Jump to content

и Майкъл Джексън си замина


58 replies to this topic

#41 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 26 June 2009 - 17:50 PM

R.I.P.

Не съм фен, но това, което постигна като успехи и остави след себе си като музикално наследство, заслужава голямо уважение.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#42 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 26 June 2009 - 19:37 PM

Аз пък все си мисля, че на 15.09 миналата година си отиде човек с по-голям музикален принос, но такива траурни ексцесии нямаше (визирам репортажите на световните медии). Да, Рик не се боядиса зелен/лилав/цикламен, нито пък прибегна до други отчаяни ПР-стратегии и следователно отзвукът беше обидно малък в сравнение с този от смъртта на Джексън. Някой каза нещо за корнфлейкс обществото? Вярно е.

Не мисля също, че смъртта на Майкъл е трагедия в такъв голям мащаб. Трагедия е единствено за хората, които са имали билети за концертите му в Лондон и компанията-организатор. Иначе в последните над 10 години той не създаде нищо освен ПР-шум, а това не е голяма загуба, след като имаме Парис Хилтън. Мисля си, че за него това е избавление от един нещастен живот и ужасните болести, от които е страдал в последно време. R.I.P.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#43 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 26 June 2009 - 19:58 PM

И кво като е скандален? Коя звезда не е скандална? Нима Фреди не беше? (моля, не ми отговаряйте, нямам намерение да водя дискусия...)
Човека почина снощи, опомнете се малко, толкова ли е трудно да запазиш някаква човещина? И защо трябва да се правят сравнения с този или онзи? Нима целия музикален свят не тъгуваше за Рик миналата година? За кви корнфлекси става дума изобщо? Нелепо е...
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#44 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 27 June 2009 - 13:37 PM

Бях тръгнал да пиша надълго и нашироко. Няма смисъл. Просто ще кажа, че Джако ще ми липсва. За мен част от живота ми (част от 80-те години) умря.

И ще се съглася с Виолатора:

Quote

"Отърва се най-после, Майкъл".


Posted Image

Edited by Ice-9, 27 June 2009 - 13:40 PM.


#45 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 27 June 2009 - 13:44 PM

View Postgeorid, on Jun 26 2009, 17:34, said:

Ето какво става в Amazon - класацията на най-продаваните албуми днес :no:

Започна се. Интересно как ще изглежда Топ 10 на "Билборд" следващата седмица. Ще ставаме свидетели на счупени рекорди повсеместно.

www.vsekiden.com

Quote

...Авторитетният английски вестник “Таймс” пък тиражира информацията, че Джексън не е издал повече от 100 песни, които може да бъдат пуснати след неговата смърт. Изданието цитира биографа на певеца Иън Халперин, според когото Джексън ги е посветил на децата си.


#46 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 28 June 2009 - 15:59 PM

Никога не съм имала във фонотеката си записи на Michael Jackson – всичките му песни, които знам (а вчера установих, че не са никак малко тези които знам, та някои дори в детайли!) съм слушала по радиото, от клиповете му или негови концерти които съм гледала ( и то само тези, които преди години излъчи националната ни телевизия, май бяха два....). Той не беше от любимите ми музиканти, но ако кажа, че нямам негова любима песен (а тя дори не е само една!) ще излъжа; ако кажа че не харесвам голяма част от клиповете му или че не смятам, че живите му изяви са изпипани до най – малката подробност, пак няма да е истина!
Вчера чух едно момче (отявлен рокаджия) да казва за него: „Само пет албума има и с тях е най – големия!”
Гениален, перфекционист, музикант, който ни оставя едни уникални песни, с много силни послания – това е Michael Jackson!!!!
Изключително ме отвращаваше ровенето в личния му живот, няма нищо по –долно от това! Та той беше човек като всички нас, като всички тях!!!Знам, че тези които до последно изговаряха и пишеха всякакви гнусни неща за него, утре ще напишат най – похвалното слово и ще го обявят за светец...

Някой беше написал тук нещо за това, че трагедията не е в смъртта на Michael Jackson, че не е от голям мащаб....
Трагедия е, трагедия и фатално е когато някой си отиде от този свят! Приноса и на R. Wright и на M. Jackson за музиката е толкова голям, че едва ли ние бихме го оценили...историята ще има тук думата!
Едва ли неговите почитатели смятат за трагедия загубата на парите, които са дали за билети...за организаторите не знам....Пари се печелят, а той няма да се върне вече...

Нека почива в мир, поклон!

#47 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 June 2009 - 18:55 PM

R.I.P Michael Jackson :)

Insane in my brain

#48 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 29 June 2009 - 13:39 PM

В петък сутринта пътувах на една укскурзия до Варна и околността и брат ми ме попита дали Майкъл Джексън бил жив. Казах му, че е жив, а той ми отвърна, че бил чул, че са го намерили починал. И направо нямах какво да кажа. Бях като застрелян. Дявол да го вземе, нито знам всичките му песни наизуст, нито му имам дисковете, но винаги съм харесвал песните му и съм му симпатизирал като творец. Защото той беше точно артист в пълния смисъл на думата и то от най-висока класа.

Като хлапе в детската градина беше излязал клипа към Earth Song, който тогава ми беше любим и стоях да го чакам по телевизията, все едно чакам Сънчо. Не че съм разбирал музиката или каквото и да е друго, просто ме беше очаровало.

А сега ми остава само да си пусна неговата музика и да си спомня за тези моменти. Защото наистина, както казахте, медиите го направиха на нищо последните години. Нека сега го "канонизират". Но едва ли ще се осетят, че те го превърнаха в посмешище, каквото той изобщо не заслужаваше да бъде.

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 June 2009 - 16:58 PM

"Дванадесет почитатели на Майкъл Джексън са се самоубили след новината за смъртта на своя кумир, предаде радио „Ехото на Москва”. Това съобщи ръководителят на най-големия фен-клуб на Джексън, Гари Тейлър. Той изрази опасения, че още по-сериозна депресия ще обхване почитателите на певеца след неговото погребение. В този момент те ще разберат, че Джаксън няма да се завърне повече. До момента не е определяна дата за погребение на Джаксън, допълва радиото."

Инфо: focus-news.net
I don't know how I managed it...

#50 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 03 July 2009 - 09:17 AM

View PostOzzy, on Jun 30 2009, 17:58, said:


На 7-ми Юли ще е погребението.
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#51 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 03 July 2009 - 17:19 PM

Едва ли има по-голям човек на Земята от Джако в музикална гледна точка. Лека му пръст.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 July 2009 - 17:34 PM

View PostFak_yu!, on Jul 3 2009, 18:19, said:

Едва ли има по-голям човек на Земята от Джако в музикална гледна точка.

Айде стига вече...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 04 July 2009 - 16:19 PM

View PostFak_yu!, on Jul 3 2009, 18:19, said:

Едва ли има по-голям човек на Земята от Джако в музикална гледна точка. Лека му пръст.
:metal: :beach: :D
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#54 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 05 July 2009 - 15:08 PM

View PostFak_yu!, on Jul 3 2009, 18:19, said:

Едва ли има по-голям човек на Земята от Джако в музикална гледна точка. Лека му пръст.

Може и да попрекалих малко, а? :yes:
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 July 2009 - 16:01 PM

View PostFak_yu!, on Jul 5 2009, 16:08, said:

Може и да попрекалих малко, а? :yes:

Добре е, че го осъзнаваш... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 05 July 2009 - 19:14 PM

View Postmarillion, on Jul 5 2009, 17:01, said:

Добре е, че го осъзнаваш... :yes:

Айде стига вече...

#57 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 07 July 2009 - 08:59 AM

View Postdidara, on Jul 3 2009, 10:17, said:

На 7-ми Юли ще е погребението.

тъкмо утре пътувам от ЛА към БГ. вероятно ще хвана най-голямото самолетно задръстване. очакват се цели извънредни полети с лондонски фенове да пристигнат за поклонението.
...и покапаха жълти капки...

#58 Mortician

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 16 July 2009 - 13:31 PM

Майкъл Джексън беше първият изпълнител,с който почнах да слушам музика .Това стана през далечната 1989 година.Жалко ,че си замина така внезапно,но се очакваше опустошеното му от медикаменти тяло.много харесвах музиката му.Започнали са самоубийства на нагови фенове.А това ли би искал той?За мен отговора е не.

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 January 2010 - 17:02 PM

http://www.nme.com/n...l-jackson/49154
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users