Jump to content

За скритите шедьоври на Холивуд!комерсиални филми направени със вкус


3 replies to this topic

#1 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 08 септември 2007 - 19:43

Тази тема е странна, и доста лични преживявания влагам в нея. Преди няколко дни съвсем случайно попаднах на реклама на един филм. След като потърсих в глобалната мрежа открих, че въпросното кино е излязло миналата година лятото. Филма се казва "A Scanner Darkly"(Камерата потъмняла). Участват Keanu Reeves, Robert Downey Jr., Rory Cochrane и други. Не съм го гледал, но погледнах доста ревюта и визията от рекламата ме впечетли много. Незнам дали ще го намеря да го гледам без да си купувам ДВД, но последните години срещам доста холивудски филми правени с много пари, които са ценни като филми и напълно безизвестни поне на широката аудитория в България. Ако смятате, че знаете за такива филми, които са ценни за вас и смятате за недооценени (не говоря за арт кино и изгъзици) споделете тук мнението и впечетленията си.

Edited by Code187, 08 септември 2007 - 19:45 .

Rock n' Roll

#2 Retardo

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 08 септември 2007 - 20:34

Човече, за този филм толкова се шумя! Това, че не е бил в България изобщо не означава, че филмът е незабелязан. В България филмите се подбират и доста неща изобщо не идват.

Холивуд нищо не крие от тебе, просто ти си далеч от Холивуд и киното като цяло.

Така и така драскам тука, поне да спомена нещо полезно. Режисьорът на филма се казва Ричард Линклатер и по принцип неговите филми се тачат. Гледал съм му само Waking Life, който е анимиран по същия метод като A Scanner Darkly. Препоръчвам го на философски настроените, макар че филма по-скоро е насочен към нефилософски настроените за да ги пробуди и накара да се замислят малко.

Предвид тематиката на форума, може би ще се заинтригувате от друг негов филм - комедията "Училище по рок", който едно време мина и по нашите екрани.

http://www.imdb.com/name/nm0000500/

Иначе за филми, които наистина минават по околовръстното на мейнстрийма може да се говори до откат, така че изобщо не ми се и захваща!

ПС. Всъщност A Scanner Darkly е нискобюджетен филм по стандартите на Холивуд (8 милиона), така че насочи комерсиалните си търсения другаде.

ПС2. Моя грешка, филмът излиза и у нас.

Edited by Retardo, 08 септември 2007 - 21:19 .


#3 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 09 септември 2007 - 09:46

Щом си такъв разбирател няма проблем. Ако си прочел внимателно говоря точно за такъв тип филми, които са скрити за бъгларската широка публика, а си заслужават (радвам се, че съм толкова далеч от холивуд колкото в момента). Ако смяташ, че да споделиш някой такъв филм е под твоето достойнство и енциклопедични познания в киното, няма проблем. Аз съм просто любител който гледа филми и нямам време да се ровя из интернет за такъв тип филмим когато ми попадне нещо гледам за удоволствие. Сигурен съм, че много хора са като мен и разбират за филмите случайно. Така, че благодаря за информацията.
Rock n' Roll

#4 Retardo

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 септември 2007 - 11:14

Нещо не си разбрал. Аз си падам по комерсиално кино - забавлявах се на "Трансформърс", размазах се на "300" и т.н. Овен това познанията ми са далеч-далеч от енциклопедични (пък и са тясно специализирани, така да се каже). А и вече споменах за други филми, които може да бъдат интересни на някои хора.

Присетих се за още един:

http://www.imdb.com/title/tt0366780/

Edited by Retardo, 09 септември 2007 - 11:26 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users