Jump to content

Главният "виновник"за появяване на Дет Метъла


90 replies to this topic

#81 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 08 December 2007 - 18:27 PM

View PostAggressive Perfector, on Dec 8 2007, 13:56, said:

Amebix са си бащите на кръста. Сформирани са през '78, а Venom - през 79. Първото демо на Amebix е през '79, а Welcome To Hell на Venom излиза '81. И двете групи са доволно дърварски. Блековете уважават Amebix.
:yes: И все пак съм на мнение,че Amebix въобще не са повлияли на Venom!

#82 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 10 December 2007 - 22:43 PM

За първи път чувам, че Кенибъл са в категория технични, но не съм спец в стила, та да не давам оценки. За мен те са си жива тресня и сега, 20 години след създаването си.

#83 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 11 December 2007 - 07:45 AM

View PostSvil, on Dec 10 2007, 22:43, said:

За първи път чувам, че Кенибъл са в категория технични, но не съм спец в стила, та да не давам оценки. За мен те са си жива тресня и сега, 20 години след създаването си.
Повече брутални,но и технични! :metal: Басистът и барабинистът им особено са много добри в това,което правят! :D Годините са 19! :D

#84 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 11 December 2007 - 11:56 AM

Tejuk Metalist е прав в случая. :yes: не само за басиста и барабаниста.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#85 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 December 2007 - 16:15 PM

View PostBlacky, on Dec 11 2007, 11:56, said:

Tejuk Metalist е прав в случая. :yes: не само за басиста и барабаниста.
Критерия ни за добра музика доста се разминава :blush:

#86 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 11 December 2007 - 17:12 PM

View PostTejuk Metalist, on Dec 11 2007, 07:45, said:

Повече брутални,но и технични! :yes: Басистът и барабинистът им особено са много добри в това,което правят! :blush: Годините са 19! :ninja:
Винаги съм се питал на кой му дреме,че еди коя си група била "технична".Абе има и такива хора наистина ама на повечето не им пука.Като няма музика за кво е цялата тая техничност?Ето примерно едни Nile,големи музиканти били чувам,направо извънземни едва ли не,но мен никой не може да ме убеди,че правят МУЗИКА.Изглежда,че на 90 процента от феновете им не им прави никакво впечатление,че разлика между песните им просто няма.Просто някой са по-бавни,други по-бързи.Те тва е цялата работа.Останалите 10 процента пък си признават,че са супер мега гига еднообразни ама пък за сметка на това били "технични" :lol: Gore Obsessed на Cannibal Corpse пък не го знам много ли е техничен,малко ли ама музиката е гениална откъдето и да слушам...отляво отдясно от север на юг все е умопомрачителен тоя албум.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#87 UnholyUnion

    OLD SKULL

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • Location:OLD SCHOOL

Posted 11 December 2007 - 19:40 PM

View PostAggressive Perfector, on Nov 24 2007, 09:50, said:

Amebix
|
|
|
\/
Venom
|
|
\/
Slayer
Possessed
Hellhammer/Celtic Frost
|
|
\/
Дет метълът


Оттам тръгват нещата.


...... а тая последователност - нещо май .....

POSSESSED са НАЧАЛОТО и те т'ва е .... между другото на http://www.huracan72.cl/ има снимки от кончерт на POSSESSED в Чили през октомври 2007 ... Jeff Becerra е пич ...



View PostAggressive Perfector, on Dec 8 2007, 13:56, said:

Amebix са си бащите на кръста. Сформирани са през '78, а Venom - през 79. Първото демо на Amebix е през '79, а Welcome To Hell на Venom излиза '81. И двете групи са доволно дърварски. Блековете уважават Amebix.
.....

Kakви са тия глупости, ве пич ...... AMEBIX са сформирани '78, а VENOM '79 ... първото демо на AMEBIX е '79, а първото на VENOM - '80 .... да 'ма първия албум на VENOM е '81 и до '85 нямат пропуск, че и след това, колкото до AMEBIX ... първия им е едва '85 с предходящи го две EP-та ....
.... макар че AMEBIX са не лоша група не виждам какво общо имат с VENOM ...

#88 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 11 December 2007 - 20:12 PM

View PostBlacky, on Dec 11 2007, 11:56, said:

Tejuk Metalist е прав в случая. :ninja: не само за басиста и барабаниста.
Tejuk Metalist така в изречение звучи доста тъпо! Викат ми Мишо! (що ли :D) По въпроса-не само,но все пак те са оригинални членове на групата,имат повече опит и те двамата са единствените от сегашния състав,които са участвали в първите 3 албума,които безспорна са най-здравите им! :blush:

View PostSvil, on Dec 11 2007, 16:15, said:

Критерия ни за добра музика доста се разминава
:lol:

View Postcygnusx86, on Dec 11 2007, 17:12, said:

Винаги съм се питал на кой му дреме,че еди коя си група била "технична".Абе има и такива хора наистина ама на повечето не им пука.Като няма музика за кво е цялата тая техничност?Ето примерно едни Nile,големи музиканти били чувам,направо извънземни едва ли не,но мен никой не може да ме убеди,че правят МУЗИКА.Изглежда,че на 90 процента от феновете им не им прави никакво впечатление,че разлика между песните им просто няма.Просто някой са по-бавни,други по-бързи.Те тва е цялата работа.Останалите 10 процента пък си признават,че са супер мега гига еднообразни ама пък за сметка на това били "технични" :D Gore Obsessed на Cannibal Corpse пък не го знам много ли е техничен,малко ли ама музиката е гениална откъдето и да слушам...отляво отдясно от север на юг все е умопомрачителен тоя албум.
На мене ми дреме! :yes: Цццц! Да,прав си! Papyrus Containing the Spell to Preserve Its Possessor Against Attacks From He Who Is In the Water и Sarcophagus нямат никаква разлика! :D Напомняш ми за един дето викаше,че Kreator не били траш! :lol:

View PostUnholyUnion, on Dec 11 2007, 19:40, said:

...... а тая последователност - нещо май .....
.... макар че AMEBIX са не лоша група не виждам какво общо имат с VENOM ...
И аз това викам! :) :lol:

#89 KhettiSathaShemsu

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 67 posts

Posted 12 December 2007 - 02:31 AM

DIE RACHE KRIEG LIED VON DER ASSYRISCHE !!! :yes:

"безидейна" работа ,а ? :blush:

#90 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 12 December 2007 - 09:28 AM

View PostSvil, on Dec 11 2007, 16:15, said:

Критерия ни за добра музика доста се разминава :yes:
е, разбира се, не може всички да сме еднакви :blush:
в интерес на истината "добра музика" и "технична музика" не са едно и също за мен...те и CoB са технични, ама след третия албум...песните им си приличат, същото важи и за Nile и един куп групи, които просто явно са ми омръзнали. Но това не ми пречи да си покуфявам и на новите им неща :ninja:
Много се отклоних от темата, затова пак да се повторя, цитирайки Ънхоли:

Quote

POSSESSED са НАЧАЛОТО и те т'ва е

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#91 KhettiSathaShemsu

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 67 posts

Posted 12 December 2007 - 19:31 PM

Утре е 13-ти декември - 6 години от смъртта на Chuck Schuldiner . R.I.P.

P.S.: Дали нема да има нещо в негова чест ?Некой нещо да е чул ?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users