Jump to content

КИНОМАНИЯ 200702-29 ноември


49 replies to this topic

#41 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 13 ноември 2007 - 09:49

View Postdave, on Nov 13 2007, 09:09, said:


Мисля, че добре разбрах какво казваш. Казваш, че си очаквал да видиш Йън Къртис, когото познаваш от музиката на Джой, а не някакъв женкар и епилептик. Небаналният Йън ви е липсвал. Е аз вече казах, че предпочитам баналното. По-вярно е, по-неочаквано (провокативно) и по-трудно. Да, по-трудно е. Винаги може да угодиш на зрителя фен на Джой, ако през целия филм величаеш Йън и го сложиш да ти говори за Иги Поп, пънка и международното положение. По-трудно е да покажеш битовите условия, които всеки пренебрегва, когато говори за Йън.

Quote

Въобще нямаше личности, въпреки великолепната актьорска игра.

Очевидно показваме различна взискателност към детайлите, защото за мен онзи "диалог" за любимия му цвят ми избистри кой е Йън не по-малко от произволен текст на Джой. Сега ще кажеш, че е бил безсмислен, банален и извън контекста, но ето - на мен веднага ми се наби представата за неориентиран и неконтактен човек. Което и следваше да се покаже.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#42 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 13 ноември 2007 - 09:52

View Postmabon, on Nov 13 2007, 09:41, said:

Започни за екзистенциалист с мощната десница

Това беше ирония. Наистина. И линк ти дадох, но явно не си ме разбрал. Както и да е. Приятен ден ти желая.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#43 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 13 ноември 2007 - 10:06

View PostЯсмина, on Nov 12 2007, 20:41, said:

Quote

който иска повече музика - да си пусне мюзикъл.
понеже още след прожекцията казах, че ми липсваше музика, се сещам, че това си го адресирал към мен. та...кой мюзикъл да си пусна?

Съвсем не! :D Адресирано е към този, на когото съм отговарял.
А ако искаш да ти препоръчам мюзикъл - любимите ми, предполагам знаеш, са "All that Jazz", "Hair", "Jesus Christ - superstar" и "Phantom оf the Opera".
А за изобщо най-добрия филм, разказващ за реално съществувал легендарен музикант, смятам "Амадеус" на Милош Форман. Казвам "реално съществувал", защото музикантът от най-прелестния подобен филм - "Легенда за 1900", е художествена измислица на автора.

Пробвай който си искаш от гореизброените. Последният ще ти хареса най-много. :fie:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#44 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 13 ноември 2007 - 10:10

View Postcadaurus, on Nov 13 2007, 09:49, said:

Мисля, че добре разбрах какво казваш. Казваш, че си очаквал да видиш Йън Къртис, когото познаваш от музиката на Джой, а не някакъв женкар и епилептик. Небаналният Йън ви е липсвал. Е аз вече казах, че предпочитам баналното.
Нищо не си разбрал.
Пак се повтарям.
Очаквах да видя какъвто и да е Йън. Да усетя присъствието му.
Нямаше никакво такова.
Имаше кадри, показващи някакъв човек. Имаше някакъв диалог. Ама до там.
Нямаше даже и женкар...
Next One Is Real

#45 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 13 ноември 2007 - 10:18

Хубаво. Вече те разбрах.

Темата уж е за Киномания, та да взема да предупредя модератора, че новия филм на Кристофър Бое е бая слабичък. Догма-опит за претворяване на "Сталкер" - звучи интересно, но не е. Поне, Боря, може да изплакнеш очи с убавата девойка, която играе главната роля. Изобщо не знае как да играе, но нали е манекенка, ще й простим.

Edited by cadaurus, 13 ноември 2007 - 10:21 .

violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#46 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 13 ноември 2007 - 11:12

View Postcadaurus, on Nov 13 2007, 10:18, said:

Хубаво. Вече те разбрах.

Темата уж е за Киномания, та да взема да предупредя модератора, че новия филм на Кристофър Бое е бая слабичък. Догма-опит за претворяване на "Сталкер" - звучи интересно, но не е. Поне, Боря, може да изплакнеш очи с убавата девойка, която играе главната роля. Изобщо не знае как да играе, но нали е манекенка, ще й простим.


Новият филм на Кристофър Бое съм го гледал преди около година, кат го сне.
Разочарован съм - младият Кристофър явно се задоволява с малко, защото преповтаря познатите схеми на преплитане на фантазия и реалност и свръхестественото метафорично раздробявяна на удобното ежедненевие, който превърнаха дебюта му "Реконструкция" в култова модерна класика.

Иновативният му подход направи огромно впечатление тогава (а да си призная докосна и душата ми) а Николас Ле Каас и Мария Боневи изиграха брилянтно (по въже) сложната и красива душевна каскада. Този филм е поезия!

За съжаление в новата пеликула "Алегро" успешната схема е прекопирана директно, и нито разни "Зони" (Стругацки?), нито сбабичосаната и тук никак непривлекателна Хелена Кристерсен могат да ме трогнат.
Жалко.

Edited by duende, 13 ноември 2007 - 11:15 .


#47 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 13 ноември 2007 - 13:40

View Postviolator, on Nov 13 2007, 10:06, said:

]"Легенда за 1900"

този филм на Джузепе Торнаторе ми се стори пълна мазня и мелодрама. странно, че си ми препоръчал именно него най-горещо.... но - всеки си има вкус и цвят все пак....а това че Йън така определи любимият си цвят - ами аз познавам много хора - левскари и цесекари - които ще кажат същото. мисля си - Корбийн в случая е направил едно много умело намигане към публиката, че всъщност Йън е бил и прикрит футболен запалянко :yes: :unsure:
...и покапаха жълти капки...

#48 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 13 ноември 2007 - 15:07

View PostЯсмина, on Nov 13 2007, 13:40, said:

Quote

Легенда за 1900
този филм на Джузепе Торнаторе ми се стори пълна мазня и мелодрама. странно, че си ми препоръчал именно него най-горещо....

"Легенда за 1900" е един от най-хубавите филми, правени някога! Неслучайно е наречен "легенда". Това е една хиперболизирана история, щедро изпъстрена с метафори, граничещи с фантастиката....и като такава е нормално да е леко мелодраматична. И все пак, зависи с какво и как я сравняваш. Но чак мазня? :yes:
Тим Рот не е актьор, a жив учебник по актьорско майсторство. А точно това му е най-прелестната роля. Стапя камерите с играта си този гениален тип. Каква мазня, какви пет лева... :unsure:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#49 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 13 ноември 2007 - 15:35

View Postviolator, on Nov 13 2007, 15:07, said:

този филм на Джузепе Торнаторе ми се стори пълна мазня и мелодрама. странно, че си ми препоръчал именно него най-горещо....

"Легенда за 1900" е един от най-хубавите филми, правени някога! Неслучайно е наречен "легенда". Това е една хиперболизирана история, щедро изпъстрена с метафори, граничещи с фантастиката....и като такава е нормално да е леко мелодраматична. И все пак, зависи с какво и как я сравняваш. Но чак мазня? :yes:
Тим Рот не е актьор, a жив учебник по актьорско майсторство. А точно това му е най-прелестната роля. Стапя камерите с играта си този гениален тип. Каква мазня, какви пет лева... :unsure:

Posted Image

#50 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 13 ноември 2007 - 18:22

View Postviolator, on Nov 13 2007, 15:07, said:

....и като такава е нормално да е леко мелодраматична. И все пак, зависи с какво и как я сравняваш. Но чак мазня? :D


не бих казала просто леко. пресилено мелодраматична, според мен. и то в доста лигава сълзливо-предвидима степен. такива филми обикновено слагам в графа "Английският пациент".

както и да е. няма смисъл да спорим, защото пак доникъде няма да стигнем. :D

Edited by Ясмина, 13 ноември 2007 - 18:23 .

...и покапаха жълти капки...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users