Jump to content

Рапкор и Нео-метъл


137 replies to this topic

#21 StreetSoldier

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 26 юли 2007 - 19:20

Добре де...не мога да разбера като не ви кефи стила защо трябва да пишете и да плюете...
Не е само блек,дет и хеви на тоя свят....

Така,относно стила....1 от любимите ми,защото смесицата на метъла с хип-хоп се получава добре особено при групи като LP,P.O.D.,RATM
Също така и за ню метъла SOAD,Deftones,Limp Bizkit,Adema(но със Marky),Korn,iLL Nino,Slipknot и т.н

Edited by StreetSoldier, 26 юли 2007 - 19:23 .


#22 Nwarth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Southernmost

Posted 26 юли 2007 - 19:39

Е, няма пък, слушал съм Korn и Linkin Park, а останалите ну метълчета, само каквото съм чул по разни места, но дори първият SOAD да звучи като първият Korn това не означава директно да ги сложите под категорията nu metal ;p. Ну метълът ми харесва как звучи, има готини неща в него, ама не мога да се насиля да харесам нито една група... звучат ми прекалено тийнейджърски, американизирано-тъпистични, несъществени... как се вписва SOAD в това описание :Р? Никак! :Р Те нямат рапър в състава ; D. SOAD са си алтернатив, независимо дали стила им е изчерпан или не, няма общо с ну метъла ; р.

#23 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 26 юли 2007 - 20:38

Абе аз съм тийнейджър и да знаете съм американизиран, тъй като съм роден на 4-ти юли. Знам, че и за тъп ме обявявате. Ама незнайно защо америкастичните Slayer, Pantera, Metallica (преди Load), Megadeth и т.н. ще се спукате да ги хвалите колко велики били.

И специално към по-възрастните като сте били тийнейджъри сте слушали групи, които слушате и сега. Да приемем ли, че след като сте слушали като малки Deep Purple, Pink Floyd, Metallica, Manowar, Judas Priest, Iron Maiden, Anthrax и т.н. , то те са тъпи. Или не? Тъпо е само когато е ново (старчески синдром) или не ви харесва лично на вас.

И между другото я се скарайте на автора на тази статия, особено заради оценката му - http://www.pro-rock....ect.php?rid=483

Почакайте малко... и Faith No More вкарват рап и Anthrax имат една песен с рапърчета, Soulfly имат песен с Фред Дърст, Игор Кавалера прави дет метъл албум с рапъра Necro. Да всичките тези изпълнители са ужасно зле. Направо да ги захвърлим на боклука или по-добре... да ги унищожим. :ok:

#24 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юли 2007 - 20:44

Вместо да се нахвърляш и да държиш такъв менторски тон порсто приеми, че тук няма много почитатели на този тип музика и толкова. Няма да постигнеш нищо освен наистина някой да те обяви за тъп накрая :)
Много такива като теб са писали в стари явече форум на про-рок с маниер подобен на твоя и не са оставали за дълго :ok:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#25 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 26 юли 2007 - 20:47

Faith no more ?
По дяволите, тях не ги барайте, моля.
Нямат нищо общо. Окей ?

#26 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юли 2007 - 21:05

Аз прослушах метъл точно с тази музика, Limp Bizkit ми бяха дълго време любима група и все още ми харесват нещата им до Chocolate Starfish включително, Slipknot ми харесват, както и другата група на Corey Stone Sour, макар че тя малко отива в друга посока, първите неща на System, често си пускам Deftones, може би една от най-уникалните групи в стила. Като става дума за рап+метъл няма как да не спомена Rage Against The Machine. Част от творчеството на Майк Патън също може да се причисли някъде тук, но със сигурност като вдъхновение за тези групи.

Да се нарече последното творение на Daniel Gildenlow рапметъл е малоумно!

#27 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 юли 2007 - 23:08

Мо6но :D Внимавай има стари :yes: метал форумци. Ще те схрускат с парцалките. Могат даже да ти острижат овцата и да си оплетат пуловери :)

Нямам нищо против тази смесица (манджа с грозде). Преди са правели добри неща. Но последните 5 6 7 години си е пълна скръб :no: . Пънкарчета искат да стават звезди правят поп и се наричат Нео-метъл. Има хубави песни и от попа, и от рапа, и от нео-то (тоя не беше ли от матрицата) ;) . Нищо стойностно и запомянщо се, лесно натякващо се, и лесно забравящо се. На повечето тийнейджъри (преди 2 3 години преминах този период и не съм бил фен на неото) май смятат, че са много свободни и различни. М какво да кажем за емо-тата. Птици от Нова Зеландия? Не просто са си сложили косите пред лицето, за да не им личат човките. О тя ме нарани ще си отрежа вените, ще си намажа очите с черна боя, и ще се правя на асоциален. Има една английска дума за това (американците също я използват) Булшит (на кирилица изглежда по - добре, а?) Нямам нищо против тази музика просто е консуматорска в истинския смисъл на думата. Пишем песен, продаваме, пиклите ни купуват албумите. После земаме наркотици и е--м. Куул!

Аз търся в музиката емоция, смисъл и композиция. Опредлено горните определения за тази NEO(нова) вълна, не се вписват в разбиранията ми за музика. Който иска да я харесва който иска да я слуша. Поне е по - добре от чалгата. Има хубави неща и от неото и от рапа и от "рапкор"-а(к'во е това? Негър, расист с правописна грешка в члена) Преди време слушах ХИМ (голям фен), но последните два албума са пълна скръб (горките как още живеят със себе си). Темата си остава за хората любители на тази музика. За съжаление се развива на зле, :mamba:
Rock n' Roll

#28 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 27 юли 2007 - 09:36

Quote

SOAD са гении
Аз съм прослушал музика със Бийтълс и Флойд, смятам се за ултрас на Дийп Пъръл, и страшно харесвам SOAD - просто няма такава група - новите Бийтълс , не знам , велики са!(тук страшно ми липсва иконката дето един пънкар куфее).
Никога обаче не съм успявал да определя какъв стил са, което е нормално за една гениална група...

#29 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 27 юли 2007 - 10:25

rapcore не е чак толкова зле .. да взмем за пример Amatory ... рацепват пичовете .. руснаци , обаче къртят!

#30 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 27 юли 2007 - 11:46

View Postdfshwsh, on Jul 27 2007, 11:25 AM, said:

rapcore не е чак толкова зле .. да взмем за пример Amatory ... рацепват пичовете .. руснаци , обаче къртят!
То не знам защо, ама руснаците в този жанр са безумно много и добри. :lex_09:

Примери #####, Кирпичи, E-SEX-T... има и други, ама не се сещам в момента.

#31 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 27 юли 2007 - 12:14

View PostYanni, on Jul 26 2007, 07:40 PM, said:

Абе не съм зарибен по рапирането на Даниел... :metal:
:lex_09:
Е как може таквоз нящу? ;) :D :moil:

Всичките там корове са интересни, поне от гледна точка на разнообразието и търсенето на новото в музиката. Що се отнася до емоционална стойност за мен лично са малко над нулата обаче. :metal:
Someone's gonna love me...

#32 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 27 юли 2007 - 14:54

Mo6no, за разлика от вижданията на повечето музикално вещи форумци тук ще ти кажа какъв е проблема според един обикновен хедбенгър-простак. Не е проблема, че не сме толерантни. Напротив слушай си каквото искаш и колкото искаш. Слушай си го това "нещо" и му се кефи. Целият проблем е , че зад тази чудесия стои думичката "метъл". Ако беше каквото и да е друго - например - хард рад, турбо черно, железобетонен попрап или нещо друго нямаше да има проблем. Нямаше да ме засяга по никакъв начин. Обаче сега много хора (масовата публика) остават с грешно впечатление, че ТОВА е метълът (особено когато беше пикът на тези стилове), че това е шумната и зла музика дето социопатите си я пускат и тръскат на нея глава. Е не е това музиката, на която тръскаме глава :no:

#33 Jigsaw

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 27 юли 2007 - 16:58

View PostnetoR, on Jul 26 2007, 04:59 PM, said:

Ми да ти кажа по-добре не пиши за такива глупости тука,защото просто тези стилове не се връзват с общите идеи на повечето хора от форума....
:no:
:)
Все си мисля, че това е форум за музика а не на някоя секта, която харесва или не харесва дадени неща! Това, че повечето потребители на форума не харесват рап-нео метал не изключва автоматично възможността да се пише за тези стилове и групи!
Имам аз наблюдения, че тука станахте като някоя секта!
:D

#34 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 27 юли 2007 - 17:17

View PostMuncho, on Jul 27 2007, 03:54 PM, said:

Целият проблем е , че зад тази чудесия стои думичката "метъл". .......... Обаче сега много хора (масовата публика) остават с грешно впечатление, че ТОВА е метълът (особено когато беше пикът на тези стилове), че това е шумната и зла музика дето социопатите си я пускат и тръскат на нея глава. Е не е това музиката, на която тръскаме глава :)
Ами то това е метъл само, че по-несериозен. Метъл със смесване на по-популярни жанрове в музиката като електронна, рап и поп, или нактратко казано поп-метъл, но пак е метъл. Аз съм метъл и не ми пречи това. Масовата публика остава с погрешно впечатление, но доста млади хора от нея нямаше да станат метъли, ако го нямаше нео-метъла, защото трябва да има средна преграда на минаването от поп и т.н. към сериозен метъл. Ако ги караш да прослушат директно със сериозния метъл това няма да стане. Така че нео-метъла има изключително важна и положителна роля, но хората винаги търсят лошото.


А за мен последният албум на Пейн ъф Солвейшън е progressive metal\rapcore. Вие го определяйте както си щете.


А и как тру метъли се навиват да правят работи с рапъри? За пример отново давам Necro.

бтв ей една среща не Некро с метълчетата - http://en.wikipedia....cro_%287%29.JPG

Edited by Mo6no, 27 юли 2007 - 17:35 .


#35 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 28 юли 2007 - 18:53

Прав си наистина много хора започват с това. Но все си мисля, че може да започнат и с Мейдън или Джудас примерно (като мен). Лошото е, че трябва някой да ти ги набута в ръцете защото по телевизията ще видиш само ЛинкинПарк и другите (вкл. Металика с най - "тежките" им парчета ). Но си прав , че и това е някакво начало :metal:

#36 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 юли 2007 - 10:49

View PostMuncho, on Jul 28 2007, 07:53 PM, said:

Но все си мисля, че може да започнат и с Мейдън или Джудас примерно (като мен).
А защо не с Бах и Моцарт?
Не може да очакваш през 2007 година тийнеджърите да харесват музика от 1982, щото била вечна...Бих казал, че през 1986 да слушаш Бийтълс си беше анахронизъм , старомодно и непопулярно.
Тъй, че нека поне започнат ...

#37 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2007 - 11:43

Започваш да слушаш с това, което е сравнително модерно.
Като юношеството ти е протекло през 80-те ще си започнал с посочените групи. По-младите с някоя гръндж група, нататък с неометъл група, сега може би с метълкор, че и дори имокор групи. Не виждам нищо лошо.

Обаче винаги ме е дразнело парадирането, черни дрехи, тъмни гримове за момичетата, кубинки и т.н. Едни казват пубертет.. е мен пропуснал ли ме е..

#38 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 31 юли 2007 - 09:29

View PostMo6no, on Jul 27 2007, 06:17 PM, said:

Ами то това е метъл само, че по-несериозен. Метъл със смесване на по-популярни жанрове в музиката като електронна, рап и поп, или нактратко казано поп-метъл, но пак е метъл. Аз съм метъл и не ми пречи това. Масовата публика остава с погрешно впечатление, но доста млади хора от нея нямаше да станат метъли, ако го нямаше нео-метъла, защото трябва да има средна преграда на минаването от поп и т.н. към сериозен метъл. Ако ги караш да прослушат директно със сериозния метъл това няма да стане. Така че нео-метъла има изключително важна и положителна роля, но хората винаги търсят лошото.
А за мен последният албум на Пейн ъф Солвейшън е progressive metal\rapcore. Вие го определяйте както си щете.
А и как тру метъли се навиват да правят работи с рапъри? За пример отново давам Necro.

бтв ей една среща не Некро с метълчетата - http://en.wikipedia....cro_%287%29.JPG
мразим такива простотии като рап и неометъл :wacko: :P ;) тяхната кожа :umnik:
а, ти, пич, НЕ СИ МЕТЪЛ. Ти си някой тийн, дето обича дрънкулки и рап, смъкнати гащи и пафка тревица час по час.

#39 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 31 юли 2007 - 09:46

Quote

но доста млади хора от нея нямаше да станат метъли, ако го нямаше нео-метъла, защото трябва да има средна преграда на минаването от поп и т.н. към сериозен метъл.
Ей, тук си прав. Такива са и моите наблюдения. :no:
Ако няма кой да ти посочи пътя, някой от "дъртите" брадясали метъли край теб, това е един логичен начин да стигнеш сам до метъла. Това не е точно "средна преграда", аз бих го нарекла "преходен период"по пътя на превръщането на един стандартен тийн в правоверно метълче.
Omnia mea mecum porto

#40 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 31 юли 2007 - 10:08

Mo6no, АРЕ СПРИ С ТОВА Pain Of Salvation, че ме нервиш!!!!! Нямат нищо общо с рапа! Бахти...... Не съм кой знае колко на ти със стиловете, ама поне със сигурност знам, че не са РАП!!! Не те знам кво тяхно слушаш, новия албум си има (за мен лично) говорене, което няма нищо общо с рапиране!!!
Готина групичка за мен е Downset от така наречения рапкор ли там кво беше...
А тва ясно, че в момента всички тийнове почват от някви неометъл, емо и т.н... Няма лошо. Все от някъде се почва :no:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users