Jump to content

Любимото ви притежание в музикалната ви колекция?Оригинално продукти only :>


41 replies to this topic

#21 Mermaid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts

Posted 28 September 2007 - 10:04 AM

View Postviolator, on Sep 28 2007, 10:59, said:


Вътре имаше няколко огромни великолепни артуърка на Storm Thorgerson, два от които са рамкирани и гордо красят стените у нас!

а третия у нас :no:

#22 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2007 - 10:10 AM

Може би Iced Earth - Alive In Athens на 3 CDта, поръчани по пощата от Wizard. Като ученик 9-10 клас през 1999-2000 година, 35 лева ми се струваха много пари и затова са ми скъп спомен в буквалния и преносния смисъл :no: Също така DVDто Armageddon Over Wacken 2005 е хубав спомен за мен - нищо че като съдържание и качество не е нищо особено (повече от половината групи, които са записани дори и не ги бях гледал на фестивала).

#23 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 28 September 2007 - 10:19 AM

View PostOzzy, on Sep 27 2007, 14:04, said:

Които Ози ВСЕ ОЩЕ няма ;)

Ъ? е ти ме уби....
и снимки, и клипчета пращах... да не съм метнала само на Сатирката :no:
сега се сещам, че и в стария форум в темата за Евъргрей бях качила с теб и Йонас снимка :lol2:

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 September 2007 - 10:43 AM

Щрак, Марийке, на портрет:

Posted Image
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 28 September 2007 - 10:53 AM

благодаря Вайли! :lol2: обаче не беше само една.... сега ще падне ровене в компютрите :no:

#26 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 28 September 2007 - 14:21 PM

Касетката от първия концерт на Содом в София - 1991, с обложка и в перфектно състояние. Май прешъс :P Едно ДВД на Skrewdriver - 77-93 и перце от Джеф Ханеман.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#27 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 28 September 2007 - 14:29 PM

Двойното ДВД + двойно CD с книжка и картонен бокс на Rage - 2004 - From The Cradle To The Stage записан на рождения ми ден. Издаден на рождения ми ден . И подарен ми от брат ми за РД-то ми :P
Както и DVD на Mekong Delta - Live In Frankfurt
Също и оригнално CD (диджипак ли се води не знам - в картонена обвивка) на Spudmonsters - Stop Madness
И не на последно място - 3 оригинални албума на Anacrusis

#28 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 28 September 2007 - 14:45 PM

Любимото ми нещо в колекцията не е нито винил, нито касетка, нито диск, нито оригинален носител.
Любимото ми нещо са купчинка емпе-трици, формиращи албумчето Energy на Operation Ivy.
Като си спомня каква борба беше да ги изкопая и събера от аудиогалакси още и напстер, още когато нямаше кой да се върже там...
Не че не нямам оригинала - имам го. Ама го придобих, след като това беше възможно.
Next One Is Real

#29 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 28 September 2007 - 17:31 PM

View Postno way, on Sep 27 2007, 10:35, said:

но в момента най-много се радвам на RUSH - R30 (2 dvd + 2 cd)
Ухааа...аз в момента се колебая между двойното ДВД Rush in Rio и MVI лимитед едишъна от последния им албум - Snakes and arrows. Иначе много си ценя и един много стар винил на Dio - Last in Line, който нашите ми подариха на една Нова година.

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#30 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 28 September 2007 - 21:15 PM

За притежание-перце и сетлист от концерта на Accept в Каварна 2005.Другото по-голямо е перце от Iron Maiden.
За музикален албум без съмнение това е лимитед едишъна от новия албум на U.D.O.- Mastercutor.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#31 Трола

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 29 September 2007 - 05:29 AM

Купчина автографирани дискове сред които HELSTAR и SKYCLAD и напоследък ме обвхвана манията да колекционирам Picture Discs и вече имам към 50-ина но сега ме мързи да ги описвам. Някой ден като не ме мързи ще ги накача по стените и ще ги снимам.

#32 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 30 September 2007 - 11:47 AM

някои от най-любимите в колекцията са тези на любимите ми групи. За съжаление все още не съм събрал целите им дискографии, но и това ще стане.
0. Manowar - Kings Of Metal оригиналното си издание на Atlantic.
1. Emperor - Prometheus: The Discipline of Fire and Demise
скъсал съм се да слушам този диск! Просто...достоен край за императорите (за мен, най-великата блек метъл група) За съжаление няма да има нов албум както някои очакваха след като уж се събраха...било само за концерти.
2. Emperor - The IX Equilibrium - най-добрия артуърк и обложка на емперърски албум, също един от любимите ми.
2. Dissection - Reignkaos, просто трябва да видите книжката към диска... Има и клип!
3. Dimmu Borgir - Death Cult Armageddon, с времето този албум ми стана любим, имам изданието с бонус диск-а. Клипове снимки, кавъри ала бала. добро е
4. Dismal Euphony - Soria Moria Slot - един от първите блек метъл оригинални цд-та, които си купих оригинални, като се ръсих с колосалната сума от 27 лв, сещате се, че като ученик трудно се сдобиваш с такива пари (поне по онова време, сега учениците са по-богати :>), изръсих цялата ми стипендия (21 лв) и малко от тази на брат ми ахахаха.
5. Borknagar - The Archaic Coruse - любима група, любим албум, всъщност всичките им албуми са ми любими.
6. Moonspell - Darkness and Hope - специалното издание с кутийката, в която има плакат, стикер, а в диска има бонус кавър и клип.
7. Amorphis - The Karelian Isthmus - може би най-любимия ми албум на групата. Става въпрос за преиздаден на Relapse Rec. включващ първото демо/ЕР на групата Privilege Of Evil. Арт уърка е убийствен, изобразяващ битката при Карелия. Липсва обаче снимката на групата, която от Wizard бяха приложили към обложката на касетката, която си купих преди повече от 10 години, на която са толкова млади, че Esa Holopainen прилича на моме :>
8. Наскоро си взех и Amorphis - The Silent Waters digipack, с бонус песен :> Артуърка е един от най-добрите, които съм виждал. Много ми е ценен напоследък.
9. Tiamat - Clouds - любим!

Ценно притежание от към колекционерска гледна точка е демото на Dismal Euphony - Spellbound, което се намира изключително трудно. На оригинален диск. :> само 3 песни.
албума Above The Light на Sadist, но на касетка, оригинален, внос директно от Италия, в България това нещо го имат 3-ма човека, един от тях съм аз. Предполагам иначе може да се намери на CD. Това е само много малка част от музикалната ми колекция, но може би най-ценните ми дискове. Имам и още няколко доста редки неща на касетки, като демотата на Mortifier ( от което има 666 бройки в цял свят хаха) и Theatres Des Vampires (от времето когато се влияеха от Mayhem и си нямаха нищо общо с това, което са сега :>) но едва ли ще представляват интерес.
като заговорихме и за други неща като плакати, перца и тн.
Един плакат на Manowar, който седи на стената ми от около 10 години, когато един приятел ми го подари. От Metal Hammer, от периода на групата 84-86г. Самият плакат също е от тогава. Едва ли има много хора, които да го имат точно същия. Има бая тиксо по него де :> Доста е древен, но е тотален култ!

Edited by Nosferatu, 30 September 2007 - 11:57 AM.


#33 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 02 October 2007 - 06:05 AM

Любимите неща в колекцията ми от оригинали са:

1. Queensryche

- "The Warning" CD
- "Rage for Order" Lp и CD
- "Operation Mindcrime" Lp и CD
- "Promised Land" CD
- "Tribe" CD
- "The Art of Live" CD
- "Operation Mindcrime II" CD
- "Mindcrime at the Moore" 2CD

2. Сергей Маврин - "Откровение" CD
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#34 whipmaster

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 02 October 2007 - 07:57 AM

"Всичкото" на Psychotic Waltz :)

#35 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 02 October 2007 - 08:32 AM

View PostSatyr, on Sep 27 2007, 10:19, said:

...Съвместна снимка с Хенрик Ларсон...

Тва от кой му период: Селтик, Барса или Ман Ю (Ху да фак а Ман Юнаитед :metal: )?
:)

На мен всичките ми дискове са любими :metal:
Почти никога не купувам преди да съм се убедил, че си заслужава парите, така че нямам слабо попадение :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#36 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 02 October 2007 - 12:51 PM

View PostYanni, on Oct 2 2007, 09:32, said:

Тва от кой му период: Селтик, Барса или Ман Ю (Ху да фак а Ман Юнаитед :D )?
;)

Евъргрейският Ларсон е с дълга коса, така че е от периода със Селтик, или още с Фейенорд дори. ;)
Друг е въпросът как най-големият палач на българския футбол е оцелял жив след концерт у нас. :D
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#37 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 02 October 2007 - 20:31 PM

CD Pantera-Cowboys From Hell :angry2:
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#38 Guest_RocknRollNigger_*

  • Гости

Posted 02 October 2007 - 21:42 PM

Любимото ми CD беше Waiting for the Punchline на Extreme, но наскоро го подарих.. :angry2:

Edited by RocknRollNigger, 02 October 2007 - 21:43 PM.


#39 Trolltaar

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 03 October 2007 - 15:31 PM

моите любими limited/special edition придобивки са:
* 5-те албума на boxset-ове на Emperor (дисковете са направени като плочи)
* първото издание на "For All Tid" на Dimmu Borgir
* лимитираното издание "In Sorte Diaboli" на Dimmu Borgir в направена като книга с кожена подвързия опаковка с релефни надписи и изображения с като автентични средновековни страници с променени от нормалното издание откъм цветове илюстрации
* и аз се гордея с моя саундтрак към Конан Варварина

имам и други, но тези са ми в главата в момента

* колекцията ми от enchanted cd-та на Iron Maiden
* купената ми лично от Finntroll ts със уникален дизайн от концерта им в Будапеща
* специално издание на Marduk "La Grande Danse Macabre" включващо и метален пин с логото им

#40 vancheto_flower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 07 October 2007 - 16:02 PM

Всички албуми на Металика!!! Най-яката група за всички времена :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users