Jump to content

MANOWAR в България!!!ПАК!!!


64 replies to this topic

#41 sabinnna

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts
  • Location:Sofia Hate City

Posted 06 August 2007 - 15:37 PM

View PostOzzy, on Aug 6 2007, 16:31, said:

Разбира се. И аз съм го написал:
Което ще рече, че обективното и културно мнение е винаги добре дошло и желано тук. Но в тема, в която се обсъжда даден концерт, изведнъж някой да се намеси с изрази от сорта на "ебати позьорите", "тия са ебаси нещастниците", "тези смешници не мога да ги дишам", "ебати некадърниците, и в София /примерно/ да дойдат няма да ида" просто не се толерират тук.
И предлагам: нека офтопика да спре СЕГА.

От тези изрази, които си сложил в скобите съм използвала само един! НЕ помня да казах , че са нещастници никъде не съм го употребила.

#42 sabinnna

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts
  • Location:Sofia Hate City

Posted 06 August 2007 - 15:40 PM

View Postfeather, on Aug 6 2007, 16:22, said:

Това е прекалено. Разбира се, че всеки, който има някакво отношение към темата би трябвало да може да се включи със своя коментар - пък бил той и негативен. Нали това е идеята на форумите? :pogranichnik:
И това все пак са мнения - никой не е задължен да мисли като другия.

И аз така мислех, но вече няма значение спирам да пиша щом някои хора се обиждат :harhar:

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 15:42 PM

Отговарях на feather по принцип. Не съм казал, че си ги казала всичките. Това са просто примери. И изобщо не става въпрос за обиждане. Смятам спора наистина за изчерпан - казахме си каквото искахме, мисля че се разбрахме. Нека темата да продължи с мнения относно евентуалния концерт на Manowar у нас.

Edited by Ozzy, 06 August 2007 - 15:44 PM.

I don't know how I managed it...

#44 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 06 August 2007 - 16:13 PM

View Postsabinnna, on Aug 6 2007, 16:40, said:

И аз така мислех, но вече няма значение спирам да пиша щом някои хора се обиждат :)


Не се обиждат! Субективното ти мнение, не довежда до по нататъшна дискусия, а до обяснения и писане на глупости. Това е твоето мнение и толкова. Ти няма да ходиш на концерта, но други ще ходят.
Ходил съм два пъти на концерт на Меноуар и мога да кажа, че са много по-добри от групите които се слушат и представят в Списанието и във форума (говоря не като музика, а като концерти). Наистина са страхотни музиканти и много добри на сцената. 3 часови концерти няма от годините на Дийп Пърпъл когато са били на върха. 3, 3 часа и половина концерти всеки път. Слушал съм ги на магнетофон и Пърпъл и Юрая Хийп и още доста групи с такива концерти от него време, записвани в "тъмните тоталитарни години". Дано Меноуар дойдат пак хем реклама за България хем голям кеф за многобройните фенове. И за пореден път се споменава в този форум. Меноуар, не са измислили сами определението Kings of Metal, a техните фенове. Меноуар правят концертите си винаги над два часа. Нито една по нова банда, не може и да си помисли за такова нещо, всеки концерт (погледнете сетлиста за последното турне и ще видите, че всички концерти са били над 2 часа). Може да са стари може да са всякакви, но те са МЕНОУАР и правят това което феновете им искат свирят здраво и продължително. И точно затова аз лично, искам самосотоятелен концерт извън нови години и други празници. За да свирят и да направят концерта както само те си знаят. Инaче покрай нова година ще свирят един час и само ще раздразнят лъва :mellow:. Но каквото и да е ще е добро!

P.S. Не съм фанатизиран фен на групата просто харесвам музиката им! Не са най добрите, но знаят най-добре как да смачкат главите на феновете със свирене. Напалм Дет се нареждат до тях като концерти в моята листа, а тя си е дългичка!
Rock n' Roll

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 16:25 PM

View PostCode187, on Aug 6 2007, 17:13, said:

3, 3 часа и половина концерти всеки път.
................................................................
Меноуар правят концертите си винаги над два часа. Нито една по нова банда, не може и да си помисли за такова нещо
Понеже на доста места вече видях написано относно 3-те часа, мнения от сорта на "най-дългия", "рекорд за България", "не се е случвало друг път", "никой не е правил такова нещо преди /за времетраенето става въпрос/" и т.н. и т.н., само да вметна, че Dream Theater направиха три часа и 20 минутен концерт, без да се брои почивката от 15 минути в средата. Чисто свирене. Толкова разбира се, продължаваше всеки един от концертите им в онова турне. Не само в България. Казвам го не за друго, а за тези, които не знаят този факт, да не остават с грешното впечатление, че Manowar са направили най-дългия концерт у нас, или пък държат някакъв рекорд по продължителност :mellow:
I don't know how I managed it...

#46 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 August 2007 - 16:38 PM

Значи държат рекорда за най-дълъг метъл концерт без прекъсване :mellow:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#47 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 06 August 2007 - 16:41 PM

View PostOzzy, on Aug 6 2007, 17:25, said:

Dream Theater направиха три часа и 20 минутен концерт, без да се брои почивката от 15 минути в средата. Чисто свирене.

След които над три часа и половина, моя милост постави личния си рекорд по изпиване на две бири за една минута! :mellow: Просто бях изцеден :yes: и дехидратиран :)

Сега като стана дума за таз петнадесетминутна почивка, сетих се нещо забвавно, с което винаги ще си спомням за концерта на Dream Theater. На "антракта" седим във фоайето с дузина познати и непознати, повечето от които музиканти разни,...пушим, мълчим и гледаме така B)

Побоявахме се да обелим и думичка! :yes: Шокираща работа! B)

Edited by violator, 06 August 2007 - 16:42 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#48 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 06 August 2007 - 16:45 PM

View PostOzzy, on Aug 6 2007, 17:25, said:

Понеже на доста места вече видях написано относно 3-те часа, мнения от сорта на "най-дългия", "рекорд за България", "не се е случвало друг път", "никой не е правил такова нещо преди /за времетраенето става въпрос/" и т.н. и т.н., само да вметна, че Dream Theater направиха три часа и 20 минутен концерт, без да се брои почивката от 15 минути в средата. Чисто свирене. Толкова разбира се, продължаваше всеки един от концертите им в онова турне. Не само в България. Казвам го не за друго, а за тези, които не знаят този факт, да не остават с грешното впечатление, че Manowar са направили най-дългия концерт у нас, или пък държат някакъв рекорд по продължителност :)


Не, не съм оставал с грешно впечетление :mellow:. Когато прочетох заглавието на статията в про-рок се очудих за рекордите и такива неща. Но е ясно, че свирят дълго за група като тях и наистина са едни от малкото с толкова продължителни и хубави концерти, всеки път. И самият концерт в България беше един голям подарък за нас в сравнение с изявите им на много други места. Не се надявам на такъв втори концерт, но се надявам на втори голям концерт. Нова година на площада, не е най обнадеждаващата новина за такова събитие поне в моите представи.
Rock n' Roll

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 16:45 PM

View PostSatyr, on Aug 6 2007, 17:38, said:

Значи държат рекорда за най-дълъг метъл концерт без прекъсване :mellow:
По гръб не падаш! :)
I don't know how I managed it...

#50 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 06 August 2007 - 18:57 PM

Добре де-да кажем че Менуор държат рекорда за най дълъг концерт с най-много песни. Театрите като типични прог-метъли за единица време свирят по-малко парчета щото имат по над 10 и повече минути :mellow:
Шегичка :yes: - кефя се и на Менуор и на Театрите (вкл и наживо), и двете банди рулират, а който не ги харесва...нека си дращи, пука ми :)

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#51 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 06 August 2007 - 20:31 PM

View Postsabinnna, on Aug 6 2007, 16:37, said:

От тези изрази, които си сложил в скобите съм използвала само един! НЕ помня да казах , че са нещастници никъде не съм го употребила.
хехехе :yes: Ок приеми го така, според теб са били прехвалени. Аз обаче ще си хваля която си искам група, и както си искам, тази която смятам, че заслужава. Аз мисля, че те го заслужават и ще си ги хваля и ще им викам кралете на метъла. Ти да не се изявяваш като няква с кауза да просветли заблудените фенове на меноуор, о колко са заблудени, че хвалят така тази група? За обиждане...ми че защо да се обиждам бе? омг :mellow: :) :yes: Така че за мен те не са прехвалени, за мен прехвалени са други групи, всеки с вкусовете си, мненията си и тн. Може да не ти харесват обаче, като казваш неща от сорта, че се дразниш защото били толкова прехвалени ми става много смешно и ме кара да си мисля следното. Сигурно си казала, "няма да ходя на концерта, тея са смотани" ама после като си прочела отзивите и те е хванало яд, че не си отишла и че тук важи поуката от баснята за лисицата и киселото грозде (където лисицата се слюнчела на страхотно изглеждащо грозде, което било на високо и нямала как да го стигне и накрая си казала, че сигурно е кисело). Който не е опитвал от нещо, няма право да коментира каквото и да е било, докато не се увери сам за вкуса му.

#52 sabinnna

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts
  • Location:Sofia Hate City

Posted 07 August 2007 - 08:48 AM

View PostNosferatu, on Aug 6 2007, 20:31, said:

Може да не ти харесват обаче, като казваш неща от сорта, че се дразниш защото били толкова прехвалени ми става много смешно и ме кара да си мисля следното. Сигурно си казала, "няма да ходя на концерта, тея са смотани" ама после като си прочела отзивите и те е хванало яд, че не си отишла и че тук важи поуката от баснята за лисицата и киселото грозде (където лисицата се слюнчела на страхотно изглеждащо грозде, което било на високо и нямала как да го стигне и накрая си казала, че сигурно е кисело). Който не е опитвал от нещо, няма право да коментира каквото и да е било, докато не се увери сам за вкуса му.

В много голяма грешка си мой човек :D хич не ме е хванало яд, че не съм била след като съм прочела мненията! Ама въобще :shok:

Edited by sabinnna, 07 August 2007 - 08:48 AM.


#53 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 07 August 2007 - 10:26 AM

View Postsabinnna, on Aug 7 2007, 09:48, said:

В много голяма грешка си мой човек :D хич не ме е хванало яд, че не съм била след като съм прочела мненията! Ама въобще :shok:
знае ли човек... ;) както и да е, аз мислих, че това не е от форумите, където разни надъхани тийнейджъри мислят безсмислени хейтърски постове, явно съм бъркал.

#54 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 August 2007 - 10:41 AM

View PostNosferatu, on Aug 7 2007, 11:26, said:

аз мислих, че това не е от форумите, където разни надъхани тийнейджъри мислят безсмислени хейтърски постове
Правилно си мислел - НЕ Е. Както и не е форум където се толерира офтопика, който няколко пъти Ви помолих да спрете. Оттук нататък мнения извън темата ще бъдат изтривани.

Edited by Ozzy, 07 August 2007 - 10:45 AM.

I don't know how I managed it...

#55 FIRE&WATER

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 08 August 2007 - 06:48 AM

Ето го и днешния 24 часа :P :angry3: :blush:

Джоуи ди Майо: В Каварна има магия, затова пак ще дойдем
в. 24 часа
Лиляна ТРЪНКОВА

Най-известният музикант от легендите "Меноуър" Джоуи ди Майо беше засечен от екип на "24 часа" на нос Калиакра В компанията на кмета на Каварна Цонко Цонев. Той е басист в групата, основният автор на музиката на песните им и реално е движещата сила на "Меноуьр".
Джоуи ди Майо вървеше бавно по дялания камък, снимаше всичко и не можеше да опише с думи чувствата, които предизвика гледката на морето и скалата, врязана в него. Трябваше му малко време да свикне с мястото и после с радост се съгласи да отговори на няколко въпроса.
- Господин Ди Майо, върнахте се в Каварна месец след концерта ви. По работа ли сте тук, или на почивка?
- Може да се каже, че и двете неща са верни. Дойдох първо да видя своя брат по рок - кмета Цонко Цонев, и с него проведохме няколко много ценни разговора. Двамата си говорихме най-вече как може да се сбъдне неговата мечта България да стане рок столица на света. Аз смятам, че това е напълно възможно и ще помогна с каквото мога. Като начало "Меноуър" отново ще свири догодина на рок феста в Каварна. Преди това обаче ще зарадваме феновете си с промоцията на диска "Лайв ин Каварна", записан на концерта ни преди месец. На пазара дискът ще се продава с билет за концерта ни през следващото лято. Така че феновете още от сега могат да си планират ваканцията. Обещавам ви, че това ще бъде много специално DVD. Все още има малко работа по него, но ще бъде готово в най-скоро време. Част от нещата показах на Цонко и той остана много впечатлен. Предполагам, че всички ще останат доволни.
- Каварна е малко градче, а от няколко години на стадиона там свирят едни от най-известните банди в света, както и вие. Там ли е мястото на подобни концерти, или според вас е по-скоро екзотика?
- В никакъв случай не бих казал, че е екзотика. Напротив. Това е една прекрасна идея на кмета на града да направи нещо повече за младите хора. И то за младите хора не само в Каварна, а в България. А те имат нужда от подобни концерти и невероятни емоции. Някой трябва да го направи заради тях и аз съм щастлив, че познавам този някой. Всички намират по нещо хубаво в концертите. Рокът е радост за всички сетива - радост за очите, радост за душата, радост за близките хора и за всичко наоколо. Затова всеки заслужава да го изживее. Каварна е малък град наистина, но е прекрасен. Смятам, че тук е най-подходящото място за подобни концерти. Тук има невероятна атмосфера, има сякаш някаква магия. Магия, която грабна и мен.
- Познават ли ви по улиците и изненадахте ли се, че имате толкова фенове в България?
- Да, познават ме и много хора искат да се снимат с мен, искат автографи, но това е нормално и аз съм щастлив, че е така. Що се отнасят до концерта ни в Каварна, категорично ви казвам, че никой от нас не беше изненадан, че толкова много хора ни харесват тук и знаят песните на най-световна „Меноуър" наизуст. Знаехме предварително, че тук е прекрасно и имаме много фенове. Знаехме какво ни очаква тук и затова нямахме търпение да дойдем за първия си концерт. И ни хареса невероятно много. Затова ще се върнем пак. Искам да кажа, че сме обиколили много държави и сме били посрещани на много места по света. И навсякъде е било много добре. Такова гостоприемство като в България обаче никъде не сме усещали. Тук ни посрещнаха със сърцата си, затова и ние ви отвръщаме със същото. Тук хората са прекрасни, а природата ви е просто невероятна. Затова в деня на концерта ни в Каварна решихме да направим нещо повече за феновете ни. И изпяхме химна на България. Вярвайте ми, за всички нас това беше много специален момент. Химнът ви е страшно въздействащ. Аз и колегите ми много се вълнувахме докато пеехме "Мила Родино" (казва го на доста приличен български). Никога досега не бяхме правили подобно нещо. Никога не бяхме пели химн. В нито една държава. Но българските фенове го заслужаваха. Беше невероятно изживяване докато пеехме "Мила родино" и цялата публика пееше с нас.
- Върху какво работите в момента?
- В момента гледаме само да завършим работата си по дивидито с концерта в Каварна. След това имам няколко лични ангажимента. Търся си място тук и смятам да си построя къща край Каварна. След това смята да си направя тук звукозаписно студио. Но преди това по всяка вероятност ще посрещна Нова година заедно с вас на площада в Каварна. Така, че вече ще се виждаме все по-често.
стр. 28

#56 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 08 August 2007 - 16:40 PM

wow...незнам какво да кажа...странно наистина защо сме единствената държава удостоена с специално двд в което пеят нашия химн...голям жест! Май концерта все пак ще е следващото лято...но по-добре може би...освен факта, че ще се чака толкова много!

#57 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2007 - 22:00 PM

View PostNosferatu, on Aug 6 2007, 15:02, said:

5. Нужно ли е да свирият всеки път по 3 часа и да снимат всеки път DVD за да покажат, че не са позиори, както ти ги кориш?

Не е към мен, ама да споделя... Винаги съм смятал Мановар за ужасни позьори и смешковци, но ИМ СВАЛЯМ ШАПКА за това което направиха (са направили, щото не съм бил там) в Каварна. Сепчелиха си моето уважение, макар и да продължавам да ги смятам за позьори. Дори вече бих отишъл на техен концерт (което до скоро смятах за немислимо). :harhar:

* :) напускайки ринга*

#58 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2007 - 22:21 PM

View PostFIRE&WATER, on Aug 8 2007, 07:48, said:

Преди това обаче ще зарадваме феновете си с промоцията на диска "Лайв ин Каварна", записан на концерта ни преди месец.
Това значи ли, че ще има и някакво мероприятие по случай излизането на диска :harhar:

Джоуи свири с БТР примерно :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#59 FIRE&WATER

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 09 August 2007 - 07:38 AM

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 8 2007, 23:21, said:


Джоуи свири с БТР примерно :harhar:

ХО-ХО-ХО :) :) :D

Edited by FIRE&WATER, 09 August 2007 - 07:39 AM.


#60 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 14 August 2007 - 16:36 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 8 2007, 23:21, said:



Джоуи свири с БТР примерно :lol:


Сакън!!!! И него ли искаш да провалят? :yes: :yes: :(





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users