Jump to content

Българските медици в Либиясе връщат днес


49 replies to this topic

#41 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 26 July 2007 - 16:01 PM

Не може да съм сигурен дали са абсолютно невинни, тъй като на телевизията не вярвам, но съм на 90% сигурен в невинноста им. Със сигурност са правили бая далавери и незаконни работи, но не мисля, че имат вина за СПИН епидемията и не мисля, че заслужават 8 години затвор с такова отношение (особено в началото).

Радвам се, че се върнаха тук. Дано успеят по-бързо да забравят шока и ужаса, който са изживели и да водят що годе нормален живот. Това, което се случва с апартаменти, даване на работа, леди пари, евентуалното им слагане в учебниците по история, превръщането им в национални герои и т.н. е абсолютна глупост, но хората се опитват да си правят PR върху гърба на медиците, което очевидно им харесва.


бтв бях нещастен в този ден, тъй като се разболях и си тръгнах на втория ден от почивката в планината и няма да мога да ходя на другата почивка в планината.

#42 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 26 July 2007 - 19:57 PM

View PostЗмей Горянин, on Jul 26 2007, 02:22 PM, said:

Вчера, въпреки че умишлено отбягвах темата за медиците, която бях сигурен, че ще се вихри нонстоп по медиите, пак подочух, че им се предлагала работа в МВР боница, давали се апартаменти, обсъждали се финансови помощи. Направо панаир, започва да ми се гади... Абе иконка puke няма ли?

От кое ти се гади? От това, че политици и фирми си правят ПиАр? Да - гадничко е. Ама те нашите политици са си доказано гадни типове.
Обаче: защо медицинските сестри да НЕ получат апартамент, финансови помощи, работа и т.н.?

Ти на колко би оценил ЕДИН свой ден в Либийски (изобщо арабски) зандан, невинен по престъплението, в което те обвиняват, със смъртна присъда и с надзиратели, за които варварските изтезания са нещо в реда на нещата (само си припомни "Среднощен експрес")?
И дали един апартамент и 10 бона (примерно) са цена, която изкупува нещо?

Edited by Hard rock fan, 26 July 2007 - 20:11 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#43 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 July 2007 - 23:33 PM

Quote

Ти на колко би оценил ЕДИН свой ден в Либийски (изобщо арабски) зандан, невинен по престъплението, в което те обвиняват, със смъртна присъда и с надзиратели, за които варварските изтезания са нещо в реда на нещата (само си припомни "Среднощен експрес")?
Може ли аз? На една бомба със 100 кг тротилов еквивалент. В Триполи или Бенгази по избор.
Разправях аз, че трябаше като идва Буш да викаме "Рей-й-йгън", ама никой не ме слушаше :mamba:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#44 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 27 July 2007 - 12:40 PM

От политиците ми се гади, разбира се.
Моя си лично живот, от моята си гледна точка струва многократно повече от 1 апартамент и 10 хилки, както и един ден от живота ми, особено последните такива :)
Работата е там, че всички тези дарове много мязат на обезшщетение. Обезщетение за какво? За това, че политиците не са си мръднали пръста толкова години ли? Или защото ние ще компенсираме недостатъците в либийското законодателство?
Най-големия купон ще стане, ако, след като мине година две и нещата се уталожат, накарат сестрите да върнат апартаментите и т.н., както накараха олимпийските ни медалисти. Това там беше върха на гаврата и безочието в държавата B)
... Through dreams I influence mankind...

#45 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 27 July 2007 - 15:28 PM

От тази гледна точка: че държавата си почиства съвестта (каквато всъщност няма) посредством тези дарове (апартаментите са от Мтел май - те пък се рекламират) си е точно така и по този пункт съм съгласна с теб - гнусни са ни управниците и се оляха на гърба на сестрите да се правят на велики.

Но от чисто човешка гледна точка: може би, тази малка помощ за сестрите, ще им осигури известна порция спокойствие (доколкото в тяхното положение такова е възможно).
И в този смисъл, аз мисля, че няма нищо лошо в това да им даде някакво рамо държавата.
Понеже не мисля, че могат тутакси да подхванат работа и да си заживеят сякаш нищо не се е случило.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#46 Methodius

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 40 posts

Posted 28 July 2007 - 19:48 PM

За истината

Започваме от фразата "заразените с вируса на СПИН либийски деца". А всички, които подхранваха живота на тази фраза - те сякаш не разрешаваха проблем, а изработваха факт. Да, във фразата те, изглежда, не припознаваха истина, от която причинно да произтичат мотивите за действията им, а истина, която да им дава повод за действие... Нашите медицински сестри бяха юридическите заложници на политическия факт... Всъщност, не в заразени с вируса на СПИН деца се коренеше фактическата истина на фразата, а тъкмо в ареста на медиците. Ала същностната истина на подобни фрази, както и истината за изживяното от сестрите - това са истини от съвсем друг порядък!

Edited by Methodius, 28 July 2007 - 20:07 PM.


#47 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 02 August 2007 - 20:23 PM

80 080 000 - толкова лева ще плащаме на фонд "Бенгази"!!!!!!!!!
Колко българчета можеше да спасим???

#48 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 02 August 2007 - 21:41 PM

View Postspiritt1974, on Aug 2 2007, 09:23 PM, said:

80 080 000 - толкова лева ще плащаме на фонд "Бенгази"!!!!!!!!!
Колко българчета можеше да спасим???
Стига с тия глупости. Никой нямаше да спасим. Ако ги нямаше сестрите парите щяха да бъдат усвоени за няколко измислени ипроекти или щяха останат в джобовете на тоя и оня.

Не знам колко пари са дадени от нас, но след като целия свят дава щеше да е подигравка ние да не дадем за собствените си съграждани.

#49 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2007 - 12:33 PM

View Postspiritt1974, on Aug 2 2007, 09:23 PM, said:

80 080 000 - толкова лева ще плащаме на фонд "Бенгази"!!!!!!!!!
Колко българчета можеше да спасим???
Тъй тъй, всичко си идва на мястото. Доста скъпичко се оценяват един човешки живот. И повече да не ми пишат по вестниците, че животът в България не струвал пукната пара... Сега очаквам да им опростим дълга. :moil:

Edited by Змей Горянин, 03 August 2007 - 12:34 PM.

... Through dreams I influence mankind...

#50 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 03 August 2007 - 13:01 PM

View PostЗмей Горянин, on Aug 3 2007, 01:33 PM, said:

Сега очаквам да им опростим дълга. :moil:
Цък!

Edited by georid, 03 August 2007 - 13:03 PM.

Така е то.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users