Jump to content

Shadow Gallery vs. Dream Theater


35 replies to this topic

#1 Methodius

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 40 posts

Posted 28 юли 2007 - 17:29

Предвид наличието на Shadow Gallery - не се нуждая от Dream Theater. А при вас нещата може би стоят обратно на моите; или?... Или пък у всяка от двете групи намирате по нещо, което ви липсва у другата?

#2 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 28 юли 2007 - 17:31

Не ги сравнявам. Аз се кефя и на двете.

#3 WidoWMakeR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts
  • Location:north-eastern "South Park"

Posted 28 юли 2007 - 23:38

Дръж си ги :metal: :ninja:
.::I HOPE I DIE BEFORE I GET OLD::.

#4 darksorrow

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Location:Neverland

Posted 29 юли 2007 - 00:06

Като Пекадо. :superman:

#5 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 29 юли 2007 - 03:45

Абе музиката не е спорт че да правиш сравнения. Двете банди по принцип са си доста различни. Театрите са по технични, Сенките са по отнесени и мелодични (по моите впечатления). Аз си ги тача много и двете банди, а и навремето прослушах прогресив метъл точно с тях двете, но най вече с Театрите. Още помня как с един приятел зяпахме някаква видеокасета със записвани от някаква телевизия клипове на Мейдън, Металика...и изведнъж почва Take the time...ченетата ни увисват до земята...парчето свършва..."уааа, копеле, върни го, върни го пак!"...и все пак...няма да си кривя душата, след "Scenes from a memory", Dream Theater все повече се увличат в безидейни и безмислени демонстрации на супертехничните си умения и все повече ме разочароват. Това си е мойто мнение де, всеки мисли различно, но на този етап-сякаш Галерията по ми допада...

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#6 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 10:30

На Dream Theater им се кефя супер много, а другите не съм ги чувал през живота си и за първи път чувам името от вас. Така че Dream Theater ис намбър уан. :superman:

#7 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 юли 2007 - 11:47

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 11:30 AM, said:

На Dream Theater им се кефя супер много, а другите не съм ги чувал през живота си и за първи път чувам името от вас. Така че Dream Theater ис намбър уан. :superman:
Да вземеш да ги преслушаш. Губиш много от непознаването им .

А към Методиус: Темата ти бате е неправилно зададена според мен. И всъщност не разбирам кому е нужно противопоставяне между тези двете банди. Аз си ги слушам и двете. Усещам ги по различен начин. Удовлетворяват в мен различни настроения. Въобще да си съществуват и двете и да продължават да ме радват :starwars:

#8 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 29 юли 2007 - 14:03

Аз пък не виждам как въобще могат да се сравняват групи, едната от които непрекъснато прави концерти, докато другата няма нито един концерт в "дългата си музикална кариера" :blink:
Не ми звучи сериозно някак си.
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#9 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 14:21

View Postinsider, on Jul 29 2007, 03:03 PM, said:

Аз пък не виждам как въобще могат да се сравняват групи, едната от които непрекъснато прави концерти, докато другата няма нито един концерт в "дългата си музикална кариера" :blink:
Не ми звучи сериозно някак си.
:metal: И защо не правят концерти? Толкова ли не могат да свирят или музиката, която свирят е прекалено сложна, за да успеят да я изпълнят отведнъж на живо? :)

#10 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 29 юли 2007 - 14:34

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 03:21 PM, said:

:) И защо не правят концерти? Толкова ли не могат да свирят или музиката, която свирят е прекалено сложна, за да успеят да я изпълнят отведнъж на живо? :blink:


Може ли да ти задам един въпрос..страничен
Защо пишеш в теми,в които се дискутират групи,които дори не си чувал...всъщност,ти не само пишеш,ти заемаш позиция...малко неясна и дори стряскаща на моменти..
Аз например,никога не разисквам въпроси,по които не съм компетентна...Ако ме вълнуват-търся си подходяща литература и така...

Иначе, Шадъл Галери са една прекрасна група и наистина е абсурдна асоциацията им с Тиатър....
...But grey is still black...

#11 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 16:01

Не заемам позиция, а питам? А е найстина смешно известна група никога да не е правила концерти. И която и да е група е много съмнителна, ако не излиза на живо. Дали нещата, които ги свирят в студиото ще успеят да ги извирят на живо... разбирам това да е страничен проект на музикантите, че да нямат концерти, ама доколкото знам това е основният на всичките.


+ това масата хора тук не са слушали никога доста чалга изпълнители, ама безпроблемто коментират колко зле са, така че и аз не виждам нищо лошо да коментирам група, която не съм слушал през живота си. :blink:


бтв Dream Theater са страхотна група и те ми стигат. Не искам да ги чувам онея там.

Edited by Mo6no, 29 юли 2007 - 16:02 .


#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 юли 2007 - 16:19

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 05:01 PM, said:


бтв Dream Theater са страхотна група и те ми стигат. Не искам да ги чувам онея там.

Не е хубава тази позиция, ама ти е простено. Както казва Хейли в една своя книга едно от предимствата на мъдростта е умението да изчакваш... И един съвет, никога не изказвай категорично мнение за нещо което не познаваш. И аз мразя чалгата, ама за мое съжаление имам представа от нея поради което мога да го заява най-отговорно... С което не отричам съществуването й. :blink:

Цялата тази история ме кара да задам резонния въпрос: Защо не сме по-толерантни към мнението на другите? Толково ли е трудно да приемем, че има и друго по-различно мнение от нашето? Задавам въпроса и на база собствен опит в този форум. Може и да си внушавам, но имам чувството, че на всяко изразено мнение тук се отговаря с отрицание...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 29 юли 2007 - 16:21

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 05:01 PM, said:

+ това масата хора тук не са слушали никога доста чалга изпълнители, ама безпроблемто коментират колко зле са, така че и аз не виждам нищо лошо да коментирам група, която не съм слушал през живота си. :)
бтв Dream Theater са страхотна група и те ми стигат. Не искам да ги чувам онея там.

Ти на олимпийски принцип ли участваш във форума? :blink:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#14 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 29 юли 2007 - 16:23

Quote

Не заемам позиция, а питам?

А това какво е?

Quote

На Dream Theater им се кефя супер много, а другите не съм ги чувал през живота си и за първи път чувам името от вас. Така че Dream Theater ис намбър уан.

Quote

+ това масата хора тук не са слушали никога доста чалга изпълнители, ама безпроблемто коментират колко зле са, така че и аз не виждам нищо лошо да коментирам група, която не съм слушал през живота си

Къде го видя това ???
...But grey is still black...

#15 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 29 юли 2007 - 16:44

Глупаво е да се изказват мнения по тази тема, ако човек не е слушал и двете групи :blink:
И Тиътър и Шадоу Гелъри са много добри групи, визирам студийните им произведения. И все пак, много ми се иска да чуя на живо Шадоу Гелъри. Едно да записваш в студио, а съвсем друго да свириш на живо. В студиото имаш право на хиляди грешки, докато получиш желания краен резултат. На живо нямаш право на грешка, защото ако я направиш тогава тя става достояние на публиката и рефлектира върху самия теб като изпълнител.
Аз лично подхождам с голямо съмнение към способностите на групи, които не искат да правят концерти. Независимо по каква причина.
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 юли 2007 - 17:09

Ако цопнем в един голям меден казан всички компоненти на класическия прогресив, узрели и дефинирали стила през годините след 69-та, разбъркаме ги добре, и след като сместа ферментира, почнем да ги варим на бавен огън...., кондензиралата течност ще има вкуса именно на Shadow Gallery. Изкристализирал опияняващ еликсир!

Обаче дестилат! Мъртва течност.

Докато субстанцията, наречена "Dream Theater", макар и съдържаща сок от най-узрелите плодове на арта и прогресива, не е еликсир. :)
Киселее на места, горчи, защото има много пот в съставките, не опиянява лесно и ударно, а трябва да отлежи доста, преди да стане годна за консумация...

Но не е дестилат. :metal: Жива течност е, органична! Затуй и стана подходяща среда за развитие на разни микро и макроорганизми! :blink:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:25

Вие ме манипулирате. Говорех, че не съм заемал позиция в конкретното мнение, а не като цяло. И съм чувал много неща на Dream Theater, особено един техен албум, който докато бях в болницата слушах по над 10 часа на ден в продължение на една седмица, така че го знам театрото.

#18 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 29 юли 2007 - 20:53

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 09:25 PM, said:

Вие ме манипулирате.


Край,разконспирираха ни .... :harhar:
Колкото и безсмислена да е темата за мен,все пак, като се прави съпоставка на две групи,хубаво е да си чул и двете, за да даваш оценки коя е по-добра...или не си съгласен и пак надушваш подмолни опити за манипулация... :P :victory: :paladin:
...But grey is still black...

#19 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2007 - 09:44

Много харесвам Шадоу Галъри. Прекрасна нео прог банда с мек и елегантен звук. Изключително ми допада. Слушам ги непрекъснато. Ако ги средиш в индийска нишка Арена, Палас, Шедоу Гелъри, Илуватар не мож намери разлика на моменти. Така го обичам аз нео прога - хомогенен, плътен, подобен.

Но без претенция и самоцел. (отговорих на въпроса)

И не съм съгласен, че дестилатът е мъртва течност. Французите даже му викат Жива Вода. (Eau de vie).

#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 юли 2007 - 09:57

View Postduende, on Jul 30 2007, 10:44 AM, said:

Много харесвам Шадоу Галъри. Прекрасна нео прог банда с мек и елегантен звук. Изключително ми допада. Слушам ги непрекъснато. Ако ги средиш в индийска нишка Арена, Палас, Шедоу Гелъри, Илуватар не мож намери разлика на моменти. Така го обичам аз нео прога - хомогенен, плътен, подобен.



Знаеш, че ценя мнението ти, затова ще те попитам направо - познавайки моя вкус смяташ ли, че Shadow Gallery ще ми харесат? Не са ли малко по-хеви отколкото се понася на моята ранима душа? Задавам въпроса не просто самоцелно, а провокиран от сравнението с Arena и Pallas. Фен съм и на двете групи и имам целите им дискографии. Докато в голямата си част Arena събирам от уважение към Mick Pointer, то Pallas е мехлем за сетивността ми. Та в този ред на мисли, къде са Shadow Gallery? А, Илуватар са?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users