Jump to content

Slipknot по-големи от Metallica?


117 replies to this topic

#61 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 12 March 2009 - 15:35 PM

View PostOzzy, on Mar 12 2009, 08:53, said:

Аз лично не знам на колко такива неща си се начел, но знам, че са пренебрежимо малко в сравнение с изписаните в сайта и форума подобни приказки за Manowar. След двата концерта в Каварна те бяха изкарани не извънземни, а нещо, за което все още не е измислено определение :D Да не мислиш, че това е изключително приятно за нефанатизирани и незаслепени фенове на групата като мен? Хич не е приятно. :no: Но такива работи е имало и винаги ще има. Независимо дали ни харесва на теб и мен или не.
Не са пренебрежимо малко. Сериозно. В три четвърти от случаите, когато феновете на Manowar са си показвали фанатизма, е било в отговор на хейтърските кретении. А около втория концерт повод беше и статията на Сатир - при цялото ми уважение тя трябваше да е много по-добра. Не да възхвалява групата или концерта, но не и да отразява, очевидно, единствено и само личното отношение на автора към групите на фестивала. Иначе да, и мен фанатизмът по отношение на Manowar ме е дразнил винаги. Неведнъж ме е хващал срам, че съм такъв почитател на тази група - не за друго, а защото на моменти наистина се прекрачва границата. Във влака за Каварна лятото се запознах с един тип, който просто ме ужаси. Готин пич, добър събеседник и т.н. Само че заяви убедено, че Джоуи ди Майо е изобретил електрическата китара. Когато го чух това, бях доста, хм, уплашен. Все пак съм напълно убеден, че целият този фанатизъм от тяхна страна нямаше да е в такива количества, ако ги нямаше малоумниците, които се чувстват длъжни навсякъде да плюят по тая група.

Но не ми беше приказката за феновете на Manowar, а за тези на Metallica, и по-специално защо ме дразнят. Казах си го и преди - специално Дани по едно време пишеше във всяка възможна новина, независимо дали е за Metallica или не. "Metallica т`ва", "Metallica он`ва", не знам си к`во си. Онзи на 36 години пък беше ДЖЕЙМС - съжалявам, обаче този ако ми беше попаднал пред очите, щеше просто да съжалява. Всяка втора приказка му беше нещо като "На 36 години съм, затова ще ме слушате! Нямате право да не харесвате Metallica!" или нещо подобно. Като че възрастта е белег за интелигентност или музикална култура. Прочел съм подобна простотия поне двайсет пъти в неговите писания. Иначе нямаше да го помня толкова време. Но не е и само това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#62 Вирджиния

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 36 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2009 - 16:07 PM

мм Не мисля , че Slipknot са по-добри ,но всичко е въпрос на лично мнение за мен Metallica са много по опитни и добри. Но и Slipknot не са за изхвърляне ! :) :)

#63 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 03 April 2009 - 18:07 PM

Има една грума която има потенциала. Името няма да й го казвам сега, зашото много хора биха се изсмели. Все още има спорове за звученето им и имат само 2 албума. Когато излезе 3-тия ще прецена и ако потретят това което прават до сега, спокойно ще мога да кажа името като конкорент на славата на Металика! Фитила вече е запален :) и много хора сигурно се сещат за кого говора :metal: :)

Edited by didara, 03 April 2009 - 18:08 PM.

Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#64 annihilator

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 03 April 2009 - 18:35 PM

Ето на какво попаднах преди време (не помня от кой източник):

"Перкусионистът на SLIPKNOT Chris Fehn е заявил следното пред "Kansas City Star" по отношение това дали деветорката от Айова има по-голям потенциал от METALLICA:

Мисля, че ще ги надминем. Ние дори още не сме написали нашия Черен албум. Изчакайте, докато го направим. Тогава ще приключим. Ще надминем всяка банда, която разпродава футболните стадиони в Европа. Ще го направим! Накъдето отива светът - ние сме последният шанс това да се случи."

:) :)

#65 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2009 - 18:37 PM

View Postdidara, on Apr 3 2009, 19:07, said:

Силно се надявам това да ти е последния постинг с толкова грешки :)
I don't know how I managed it...

#66 SlipKnoT-faN

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 19 April 2009 - 17:52 PM

Metallica са къде-къде по-велики от SlipKnoT и имат много по-богата история.Ама нищо чудно НЯКОЙ ден SlipKnoT да ги задминат защото никой и нищо не е вечно затова Metallica няма да бъдат кралете на метъла завинаги.

#67 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 20 April 2009 - 10:29 AM

Tочно пък тия клоуни Slipknot никога няма да надминат Metallica,според мен.С такива неподготвени изказвания няма да стане,въпреки че в последния им албум има добри неща.Приносът на Металика за световната музика е огромен,доката приносът на Слипнот-никакъв(освен че някви хлапетии им подражават с маски ;) ) :worship:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#68 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 20 April 2009 - 11:47 AM

нито съм голям фен на Metallica нито на Slipknot но като цяло на metallica ме кеят албумите Ride The Lighting, Master OF Puppets, Metallica,Reload,Death Magnetic докато на Slipknot Subliminal Versess и последния All Hope Is Gone според мен Slipknot Няма да задминат Metallica дори се Съмнявам че ще пеят Колкото Metallica, ще издадат още 2,3 Албума и ще се разпаднат

#69 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 20 April 2009 - 23:38 PM

Mates,

след като аз започнах темата, може би ще е добре и аз да я завърша. Та....

Извод 1: Всяка тема, независимо от нейната насоченост, накрая става тема за "новата",
"старата" или прочее Металика! :D Така че аз твърдо мога да заявя, че по коментираност
Слипнот никога няма да задминат Металика. Било в този или в друг форум, хахха :)
Извод 2: Като влияние, грандиозност, продадени албуми и т.н., не мисля че ще има друга
такава група като Металика, сега или след 20 години. Времето, в което те се развиват и
създават свойте шедьоври RTL, MOF, AJFA дава възможност те да се превърнат в това, което са днес.
А именно най-популярната метъл група в света. Сплавта от време, място и пространство никога няма да
бъде същата за да се появи продпоставка за създаването на феномен подобен на Металика.
Извод 3: Дали албумите на Слипнот ще се превърнат в съвременна класика, това само времето може да покаже. Засега те определено издържат проверката на времето, най-доброто доказателство за това е последния им албум. След 2.5 години почивка Айовската лудница се завърна и отново препълваше зали и продаваше милиони. Това означава, че определено не са еднодневка като да речем ПАпа Роче или тем подобни НУ "метъл" групенца.
Извод 4: Музикални качества: .............. еми к'во да ви кажа ... Различно поколения, различни нива на свирене. Слипнот определено имат един от най-виртозните барабанисти на нашето време (повярвайте ми наживо този човек звучи като АПОКАЛИПСИС). Талантлив и много харизматичен фронтмен, може би в момента едно от най-разпознаваемите лица в съвременната метъл сцена. Двама доста школовани китаристи, притежеващи завидна техника. И да не забравяме умопобъркан DJ :metal: :metal: :metal:

Заключение: Нека изчакаме няколко години и Слипнот-ския "черен албум" ха-ха, пък ще видим.
НО ПО-ГОЛЕМИ ОТ МЕТАЛИКА ЕДВА ЛИ!!!!! Да в момента те пишат история, но тя едва ли ще е толкова грандиозна!!!! Но кой знае...............................

А да, Slipknot са хедлайнер на най-големия метъл фест в Англия тази година Download. Искам да сам там ама нека, икономическа криза FUUUUUCKCKCKKKCC!!!! :worship:

BTW блогодаря за мненията и почти пълната липса на хейтъри!!!!

Long live rock&rolllllll

Edited by Joey, 20 April 2009 - 23:58 PM.


Insane in my brain

#70 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 22 April 2009 - 02:53 AM

Металика са една от най-антипатичните банди за мен,като това,което представяляват в момента,дори ме кара да слушам старите им класически неща (до 1988) един път на 2 години.Да си го кажа отвратителна,за мен,група.Но,мамка му,Слипнот дори не мога да ги нарека група.За какво изобщо си говорим...

Edited by Бай Ангел Пророка, 22 April 2009 - 02:54 AM.

.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#71 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 22 April 2009 - 08:45 AM

View PostБай Ангел Пророка, on Apr 22 2009, 03:53, said:

Металика са една от най-антипатичните банди за мен,като това,което представяляват в момента,дори ме кара да слушам старите им класически неща (до 1988) един път на 2 години.Да си го кажа отвратителна,за мен,група.Но,мамка му,Слипнот дори не мога да ги нарека група.За какво изобщо си говорим...
Ха-ха-ха.По-точно не би могло да бъде казано.Такова съвпадение на мнения отдавна не ми се е случвало.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#72 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2009 - 12:49 PM

View PostБай Ангел Пророка, on Apr 22 2009, 03:53, said:

Металика са една от най-антипатичните банди за мен,като това,което представяляват в момента,дори ме кара да слушам старите им класически неща (до 1988) един път на 2 години.Да си го кажа отвратителна,за мен,група.Но,мамка му,Слипнот дори не мога да ги нарека група.За какво изобщо си говорим...
За Слипнот съм съгласен,но за МеталикА-не. Но "Всеки си има вкус-казало кучето и си облизало гъза" :) :D
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#73 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 25 April 2009 - 16:10 PM

View Postcliffburton, on Apr 25 2009, 13:49, said:

За Слипнот съм съгласен,но за МеталикА-не. Но "Всеки си има вкус-казало кучето и си облизало гъза" :) :D


ММММ да точно, така

А сега отивам да слушам изключително разнообразните и изпъстрени
с философски мъдрости, богат речник и прелести албуми на Manowar.
Все пак техния басист, божествено красивия Joey, e измислил електрическата
китара. Ммммууухааахаахааааа

:D :P :yes: :D

Edited by Joey, 25 April 2009 - 16:10 PM.


Insane in my brain

#74 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 25 April 2009 - 16:15 PM

Все пак Metallica и Slipknot имат една обща черта - и двете групи не се слушат от много хора, поради простата причина, че са КОМЕРСИАЛНИ. :)
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#75 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 April 2009 - 16:57 PM

View PostFak_yu!, on Apr 25 2009, 17:15, said:

Все пак Metallica и Slipknot имат една обща черта - и двете групи не се слушат от много хора, поради простата причина, че са КОМЕРСИАЛНИ. :D
Я пак???? :)

#76 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 25 April 2009 - 17:28 PM

View PostSvil, on Apr 25 2009, 17:57, said:

Я пак???? :)

Май, че иска да каже, че трютата не слушат Metallica и Slipknot,
щот са комерс. Ама знае ли човек, кво вика Fak_yu! :D

Insane in my brain

#77 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 25 April 2009 - 21:54 PM

Трютата... Posted ImagePosted Image
Аз прсто не харесвам такава музика,каквато свирят Металика(след 1988) и Слипнот(по принцип).
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#78 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 26 April 2009 - 09:14 AM

View PostБай Ангел Пророка, on Apr 25 2009, 22:54, said:

Трютата... Posted ImagePosted Image
Аз прсто не харесвам такава музика,каквато свирят Металика(след 1988) и Слипнот(по принцип).

Е, man

Аз не говоря за тебе, а по принцип. Та мисълта ми беше, че всеки избира какво да
слуша, как да живее и т.н. И аз получавам епилептичен припадък, като чуя Manowar.
:secret:
Ама не пиша по техни теми, колко ме дразнят и т.н.

А простите въпроси в тази тема бяха дали Слипкнот ще станат по-големи от Металика и
коя група/групи ще оглавят Метъл Вселената след оттеглянето на старата генарация? Got it.

Edited by Joey, 26 April 2009 - 09:16 AM.


Insane in my brain

#79 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 26 April 2009 - 21:25 PM

Ами нас истинските метъл фенове комерсията не ни интересува! Твръде е тъпо да наречеш Слипнот метъл , пък макар и с прозвището "нео", защото няма такова животно! Металика не знам какво им е голямото, освен да си покажат пишките и като ще сравняват хората...хахах :crying:
Nazis Raus !

#80 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 27 April 2009 - 00:13 AM

View PostMadButcher, on Apr 26 2009, 22:25, said:

Ами нас истинските метъл фенове комерсията не ни интересува! Твръде е тъпо да наречеш Слипнот метъл , пък макар и с прозвището "нео", защото няма такова животно! Металика не знам какво им е голямото, освен да си покажат пишките и като ще сравняват хората...хахах ;)

А к'во викаш "твръде" тъпо е да ги наречеш метъл. Ееее като не ти вдигат малкото
пи*ле (виждам, че ги разбираш тези неща), слушай истински метъл за войни, магьосници,
пожарникари и ездачи или там за к'вото пеят истинските метъл групи :crying:

П.п. Ще се радвам ако повече не ми се налага да ти слушам втединените хейтърщини!!!!

А на Металика интересно какво ли им е голямо: 100 млн. продадени албума, Master of puppets (а, сори ама то тва не е метал) и т.н.

Edited by Joey, 27 April 2009 - 00:13 AM.


Insane in my brain





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users