Jump to content

Български метъл бандиИма ли такива според Вас?


105 replies to this topic

#41 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 22:09 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 21:56, said:

За тия ли е ставало въпрос - http://en.wikipedia....wiki/Mezarkabul
Ама не виждам как от една песен ще си правиш изводи. Demir Demirkan, Şebnem Ferah и Özlem Tekin например са много добри или поне това, което съм им чувал.

Светът се прекланя пред тези имена, та ние няма. :metal:

Quote

Под качествна песен имам в предвид найстина хубава.


А аз под качествена песен имам в предвид наистина лоша. :metal:

Quote

То в България се сещам само за Контрол, които найстина нямат слаби песни и превъзхождат повечето чужди пънк групи.

Стократно ги превъзхождат. Кольо Гилъна президент на света! А я изброй сега малко български пънк групи, които са под нивото на Контрол, да си имаме някаква представа, и след това няколко чужди, отново под тяхното ниво.

Quote

бтв защо в укито има статия за турския рок, а за българския няма. :metal: http://en.wikipedia....ki/Turkish_rock

Уикипедия се списва от нейните читатели. Още в следващия момент ако реша ще се появи статия за българският рок. И предполагам ще е доста по-обемна.

#42 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 August 2007 - 22:19 PM

Ми направете статия за бг рока (мен не ме бива много с английския) и за повече български рок\метъл изпълнители. По-полезно ще е отколкото да ме поучавате мен. Може и някой чужденец да прослуша бг банди, както аз благдорание на уикипедия прослушах руски и турски рок групи.


Ти дори чувал ли си въпросните музиканти, че да се подиграваш? Şebnem Ferah има песен с Apocalyptica. Турски рок музиканти реално са работили с по-известни чужди музиканти, а за български не знам. Мен ме боли, че българският рок не е хубав, но такова е положението.

Edited by Mo6no, 14 August 2007 - 22:20 PM.


#43 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 14 August 2007 - 22:23 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 23:19, said:

Ми направете статия за бг рока (мен не ме бива много с английския)
И слава Богу! :metal: :metal: :metal:

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 23:19, said:

Турски рок музиканти реално са работили с по-известни чужди музиканти, а за български не знам. Мен ме боли, че българският рок не е хубав, но такова е положението.
Да си чувал за един - Николо Коцев му викат? Ако не - потърси в пустата "Уикипедия". :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#44 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 August 2007 - 22:31 PM

Не съм чул досега песен на Николо Коцев, въпреки че съм чувал много за него. Ей сега си го пускам да го тегля, но една птичка пролет не прави.


и бтв помислете сериозно за статия за българския рок там. Аз, ако знаех по-добре щях да направя, ама вярно, че по-добре не знам английски, че ще откажа всички чужденци от нашата музика. Ама сега те дори и не могат да получат информация за нея, което е по-зле.


Не виждам защо се майтапите с мен. Поне не съм като много хора, които прочитат първите 5-6 коментара и се съгласяват с най-разпостраненото мнение.

#45 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 August 2007 - 22:38 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 22:19, said:

Ми направете статия за бг рока (мен не ме бива много с английския) и за повече български рок\метъл изпълнители.

Не е статия, но поне няколко имена за информация. Дали пък не са и повече от изброените в статията за резняшкия рок? :metal:

http://en.wikipedia....#Rock_and_metal
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%....82.D1.8A.D0.BB

Quote

Ти дори чувал ли си въпросните музиканти, че да се подиграваш? Şebnem Ferah има песен с Apocalyptica.


Не се подигравам с никого. Ти се подиграваш с родната музика (дори не само с рока). Но явно не се усещаш. и за да уточня какво имам предид, защото явно трудно схващаш - на всички вече ни е ясно, че си тотално незапознат с българската рок сцена, респективно нямаш никаква база за сравнение. Говорш съвършено празни приказки.

Quote

Мен ме боли, че българският рок не е хубав, но такова е положението.

Ще те боли докато не чуеш малко повече от двете групи, дето си ги видял по ММ.

Quote

Може и някой чужденец да прослуша бг банди

Има чужденци, които слушат много повече наши банди, отколкото ти си чувал. Бъди сигурен.

#46 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 14 August 2007 - 22:39 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 23:31, said:

Не съм чул досега песен на Николо Коцев, въпреки че съм чувал много за него. Ей сега си го пускам да го тегля, но една птичка пролет не прави.
Чул, не чул, ставаше въпрос дали български музикант е работил с известни чужди. Тази птичка пролет прави, работила е с:

Goran Edman (екс-Yngwie Malmsteen)
Glenn Hughes (екс-Deep Purple, екс-Trapeze, екс-Black Sabbath)
Thomas Vikstrom (екс-Candlemass)
Mic Michaeli, Ian Haugland, John Leven (Europe)
Joe Lynn Turner (екс-Rainbow, екс-Deep Purple)
Jorn Lande (да не му изброявам групите...)
Alannah Myles
Tony Harnell (TNT)
Wayne Banks (екс-Sabbat, Blaze)

Освен това Николо е участвал при продуцирането и миксирането на албуми на: Saxon, Molly Hatchet, Rose Tattoo и Messiah's Kiss.

И сега, ако обичаш, просто замълчи, вместо да продължаваш да плещиш глупости и да ни показваш колко много (не) знаеш... :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#47 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 August 2007 - 22:39 PM

И мен хич ме няма с английския , иначе и аз бих се хванал да направя нещо подобно за българския метъл...всъщност от друга страна не ми се и иска , защото със сигурност ще има обидени.Я ще пропусна някое голямо име, или което е по-лошото , със сигурност има много по-големи разбирачи за българския метъл от мен...най-много да ядосам някой с малката информация която бих дал.Не съм на такава висота в българската музика като цяло , и в частност в българската метъл музика , че да тръгвам да разправям на целия свят за нашите музиканти.Има хора , които наистина заслужават да го направят, аз не съм от тях.

#48 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 15 August 2007 - 08:03 AM

Mo6no обявявам те за лумпен "numero uno" у тоя форум.

#49 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 15 August 2007 - 08:14 AM

View PostJimmy Pop, on Aug 14 2007, 23:38, said:

Ти се подиграваш с родната музика (дори не само с рока). Но явно не се усещаш. и за да уточня какво имам предид, защото явно трудно схващаш - на всички вече ни е ясно, че си тотално незапознат с българската рок сцена, респективно нямаш никаква база за сравнение. Говорш съвършено празни приказки.
Това чувство го имам, откакто се появиха първите му постинги в тоя форум. Разбира се, за празни приказки и капаци край очите наказание няма, така че вероятно ще се наложи да потърпим още известно време или на някой да му писне или момчето да порасте и да се ориентира най-сетне какво иска, че така малко все по диагоналите...

@mo6no: Отвори http://pro-rock.net/ , иди на секцията с MP3 и се подготви старателно по темата, по която си решил да даваш 'компетентно мнение'. Ако го сториш и ми отговориш поне за 10-на български метъл групи(от по-известните ТУК) в частност какво точно не ти харесва и какво точно те кара да мислиш, че са некачествени, аз се наемам да прослушам турския рок, който неизвестно защо намеси в дискусията, и да ти отговоря по същия начин за него. И не ми минавай с номера за брой издадени/продадени албуми, нема да го бъде това сравнение.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#50 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 15 August 2007 - 08:20 AM

View PostInferno, on Aug 14 2007, 19:35, said:


Кой го издава новия Соларис?

Май ще се окаже самиздат - отзад на диска пише просто "BulArco"/Соларис. Ще попитам следващия път,като се видя с басиста им.

#51 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 15 August 2007 - 08:52 AM

View PostSatyr, on Aug 14 2007, 22:41, said:

"Луна-а-ата спи-и" е много добра песен :metal:
Не се шегувам :D

Обаче в изпълнение на "Акащи джуджета" от Бургас!! :) :D :D

П.С. По темата: Миналото лято на "Траш тил Дет" свириха четири БГ групи! На някого да не му харесаха?? И случайно да не бяха качествени?


Айде чао , до довечера на следващия "Траш тил Дет"!! :worship: :worship: :metal:

#52 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 15 August 2007 - 10:42 AM

Закачам се за последния.
Няма да влизам в полемики, щото няма смисъл.
Mo6no обаче (предполагам без да иска), закачи една тема, която е разковничето в случая.
Истината батета е, че у нас просто няма музикален пазар в истинския му вид.
Причината за това не е само в бизнеса, а и в това, което се предлага, както и в тези на които се предлага.
Независимо, дали има страхотни банди и изпълнители.
Турците може и да правят кавъри на наши банди (сещам се за Рашит -> Леле Како), но там просто има пазар и хора, които да купуват.
Как няма да израстват имена.
Тука кво - групата "избеляла черна тишъртка" издава албум. Хората викат - лелееее - тия мноу добри ве, направо къртят мифки (което сигурно си е така). Ама никой нищо не купува. Щото диска струва цели 10 бири, мамка му!
Бандата се черпи по една бира от 7-те продадени диска и тишъртката си остава избеляла.
Що никой не купува? Едва ли това е свързано само с потенциалните купувачи.
Проблема е, че "лейбълите" нямат нито средства за реклама, нито други механизми, с които да "възпитат" потреблението.
Ще излезе, че когато дораснем за музикален пазар, тогава ще имаме имена. Дотогава ще твърдим, че имаме страхотни групи и музиканти и ще имаме такива. Но тези групи и музиканти ще зарязват всичко след един-два опита и ще бачкат по автомивките или ще дрънкат "Опса" по кръчмите, щото требе и да се яде.
Туй то.
Next One Is Real

#53 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 15 August 2007 - 11:30 AM

Че въпросните "лейбъли" не струват е факт! Реклама и Промоция са неща, изискващи влагане на някакви средства, а тукашните "издатели" (много внимавам да не се разпаля и да не обидя някой... -_- ) толкова не им дреме за групите, че те биват оставяни да се опраат сами, което за 90% от бандите е с фатален изход :yes: Но не можем сляпо да заливаме г-н издателя с гадости, защото той е наясно с навиците на БГ потребителя!
Какво качество очакваш, г-н Mo6no, при положение, че музикантът Х заделя от нищожната си заплатка пари за инструменти и репетиционни, с които иначе може да купи нещо за жена си или за детето си, влага средства и емоции, репетира след бачкане, за да може след това големите фенове като теб да си дръпнат шибания му албум от нета :D Възвръщаемост - варира в диапазона 1-2%, от няколкото балъка, които се преебат и вземат, че платят за диска :D Да не говорим за "разбирачите" и "критиците", които държат да изкажат крайно негативното си мнение, нищо че не са чули и една песен на въпросната група :angry3: Ми тва просто ше те смачка, няма вариант :yes:
За това изпитвам дълбоко уважение към хората, които въпреки всичко се наемат да правят своя музика у нас - аз лично не бих издържал, категорично!

В последните години забелязвам, че кадърните банди в БГ стават все повече и повече :yes:
А това, че нямаме "имена", "световни звезди" и т.н. е в резултат на реалностите у нас!

В същност Last Hope са си доста сериозно име на европейската hardcore сцена - свирили са къде ли не; Pantommind миналата година бяха поканени на най-престижния прог-фест в Европа - ProgPower Europe... :metal: Но не, ние не ги признаваме, защото са Българи - не може те там, а ние тук :nono:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#54 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 15 August 2007 - 12:13 PM

View Postdfshwsh, on Aug 14 2007, 12:41, said:

Моето мнение е , че българският метъл изобщо не е за изхвърляне, даже напротив.Има изключително много добри изпълнения.Моите лични предпочитания са
....

абсолютно съгласна!
има страхотни банди
и две от тях, лично за мен - особенно ценни,
които за жалост се разпаднаха - ТВУ и Редръм :D
дано третата - Врани Волоса не ги последва

още бих добавила: Ер малък, Старо зло, WARTIME ( :angry3: ), Хиперборея, ииииииии - Ривенджа :D , разбира се

ами - Смолменаа, ех, че албум извадиха :metal:
имена много

Edited by wiktory, 15 August 2007 - 12:19 PM.


#55 Suffer Me

    Passenger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 15 August 2007 - 12:30 PM

View Postwiktory, on Aug 15 2007, 13:13, said:


има страхотни банди
и две от тях, лично за мен - особенно ценни,
които за жалост се разпаднаха - ТВУ и Редръм :D
дано третата - Врани Волоса не ги последва

Надявам се няма да се случи, все-пак чакаме нов албум, пълен с изненади! :D

Тази тема е необходима. Добре е, че г-н mo6no се изказа, за да разпали останалите гласове. Ако ние не си подкрепяме сцената, просто няма да има такава. Сцената зависи не само от музикантите, а и от слушателите им.

#56 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 15 August 2007 - 12:35 PM

View PostSuffer Me, on Aug 15 2007, 13:30, said:

Надявам се няма да се случи, все-пак чакаме нов албум, пълен с изненади! :D

Иха! айде стискам палци и да пуснете инфо кога, какво и тн.. :angry3: :D

#57 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 15 August 2007 - 13:16 PM

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 23:19, said:

Ми направете статия за бг рока (мен не ме бива много с английския) и за повече български рок\метъл изпълнители. По-полезно ще е отколкото да ме поучавате мен. Може и някой чужденец да прослуша бг банди, както аз благдорание на уикипедия прослушах руски и турски рок групи.
Ти дори чувал ли си въпросните музиканти, че да се подиграваш? Şebnem Ferah има песен с Apocalyptica. Турски рок музиканти реално са работили с по-известни чужди музиканти, а за български не знам. Мен ме боли, че българският рок не е хубав, но такова е положението.


Много силно се съмнявам, че точно в Турция може ъвобще да се зароди какъвто и са било рок, пък камо ли по-добър от нашенския. В България има достатъчно добри рок групи и можеш само да съжаляваш, че не си ги слушал. Затова вземи малко да се позаинтреесуваш и да послушаш българси рок, вместо да се увличаш по гюбеци.

#58 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 15 August 2007 - 13:28 PM

View Postdav, on Aug 15 2007, 14:16, said:

Много силно се съмнявам, че точно в Турция може ъвобще да се зароди какъвто и са било рок, пък камо ли по-добър от нашенския.
Ако се съмняваш. вземи та провери.
Имат!
Но както казах, това не е свързано с некадърност или липса на музиканти от наша страна.
При нас дори концертния живот започна "истински" от две години насам.
В Турция имат изяви какви ли не групи - от мастодонти с касоразбиващи концерти до групи от дълбокия андърграунд.
Що?
Ми щото има пазар.
Има ли пазар, има и сцена.
Има ли сцена, има и известни имена.
Ние сме назад по тия показатели и от държавите от латинска америка :D .
За сега разпалваме страстите на колекционерите, за които граинд кор/блек/дет/пънк група от Боливия или Чили звучи по-неекзотично от подобна българска :D .
Next One Is Real

#59 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 15 August 2007 - 13:49 PM

View Postdave, on Aug 15 2007, 14:28, said:

Ако се съмняваш. вземи та провери.
Имат!
Но както казах, това не е свързано с некадърност или липса на музиканти от наша страна.
При нас дори концертния живот започна "истински" от две години насам.
В Турция имат изяви какви ли не групи - от мастодонти с касоразбиващи концерти до групи от дълбокия андърграунд.
Що?
Ми щото има пазар.
Има ли пазар, има и сцена.
Има ли сцена, има и известни имена.
Ние сме назад по тия показатели и от държавите от латинска америка :D .
За сега разпалваме страстите на колекционерите, за които граинд кор/блек/дет/пънк група от Боливия или Чили звучи по-неекзотично от подобна българска :D .
ми, хубаво като имам време ще проверя. изказах се малко остро, щото не мисля, че трябва да се омаловажа българския рок точно за сметка на турския. спомням си, че преди време чух една турска траш група- май беше crossfire или нещо такова- средна работа.

#60 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 15 August 2007 - 15:55 PM

View PostBlacky, on Aug 15 2007, 09:14, said:

@mo6no: Отвори http://pro-rock.net/ , иди на секцията с MP3 и се подготви старателно по темата, по която си решил да даваш 'компетентно мнение'. Ако го сториш и ми отговориш поне за 10-на български метъл групи(от по-известните ТУК) в частност какво точно не ти харесва и какво точно те кара да мислиш, че са некачествени, аз се наемам да прослушам турския рок, който неизвестно защо намеси в дискусията, и да ти отговоря по същия начин за него. И не ми минавай с номера за брой издадени/продадени албуми, нема да го бъде това сравнение.
Чувал съм ги почти всичките песни и като изключим точно 5-6 яки песни, останалото е аматьорски боклук. Музикантите може и да имат голям потенциал, ама не го развиват.


Аз в началото казах, че основна причина да нямаме добра сцена е липсата на продъжби и ходене по платени концерти.

Аз искам да има хубав български рок, ама няма. Найстина качествени работи имат само старите групи, защото тогава са се продавали албуми и се е печелило малко от музика, а сега няма никакъв шанс. И аз съм виновен затова - не съм купил и един български албум, но съм купил 10 чужди за последните 3 години. Ама просто не съм видял нещо, което да ми хареса.


Противопоставих бг рока с турския, за да покажа как след като в нашата страна, макар и може би да има потенциал рока ни е по-западнал от турския. И затова в голяма степен сме виновни НИЕ. Ето този (цък )албум е продал 250 000 копия. Българските групи нямат почти никакви продажби. Както го каза един китарист (не си спомням от коя група).. групата ни има много повече продадени фенски тениски, отколкото копия от албуми. За какво говорим тогава?




Мисля че това е последния ми коментар в тази тема, защото шефа каза да мълча. Явно е, че моето мнение не се допуска. Вие искате да си говорим колко ни е хубав рока, но вдействителността ни не е розова и не може да си затваряме очите.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users