Jump to content

Последният филм който гледах беше...


681 replies to this topic

#21 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 13 октомври 2007 - 13:40

View Posthenna iv, on Oct 9 2007, 23:17, said:

Ви...тор като каза това, спомних си за Тим Бъртън ;)
а, сетя ли се за него, започвам първо с
ЕДУАРД НОЖИЦИТЕ
вълшебен :ninja:




продължавам с Мъртвата Булка :metal:



Posted Image



karma will bite you :) :harhar:

#22 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 13 октомври 2007 - 19:34

Omen IV: The Awakening (1991)

Posted Image
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#23 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 октомври 2007 - 12:38

Пазачът на мъртвите.

Филмът много ми хареса, отдавна не бях гледала добре направен български филм.

Много силно актьорско присъствие...и приятна музика (мотивът на Greensleeves, само се чудя какво точно е композирал за филма Теодоси Спасов, когото инак много увжавам?)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#24 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 14 октомври 2007 - 12:52

View Posthenna iv, on Oct 13 2007, 14:40, said:

продължавам с Мъртвата Булка :P



Posted Image



karma will bite you :P :metal:
и аз вчера го изгледах!Много готин филм но изключително кратък!
Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#25 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 15 октомври 2007 - 23:01

Страх и Отвращение в Лас Вегас


"проклети наркотици" :hunter: :metal:

Edited by henna iv, 15 октомври 2007 - 23:03 .


#26 Hela

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts

Posted 16 октомври 2007 - 09:05

View Posthenna iv, on Oct 16 2007, 00:01, said:


Оф,пък Джони Деп е единият "неистински" :yes: мъж/актьор/ (би могло и човек? :D ), на който направо си се възхищавам....той просто може да играе всичко и различно, доколкото това е възможно де. Другият такъв (за мен) е Едуард Нортън :hunter: Наскоро го гледах в "Цветният воал" по Съмърсет Моъм. Наистина трогателна история с тук-там добре вкаран тънък хумор :metal: ...и нещата във филма се развиват така, както мене много ми се щеше, докато четях книжката и въздишах...

#27 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 16 октомври 2007 - 14:41

Забранени игри

Нобел за мир! Веднага!
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#28 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 17 октомври 2007 - 12:42

12 маймуни <_< :yes: :) :P
оня ден си го зех на ДВД от Метро-то. <_<
darkness, darkness be my pillow...

#29 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 17 октомври 2007 - 13:03

Posted Image

Новата версия на старата първа част на Поличбата.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#30 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 17 октомври 2007 - 13:50

'The Jacket' / 'Усмиряване'
2005

Posted Image

Преди две години, когато излезе, ми се наложи да го гледам два пъти, за една седмица...
Много ми хареса, може би защото е някак нестандартен, може би заради прекрасните актьори (Ейдриън Броуди, Кийра Найтли, Крис Кристофърсън... ) , може би заради всички неща, взети заедно. (:
Жалко, че този път, трябваше да го гледам с човек, който през три минути ме питаше, за какво аджеба става въпрос и защо човекът уж е умрял през 1991, а пък после е жив през 1993, и т.н.
Но е прекрасен филма... ^^

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 октомври 2007 - 16:06

Монгол

Posted Image

Ами много добър филм на Сергей Бодров (баща). Да си призная очаквах да видя поредната холивудска киноистория (макар и заснета от руснак в Европа) за епичните битки и завоевания на Чингиз Хан, а всъщност се потопих в пасторалната картина на древномонголския бит и обичай. Много, много интересен поглед върху фрагмент от живота на една противоречива историческа личност. Силно препоръчвам този филм и благодаря на no way за намигването към него в една друга тема...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 17 октомври 2007 - 22:34

определено се заинтригувах от теб за Монгол :worship: ще го гледам
иначе последно Шрек Трети и много се изкефих :worship: супер свеж, има ебаси бъзиците направо се разсипах.
След слабата за мен втора част този ми дойде супер. пояснявам - втората ми беше прекалено бозава с този романтичен привкус дето бяха вкарали за любовта между фиона и шрек. Ама първия и третия филм са екстра :> В трета най-много ме изкефи джуджето от свитата на снежанка, дето щеше да става детегледачка :blink: С онзи култов глас "Where's the baby?" направо се сцепих от смях :D
10/10 (за жанра)

#33 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 18 октомври 2007 - 11:35

View PostNosferatu, on Oct 17 2007, 23:34, said:


иначе последно Шрек Трети и много се изкефих ;) супер свеж, има ебаси бъзиците направо се разсипах.
След слабата за мен втора част този ми дойде супер. пояснявам - втората ми беше прекалено бозава с този романтичен привкус дето бяха вкарали за любовта между фиона и шрек. Ама първия и третия филм са екстра :> В трета най-много ме изкефи джуджето от свитата на снежанка, дето щеше да става детегледачка :) С онзи култов глас "Where's the baby?" направо се сцепих от смях :D
10/10 (за жанра)


ееееее, много обичам Шрек :)

аз не съм събрала смелост да я гледам двойката още, а и не я намирам с бг-аудио, а ми е задължително това :D

ама, какво против любовните искри? м`чи те хвърчаха в целия си блясък и в първата серия ;)

и, да не преувеличавам съвсем, но това си е един от най-хубавите любовни филми, които съм гледала :ninja:
а съм гледала всякакви :)

Edited by henna iv, 18 октомври 2007 - 11:37 .


#34 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 20 октомври 2007 - 09:03

ми, то и в третата си го има любовния привкус, но във втората част е прекалено малко...поне за моя вкус :> за това не ми хареса много, иначе, ако мога да попитам, защо предпочиташ с българско аудио? Аз обикновено бягам от озвучени на български анимации като демон от тамян...
последно:
Posted Image
Най после ги изгледах и двата.

АБСОЛЮТЕН ПЪЛЕН ТОТАЛЕН БИБРУТАЛЕН(!) КУУЛНЕС!!!

Planet Terror - 9/10
Death Proof - 8.5/10
В Death Proof малко ме издразни, че на се прекаляваше малко с безсмисления и често глупав диалог (между мадамите) и затъпяваше в тези моменти, но иначе си заслужава :> Просто изпитваш истински кеф, когато женките пребиват ония психопат (в ролята Кърт Ръсел) и как квичеше като заклана свиня като му обърнаха колата...
Planet Terror... не е най-бруталното нещо дет' съм гледал, но не му е и такава целта :> Кефи, кефи :>

#35 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 20 октомври 2007 - 12:16

View PostNosferatu, on Oct 20 2007, 10:03, said:

...иначе, ако мога да попитам, защо предпочиташ с българско аудио? Аз обикновено бягам от озвучени на български анимации като демон от тамян...




можеш да попиташ, разбира се :crazy_pilot:

защото имам у дома една малка киноманка, покрай която гледам анимации (иначе не съм особен фен) и заради която съм си напълнила къщата с тях ;)



принципно, не ми "върви" никакъв дублаж на никакъв филм, но не обичам и да чета на глас на малки любопитковци :metal:

#36 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 20 октомври 2007 - 13:13

View Postmarillion, on Oct 17 2007, 17:06, said:

Монгол

Posted Image

Ами много добър филм на Сергей Бодров (баща). Да си призная очаквах да видя поредната холивудска киноистория (макар и заснета от руснак в Европа) за епичните битки и завоевания на Чингиз Хан, а всъщност се потопих в пасторалната картина на древномонголския бит и обичай. Много, много интересен поглед върху фрагмент от живота на една противоречива историческа личност. Силно препоръчвам този филм и благодаря на no way за намигването към него в една друга тема...

Това пък, честно казано, ми беше най-скучния филм на Бодров. Ебаси тегавата и разлокумена история за деца.

It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#37 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 октомври 2007 - 19:16

View Postmarillion, on Oct 17 2007, 17:06, said:

Монгол

Posted Image

Ами много добър филм на Сергей Бодров (баща). Да си призная очаквах да видя поредната холивудска киноистория (макар и заснета от руснак в Европа) за епичните битки и завоевания на Чингиз Хан, а всъщност се потопих в пасторалната картина на древномонголския бит и обичай. Много, много интересен поглед върху фрагмент от живота на една противоречива историческа личност. Силно препоръчвам този филм и благодаря на no way за намигването към него в една друга тема...
Току-що го изгледах и аз обаче останах малко разочарован. Повечето от нещата във филма съм ги чел в една книга пак от един руснак и се надявах филма да не свърши с началото на могъществото на Чингиз хан. Явно ще трябва още да почакам някой да направи по-интересен филм за този човек :wub:
Като цяло ми хареса де. Не е лош филма. На мен лично монголите са ми много интересни като народ и особено в този период от историята. Не съм гледал други филми на този режисьор или поне не си спомням тъй като не съм особено запознат с руското кино ;)
Единственото, което ми съсипа кефа от филма обаче беше това, че го намерих дублиран на руски език като всички персонажи се озвучаваха от един-единствен човек, а пък честно казано искам да го чуя в оригинал :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#38 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 20 октомври 2007 - 22:09

View PostIlith, on Oct 17 2007, 13:50, said:

'The Jacket' / 'Усмиряване'
2005

Posted Image

Преди две години, когато излезе, ми се наложи да го гледам два пъти, за една седмица...
Много ми хареса, може би защото е някак нестандартен, може би заради прекрасните актьори (Ейдриън Броуди, Кийра Найтли, Крис Кристофърсън... ) , може би заради всички неща, взети заедно. (:
Жалко, че този път, трябваше да го гледам с човек, който през три минути ме питаше, за какво аджеба става въпрос и защо човекът уж е умрял през 1991, а пък после е жив през 1993, и т.н.
Но е прекрасен филма... ^^


И на мен ми хареса доста. Сравнявам си го с Ефекта на пеперудата и по-скоро с Дони Дарко, защото и двата филма създават особена атмосфера, заразлика от сладникавия Ефект, където се губи това.

#39 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 21 октомври 2007 - 14:29

Бъртън Финк
не съм особен почитател на Коен брос, но тоя филм (както и Лебовски) направо ми разорава мозъка! :) :D
darkness, darkness be my pillow...

#40 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 21 октомври 2007 - 14:32

View PostШureЯ, on Oct 21 2007, 15:29, said:

Бъртън Финк
не съм особен почитател на Коен брос, но тоя филм (както и Лебовски) направо ми разорава мозъка! :) :D




:D :D

аз хвърлях снощи по някой и друг поглед на Боксьорът, но съм го гледала и преди, а и нещо не бях в подходящо настроение за Шеридъновите сказки

Edited by henna iv, 21 октомври 2007 - 14:35 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users