай Флетчър :D

И все пак, както ти се изрази, когато обсъждахме състава на Роджър Уотърс за вече отминалото турне, Марк Нопфлър и с Биг Мама Скендъл да ми излезе отзад - все ми е тая! :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#48 valeria

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 19 September 2007 - 18:26 PM

Някой случайно да е чул нещо по въпроса дали местата в оркестрината ще се продават свободно и от началото на пускането на билетите? От къде мислите да си вземете билети?

#49 stargazer

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 128 posts

Posted 19 September 2007 - 20:25 PM

не знам за местата, но като засвири това сигурно ще припадна :D



много ценно изпълнение. а дядката с дайрето зад Марк кърти бетона :metal:

#50 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 21 September 2007 - 08:00 AM

View Poststargazer, on Sep 19 2007, 21:25, said:

не знам за местата, но като засвири това сигурно ще припадна :yes:



много ценно изпълнение. а дядката с дайрето зад Марк кърти бетона :yes:

дружно ще припадаме :yes:
абе, много нереално ми е да мисля за толкова време напред :blush: та аз след пет минути не знам кое, как...но да си взема билет, хм.

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2007 - 12:22 PM

За втори път в живота си държа в ръцете си билет за Mark Knopfler. Дано този път го и видя!
От днес билетите са в продажба, включително и цялата оркестрина на привлекателната цена от 55 лева. Половината оркестрина е пусната в НДК, другата половина - онлайн.
Тук е и мястото да кажа, че днес се запознах с фен, какъвто не бях срещал доста отдавна. Това е нашата съфорумничка Slaviad. Впечатлен съм от това, колко фанатизиран /изключително и само в най-добрия смисъл на тази дума/ фен има Mark Knopfler. Няма да ви казвам в колко часа сутринта е била там, за да си купи билет. И съвсем заслужено в България тя купи първия билет за този толкова дълго чакан от нея концерт. И взе не лош билет. Оркестрина, първи ред, място 1, точно по средата... Пред нея ще има само един човек - Mark Knopfler. Честито, Slaviad, искрено се радвам за теб! :)
I don't know how I managed it...

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 September 2007 - 12:37 PM

Прав е Ози, наистина личи от пръв поглед, че Марк си има diehard фен в България в лицето на Slaviad, но да не забравяме и Valeria... :D

А дисковете в крайна сметка стигнаха ли? Аз все още се колебая дали да купувам отсега, но тази информация за оркестрината ме заинтригува определено. Много ми се иска да си стиснем ръцете с Марк та може и да рискувам. А това за онлайн продажба къде, Ози?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 September 2007 - 13:02 PM

Билети за оркестрината можеш да си купиш от местата, където се продават билети на Тикетпро. Можеш да ги видиш тук. Всички останали видове билети можеш да купиш и онлайн директно от сайта на Тикетпро.
Колкото до дисковете - само за първите десет. И то когато излезне албума, защото още ги нямат налични.
I don't know how I managed it...

#54 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 September 2007 - 13:10 PM

View PostOzzy, on Sep 24 2007, 13:22, said:


Браво, браво! Кефя се на дай-хард фенове на музиката, независимо на кой изпълнител /група/ са. Особено пък ако и са разумни дай-хард фенове и пазаруват точно местата, които заслужават. А не като тези на Iron Maiden и Depeche Мode, които опънаха палатки от предната вечер пред Билетния център, студуваха и дремаха като пуйчета цяла нощ, а като пуснаха билетите - о, чудо!! Kупуваха промоционалните билети за сектор "терен", а не за "пред сцена". :D ;)

Големите артисти заслужават да виждат пред себе си лица, които ги обожават. Хора, които пеят, които реагират адекватно и емоционално на изпълненията. А не случайно попаднали дембили с покани и акредитации! :D

Аз също си взех за оркестрината, 2-ри ред :o ....и съм изключително щастлив.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 September 2007 - 13:28 PM

Съгласен съм Вайли. Най-странно в случая е, че и аз винаги съм предпочитал първи ред и почти на всички концерти съм бил на него. И в същото време, първи ред се слави с един от най-ужасните саунд експириънси по време на концерт. Така казват специалистите, но от друга страна да си на метър от изпълнителите, които си чакал да видиш цял живот е неописуемо преживяване за всеки истински фен...

Май пак ще се ходи до НДК утре...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 September 2007 - 13:44 PM

View Postmarillion, on Sep 24 2007, 14:28, said:

И в същото време, първи ред се слави с един от най-ужасните саунд експириънси по време на концерт.

Тъй е! Но не и когато има качествен озвучител. А в случая с концертите у нас, качествен озвучител значи следното --> да не се дава на човек от българската страна да припарва до пулта и техниката! Особено пък, ако този човек се казва Антоан Хадат :D , трябва да се държи на най-малко 10 метра от всякаква техника!

При големите изпълнители това е невъзможно да се случи. Те си имат големи екипи, строги изисквания и прочие. Звукът е последното нещо, с което един уважаващ себе си артист прави компромиси.

Звукът на Марк ще е супер, дори и най-отпред. Убеден съм. Перфектен звук в НДК не е някакъв прецедент, убеждавал съм се мнооо-о-ого пъти. Всъщност, обратното е прецедент. Сещам се веднага за два фрапиращи примера - Фиш и Глен Хюз. Това там не беше звук, а подигравка.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#57 slaviad

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 51 posts
  • Interests:Dire Straits, Mark Knopfler, Chris White, Dogs - great danes

Posted 25 September 2007 - 00:08 AM

Благодаря ти Ozzy, радвам се много че се запознах с тебе и с marillion !! Щастлива съм, че покрай деманда се запознах и с Валерия, срещнахме и други фенове в НДК.

Денят ми беше чудесен, Витоша - прекрасна в 6 сутринта, кафето ми беше най-сладкото в живота, после и по-твърдите напитки !!! <_<

Надявам се да се видим на концерта !!
Разбира се ще си пишем и нова информация тук - за това как върви турнето. Ние сме към края на Европейската част, така че ще имаме много инфо.

#58 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 September 2007 - 10:35 AM

Както можеше да се очаква не издържах и се разходих до НДК. Оркестрина, 3-ти ред, 1-во и 2-ро място. Най-рано купените билети от мен досега, но знам, че ще си струва. Цена, без конкуренция - 55 лева за артист от ранга на Марк е направо смешно ниска. Money For Nothing? Absolutely not!! :pardon:

Също така, днес капарирах и вторият бокс сет на Дженезис /сори Сатире, но офертата на Сашо от S.M.F. е 290 лева, което си е един билет за концерт разлика с оферираната от теб :) /, с което си действие подобрих и собственият си рекорд по количество похарчени пари за музика в разтояние на два дни. Казвал ли съм Ви, че моята жена е цвете? Пожелавам на всекиму такава. Зарадва се вместо да се нацупи, милата... :ok:

И накрая малко минорни нотки. Надълго си говорих с жената продаваща билети в НДК относно местата в оркестрината. Нямаше да го направя, ако имаше схема на която да видя със собствените си очи, кои са аджеба местата с номера едно и две на трети ред, които купувам. От разговора с нея останах с впечатление, че тя малко напосоки решава, че места едно и две ще бъдат в средата на реда. Тоест, преценката за подредбата ще остане в SME, които като организатор в последния момент ще лепят номерца по столовете. От опита който аз имам знам, че попринцип в оркестрината никой не спазва номерацията, така че съм малко по-спокоен, но ако се окаже обратното с радост ще се включа в огромния скандал, който хора като нас закупили билети осем месеца по-рано ще спретнат на хората от SME... <_<
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#59 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 September 2007 - 10:51 AM

Quote

че места едно и две ще бъдат в средата на реда
1. На Гари Мур беше точно така - места 1 и 2 са по средата на реда.
2. Вчера звънях в СМЕ точно с този въпрос - жената от Тикетпро също ми каза, че места 1 и 2 са в средата.
I don't know how I managed it...

#60 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 September 2007 - 14:08 PM

Дано си прав Ози, не ми се иска да си разваляме настроението с безумни разговори и скандали преди концерта с разни малоумни организатори...


Сега погледнах официалната страница на Марк. Две неща ми правят много силно впечатление. Трите лондонски дати в Роял Албърт Хол, което гарантира поредното ДВД шедьовър, защото поне аз не съм гледал лошо ДВД от тамошен концерт. И второ, фактът, че София е последна дата в европейското турне е очеваден. Това от само себе си проектира още въпроси у мен. Отрицателни - да не вземем пак каръшки да се разминем на финала /пепел ми на устата :lol: /. Или положителни - последен концерт от турнето - раздаване докрай от страна на Марк пред ентусиазирана публика, готова да го понесе на ръце.... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users