Jump to content

Евтино, скъпо или достъпно е ходенето на концерт в чужбина?


127 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 10:45

View Postmarillion, on Feb 10 2011, 10:36, said:

Зависи какво разбираш под посещение на концерт в чужбина. Аз говоря от своя гледна точка
Именно това правя и аз. Аз говоря от своя гледна точка. НА МЕН концертите в чужбина ми излизат горе-долу колкото тези в Каварна. Да, вярно е, че аз на концерти по на запад от Прага не ходя.
I don't know how I managed it...

#42 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 10 февруари 2011 - 10:47

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 10:21, said:

Или да сравняваме Калемегдан и централните улици в Белград с Каварна?

Прав си! Никога няма да видиш чисто гол пич да си кара мотора посред нощ по улиците на Белград, нещо което обаче можеш да видиш в Каварна :harhar:

#43 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 10 февруари 2011 - 15:48

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 08:57, said:

Общо взето това се опитвам да кажа и аз...
Да добавя само, че преди около 15 години да се отиде на концерт в чужбина беше почти като да отидеш до Марс. Ако някой кажеше "Отивам да гледам Ози в Прага" или "Отивам да гледам Роджър Уотърс в Лондон или Париж", хорага го гледаха така, сякаш им казва "Отивам да се срещна с Обама". А каква е ситуацията днес? Вижте само в този форум за какво става въпрос. Всеки втори едва ли не ходи по някакви фестивали и концерти навсякъде в Европа. И понеже споменах Роджър Уотърс - от този форум ще имаме представители на негови концерти в Хърватска, Чехия, Холандия, Италия, Франция, Англия!
Всичко това ясно показва, че днес да се ходи по чужбина за концерти е многократно по-лесно и достъпно отколкото преди 10 или 15 години и голяма част от феновете не само, че могат да си го позволят, но и го практикуват често, а и не рядко го предпочитат пред ходенето на концерти у нас. :lol:

Разбира се, пак ще повторя, че сметката, която BeerMe е направила, се отнася за онези, които отиват по концерти като бели хора. А не за изпълнения тип праисторически човек :harhar:
според мен сметките не струват поради простата сметка - 200 лева за храна?!? Само в ресторанти ли ядете?!? Правиш си сандвичи и това е. Концерт в чужбина излиза в пъти по-скъпо. Имам познати които наричате примати, за мен не са. Това са хора които живеят с музиката и това, че нямат големи финанси, а гледат да посетят колкото се може повече концерти и фестивали не значи, че са клошари ...
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#44 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 10 февруари 2011 - 16:00

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 10:10, said:

А, не. Това няма да го направя ПАК :harhar:



КАВАРНА:
- Път (с кола, от София) - 1 000 км. х 8/100 разход - 80 литра х 2,41 (дизел, това е последната цена, за която заредих) - 192,80 лв.
- Спане - 35 лв. на нощ (говорим за малките частни хотелчета, водят ги тризвездни, колко са действително не знам) х 2 нощи - 70,00 лв.
- Храна и пиене - 30-40 лева на ден (при положение, че се освинваш) х 2 - 70 лева.
- Билет за концерта на Озя - 50 лв. (да речем).

Общо: 382,80 лв.

ПРАГА:
- Път (със самолет до Виена и от там с рейс) - 98 Евро или 191,67 лв.
- Спане (отново говорим за малки частни семейни хотелчета) - 25 евро - 50 лв. х 2 - 100,00 лв.
- Храна и пиене - в Прага една ХУБАВА бира в нормална чешка кръчма (не туристическа) е в рамките на 1 Евро. Който не вярва - да отиде да види. Порция ядене в същата кръчма струва от порядъка на 10 лева. Който не вярва - да отиде да види. Слагам за два дена 100 лева за ядене и пиене (ама това си е освинване)
- Билет за концерта - 40 Евро (толкова ми струваше билета за концерта на Ози в Прага когато ходих последния път) - 80 лв.

Общо: 471,67 лв.

Сметките са за един човек.

Да, в Прага не ходиш на плаж. Но си в Прага. А не на село. В центъра на Европа, пиейки една от най-хубавите бири в света на същата цена, на която ти продават пикоч до стадиона в Каварна.

Е, така направени сметките (а това са реални, истински сметки, при СРАВНИТЕЛНО еднакви условия), "поне двойна" ли е тази за Прага? И искам да подчертая мега дебело, че това изобщо не е клошарско изкарване там, а съвсем нормално.

И да - това е сметка за ПРАГА. Подобна ще е за Белград, Букурещ и т.н. Ако се направи такава за Париж, Лондон, Мадрид, Берлин и пр. сметката ще е друга.

Бих казал, че е доста гъзарско сам да пътуваш с колата до Каварна, а и се убиваш от път.
Хотел за 35 лв на Черноморието, та било и Каварна - мега скъпо! ем то и в Каварна може за 2 лв, че и за по-малко в хубаво заведение в центъра да пиеш 0.5 л. бира - естетвено стъкло, а не гадна наливна.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#45 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:01

Пътуването(от гореизброените), което ме заинтригува и ми се струва най-забавно е това на Javor за 500лв(софия-виена-софия). Не, защото е най-евтиния, просто преживяването ми се струва незабравимо. Далеч съм от мисълта, че ще ида на концерт в чужбина( та дори и в България) и ще спя в 3-4 звезден хотел, не е металистко :harhar: . Както казахте, ако 3-4 дни не се къпеш няма да цървясаш. Абе общо взето фен съм на полевите условия и мисля, че това е най-пълноценния( и богат на емоций) начин за прекарване на един концерт.
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:03

View PostU.D.O., on Feb 10 2011, 15:48, said:

Само в ресторанти ли ядете?!?
Позволено ли е? Да не се нарушава някакво правило? Или да се ядоса някой трю метъл? Прекалено лигаво, помпозно и буржоазно ли е да се яде в ресторант? :no:

Quote

Правиш си сандвичи и това е.
Слушам!!! :lol:

Quote

Имам познати които наричате примати, за мен не са. Това са хора които живеят с музиката и това, че нямат големи финанси, а гледат да посетят колкото се може повече концерти и фестивали не значи, че са клошари ...
Аз не познавам твоите познати, а и не съм ги виждал. За това предпочитам да не ги квалифицирам. Но знам друго нещо - за нечистоплътността и скотщината оправдания и обяснения могат да се намерят винаги ;)

Никога няма да забравя най-любимия ми случай с тъй наречените от мен примати. Действието се развива на централната улица в град Ловеч по време на един от фестовете. Трю метъл се навежда над една локва на улицата, потапя си ръцете, измива си ги, изтръсква ги, разквасва лицето си с тях. Велико! B)
Вероятната пирчина е, че сигурно не е имал пари и е искал да посети колкото се може повече концерти :(


View PostFak_yu!, on Feb 10 2011, 16:01, said:

Както казахте, ако 3-4 дни не се къпеш няма да цървясаш.
Което ми напомня какво ми каза един български тираджия, който бачка в Щатите: "От топло и мръсно умрял няма!" :harhar:
I don't know how I managed it...

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:10

View PostU.D.O., on Feb 10 2011, 16:00, said:

Хотел за 35 лв на Черноморието, та било и Каварна - мега скъпо!
За полеви, мизерни или лоши условия - да. За условията, за които аз говоря - не.


View PostU.D.O., on Feb 10 2011, 16:00, said:

ем то и в Каварна може за 2 лв, че и за по-малко в хубаво заведение в центъра да пиеш 0.5 л. бира - естетвено стъкло, а не гадна наливна.
Горе-долу това се опитах да кажа и аз. Че бирата в Прага или Белград е колкото в Каварна. И храната, в общи линии. Разлики има, но са малки.
I don't know how I managed it...

#48 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:29

В случая съм напълно съгласен с Ози!!!
И за разсъжденията, и за калкулациите, и за "чужбината"! В последните 3 години ходих на няколко концерта в чужбина, тази година отново ще го направя, защото съчетавам един концерт с други преживявания - културни, исторически, дори ако щете - атмосферата на градовете в чужбина е различна! И да, не ходя по концерти по-далеч от Италия, но и дотам е достатъчно, защото си имам предпочитания и желания, а и не на последно място - мога да си го позволя! А преди 10 години не можех! И то не защото не съм работел, а защото беше невъзможно. Сега хващам колата, метвам няколко човека /ако има желаещи/ и потеглям за няколко дни в чужбина на концерт. И аз не се хващам както някои от Вас, само за парите. Защото е така - да отидеш на концерт в чужбина е малко по-скъпо от това да отидеш на концерт в Каварна примерно, но преживяванията, емоциите, срещата с чуждата култура, история и забележителности не могат да се купят с пари! Те остават, докато като пътувам за Каварна примерно няма никаква положителна емоция, а само отрицателна, заради олигофрените по пътищата, забележителностите ги знам наизуст и не са ми интересни! Т.е. - може да е по-еФтино, но не е за предпочитане. Хиляди пъти по-добре е да дадеш с 20% повече пари и да се насладиш на нещо различно ... И затова и тази година ще посетя поне 2 концерта в чужбина с най-голям кефффф :lol:
Лично мнение!!! :harhar:

#49 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:38

View PostFak_yu!, on Feb 10 2011, 16:01, said:

Пътуването(от гореизброените), което ме заинтригува и ми се струва най-забавно е това на Javor за 500лв(софия-виена-софия). Не, защото е най-евтиния, просто преживяването ми се струва незабравимо. Далеч съм от мисълта, че ще ида на концерт в чужбина( та дори и в България) и ще спя в 3-4 звезден хотел, не е металистко :no: . Както казахте, ако 3-4 дни не се къпеш няма да цървясаш. Абе общо взето фен съм на полевите условия и мисля, че това е най-пълноценния( и богат на емоций) начин за прекарване на един концерт.
Ама то моето не беше свързано с некъпане :lol: Хората в цивилизованите страни имат и на ЖП гарите бани за всичките младежи, които са хукнали с ранички да обикалят Европа през лятото. ;) А нивото на къмпингите им е на съвсем различно от това, което представлява например поляната в Каварна или средностатистическия "къмпинг" по нашето черноморие. Просто пътувахме възможно най-евтино, спяхме възможно най-евтино (но не сме замръквали по пейки, само в Белград учтивите полицаи ни помолиха да не пием в парка до късно, а ни насочиха към местна метъл кръчма, обаче ние трябваше да хващаме влак), ползвахме оптимално нощни влакове и така :harhar: И мъкнехме малко повече хранителни провизии за фестивала B) Надявам се че чак на примати не сме приличали :(

#50 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 16:50

View PostJavor, on Feb 10 2011, 16:38, said:

Надявам се че чак на примати не сме приличали :harhar:
Не сте, не сте... Далече сте от них :lol:
I don't know how I managed it...

#51 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 10 февруари 2011 - 16:51

"Хотел за 35 лв на Черноморието, та било и Каварна - мега скъпо! "

Не знам как е в Каварна защото не ми харесва града и никога не съм преспивал в него. Обикновено спя в някой от курортите след Варна. И не знам за другите, но при мен не зависимо дали съм на почивка на море, планина или другаде цената 35 е минимум която плащам и съм щастлив ако намеря на такава цена за това което търся като комфорт (все пак не пътувам сам).


Иначе няма нищо лошо човек да се забавлява, пътува и спи както му е угодно, важното е да си изкарва приятно.

#52 Black Art

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 73 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia, Bulgaria

Posted 10 февруари 2011 - 18:48

Съгласен!
Спането е една малка, но неизбежна част. Така че, 35 лева си е и добра цена и не чак толкова. Както се казва всеки си знае. :harhar:

#53 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 10 февруари 2011 - 19:13

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 08:57, said:

Разбира се, пак ще повторя, че сметката, която BeerMe е направила, се отнася за онези, които отиват по концерти като бели хора. А не за изпълнения тип праисторически човек :harhar:
А колко са феновете, които могат да си позволят да ходят така човешки по концерти и да харчат по 200 лева за глезотии?? И колко са тези, които имат коли и могат да си позволят да харчат такива пари за бензин? Още повече, наистина съвсем тенденциозно сравнявате по-евтин престой в чужбина с по-скъп в Каварна, както и трошене на пари за бензин до Каварна с нискотарифни полети до Европа. Хайде включете равноправни величини в сметката, и да видим как ще се получи: примерно с кола от София до Каварна и с кола от София до Холандия... или с автобус (както пътуват болшинството фенове до Каварна) - 70 лв, и с автобус до Холандия - 400 лв.

Половината форум ходи по концерти в чужбина, но още не съм видяла в годишната класация на когото и да било само и единствено концерти в чужбина. Което щеше да се случи, ако концерт в чужбина беше еднакъв като разход на концерт в родината. Така де, ако това беше така, нямаше ли повечето да предпочетем по-добрата организация в Европа и т.н. в сравнение с тукашната? Но хората все пак продължават да ходят в Каварна... защо?? ЗАЩОТО Е ПО-ЕВТИНО!
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#54 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 768 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 20:10

Ozzy ти разсъждаваш от твоята гледна точка. Какво имам предвид. Ти работиш в София, жена ти работи в София, което означава че и двамата взимате прилични (за България) заплати. Не знам какви разходи имаш, но за да ходиш насам-натам ти остава свободен ресурс примерно 100-200лв. на месец (примерно). Т.е. ти ако знаеш, че след 5 месеца ще ходиш в Прага или Каварна - няма голямо значение дали ще дадеш 400 или 500лв. - ти си си ги предназначил за тази цел.

За мен ходенето и в чужбина и в Каварна е еднакво достъпно (недостъпно). Ходенето в чужбина ВИНАГИ ми е било свързано с по-големи харчове. До Каварна за Dimmu Borgir отидох, гледах, ядох, спах и се върнах в София за 40лв - без билета. Да отида да гледам Ози в Букурещ и да се върна ми излезе около 200лв. - без билета. Разстояните е едно и също, ако не и по-близко да е Букурещ.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 20:18

Обвиняваш ме в тенденциозно говорене, но гледам, че си надробила не една и две тенденциозни глупости:

View Postforeigner, on Feb 10 2011, 19:13, said:

и да харчат по 200 лева за глезотии??
Това са твои свободни съчинение.

Quote

примерно с кола от София до Каварна и с кола от София до Холандия
Това не е ли тенденциозно? Колко пъти трябва да кажа, че аз лично не говоря за Холандия? Или Франция. Или Англия. Ти що си се хванала за тая Холандия само? Що ме караш да смятам? Що вместо това не сметнеш пътя от София до Белград, Букурещ и Солун и след това да ми го сравниш с пътя от София до Каварна?

Quote

Но хората все пак продължават да ходят в Каварна... защо??
Това е най-лесният ти въпрос. Отговорът е: ниска музикална и концертна култура. :lol: Болшинството рок/метъл фенове у нас предпочитат да отидат до Каварна и да гледат УАСП/Хелоуин/Аксепт/Таря и пр. за втори, пети, осемнайсти и четиридесет и седми пореден път, вместо да отидат за същите пари в Белград и да гледат Клептън. Или Гънс. Или Сантана. Или каквото и да е било.
Ниска музикална култура. А не по-евтино. Защото и сто пъти да ми повториш колко по-скъпо е в Холандия, не можеш да направиш същото с Белград. Поне не и за онези, които тръгват от София и региона.

Все пак съм длъжен да кажа, че и морето оказва своето влияние. Три дена море и фест си е друга работа.

View Postantubis, on Feb 10 2011, 20:10, said:

Ozzy ти разсъждаваш от твоята гледна точка.
Естествено. Казах го 300 пъти. От коя гледна точка да разсъждавам? От тази на Форинър ли? Не, мерси. Нямам желание всеки мой концерт в чужбина да струва майка си и баща си. Тя да си разсъждава по тази тематика :harhar:
I don't know how I managed it...

#56 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 февруари 2011 - 21:15

View PostJavor, on Feb 10 2011, 16:38, said:

Ама то моето не беше свързано с некъпане :harhar: Хората в цивилизованите страни имат и на ЖП гарите бани за всичките младежи, които са хукнали с ранички да обикалят Европа през лятото. :lol:

Което ме върна в 1992 година, когато за първи път съвсем сам обиколих Европа с влак и стигнах чак до Лондон. На гарата в Берлин имах културен шок с тоалетната. За да вляза в нея беше необходимо да пусна монета от една DM. Дотук добре, но когато пуснах монетата и вратата автоматично се отвори, пред себе си видях нещо средно между космически кораб и запечатано от всички страни съоръжение, което смътно напомняше на тоалетна чиния. Както си седях пред него и държах вратата зад гърба си, установих, че няма начин да отворя това съоръжение без някаква висша магия. В този миг се замислих дали няма да се заключа в тоалетната, ако вратата зад гърба ми се затвори, но нямаше как, трябваше да се рискува. При затварянето на вратата, чудото пред мен се "разопакова" и след кратко калибриране се превърна в истинска тоалетна чиния с поставена специална салфетка на допълнителната седалка. Накрая потърсих кран за пускане на водата, но не открих. Крайно изтощен от този внезапен сблъсък на цивилизации (говорим за 1992 година, а аз пристигам от България) си казах, майната му, отворих вратата и бодро излязох навън - при автоматичното затваряне на вратата, чух шум от течаща вода и познат звук от затваряне на механизма. След този случай, никое техническо нововъведение не е успяло да ме изненада... :no:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 21:27

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 20:18, said:

Това е най-лесният ти въпрос. Отговорът е: ниска музикална и концертна култура. :harhar: Болшинството рок/метъл фенове у нас предпочитат да отидат до Каварна и да гледат УАСП/Хелоуин/Аксепт/Таря и пр. за втори, пети, осемнайсти и четиридесет и седми пореден път, вместо да отидат за същите пари в Белград и да гледат Клептън. Или Гънс. Или Сантана. Или каквото и да е било.
Ниска музикална култура.
Помислих малко върху написаното от мен и достигнах до заключението, че не съм съвсем прав. Или поне не съм съвсем прав що се отнася до последните няколко години. Концертът на ДиСи в Белград няма да давам за пример - тогава ишаше 5-7 хиляди българи в Белград, но ДиСи са отдавна мечтано име за България, а и тогава не се знаеше, че те ще идват у нас. Но се сещам за концертите на Клептън, Рамщайн и Гънс в сръбската столица. Навсякъде около нас в залата се чуваше българска реч. Имаше внушително кличество българи. Което говори, че нашите фенове все пак си дават сметка кое си заслужава да се види. И това ще става все по-масово и по-масово. Такава е тенденцията. Концертите в чужбина са вече значително по-достъпни (в сравнение с преди 15 години), а и докато у нас се канят едни и същи групи - броят на хората, които се насочват към чужбина ще се увеличава.
Така че не е съвсем вярно и твърдението, че всички предпочитали и продължавали да се юрват към Каварна, защото било по-евтино. Все повече и повече българи ходят и в чужбина.
Обърнете внимание и колко екскурзии днес се организират до всевъзможни дестинации. Концертен туризъм. В средата/края на 90-те, че и в началото на новия век такова нещо просто не съществуваше.
I don't know how I managed it...

#58 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 10 февруари 2011 - 21:50

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 20:18, said:

Обвиняваш ме в тенденциозно говорене, но гледам, че си надробила не една и две тенденциозни глупости:


Това са твои свободни съчинение.
Не, това беше написала BeerMe в поста си, който ти беше цитирал, а на твоя пост аз отговорих: "бира + кафета и друли лигавщини по плажа (пак към 200лв.)" Отговори ми колко са феновете и то точно от публиката по каварненските концерти, които могат да си позволят 200 лв. за лигавщини по плажа?

View PostOzzy, on Feb 10 2011, 20:18, said:

Това не е ли тенденциозно? Колко пъти трябва да кажа, че аз лично не говоря за Холандия? Или Франция. Или Англия. Ти що си се хванала за тая Холандия само? Що ме караш да смятам? Що вместо това не сметнеш пътя от София до Белград, Букурещ и Солун и след това да ми го сравниш с пътя от София до Каварна?
Защото в Сърбия/Гърция/Турция/Румъния българският фен може да види 20 групи (не говорим за неизвестни прохождащи клубни бандички), които няма да идват в България, но в Централна и Западна Европа може да види 200 - такива, които няма да свирят нито в България, нито в Сърбия/Гърция/Турция/Румъния. Статистически има много по-голям шанс групата, която иска да види, да има концерт в Англия/Холандия/Франция, отколкото в Сърбия/Гърция/Турция/Румъния.

И друго: защо сравняваш концертите в чужбина само с ходене до Каварна? Ами концертите в Пловдив например? Ами безплатните концерти в Ловеч/Берковица и т.н.?

Edited by foreigner, 10 февруари 2011 - 21:50 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 февруари 2011 - 21:54

Напълно съм съгласен с последното мнение на Ози, а от моя гледна точка се надявам Солун да продължи да бъде алтернативна концертна дестинация за съвременните прог групи, защото на концерта на Порки там имаше достатъчно българи... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 февруари 2011 - 22:07

View Postforeigner, on Feb 10 2011, 21:50, said:

И друго: защо сравняваш концертите в чужбина само с ходене до Каварна? Ами концертите в Пловдив например? Ами безплатните концерти в Ловеч/Берковица и т.н.?
Е, ясно е защо... Каварна е най-голямата концертна дестинация у нас след София. В Ловеч/Берковица вече две години не се провеждат концерти и няма изгледи това да се промени. Що се отнася до Пловдив - там са 1-2-3 концерта в годината. Прекалено малко на фона на многото групи изнасящи концери в София и в Каварна. За това и не съм го споменал.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users