Jump to content

Shadow Gallery vs. Dream Theater


35 replies to this topic

#21 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 30 July 2007 - 10:15 AM

View Postmarillion, on Jul 30 2007, 10:57 AM, said:

А, Илуватар са?


Илуватар са едно малко прог бижу - привидно обикновена група, но с толков много дуенде. От тези, на които ставаш фен от първо слушане. И не знаеш защо. Нито за кой знае какви майстори... Нито пеенето е върхът. Просто са..... истински. И тази истина привлича.

#22 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 July 2007 - 10:24 AM

View Postduende, on Jul 30 2007, 10:44 AM, said:

И не съм съгласен, че дестилатът е мъртва течност. Французите даже му викат Жива Вода. (Eau de vie).

Индианците пък му викат "Огнена вода". :metal: А огънят, както добре знаеш, унищожава живата материя. И от чисто физическа гледна точка, не се асоциира с растеж, развитие и органичност. :angry3:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#23 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 July 2007 - 10:39 AM

View Postmarillion, on Jul 30 2007, 10:57 AM, said:

Знаеш, че ценя мнението ти, затова ще те попитам направо - познавайки моя вкус смяташ ли, че Shadow Gallery ще ми харесат? Не са ли малко по-хеви отколкото се понася на моята ранима душа? Задавам въпроса не просто самоцелно, а провокиран от сравнението с Arena и Pallas. Фен съм и на двете групи и имам целите им дискографии. Докато в голямата си част Arena събирам от уважение към Mick Pointer, то Pallas е мехлем за сетивността ми. Та в този ред на мисли, къде са Shadow Gallery? А, Илуватар са?
Ще ти харесат сигурен съм. Слушай смело и наред всички албуми.
А Илуватар са приказка, неземна :angry3:

#24 whipmaster

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 30 July 2007 - 11:05 AM

При така зададена тема: SG:DT 5:1
Демек:
SG - 5 албума в колекцийката :metal:
DT - 1 албум в колекцийката (и май ми е много :angry3: )

#25 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 30 July 2007 - 11:27 AM

Абсурдно (ми) е да бъде поставена темата по този начин. Затова ми е и абсурдно невъзможно да дам отговор.
Това са две страхотни групи - просто се радвам, че ги има. :angry3:
Може да се подложи на сравнение само честотата на готовите продукции – едните прекаляват, докато другите бая се бавят.

#26 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 30 July 2007 - 11:33 AM

Такива теми са малко присъщи на тийн метъл форумите, заради това ще отговоря.. Fates Warning :angry3:

На Shadow Gallery само два албума съм преслушал и наистина преслушал, не мога да дам обективно мнение за тях, но това ще се поправи. :metal:
Докато Dream Theater ги харесвам, не са ми кой знае колко любима група, една от причините може би са вокалите, които поне за мен имат значение. :haha: Все пак Images & Words е класика.

Edited by rodd1ck, 30 July 2007 - 11:34 AM.


#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 July 2007 - 18:20 PM

Благодаря на един човек, който днес ми изпрати ето това и най-после у дома мога да го чуя на спокойствие:

Iluvatar - Given Away

Интересно попадение, много ми напомня на композиция излязла изпод перото на Nick Barrett. И останалото ли е толкова добро?


Shadow Gallery - Christmas Day

Тук имам усещането, че човекът за който говоря по-горе манипулативно е избрал тази композиция. Тя ми се струва по-mellow от нормалното звучене на групата. Или бъркам?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 July 2007 - 21:28 PM

Given Away е любимото ми парче на Илуватар. Слушал съм го с часове на рипийт. Дори ме просълзява. Нещо невероятно е. Останалата част от албумът също е много силна, но нито една друга песен не постига емоционалното въздействие на Given Away. Преди време дори си поиграх да я преведа на български.

Shadow Gallery - Christmas Day
Определено е с по-меко звучене, макар че не е изолиран случай. Във всеки албум на ШГ има по едно или повече парчета с подобно звучене. Но като цяло стилът е по-твърд. На доста места в дебюта има вкарана флейта като звучене.
Абе преслушай ги, пак ти казвам, няма да съжаляваш ;)

#29 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 31 July 2007 - 08:54 AM

Shadow Gallery или Dream Theater?? :P
- SYMPHONY X!!
:wacko:

#30 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 31 July 2007 - 09:32 AM

View PostSvil, on Jul 30 2007, 10:28 PM, said:

Given Away е любимото ми парче на Илуватар. Слушал съм го с часове на рипийт. Дори ме просълзява. Нещо невероятно е. Останалата част от албумът също е много силна, но нито една друга песен не постига емоционалното въздействие на Given Away. Преди време дори си поиграх да я преведа на български.

Shadow Gallery - Christmas Day
Определено е с по-меко звучене, макар че не е изолиран случай. Във всеки албум на ШГ има по едно или повече парчета с подобно звучене. Но като цяло стилът е по-твърд. На доста места в дебюта има вкарана флейта като звучене.
Абе преслушай ги, пак ти казвам, няма да съжаляваш :wacko:

Благодаря ти за вниманието. Честно казано повече ми хареса композицията на Илуватар. Има нещо там, нещо което си струва да бъде открито............ И този мирис на Pendragon. Странно, как не съм срещал това име преди. Иначе при ШГ нещата са, как да кажа, по-конвенционални. Рок вокал, което аз лично не харесвам в прога. В смисъл винаги търся уникалното, харизматичното звучене. Ех, колко малко хора го притежават обаче... (нова тема :P )
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#31 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 31 July 2007 - 09:42 AM

View PostNEVERMORE, on Jul 31 2007, 09:54 AM, said:

Shadow Gallery или Dream Theater?? :D
- SYMPHONY X!!
:no:
И бира чадо и бира ;)

#32 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 07 August 2007 - 13:01 PM

ЗА МЕН -
И двете групи издадоха страхотни първи 1-2 албуми ..... и след това вече са ми скучни. Но наблягам на това че наистина са супер първите им албуми. И не ми се брой за "резултат", но имам всичките албуми и на двете групи => ДТ води по точки ако това се брои :wub:
Иначе и аз съм с тоя отговор ;)

View Postrodd1ck, on Jul 30 2007, 12:33, said:

Такива теми са малко присъщи на тийн метъл форумите, заради това ще отговоря.. Fates Warning :yes:

Edited by ArthurDent, 07 August 2007 - 13:02 PM.


#33 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 07 August 2007 - 14:58 PM

Абе не само първите им албуми са страхотни. Последния Шадоу Галери е невероятно добър :D

#34 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2007 - 00:02 AM

Мен в Shadow Gallery ме кефят историите. Еле пък в последния албум :P би се получил страхотен филм по нея :angry3:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#35 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 08 August 2007 - 13:55 PM

Отговорът е един-Crimson Glory:)
Жалкото е, че и албумът е един-знаете за какво иде реч..."Transcendence".Ех, спомениииии
www.etarfans.org

#36 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 08 August 2007 - 14:01 PM

както неведнъж съм заявявала,за мен групата е- PSYCHOTIC WALTZ

всичко друго отива на заден план......
...But grey is still black...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users