Jump to content

"Цвете за Гошо - 2011"02.&03.07.2011г. - Южен парк


46 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юни 2011 - 12:57

http://www.katehizis...s.php?id=19240
I don't know how I managed it...

#2 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юни 2011 - 02:46

Първо ще се извиня на човека който нагрубих, но си оставам зад позицията че, концерта на Стинг беше феноменален, а за тези дето не са могли да си позволят по скъпи билети само жалко защото не знаят какво са изпуснали. Точка по тази тема...

А сега за Цвете за Гошо 11, със сигурност ще ми бъде интересно да видя Кирил Маричков, Петър Гюзелев & Валди Тотев - почти Щурците, и не на последно място Иерихон.

I'm Back... like a Bad Boy in the Night.

Edited by Satyr, 26 юни 2011 - 09:28 .


#3 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 28 юни 2011 - 07:13

Иерихон са много приятна група. :harhar:
Hedniska Blod

#4 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 28 юни 2011 - 08:21

Аз лично за по 2 групи всеки от дните ще отида: Монолит и Личо, Блус Трафик и Джендема. Пак са се изложили с правописната грешка на блус трафик, още от миналия плакат :harhar:

#5 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 01 юли 2011 - 10:14

Свежо изглежда, ще ги видим тия унгарци как са :worship:

#6 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 02 юли 2011 - 23:53

Атмосферата беше хубава днес, което е най-важното. Пък и поснимах :harhar:

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 09:32

Доста бях чувал за Личо Стоунса, но никога не го бях гледал на живо. Почти всички български изпълнители, с които съм имал контакт, са ми говорили за него - Кирил Маричков, Косьо Марков, Данчо Караджов, Николо Коцев и т.н. И всеки от тях ми е казвал, че той е един изключителен китарист. Най-добрия в България за времето си.

Снощи видях нещо, което ме потресе... На сцената се качи човек, приличащ донякъде по физиономия на Гари Мур. Но не това беше любопитното. Това, което направи първо впечатление е, че този човек едва се държеше на краката си. Ама като ви казвам едва, значи - почти мъртво пиян! Опитите му да говори на микрофона бяха напълно несполучлими. Казвам опити, защото почти нищо не му се разбираше - алкохола го бе докарал до състояние, в което той не можеше да върже две думи. Казах си - този няма да може да нацели струните, камо ли да изкара верен тон. И тогава той засвири. Като Джими Хендрикс!!! :harhar: В продължение на половин час се чувствах сякаш съм на Уудсток... Ебаси свиренето, честно ви казвам! И пак повтарям - едва се държеше на краката си, а там където трябваше да пее, не му се разбираше почти нищо, защото две думи на кръст не можеше да каже. Свиреше като Джими Хендрикс! :yes: Събра ми очите! :worship:
След изпълнението му бях толбкова въодушевен, че отидох зад сцената при него и му казах, че много съм чувал за него, но за пръв път го виждам на живо и направо ме е отнесъл със свиренето си. Зарадва се и каза няколко изречения, сред които успях да му разбера само: "Радвам се, че ти е харесало".

Силно впечатлен съм от първата си среща с Личо Стоунса :blink:
I don't know how I managed it...

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 юли 2011 - 09:58

...и Джими, нашият Джими! Не бива да се забравя и за допълващата картина в анцуг отстрани на сцената... :harhar:

Купонът беше добър вчера, за жалост днес няма да има купон - поне аз не мисля да прилагам на практика вредни практики от Уудсток и Гластънбъри... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 10:34

View PostOzzy, on Jul 3 2011, 10:32, said:

Доста бях чувал за Личо Стоунса, но никога не го бях гледал на живо. Почти всички български изпълнители, с които съм имал контакт, са ми говорили за него - Кирил Маричков, Косьо Марков, Данчо Караджов, Николо Коцев и т.н. И всеки от тях ми е казвал, че той е един изключителен китарист. Най-добрия в България за времето си.

Снощи видях нещо, което ме потресе... На сцената се качи човек, приличащ донякъде по физиономия на Гари Мур. Но не това беше любопитното. Това, което направи първо впечатление е, че този човек едва се държеше на краката си. Ама като ви казвам едва, значи - почти мъртво пиян! Опитите му да говори на микрофона бяха напълно несполучлими. Казвам опити, защото почти нищо не му се разбираше - алкохола го бе докарал до състояние, в което той не можеше да върже две думи. Казах си - този няма да може да нацели струните, камо ли да изкара верен тон. И тогава той засвири. Като Джими Хендрикс!!! :worship: В продължение на половин час се чувствах сякаш съм на Уудсток... Ебаси свиренето, честно ви казвам! И пак повтарям - едва се държеше на краката си, а там където трябваше да пее, не му се разбираше почти нищо, защото две думи на кръст не можеше да каже. Свиреше като Джими Хендрикс! :blink: Събра ми очите! :wacko:
Моята реакция беше абсолютно същата, между другото. Предния ден му гледах един-два концертни клипа в ютуб и видях, че е много страхотен китарист, и снощи като излезе фиркан до козирката, бая се разочаровах в началото. Като засвири, обаче, разочарованието ми изчезна. Интересно ми е какъв ли ще е трезвен.

Иначе вчера си беше много готино. Нагледах се на шоу и в публиката. Имаше рицари с брони, видях и бой с мечове. А две момичета танцуваха с огън - сестра ми им направи бая снимки. Групите ми харесаха всичките, освен блусарите с тубата и банджото, които сигурно са добри музиканти, обаче бяха адски скучни. Валди Тотев също не беше особено трезвен, струва ми се, обаче докато свиреше и пееше не му личеше много. Подозирам, че това е и причината, поради която беше доста по-енергичен от миналата година - тогава просто беше убийствено дървен и скучен. Вчера беше забавен. Кръпката също определено беше пиян, макар че с напредването на времето като че поизтрезня. Просто с това "Добър ден, здравейте, добър вечер, честита Коледа!" в началото няма как да беше трезвен. А и влачеше думите на моменти. (Дали не са се събрали с Тотев и Стоунса, за да пият заедно преди концерта...)

Готино беше. Днеска пак. Дъждът не е такъв проблем, ако и да ми мокри очилата твърде неприятно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#10 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 03 юли 2011 - 10:36

Личо кърти. Аз миналата година го чух за първи път и ми направи силно впечатление. Жалко за снощи че се беше смазал така, но кой знае, може би тва му е шанса да доближи дотолкова Джими. Наистина чист Джими. Такова автентично изпълнение на Voodoo child...Великан.

Интересно ми е дали свири някъде в Пловдив в някое кръчме.

Пафката и Пешето също избиха рибата с "Love like a man". 7-8 минути в които си просто на друго място. Подигравка си е такива китаристи да свирят 3-4 парчета.

Edited by OBender, 03 юли 2011 - 10:50 .


#11 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 юли 2011 - 11:16

View PostOzzy, on Jul 3 2011, 01:32, said:

Доста бях чувал за Личо Стоунса, но никога не го бях гледал на живо. Почти всички български изпълнители, с които съм имал контакт, са ми говорили за него - Кирил Маричков, Косьо Марков, Данчо Караджов, Николо Коцев и т.н. И всеки от тях ми е казвал, че той е един изключителен китарист. Най-добрия в България за времето си.

Това, което ти каза, напълно съвпада с неща, които аз чета от много, много време из разни интервюта, нямам предвид твоите с бг музканти, а по принцип, във всякакви медии. Впечатлението за Личо Стоунса, което аз добих от такива източници, е следното (и то не се отнася до Личо Стоунса днес, а поне 30 години назад) - че е а. брутален алкохолик и б. абсолютно космически инструменталист

ПС. Исках да постна някаква информация за човека, за онези, които не са чували за него (напълно нормално е да има такива), и намерих това, което е честно казано по-скоро жълта статия, но тук-таме вероятно има фактологически верни неща. В допълнение, сега като разгледах по-подробно, явно човекът сам си казал под статията как му се е развил животът.

View Postmarillion, on Jul 3 2011, 01:58, said:

...и Джими, нашият Джими! Не бива да се забравя и за допълващата картина в анцуг отстрани на сцената... :worship:

Кажи за нас, неприсъствалите, нещо забавно ли е...

Edited by Jurisprudent, 03 юли 2011 - 11:30 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#12 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 03 юли 2011 - 13:07

Някой да има информация дали ще го бъде днес Цветето?

#13 mitaka

    Juventus fan

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 03 юли 2011 - 13:13

View PostBeerMe, on Jul 3 2011, 14:07, said:

Някой да има информация дали ще го бъде днес Цветето?
Няма да го бъде. Отлага се за утре. За повече информация:
http://www.facebook.com/goshominchev
Аndrea Fortunato: I never thought walking around could be so great.

#14 andro

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 48 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 14:35

http://www.vesti.bg/...=40&oid=3933431
...нищо утре ще сме там...
...лошото е , че ще изпуснем Джендема...
:worship:

#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 14:41

View PostJurisprudent, on Jul 3 2011, 12:16, said:

Кажи за нас, неприсъствалите, нещо забавно ли е...
Малък си, а и вероятно не си ултра футболен фен, та за това не познаваш Джимарата...
Джими е култова за центъра на София и за футболните среди у нас личност. Това е човек, който цял живот е живял на границата между клошарския начин на живот и свръх бедността. Разбира се, това е така единствено и само благодарение на безкрайния му мързел. За Джими в живота съществува едно единствено нещо и това е футболът. Една от колоритните личности в левскарската агитка е. Ходи облечен по абсолютно един и същи начин откак го помня (около 25 години) - син, шушляков анцуг и възможно най-евтините гуменки. Изключителен измекяр и на моменти дори просяк, Джими е леко луд (в медицинския смисъл на думата). Доста години се прехранваше освен от искането на пари на всеки, който срещне и с носенето на носилката когато фаулират някой футболист на "Герена" (предполагам, че някой от ръководството на отбора се е смилил и го е взел на тази отговорна работа).
Та вчера беше доста забавно да се наблюдава Личо Стоунса, който едва се държи на краката си, но свири като извънземен парчета на Джими (Хендрикс), а на два метра от него също на сцената застанал и нашият Джими, който прави всякакви налудничави гримаси и движения и дава наставления на Личо :blink: И двамата облечени в анцузи тип "Илиенци".

marillion също може да разкаже нещо интересно за Джими - вчера разбрах, че той му е бил на гости :wacko: А за да поканиш този човек на гости в собствената си къща, трябва:
1. Да си много смел и да не ти пука от нищо
или
2. Да си луд :worship:
I don't know how I managed it...

#16 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 юли 2011 - 14:48

Аааа, яснооо, аз поначало мислех, че работата била за Хендрикса, пък то било друго...


View PostOzzy, on Jul 3 2011, 06:41, said:

marillion също може да разкаже нещо интересно за Джими - вчера разбрах, че той му е бил на гости :D А за да поканиш този човек на гости у вас, трябва:
1. Да си много смел и да не ти пука от нищо
или
2. Да си луд :worship:

:wacko: :blink: Мале мале...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 15:38

Джими Гуменката :worship:

- А какъв ти е порокът?
- Майка ми като почина, почнах да пия бира и уиски. Къв да ми е порокът? Аз не пуша. Не си падам. Падам си по биричка. Вечер, като се прибирам, пускам Ричи Блекмор и озвучавам целия блок – никой не спи у нас и си е ебало майката.

Как Джими Гуменката откраднал фланелка от стаята на Джордж Бест :blink:
I don't know how I managed it...

#18 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 юли 2011 - 16:35

Абе аз тоз го знам бе, само че се казва Джими не знаех. Като му видях снимката и се сетих. Той култов.

Quote

Надписах ги и отидох на задния вход откъм улица "Шишман". Там замотах байчото, че трябва да си подам молбата за общ работник. Явно съм бил много убедителен и човекът ми каза да взема вътрешния асансьор и да отида на втория етаж, защото през главния вход няма да стане.
Е то с тоя вид Джими няма как да не е убедителен, и аз ще го взема за кандидат за общ работник

А за офф

Quote

Въпреки това Джордж Бест продължава да тормози с фамозните си финтове целия български състав. Тогава се "намесва" Зума и го провокира. Североирландецът излиза извън нерви и удря шамар на Бонев, след което е изгонен от терена. В 85-ата минута идва нова дузпа за нас и Бонев прави резултата класически за 3:0.

К'во мърмориха сума ти време на Зидан и Матераци някога, тия номера нашенци отдавна са ги измислили

Edited by Jurisprudent, 03 юли 2011 - 16:36 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#19 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 юли 2011 - 18:00

Запознах се с Джими на един мач на "Армията". Било е през 1987/88г. Седна до мен в сектор "А", аз вече не ходех в агитката по онова време, а го давах кротко. Тогава имахме уникален отбор. Достатъчно е да спомена за "Атомното нападение" в състав Ицо, Емо и Любо и няма нужда да казвам нищо повече. Джими седна до мен и от самото начало започна да ме разпитва какъв съм и защо съм фен на ЦСКА. Голям образ! Джими разбира от футбол и уважаваше онзи отбор на ЦСКА, въобще феновете от онова време нямаха нищо общо с тези от сегашните агитки. Затова е виновен оня измекяр-византиец Лафчис, който в средата на 90-те години сложи край на спортното съперничество и положи основите на омразата между двата гранда. Но, това е друга тема... Джими не спря да ми дудне на главата и в края на мача ме попита къде точно живея. Тогава нямаше такива екстри като мобилни телефони. Имах неблагоразумието да му кажа точния си адрес. Джими не си записа абсолютно нищо... На следващата сутрин на вратата се позвъни, а когато отворих, видях Джими ухилен до уши да изстрелва: "Спиш ли бе, чорбарче?" :worship:

Няколко пъти по-късно сме се засичали с Джими на различни места в София, но не поддържаме връзка. Джими има (имаше) феноменална памет и винаги се спираше да ме поздрави, все едно сме първи приятели. Обаче, както Ози правилно подчерта, Джими не е човек с който имаш желание да поддържаш чести контакти... :blink:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#20 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 юли 2011 - 18:15

View Postmarillion, on Jul 3 2011, 09:00, said:

Джими не спря да ми дудне на главата и в края на мача ме попита къде точно живея. Тогава нямаше такива екстри като мобилни телефони. Имах неблагоразумието да му кажа точния си адрес. Джими не си записа абсолютно нищо... На следващата сутрин на вратата се позвъни, а когато отворих, видях Джими ухилен до уши да изстрелва: "Спиш ли бе, чорбарче?" :worship:

:blink: :wacko: :D

Е поне леко си минал. Тоя ако ми знаеше адреса, аз директно се изнасям другаде :lol:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users