Jump to content

NightwishЗа албума, за Анет, за многото неща...


165 replies to this topic

#21 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 04 август 2007 - 11:43

View PostInferno, on Aug 4 2007, 09:46 AM, said:

тази новата има доста по-поносим глас :)
Нещо не ме кефи особено новата гарга. ;)
Едно тъничко гласче такова. А албумът е доволно безмислен, също както и предишните 3-4.
Харесваха ми първите два Найтуиша. От там нататък бизнесът си каза тежката дума и издухаха централно. :yes:
Седма година Р.И.П.

#22 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 04 август 2007 - 23:15

Ми верно ще го чуя албума...все пак си е от банда,чиято музика ми е помагала в тежките ми моменти на пуберска любов ;) и ще дам и друго мнение по някое време :)
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#23 The Black Corsair

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 05 август 2007 - 01:22

Чуден си е албума!
Новата певица е доста различна от старата ,но ми харесва!
Доста Келтски Мотиви има в новите песни.
Песните са Епични и Мощни.
Бях Скептик за Новите NIGHTWISH , но засега запазват позицията си в Моя Плейлист!

#24 Sleeping Sun

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 29 posts

Posted 08 август 2007 - 12:14

Новото звучене определено ми харесва...ама без Таря... :blush:
Tomorrow and yesterday are always equally far away - Carpe Diem!

#25 slavnik

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 08 август 2007 - 12:35

определено звученето на певицата е по различно но докато не чуя някой лайв изпълнение и аз съм с недоверие към това как ще звучи тогава спрямо старата.

#26 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 08 август 2007 - 14:02

Да бе и на мен ми е много интересно как ще звучи на живо.
Все пак ще е длъжна да пее и от старите песни на найтуиш, което не ми е ясно как ще стане просто...
Една Deep Silent Complete... как ще я изпее ?! Тя просто няма диапазона на Таря дори и малко.. бф ;/

#27 the_angel

    Dead Doll

  • Енориаши
  • PipPip
  • 117 posts
  • Gender:Female
  • Location:Where The Heart Burns

Posted 08 август 2007 - 21:31

И на мене много ми хареса новия албум,но...Таря си е Таря.И на мене ми е чудно с тоя глас как ще изпее стари песни,но да видим. :harhar:
Kiss the princess, Empress of the dark
drink the poison , listen to your heart
Feed the Princess, Empress of the dark
All shall feel the fire


#28 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 08 август 2007 - 21:59

Анетката наистина няма да може да изпее старите песни наживо ама мен напоследък Dark Passion Play взе да ми харесва повече от предните неща :) :harhar:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#29 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 09 август 2007 - 08:48

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 8 2007, 22:59, said:

Анетката наистина няма да може да изпее старите песни наживо ама мен напоследък Dark Passion Play взе да ми харесва повече от предните неща :P :no:
Pendulum-а и 7-те дни на вълците направо ме изкъртват на всяко слушане :acute:

Edited by Blacky, 09 август 2007 - 08:49 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#30 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 09 август 2007 - 09:04

Тази година всички подобни групи ме разочароват с албумите си - Nightwish, Within Temptation, Sirenia. Не че много харесвам принципно такива групи, но особено Sirenia голямо падение отбелязват. Явно обаче всички са се усетили, че групи, наподобяващи все повече Evanescence се котират по-добре. Новата вокалистка не може да се намаже и на малкия пръст на Таря. Не ме интересува дали оная е била надута и незнам си каква - жената си пее в пъти по-добре. Те половината девойки от нашето Music Idol пееха по-добре от това ново девойче :acute: Аз съм доволен, че гледах преди 2 години Nightwish на Wacken, макар и тогава да не ме вълнуваха особено, тъй като не изпълняваха нито една песен от първите два албума, които за мен са единствените им наистина оригинални и интересни неща.

#31 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 09 август 2007 - 14:26

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 8 2007, 21:59, said:

Анетката наистина няма да може да изпее старите песни наживо ама мен напоследък Dark Passion Play взе да ми харесва повече от предните неща :yes: :blush:
Всъщност като композиции и мен ми харесва повече от предишните два. Но не и като краен резултат :harhar: :crazy:

#32 Agressiva

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 09 август 2007 - 15:03

Anette is good, but Tarja is god. :crazy:

Инструментала и арт-уорка са в типичен стил за Найтуиш, но не мога да свикна с новият вокал. :blush: Някак си все очаквам да чуя гласа на Тария. :harhar:

Албумът определено ми харесва, но не мога да кажа лично според мен, че е най-доброто до сега от тях.



Quote

## Изпълнител/и : Nightwish

## Албум : Dark Passion Play

## Стил : Operatic/Symphonic Power Metal

## Държава : Finland (Kitee)

## Година : 2007

## Времетраене : 63:13

## Битрейт : 192 kbps

## Траклист :


01. The Poet And The Pendulum 13:54

02. Bye Bye Beautiful 4:14

03. Amaranth 3:51

04. Cadence Of Her Last Breath 4:15

05. Master Passion Greed 6:02 ..........................128 kbps

06. Eva 4:24

07. Sahara 5:47

08. Whoever Brings The Night 4:18

09. For The Heart I Once Had [sample] 0:44

10. The Islander [sample] 0:48

11. Last Of The Wilds [sample] 0:44

12. 7 Days To The Wolves 7:03 ..........................128 kbps

13. Meadows Of Heaven 7:10


#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 август 2007 - 15:29

Още в общите условия за участие във форума пише, че не бива да се дават линкове към каквото и да е пиратско съдържание.
А пък в Правилата - че не може да се постват картинки-чаршафи :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 09 август 2007 - 16:51

Твърдо най-лошия албум на Nightwish,смея да твърдя една от най-великите метъл банди.Повечето песни са много добри,но нямаше нито една песен на която да си кажа "ебати якото"...А и голям недостатък на албума е,че има всичко на всичко два рифа!!!Вариациите на същите тези два рифа не ги броя.Новата певица бива,ма Таря много повече ми харесваше.Като най-добри песни бих посочил Last of The Wilds,Bye Bye Beautiful,Sahara,Cadence Of Her Last Breath и Amaranth.Последната е супер детинска и простовата песничка ама хубава мелодийка,хубав припев.Става.Най-слаба със сигурност е Master Passion Greed,ужасяващо тъпа песен.Трите баладки пък са напълно ненужни.Абе май The Islander става за слушане ама другите две...Очаквах много повече от Nightwish :harhar: :blush:
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#35 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 09 август 2007 - 22:56

Много хора очаквахме... и останахме леко разочаровани ...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#36 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 11 август 2007 - 12:50

Много ми харесва новия nighwish!!!! това е първия албум на групата, който ще си купя легално. Изключително разнообразен, Марко се включва адски добре, той е може би най-добрия хеви вокалист от новите хеви групи. Новата вокалистка Анет - много съм доволен от избора. Всякакви аргументи против нея, че не можела да пее, да взима високи(The poet and the pendulum), или че й бил немощен гласа отпадат автоматично. Преди да ме надпаднат Таря-фанатиците ще кажа, че новата вокалистка разнообразява много стила, защото може да пее по доста повече начини от Тарчето... Музиката си е върха, Найтуиш са си добри инструменталисти няма кво... С Таря - имаха адски добри песни, но като цяло еднообразното и пеене ме доведе до там, че да се откажа да ги слушам защото ми бяха писнало до безобразие след сравнително кратък период. Още не съм сигурен, ама май за мен това е най-добрия албум... ще го слушам още де...за да прецения. Лична оценка 9/10
п.п Според мен хората се разочароват главно защото са прекалено влюбени в Таря, и ...малко са като коне с капаци...съжалявам, но няма как да го кажа по друг начин. Предрасъдъците им пречат...лично аз така си мисля де. Ясно е, че ще се разделят хората на две относно новата вокалистка, мисля, че трябва да и се даде шанс.
п.п 2: Иначе е ясно, че когато една група изгуби вокалиста си, групата променя идентичността си почти изцяло. Аз ги възприемам като нова група по-скоро. В ниакъв случай по-лоши от предишните Nightwish обаче :>

#37 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 11 август 2007 - 13:10

Сега го изтеглих...Ми Тарчето имаше готин глас па сега да я видим новата...Едни казват добре-други зле...Ше го прослушам и ще кажа мнение...
Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#38 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 11 август 2007 - 14:23

Nightwish си ги тача по принцип,но новото албумче не смея да го тегля още - не се ли е появил някой нов релийз,без "напомнящи бонуси" ?

П.П. Ако Марко е почнал по-пълноценно да се включва вокално - това може да е само плюц.

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 август 2007 - 16:30

Не съм слушал още албума.

Ето ви клипа към "Amaranth" http://www.pro-rock....ct.php?nid=4492

Песничката кефи, но тук, собствено, сравнения с Within Temptation на ниво вокалистки не може да има :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 11 август 2007 - 19:51

Значи постоянно некаф негар[във всички песни] казваше името на албума и песента...незнам при вас как е ама при мене беше така.Тааа за вокалистката-ми чурулика като птичка ама според мене е как да кажа-твърде обикновенна...Незнам сега може и заради лошото впечатление от въпросния негър...на няколко минути повтаря:You are listening to Nightwish's new album,Dark Passion Play and this song is called...и т.н.

Edited by the_mess, 11 август 2007 - 19:52 .

Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users