Jump to content

Любим концептуален албумза какво се разправя в него


53 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 март 2008 - 13:28

View PostUndertow, on Mar 17 2008, 20:40, said:

Аз проявявам интерес ако все още имаш желание ;)
ОН > Virgin Steele - House of Atreus ACT I ( за мен това е най-най-най-задължителния концептуален албум) Естествено не всеки се интересува от гръцка митология, но пък драмата там е много интересна.
Музиката пък е :D

Ето какво казват най-големите критици от един чуждестранен сайт на който 95% от албумите са оплюти, няма да споменавам сайта защото може би се сещате, а и да не правя реклама;)
Posted Image
========================================================

Да-а-а, първата част на "Къщата на Атреидите" ис зер гут! :lol: :( :D
Интересното е, че втората част смуче, в голяма степен и почти цялата останала дискография на V.S. смуче, така че в направата на този албум сигурно има замесена друга цивилизация. Аз, собствено, го определям като последният добър Manowar :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 21 март 2008 - 18:01

/OFF
Satyr , те просто ги влечат различни стилове в другите албуми... но в духът на House of Atreus Act 1
са Invictus , Mariage of Heaven and Hell Part II & I :angry2:
Comfortably Numb

#43 moonchild

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 01 април 2008 - 20:37

IRON MAIDEN - SEVEN SON OF THE SEVEN SON

#44 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 08 април 2009 - 16:21

Изрових тази тема от архивите на форума, надявам се да няам недоволни... :)

По темата:

Pink Floyd - Animals (1978)
Защото имам сантимент към този албум... Защото съм си го купил и съм сиго гледал като писано яйце. Защото съм чел всички текстове и съм ги цитирал по есета. Защото проечтох "Фермата на животните" заради него (в която книга се влюбих). Защото си мислех, че Dogs е 10 минути, а се оказа, че е 17 и се чудих как съм слушал толкова дълага песен с такова внимание. Защото обичам обложката. Защото, макар и отдалече, видях Батърсий и стреснах всички около мен с радостни викове. Защото обичам посланието. Защото обичам музиката в албума.
Още лични причини?

Queensryche - Operation: Mindcrime (1988)
Бях решил да рисувам обложка по албума (сега, важно е до отбележа, че не мога да рисувам и че витаех из облаците, коагто си го мислех това). Свалих си въпросният албум и го слушах измъчено. Мамка му, не става и не става. Нещо ми звучи сухо и не мога да го възприема! Та, когато тръгнах на екскурзия към Северозападна България реших да си кача албума на МР3 плейъра и да се опитам да го изслушам на пълно спокойствие. Докато бях в автобуса си го пуснах и се загледах през проозреца. Някак си с всяка следваща песен започвах да следя историята, все едно чета книга. По дяволите, концепцията я бях превеждал от Уикипедия и ми беше толкова интересно да дебна познати моменти в песните! При посещението в АЕЦ "Козлодуй" си припявах едноименната песен, Revolution Calling и пр., а работещите там ме гледаха като полезно изкопаемо. Ей, този албум ми влезе под кожата! И още е там...

#45 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 09 април 2009 - 07:49

View Postfantucho_, on Apr 8 2009, 17:21, said:

Изрових тази тема от архивите на форума, надявам се да няам недоволни... :) По темата:

Pink Floyd - Animals (1978)
Защото имам сантимент към този албум... Защото съм си го купил и съм сиго гледал като писано яйце. Защото съм чел всички текстове и съм ги цитирал по есета. Защото проечтох "Фермата на животните" заради него (в която книга се влюбих). Защото си мислех, че Dogs е 10 минути, а се оказа, че е 17 и се чудих как съм слушал толкова дълага песен с такова внимание. Защото обичам обложката. Защото, макар и отдалече, видях Батърсий и стреснах всички около мен с радостни викове. Защото обичам посланието. Защото обичам музиката в албума.
Още лични причини?

Queensryche - Operation: Mindcrime (1988)
Бях решил да рисувам обложка по албума (сега, важно е до отбележа, че не мога да рисувам и че витаех из облаците, коагто си го мислех това). Свалих си въпросният албум и го слушах измъчено. Мамка му, не става и не става. Нещо ми звучи сухо и не мога да го възприема! Та, когато тръгнах на екскурзия към Северозападна България реших да си кача албума на МР3 плейъра и да се опитам да го изслушам на пълно спокойствие. Докато бях в автобуса си го пуснах и се загледах през проозреца. Някак си с всяка следваща песен започвах да следя историята, все едно чета книга. По дяволите, концепцията я бях превеждал от Уикипедия и ми беше толкова интересно да дебна познати моменти в песните! При посещението в АЕЦ "Козлодуй" си припявах едноименната песен, Revolution Calling и пр., а работещите там ме гледаха като полезно изкопаемо. Ей, този албум ми влезе под кожата! И още е там...
Все повече ми прави впечатление разнообразният ти вкус.Евала.Аз също съм се отдал на дълбаене във всички дебри на рок музиката и си харесвам по нещо.Поздравявам те още веднъж.
По темата...Много са концептуалните албуми,които харесвам,но ще посоча само най-любимите ми:

1.ELP - Картини от една изложба - никога никой няма да ги измести от първото място(поне за мен)
2.Marillion - Clutching At Straws - Уникална концепция,уникална обложка и уникална музика.Най-великият албум от ерата с Фиш
3.Iron Maiden - 7th Son Of A 7th Son - Ех,спомени,спомени,спомени...
4.Dio - Magica - Абсолютно удоволствие е да прочетеш историята в този албум.С една дума - Magica
5.Dream Theater - Scenes From A Memory - Нямам думи какво ми се случи,когато за пръв път чух рова нещо.
6.Savatage - Streets:A Rock Opera - Не знам до колко това се води концептуален албум,но поне за мен е такъв
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#46 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 10 април 2009 - 13:56

Cruelty and the beast ми е любимия компцетуален албум но понеже видях че някои вече го е писал ще кажа новия Godspeed On The Devils Thunder много силни за пореден път текстове отнасящи се за френския благородник Gills De Rais звук като
damnation and a day но определено концепцията ни връща кум хубавите времена на cradle(за мен нямат лош албум но аиде са да не спориме :Д)въобще още от 2 песен Death Of Love Албума те обгръща и не те пуска песни като 13 ceasar,tragic kingdom,honey and sulphur скоростни и мелодични както и доста дълги композиции като darkness incarnate,mindnight shadow crawl to darken counsel with life,да не забравяме и леките но същевременно размазващи песни Ten Leagues Beneath Contempt и едноименната песен а финалния инструментал Завършва историята великолепно въобще за мен като луд фен на Cradle Of filth тва беше любимия ми албум за 2008 :crying:

Edited by Evil14, 10 април 2009 - 13:58 .


#47 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 10 април 2009 - 18:47

Pink Floyd - Dark Side Of The Moon
Pink Floyd - Wish You Were Here
Pink Floyd - Animals
Pink Floyd - The Wall
Pink Floyd - The Final Cut
Roger Waters - The Pros And Cons Of Hitch Hiking
Jethro Tull - Aqualung
WASP - The Crimson Idol
Iron Maiden - Seventh Son Of A Seventh Son
Manowar - Triumph Of Steel

и т.н.

#48 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 24 април 2009 - 20:22

Cradle of filth - Cruelty and the beast
Bathory - Blood on ice
Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli
Cradle of filth - Godspeed on the devil's thunder

За сега ..

#49 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 април 2009 - 22:39

View PostIce-9, on Apr 10 2009, 19:47, said:

Manowar - Triumph Of Steel
Това не е концептуален албум, освен ако не си слушал само първата песен :worship:
Концептуален се води "Gods of War". Но аз пък него не го считам за албум :worship:

Можеш Триумф-а да го замениш с "House of Atreus Pt. I" на Virgin Steele. Той си е истински концептуален, дори с елементи на рок опера. И последният добър Manowar :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#50 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 април 2009 - 23:37

View Postman on a mission, on Apr 9 2009, 08:49, said:

2.Marillion - Clutching At Straws - Уникална концепция,уникална обложка и уникална музика.Най-великият албум от ерата с Фиш
На мен пък ми е любимият мерилиънски изобщо :worship: Щом си пусна Мерилиън, винаги изслушвам първо него, просто ми е традиция
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#51 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 25 април 2009 - 02:35

Лично аз имам само един любим концептуален албум, но всеки път ми образува усмивка на лицето, за разлика от другите групи които слушам. Само един талант може да създаде собствен свят и да го развива по начина по който прави Ариен Лукасен. :worship:

Posted Image
Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#52 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 13 май 2009 - 12:08

View PostNwarth, on Feb 3 2008, 16:01, said:

Diabolical Masquerade - Death's Design
:D шедьовър, създаден от титани

по темата бих отбелязала също и творчеството на Ulver като цяло, а от най-новите ми любими е Cult of Luna – Eternal Kingdom

edit: щях да забравя втората половина от темата - темата на албума

а тя е класическа. Cult of Luna свирели в района на отдавна изоставена психиатрична болница... в едно от помещенията музикантите намерили стари предмети, останали от болницата, медицински апарати и дневници. сред нещата бил и дневника на някой си Холгер Нилсон /което м/у другото е и името на бащата на Нилс Холгерсон от прочутото пътуване с дивите гъски, но този най-вероятно е друг/, бивш затворник, удавил жена си... Дневника бил озаглавен *Приказки от Вечното Царство*. Четейки дневника, групата разбрала, че се е натъкнала на бръщолевенията на един безумец. Нилсон обвинявал за смъртта на жена си Nдcken, създание от Шведската митология, превъплъщение на Сатаната. Дневникът рисувал един напълно измислен свят, в който хора-бухали и хора-дървета участвали във фантастичната история, която обяснявала невинността на Нилсон. Текстовете на песните от албума са взети от дневника.

Edited by Velvet Thorns, 13 май 2009 - 12:54 .

in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#53 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 13 май 2009 - 16:08

Аз не съм по чак толкоз тежката артилерия, затова бих добавил моите фаворити:

Jethro Tull - Minstrel in the Gallery
Jethro Tull - Thick As A Brick
Jethro Tull - Aqualung
Jethro Tull - Songs from the Wood
Jethro Tull - The Broadsword and the Beast
Jethro Tull - Warchild
Marillion - Misplaced Childhood
Marillion - Clutching at Straws
Marillion - Fugazi
Marillion - Script for a jesters tear
Pink Floyd - Wish you were here
Pink Floyd - The Wall
Pink Floyd - Animals
Pink Floyd - Dark Side of the Moon
Pink Floyd - The Final Cut
Pink Floyd - Saucerfull of secrets
Alan Parsons Project - Gaudi
Alan Parsons Project - Turn of a friendly card
Alan Parsons Project - Eye in the sky
Alan Parsons Project - Tales of Mistery and Imagination
The Kinks - Village Green
The Kinks - Lola Vs Powerman

:metal:

#54 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 17 май 2009 - 22:21

Kign Diamond - Them 1988

Posted Image
Nazis Raus !





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users