Jump to content

Ще гласувате ли на местните избори?За кого?


241 replies to this topic

#21 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 October 2007 - 14:52 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 15:11, said:

Ще гласувам.
Как се справя неграмотният избирател с интегралната бюлетина

Заб: Използвам "неграмотен" в пряко значение - избирателят нито може да чете, нито да пише. За него буквите са завъртулки.

Интегралната бюлетина е сложно нещо. Не е синьо, оранжево или бяло картонче с две червени и една жълта ивица - да го познаеш по цвета и да пуснеш правилното в урната.

Затова неграмотният избирател разполага с дървена летвичка, дълга примерно 11 см. Поставя горния край на летвичката в горния край на интегралната бюлетина. Подравнява. Такааа. Долният край на летвичката сочи едно име от списъка с имена (партия, кандидат, листа). Това е правилното име. Избирателят го маркира. После пуска бюлетината.

По този начин, в забравено от Аллах селце из Родопите, където 93% от хората са напълно неграмотни, една определена партия печели 100% от гласовете. 100%. Без изключение. Има много такива селца из Родопите. И не само там. И не само селца. Гласува се по този начин. Това е истина.

Гениално проста логистика. Максимално ефективна. Летвичките се раздават предварително. Една летвичка, правилен инструктаж и отлична организация. Браво на този, който го е измислил :D
Затова гласувам. И ще гласувам. Може да е един глас, но е глас. Моят глас.

Анджък. И аз заради това гласувам. Щото освен неграмотните с летвичките, 100%-во гласуват и платените избиратели, гласуват и бабичките (не че нещо лично против бабичките :D ).
А грамотни, мислещи, интелигентни (примерно като тук изказалият се Вайли)...не гласуват.
Не е като да не са ми гнусни политиците и на мен. Не, че не съм омерзена. Ама гласувам. Щото отказвайки да гласувам, предоставям възможността да ме управляват избраниците на гласоподавателите с летвички, платените гласоподаватели и гласоподавателите - бабички.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#22 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 24 October 2007 - 14:54 PM

View PostOzzy, on Oct 24 2007, 15:23, said:

Именно, Гео. Именно!!!
За това ако ще другия кандидат да е Юлиян Вучков - пак трябва да се гласува. :D
Точно тъй,задраскваме 5/6 от бюлетината и остава една бледо мъждукаща идейка за по-добра ябълка.
Но въпреки това сме ровили в сергията и сме потърсили.
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#23 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 14:56 PM

И аз ще гласувам. Само, че не срещу някого, а за някого. Наистина всичките ни политици са еднакви педали като цяло ама пък специално в тези местни избори тук в Пловдив си има достоен кандидат, който вярвам, че би могъл да се справи с позицията на кмет :D
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#24 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 24 October 2007 - 14:58 PM

View PostOzzy, on Oct 24 2007, 13:05, said:

На избори позиция не се изразява от вкъщи на дивана, бучейки как всички са гнили ябълки :metal: Това не е позиция. Това е оправдание :D

мълчанието не е оправдание. то е позиция.
мълчанието е моят вот. наказателен.

срещу блатната картина в България.
срещу това, че не виждам личности, а същото политическо котило и на тези избори, българско, байганьовско. с една пропагандирана непрекъснато разлика - едните били идеолози на комунизма, другите - не.
очевидно и този път, бидейки силно привързани към олимпийския принцип на участие, заради самото участие, всички политически сили са загрижeни главно да показват на членовете и симпатизантите си, че И ТЕ са в играта.
съответно се залага на противопоставяне с (разнородно) загнили ябълки, което отдавна вече не е актуално.
но тъй като мнозинството избиратели имат изразен избирателен рефлекс, а вотът трябва да бъде отвоюван без пушка в ръка, кандидатът им хем трябва да бъде техен, хем като минимум нежно загнил.


МЕРСИ. този път без мен :D

Edited by clear, 24 October 2007 - 15:07 PM.


#25 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 15:07 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Oct 24 2007, 15:56, said:

Хубаво е, че вярваш. По-добре е да вярваш, отколкото да не вярваш. Може да са педали политиците, но... това е наличният материал.


С особен интерес следя кампанията на Мартин Заимов. Изключително професионална кампания. Западняшка. Позитивна. Та чак хрисима. Та чак наивно добродетелна. Направо беззъба.

Не се съмнявам, че агенцията, измислила кампанията, ще вземе медал на някой международен рекламен фестивал.

Както не се съмнявам, че с такава кампания Заимов няма да стигне до балотаж. Тя е скъпа и напълно безполезна кампания. Тя е неразбираема за избирателя. Не му говори нищо.

Говорят дървените летвички с фиксирана дължина.
Говорят кюфтаците.
Говорят ударите по ташаците.


Гласувай. За когото си избереш. Просто гласувай.

"Когато не гласувам, аз изразявам моето отношение" е позиция, която изразяват умни хора.

Простите нямат позиция. Те просто гласуват. Винаги.
Гласувай. Именно защото си умен.

Edited by georid, 24 October 2007 - 15:27 PM.

Така е то.

#26 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 15:18 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 16:07, said:



Говорят дървените летвички с фиксирана дължина.
Говорят кюфтаците.
Говорят ударите по ташаците.


И компроматите :D
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 October 2007 - 15:25 PM

През 1989 бях дневален в казармата, когато от кабинета на командира на батальона откъслечно дочувах речта на другаря Тодор Живков, произнесена от трибуната на онзи прословут пленум на партията-майка. Слушах и не вярвах на ушите си. Тато падна и настана едно веселие в казармата ум да ти зайде. През пролетта на следващата година се зададоха избори. Първите демократични избори. Така ги нарекоха. Една вечер, по време на вечерна проверка, ЗКПЧ-то /заместник командир по политическата част/ на батальона излезе пред строя и каза следното:

"Утре, всички вие ще имате възможност да упражните правото си на глас в насрочените избори. Ние няма как да Ви спрем, макар че ако от мен зависи щях да го направя. На двадесет години какво разбирате Вие от политика? Преди това обаче, искам да Ви кажа само две неща. Първо, утре след изборите всеки от Вас да се качи в моята стая и да напише в една нарочна тетрадка за кой е гласувал. Второ, гледам, че сте се запалили по някакви демократи. Аз ще Ви кажа само едно. Ние тази власт с кръв сме я взели и с кръв ще я дадем!!"

На следващия ден естествено гласувахме за СДС. Естествено и голяма част от нас записа това в тетрадката на ЗКПЧ-то. Още по-естествено в следващите три месеца ни скъсаха от наряди и копане по поля и паланки. Но, ние бяхме горди със себе си. Естествено. Радвахме се на демокрацията, сякаш тя бе нашето предсрочно уволнение.

После се започнаха онези прослувути митинги. Онези красиви думи изричани от толкова честни на вид хора. Аз и други, като мен, бяхме готови да дадем живота си за онази синя идея. По-късно през един януарски ден на 1997 синът ми проходи, а навън беше пусто и студено. София бе блокирана от народното недоволство, породено от един изрод с бебешко лице. В същият ден жена ми ме прати на площада. Каза, щом днес детето ти проходи ти си длъжен да проходиш сам в студа своя път до площада пред парламента. Отиди и дай нашият семеен дан на тази страна. Отидох и го дадох. Янаки Стоилов още ме помни. Изгоних го от Университета, като мръсно коте. После, дори не посмя да ми го върне на един изпит. Чест му прави, гадината...

Днес, аз продължавам да се кълна в Костов. За мен с Костов приключи синята идея. Кой каквото и да ми казва за него, аз винаги ще го харесвам. Нищо, че е леко мургав. Нищо, че и той е от крадците. Нищо. Защото след него остана едно голямо нищо. Моето лично, окончателно и безвъзвратно разочарование от политиката настъпи, през онази пагубна за българския народ година, в която куцо и сакато повярва на един клоун с развален български и огромни дългове в казината на Монте Карло. Това беше краят за мен. И така реших за себе си. Не агитирам. Споделям. Вече не участвам в тези масови мероприятия с предизвестена смърт наречени избори - местни, парламентарни, президентски, галактически и прочие...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 15:27 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 16:07, said:

С особен интерес следя кампанията на Мартин Заимов. Изключително професионална кампания. Западняшка. Позитивна. Та чак хрисима. Та чак наивно добродетелна. Направо беззъба.

Аз също я следях /минало време/ с интерес. Защото, признавам, когато го излъчиха Заимов, казах си - "най-после моята партия извади качествена кандидатура". Даже точната дума не е "качествена", а НОРМАЛНА.

Да, ама не :D ..., другарят Бочаров казваше.

Ако от агенцията, грижеща се за рекламата и пи ар-а на Заимов, бяха наистина печени, нямаше да му дават да се появява на свободен дебат. Изобщо нямаше да го пускат да говори нищо нережисирано предварително, докато не минат изборите.

Преди да почне кампанията му, имах намерение да наруша "обета" си за негласуване, да изтупам тъмносинята идея от прахта и за първи път след 2001 г. да се занеса до някоя урна.

Но чух /гледах/ това момче да говори в свободна, ненаписана реч няколко пъти и съм напълно убеден, че трябва немедленно да посети едно място, намиращо се на четири километра от центъра на София.

Започнах вече да мисля, че Костов съзнателно работи за това, да НЕ печели никакви избори. Неделчо Беронов беше най-тежката бюлетина "за" Първанов. Сега Мартинчо е една добре изглеждаща боксова круша за Бойко Борисов.

Какво прави Костов? Какво прави Костов, по дяволите!? :D
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 24 October 2007 - 15:28 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Oct 24 2007, 15:18, said:

И компроматите :D

аха.
и докато тази схема се повтаря успешно, дотогава България ще е една постоянно рециклираща се държава- зомби, даваща възможност на изродите от миналото наново и наново да се съживяват във все по-уродливи форми, да се надборват помежду си или с този и онзи, да съсипят живота на още няколко поколения..

даа, добър избор е гласуването.
не стреляйте по простака! не му пречете на мисленето!
а иначе, като избира, той не мисли. не му и трябва. и като пуска пликчето - също.

#30 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 15:31 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 16:27, said:

Какво прави Костов? Какво прави Костов, по дяволите!? :D
Костов е над тези неща.
Които и да са те.
Той чете Макиавели и разговаря с растения.
Той е в друго измерение.

Ние сме нисши.
Да.


И все пак:

"Когато не гласувам, аз показвам моето отношение" е позиция, която изразяват умни хора.
Простите нямат позиция. Те просто гласуват. Винаги.
Гласувай. Именно защото си умен.

Edited by georid, 24 October 2007 - 15:42 PM.

Така е то.

#31 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 24 October 2007 - 15:34 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 15:27, said:

Ако от агенцията, грижеща се за рекламата и пи ар-а на Заимов, бяха наистина печени, нямаше да му дават да се появява на свободен дебат. Изобщо нямаше да го пускат да говори нищо нережисирано предварително, докато не минат изборите.

Преди да почне кампанията му, имах намерение да наруша "обета" си за негласуване, да изтупам тъмносинята идея от прахта и за първи път след 2001 г. да се занеса до някоя урна.

Но чух /гледах/ това момче да говори в свободна, ненаписана реч няколко пъти и съм напълно убеден, че трябва немедленно да посети едно място, намиращо се на четири километра от центъра на София.

Започнах вече да мисля, че Костов съзнателно работи за това, да НЕ печели никакви избори. Неделчо Беронов беше най-тежката бюлетина "за" Първанов. Сега Мартинчо е една добре изглеждаща боксова круша за Бойко Борисов.

Какво прави Костов? Какво прави Костов, по дяволите!? :D

ужасен дебат! пълен провал. точно същото коментирахме снощи..
да, добър избор е Мартин Заимов. за кмет на Менделеевата таблица!

явно най-сетне всички забелязаха, че се е появил нов печеливш – Бойко Борисов и привичният имитативен механизъм, естествено, заработи, съответно отговорните СДС фактори се оказаха изправени пред дилемата дали кандидатът им да отговаря на старата изпитана рецепта или на новите предпочитания на публиката, навярно.

#32 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 15:41 PM

View Postmarillion, on Oct 24 2007, 16:25, said:

Споделям. Вече не участвам в тези масови мероприятия с предизвестена смърт наречени избори - местни, парламентарни, президентски, галактически и прочие...
Е местните избори все пак не са като останалите ;)
Там се явяват дори и нормални хора не само интересчии и тъпаци :yes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#33 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 15:48 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 16:27, said:

Какво прави Костов? Какво прави Костов, по дяволите!? :yes:

Мартин Заимов не е властелин на словото и това е очевидно. Което по никакъв начин не го прави слаба кандидатура. Защото кампанията е за кмет, а не за водещ на токшоу. Доказал ли е Мартин Заимов, че върши работа? Доказал е. Има ли удачно образование и кариера? Има. Коя беше най-важната реформа в смутните времена на 1997 г.? А кой беше главен отговорник за тази реформа? И т.н. Кое точно прави Заимов слаб кмет в твоите очи?

Беронов също може да не върви за кандидат на народ като нашия, но това е проблем на народа, колкото и костовистки да звучи горното. Достолепен човек, с кристална биография, надпартиен. И не ми излизай с аргумента, че Беронов бил "неизбираем", защото срещу Първанов и цялата държавна и медийна машина около него единствено БББ би имал шанс. Факт. Кое му беше толкова лошото на Беронов? Ами на Светослав Гаврийски преди две години?

Мен не ме вълнува дали кандидатът ми има реален шанс да управлява, а дали има достоен кандидат, който да ме представлява. Толкоз.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#34 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 15:52 PM

Абе аз Мартин Заимов го гледах по Нова при предаването на Цветанка Ризова и честно казано ми се видя малко ъммм кукувица човечеца :yes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#35 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 16:00 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 16:27, said:


Какво прави Костов? Какво прави Костов, по дяволите!? ;)
Глупости.
Съдейки по това кандидатите за кметове, които избира.
2005 гласувах за ДСБ ама оттогава насам то се напълни с какви ли не урунгели, а да не говорим, че издигането на Спас Гърневски за кмет на Пловдив беше точно толкова тъпо колкото икандидатурата на БСП :yes: :fool:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#36 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 24 October 2007 - 16:02 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 15:48, said:

Мен не ме вълнува дали кандидатът ми има реален шанс да управлява, а дали има достоен кандидат, който да ме представлява. Толкоз.


периода 90-2003 г., като че ли не е оставил никакъв повод за поуки..
жалко
но всеки има право на мнение.

#37 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 16:03 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 16:48, said:

Прав си. И не си прав.

Има разлика между "експерт" и "политик".
За политици се гласува на избори. Избира ги народът.
Експертът, за да почне работа в една фирма например, го интервюира специален екип от други експерти. Те решават. Не плебса.

Ако си чудесен експерт, но не си толкова чудесен за политик, то значи номинацията ти е спорна.
Политик означава публична фигура. Винаги е означавало това. И винаги ще означава.
Политикът е лицето. Експертите са зад него.

Колкото медиите са по-развити, достъпни и покриващи всичко и всеки, толкова повече политици-популисти ще успяват. Факт.

Саркози
Бойко
Берлускони

Edited by georid, 24 October 2007 - 16:04 PM.

Така е то.

#38 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 October 2007 - 16:03 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Oct 24 2007, 16:41, said:

Е местните избори все пак не са като останалите ;)
Там се явяват дори и нормални хора не само интересчии и тъпаци :yes:

Какво по-различно виждаш в местните избори?
В една друга тема надълго и нашироко обсъждахме докъде се простират правомощията на кмета. За общинския съвет, какво да говорим. Той е абсолютно копие на действащото към момента в страната политическо статукво. За мен фактът, че всички кандидати за кметове попринцип са и водчи на общинските листи е показателен. Ако не стане на едното, нека поне се облажим с другото. Жалко е. Трагично е. Сега се сещам, че май единствен кандидата на комунягите не е водач на общинската листа. Преди обаче някой да каже браво, ей го на, наш Бриго /да не се бърка с бригадир ;) / е честен и не се лакоми за власт, нека си спомни за коалицията на червените и неминуемата сделка сключена от тях с когото трябва - за вас кметско място /ако стане/, за нас общинския съвет. Противно. Мирише. И в цялата тази воня все още има хора, които вярват, че бат Бойко има алтернатива в тези избори. Ха-ха-ха. Единствено, поради системата ще му се наложи да се яви на втори тур на генерала. Той е новия/стар кмет на големото село. Какво доживях, пожарникар изявяващ се като охранител да се сравнява с Рудолф Джулиани. Но пък е симпатяга, с чувство за хумор... :fool:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#39 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:06 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Oct 24 2007, 17:00, said:

а да не говорим, че издигането на Спас Гърневски за кмет на Пловдив беше точно толкова тъпо колкото икандидатурата на БСП :yes: ;)

При това го издигнаха в последния момент. При това го издигнаха след като СДС вече бяха издигнали свой кандидат. Наистина голяма глупост. Във Варна - също глупост. Димо Гяуров? Човек, който активно подпомогна укриването на досиетата.

Относно София обаче съм доволен.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#40 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 24 October 2007 - 16:08 PM

Е аз няма да гласувам.

Тази държава съм я отписал и ако някой си мисли,че нещо ще се оправи,дълбоко се лъже.Някой ден слънцето може и да изгрее над милата ни родина,но тогова нас вече няма да ни има,също и децата ни,а може и внуците.Държавата е ламята,която не 18 години,а вече векове наред ревниво си пази ябълките и ден след ден ни изяжда в опитите ни да достигнем тези ябълки.И докато все още има хора,които ходят да гласуват,те ще продължават да хранят ламята.Само,че аз искам тази ламя веднъж завинаги да умре.Аз не й искам ябълките,нито гнилите,нито читавите.Без тях може и да гладувам,но поне ще знам,че съм се борил срещу ламята.
Шоу да става!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users