Jump to content

Спортната зала в Каварна е напълно реконструиранаДали ще започне провеждането на концерти и през зимата?


19 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2007 - 08:56

"На 22 август от 13.00 ч. ще бъде официалното откриване на Спортна зала “Олимпиада” в гр. Каварна. Лентата на напълно обновената сграда ще пререже кмета на общината Цонко Цонев заедно с актьорите от “Комиците”, които същия ден от 20 ч. ще забавляват каварненци и гости на града.
Около 400 000 лева са средствата, вложени в ремонтни дейности в спортната зала и привеждането и в съответствие с противопожарните изисквания. Направена е хидроизолация на покрива, нов окачен таван и стенни облицовки. Подменено е осветлението, при осигуряване на 1100 лукса степен на осветяемост. Направен е ремонт на фасадата, санитарните възли и съблекалните. Монтирана е нова подвижна еластична настилка с цел многофункционално използване на залата. Поставени са чисто нови седалки за зрителите.
Спортна зала “Олимпиада” - Каварна е газифицирана и климатизирана."
http://www.kavarna.b...eid=503&lang=bg

Аз лично очаквам провеждането на първите зимни концерти още тази година...
I don't know how I managed it...

#2 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 22 август 2007 - 10:05

View PostOzzy, on Aug 22 2007, 09:56, said:

Аз лично очаквам провеждането на първите зимни концерти още тази година...
А аз не !!! Там ще се провежда волейболен турнир,но за концерти ... едва ли ?!? Мисля,че е пълно финансово фиаско да се организират зимата концерти там,но все пак :blush: всичко може да се очаква от Каварна.

Edited by U.D.O., 22 август 2007 - 10:06 .

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#3 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 23 август 2007 - 19:50

View PostU.D.O., on Aug 22 2007, 11:05, said:

А аз не !!! Там ще се провежда волейболен турнир,но за концерти ... едва ли ?!? Мисля,че е пълно финансово фиаско да се организират зимата концерти там,но все пак :wacko: всичко може да се очаква от Каварна.

Ехеййй, Варна е близо!!! Няма да е фиаско, НЕКА ИМА!!! B) :no: :harhar:

#4 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 23 август 2007 - 23:06

А колко народ побира.
\m/

#5 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 24 август 2007 - 07:40

View PostBlackiel, on Aug 24 2007, 00:06, said:

А колко народ побира.
Може би към 5 000 спокойно със седалките.А иначе може и 200 000.Както негрите са ги тъпчели в корабите-човек върху човек.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#6 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 август 2007 - 07:45

View PostU.D.O., on Aug 24 2007, 08:40, said:

Може би към 5 000 спокойно със седалките.
Зимния дворец побира около 6 000. Може би малко повече. Не виждам как Каварненската зала, която външно изглежда доста по-малка от Зимния дворец ще побере 5 000 човека.
I don't know how I managed it...

#7 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 24 август 2007 - 08:27

View PostOzzy, on Aug 24 2007, 08:45, said:

Зимния дворец побира около 6 000. Може би малко повече. Не виждам как Каварненската зала, която външно изглежда доста по-малка от Зимния дворец ще побере 5 000 човека.
значи 3 000
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#8 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 август 2007 - 08:39

Според мен са не повече от 2000. С правостоящите. Но все пак не съм бил в самата зала. Така или иначе 2000 е съвсем прилична цифра, при положение, че на доста от концертите в Каварна се събират по 1000-1500 човека /а понякога и по-малко/ и то с тези, които ги пускат безплатно. Като добавим това, че 1000 човека в зала за 2000 изглеждат меко казано чудесно, а 1000 човека на цял стадион изглеждат безобразно жалко - мисля, че тази зала е един чудесен вариант. Плюс това е климатизирана. За това смятам, че рано или късно ще започнат да я ползват и за концерти. Особено в по-студените месеци :)

Edited by Ozzy, 24 август 2007 - 08:40 .

I don't know how I managed it...

#9 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 24 август 2007 - 13:32

View PostOzzy, on Aug 24 2007, 08:39, said:

Според мен са не повече от 2000. С правостоящите. Но все пак не съм бил в самата зала. Така или иначе 2000 е съвсем прилична цифра, при положение, че на доста от концертите в Каварна се събират по 1000-1500 човека /а понякога и по-малко/ и то с тези, които ги пускат безплатно. Като добавим това, че 1000 човека в зала за 2000 изглеждат меко казано чудесно, а 1000 човека на цял стадион изглеждат безобразно жалко - мисля, че тази зала е един чудесен вариант. Плюс това е климатизирана. За това смятам, че рано или късно ще започнат да я ползват и за концерти. Особено в по-студените месеци :wacko:
Дано си прав :blink: Не се сещам за свястна зала за рок концерти във Варна, това би била една чудесна алтернатива.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#10 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 24 август 2007 - 23:54

Аз видях с очите си :metal: залата по време на фестовете миналата седмица. Може би, ще разочеровам ентусиастите, но залата не става за концерти. Като спортно съоражение е нещо много хубаво :metal: . Нова настилка специално за волейбол (и хандбал мисля). Доколкото разбрах там (в залата) ще играят мачовете си волейболният отбор на "Добруджа" (спечилили промоция за "А" група), които се местят в Каварна, като общината поема 50% дял от клуба.
По стените на залата видях, Били Айдъл, Дийп Пърпъл, Дио и още доста музиканти :metal: гостували в града. Мнението ми е, че залата е малка за провеждането на големи концерти.
Какво означава големи? Хубава и висока сцена с възможност за събиране на над 2000 човека. Определено залата е малка (въпреки, че е сравнително висока) и е правена специално за волейбол. Наблъскани може и да влязат 1000 човека, но наистина с голям зоооооооооооооорррррррррррррр. Ако искат да съберат толкова хора сцената ще трябва да е като в южен парк на "Цвете за Гошо", ако не и по-малка. Смятам, че голямата зала във Варна е доста по удачна за концерти с мащаб на Траш тил Дет и бодобни(това при положение, че говорим за концерти по северното черноморие.
Това е моето мнение от видяното, ще поживеем и ще видим какво ще се случва.
Rock n' Roll

#11 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 26 август 2007 - 10:44

View PostOzzy, on Aug 24 2007, 09:39, said:

Според мен са не повече от 2000. С правостоящите. Но все пак не съм бил в самата зала. Така или иначе 2000 е съвсем прилична цифра, при положение, че на доста от концертите в Каварна се събират по 1000-1500 човека /а понякога и по-малко/ и то с тези, които ги пускат безплатно. Като добавим това, че 1000 човека в зала за 2000 изглеждат меко казано чудесно, а 1000 човека на цял стадион изглеждат безобразно жалко - мисля, че тази зала е един чудесен вариант. Плюс това е климатизирана. За това смятам, че рано или късно ще започнат да я ползват и за концерти. Особено в по-студените месеци :metal:
Само ще кажа какво видях да пише във в-к 24 часа отпреди няколко дни.Капацитета на залата е 2 000 места.Става дума само за седалки.
Залата е с олимпийски размер.Правена е в началото на 80-те години.Значи около 4 000 би трябвало да събира.Влизал съм в нея.Не бих казал ,че е малка.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#12 Dio

    Dehumanizer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male
  • Location:Umeå, Sverige

Posted 26 август 2007 - 10:50

За същата зала ли става въпрос, която е на точно на входа на Стадион КАВАРНА. ?
Ако е тя не мисля че може да побере повече от 500 седящи места.
iF you listen the fools - the mob rules!
-----

#13 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 26 август 2007 - 11:11

View PostDio, on Aug 26 2007, 11:50, said:

За същата зала ли става въпрос, която е на точно на входа на Стадион КАВАРНА. ?
Ако е тя не мисля че може да побере повече от 500 седящи места.
Да за нея става дума.Написах каквото пише в 24 часа.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#14 Dio

    Dehumanizer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male
  • Location:Umeå, Sverige

Posted 26 август 2007 - 11:25

Защото влязох един път и ми се стори голяма колкото залата на ИУ-Варна.
iF you listen the fools - the mob rules!
-----

#15 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 август 2007 - 12:49

View PostU.D.O., on Aug 26 2007, 12:11, said:

Да за нея става дума.Написах каквото пише в 24 часа.

Мога да кажа, че местата в залата седящи са 200, 300. Това видях с очите си незнам за какви олимпийски неща става въпрос залата е малка. 24-часа не ги знам аз вярвам на видяното лично от мен. Капацитета на залата е колкото за селце като Каварна. А залата във Варна е друга работа там има този капацитет който се говори тук дори по-голям.
Rock n' Roll

#16 Dio

    Dehumanizer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male
  • Location:Umeå, Sverige

Posted 26 август 2007 - 16:32

ако имат впредвид правостоящи + седящи е нормално залата в Каварна да събере 1000-1500 човека

Зимният дворец споменахте че събира 5000 души, но това е пълния капацитет с правостоящите.

Залата във Варна има седящи 5500 места + 2500 за правостоящи
iF you listen the fools - the mob rules!
-----

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 август 2007 - 19:15

Quote

Наблъскани може и да влязат 1000 човека, но наистина с голям зоооооооооооооорррррррррррррр.
Ако това наистина е вярно, залата не става за концерти. Аз обаче се съмнявам, че е точно така. Зала за 1 000 човека пряко сили /както казваш/ не знам някъде да има. Тук говорим разбира се с публиката, която е долу на терена.

Quote

Капацитета на залата е 2 000 места.Става дума само за седалки.
Ако е така, значи със правостоящите на терена залата би побирала 3000-3500 човека. Т.е. колкото зала "Христо Ботев". А залата в Каварна външно изглежда доста по-малка от "Христо Ботев".

Quote

ако имат впредвид правостоящи + седящи е нормално залата в Каварна да събере 1000-1500 човека
Такова е и мойто предположение. Максимум 2000.

Quote

Зимният дворец споменахте че събира 5000 души
6 000. При повече желание и малко повече :)
I don't know how I managed it...

#18 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 август 2007 - 19:44

View PostOzzy, on Aug 26 2007, 20:15, said:

Ако това наистина е вярно, залата не става за концерти. Аз обаче се съмнявам, че е точно така. Зала за 1 000 човека пряко сили /както казваш/ не знам някъде да има. Тук говорим разбира се с публиката, която е долу на терена.
Ако е така, значи със правостоящите на терена залата би побирала 3000-3500 човека. Т.е. колкото зала "Христо Ботев". А залата в Каварна външно изглежда доста по-малка от "Христо Ботев".
Такова е и мойто предположение. Максимум 2000.
6 000. При повече желание и малко повече ;)

Залата е малко по голяма от размерите на волейболно игрище. Аз говоря за хората, които според мен биха се събрали на концерт не само на седящите места, но и долу. Комиците са имали представление в тази зала, но незнам каква е тяхната сцена и колко хора са присъствали, и дали въобще е било като концерт.

Edited by Code187, 26 август 2007 - 19:45 .

Rock n' Roll

#19 Kalandor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 27 август 2007 - 12:26

Проблема на Каварна не е са местата за провеждане на концерти през зимата, а местата за спане, както и транспортните връзки с Варна.

#20 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 30 август 2007 - 01:16

200 или 200 000 места-няма значение. Стига Цонко да реши, концерти там ще има. Което ми се вижда бая плашещо щото парите не растат по дърветата. Омръзна ми по 8/12 часа път София-Каварна и обратно. Била съм в Каварна повече пъти откъдето и да било другаде! Юни ли беше, когато г-н Колчев направи равносметка на капиталовложенията си в концери-баси, моите излязоха в път, билети, ядене и бла-бла като да стартираш малък бизнес! :wacko:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users